Zavrieť

Porady

Nove opatrenia vlady

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Zatial nie je velmi o čom diskutovať, nič konkrétneho (okrem zvýšenia sadzby DPH) nezverejňujú ani novinári. Kozmetické úpravy to určite nebudú.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Veru tak, žiadne kozmetické úpravy - budú poriadne úpravy, len to pekne kozmeticky zaonačia.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

tetrisss Pozri príspevok
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.

Ak sa nevyjadrujem práve tu , necítim sa ani kúštik ako človek čudný a nezaujímajúci sa
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
No toto je absolutne pretocene, to som nikdy nepovedala, akurat je zaujimave, ze teraz nikto nikomu nenadava a ani neprotestuje, ako za minulej vlady, to je cudne.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
tetrisss Pozri príspevok
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
...hm ...pekné...či pekne ???

Futbalistov mám u riti celkom ...teda JA...

Ekonomika ???...
Inak sa opýtam ..." Ktorých slovákov sa to týka ...a koľkých ??? "

Najviac " problémov " a aj "najväčšie " majú predsa podnikatelia ...dôvody ???...tých je predsa neúrekom ...ale ten hlavný je predsa ten , že málo zarobia ...slovákov budú musieť viac zdierať ...

A že mohlo byť aj horšie ....he , ver tomu , že bude ...to mi ver ...kua ...

JA , slovák vravím / a u riti mi to nie je /...zdražovací kolotoč sa pomaly , ale iste rozbieha ...
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Okrem DPH siahli aj na 3.pilier a to sa dotýka viacerých sporiteľov. Do II. pilieru som nemohla ísť, neoplatilo sa mi to vzhľadom na vek. Načo si teraz budem platiť životnú poistku? Keď ju zruším,budem musieť vrátiť daňovú úľavu za minulé roky?
Ja už neviem čo mám ešte čakať, do penzie pôjdem o 6 rokov neskôr ,II.pilier je pre mňa pasé, tretí mi zrušili a dôchodok sa mi bude rátať od roku "pána", kedy boli príjmy nízke a ešte sa mi budú krátiť mzdové body za roky čo som bola na materskej.
No a ak prejde odvodový bonus, ani nebudem dôchodkyňa.
7 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Hľadám na nete nejaký komplexnejší materiál k pripravovaným "konsolidačným" opatreniam - nedarí sa mi ...
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Urcite co na nas nachystaju bude riadna "plasticka operacia".
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Moj otec si podal ziadost o predcasny dochodok (o 2 roky skor), dlho vahal, ale uz ho hnevalo aky nizky plat ma, roboty kopec, zodpovednosti, tak sa rozhodol, ze ked to ini tolke roky vyuzivaju a popri tom robia, tak tie dva roky si trochu prilepsia. No jasne ze sa dalo cakat, ze zrusia moznost popri predcas.doch.pracovat. Ale zase na druhej strane, toto chapem, ved pri takej nezamestnanosti, nielen ze poberaju dochodok, ale aj zaberaju miesto, len mnozstvo dochodcov malo takto aspon ako taku sancu si nasetrit nejake to eur a ako tak dobre zit. A dalej sa mi stale podsuva otazka, budu aj ti mladi chciet robit za take financne ohodnotenie ako ludia, kt.vedeli, ze im nic par rokov do dochodku neostava?
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
truch Pozri príspevok
Okrem DPH siahli aj na 3.pilier a to sa dotýka viacerých sporiteľov. Do II. pilieru som nemohla ísť, neoplatilo sa mi to vzhľadom na vek. Načo si teraz budem platiť životnú poistku? Keď ju zruším,budem musieť vrátiť daňovú úľavu za minulé roky?
Ja už neviem čo mám ešte čakať, do penzie pôjdem o 6 rokov neskôr ,II.pilier je pre mňa pasé, tretí mi zrušili a dôchodok sa mi bude rátať od roku "pána", kedy boli príjmy nízke a ešte sa mi budú krátiť mzdové body za roky čo som bola na materskej.
No a ak prejde odvodový bonus, ani nebudem dôchodkyňa.
Ja som na tom tak isto, mas pravdu, ked vlada meni podmienky, mali by sme mat moznost bez sankcii z tohto systemu vystupit. Inak dnes som sa tak trochu prekvapila, lebo ked nam predlzovali odchod do dochodku, tak ja som mala dojem, ze my sme najvacsi darebaci a teraz pocuvam, ake protesty su vo Francuzsku, lebo Sarkozy im zvysuje odchod do dochodku... cuduj sa svete...na 62 rokov. My sme neprotestovali ani minutu. Ja si myslim, ze tie informacie, ktore sme uz dostali, su dostatocnym dovodom na znepokojenie, ak sa ti, Veronika, zda zvysenie DPH, spotrebnych dani a zrusenie vyhody III.piliera malo, tak mne nie. Hlavne, ked u nas ludia ziju z menej ako 300 eur. A zase sa vlada spolieha, ze vsak dopyt je nizky, ponuka velka, takze obchod to nejako zahladi, no neviem, ale obchody sa budu po novom nazyvat dobrodinci? Vsak aj ja mam naklady, ktore musim kazdomesacne uhradzat a nik mi nepolavi, to su uz veci hraniciace fakt s nejakymi amaterskymi prianiami.
1 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

tetrisss Pozri príspevok
Ja som na tom tak isto, mas pravdu, ked vlada meni podmienky, mali by sme mat moznost bez sankcii z tohto systemu vystupit. Inak dnes som sa tak trochu prekvapila, lebo ked nam predlzovali odchod do dochodku, tak ja som mala dojem, ze my sme najvacsi darebaci a teraz pocuvam, ake protesty su vo Francuzsku, lebo Sarkozy im zvysuje odchod do dochodku... cuduj sa svete...na 62 rokov. My sme neprotestovali ani minutu. Ja si myslim, ze tie informacie, ktore sme uz dostali, su dostatocnym dovodom na znepokojenie, ak sa ti, Veronika, zda zvysenie DPH, spotrebnych dani a zrusenie vyhody III.piliera malo, tak mne nie. Hlavne, ked u nas ludia ziju z menej ako 300 eur. A zase sa vlada spolieha, ze vsak dopyt je nizky, ponuka velka, takze obchod to nejako zahladi, no neviem, ale obchody sa budu po novom nazyvat dobrodinci? Vsak aj ja mam naklady, ktore musim kazdomesacne uhradzat a nik mi nepolavi, to su uz veci hraniciace fakt s nejakymi amaterskymi prianiami.
verte, ze posun do dochodku u nas este pride znova min. na 65 r. a Slovaci urcite zase nebudu protestovat.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Tetrisss, nezdá sa mi to málo. Dnes som cez obed chcela sledovať tlačovku - mala som dlhší telefonát, tak som myslela, že mi niečo uniklo. Minister financii toho veľa nepovedal (okrem kritiky starej vlády). Zdá sa, že sa potvrdili slová bývalého premiera p. Fica z nedelnej televíznej debaty s premierkou, že nič konkrétneho, s čím môžu vystúpiť pred občanov (okrem zvýšenej sadzby DPH) pripravené nemajú ...

Kde sa oficialne hovorí o posunutí odchodu do dôchodku. V pondelok premierka hovorila len o zákaze súbehu zamestnania a poberania predč.star. dôchodku, starobného dôchodku a výsluhového dôchodku.
Naposledy upravil veronikasad : 08.09.10 at 16:43
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Tak ano, su to kuse informacie a kde su teraz novinari?
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

nika.sum Pozri príspevok
verte, ze posun do dochodku u nas este pride znova min. na 65 r. a Slovaci urcite zase nebudu protestovat.
Neprišiel takýto návrh/odporúčanie z najvyššieho "hora" - z Európskej únie po tom, čo sa viaceré krajiny EÚ začali blížiť k podobnej situácii, ako je v Grécku?
Ja to tipujem na 70, čo sa nedožijem, tak som za zrušenie platenia povinného dôchodkového poistenia.
0 0
nika.sum nika.sum

nika.sum je offline (nepripojený) nika.sum

Llívia Pozri príspevok
Neprišiel takýto návrh/odporúčanie z najvyššieho "hora" - z Európskej únie po tom, čo sa viaceré krajiny EÚ začali blížiť k podobnej situácii, ako je v Grécku?
Ja to tipujem na 70, čo sa nedožijem, tak som za zrušenie platenia povinného dôchodkového poistenia.
Viem, ze pred par rokmi mi jeden znamy zo Svajciarska spominal, ze u nich sa uz zvazuje ist do dochodku po 65 r., uz vtedy bolo jasne ze nas to neminie, ak take ekonomiky ako Svajciarsko, Nemecko nemaju dost penazi na dochodky, tak jasne ze podla toho na Slovensku sa to posunie az na 70, ked nie viac. Ale nechapem ako to potom bude vyzerat, pretoze jednoducho ci sa nam to paci alebo nie, v tejto dobe to nase telo ale aj rozum starnu dost rychlo. Su vynimky co su aj v 70-tke na tom tak ako v 50-tke, ale popravde kolko je na Slovensku dochodcov, kt. dokazu pracovat na vyssich poziciach a co s tymi ostatnymi, presunu ich na nizsie pozicie, kt. si nevyzaduju rychle rozhodovanie, menej zodpovedne?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
tetrisss Pozri príspevok
Ako pozeram, tak pozeram, uz mi je to nejake cudne, vas nikoho nezaujimaju nove opatrenia vlady? Inak dnes aj celkovo mam taky dojem, ze Slovakov nadchli futbalisti a ekonomika im je volna u r..i. Zo stolicky ma dvihlo aj zdovodnenie nejakeho zastupcu obchodnikov, ze to budu len kozmeticke upravy a ze to ani vlastne nie o com, tak naco ich vlada navrhla? Kozmeticke upravy tazko naakumuluju tolke miliony eur. No a ta casova docasnost, uz sme tu mali docasne nejake armady, nakoniec sice odisli,ale potom sa ja uz znizenia nedozijem. Ale inak prislo na moje slova, bububu a ked sa splni len nieco, tak sme celi od radosti vyjaseni, ze mohlo byt aj horsie.
Táto vláda aj keď nám opasok zatiahne okolo krku a stisne na posledný gombík, Porada bude jasať, alebo mlčať. Tak, ako jasala pred voľbami uchvátená z nástupu nového ministra. Zmohol sa na jediné hlasité FUJ, lebo to jediné mu premiérka dovolila a nezatrhla. Inak sa postaral už len o plnenie predvolebných sľubov. A darí sa mu celkom úspešne zbedačených zbedačovať. Len priznať si, že očakávania mnohých fandov na Porade novým zmenám sa nenaplnili je nad ich možnosti. Takže táto téma je adeptom na smetisko, to mi ver. Lebo chváliť nie je čo, a haniť svojich mecenášov nevazmóžno.
0 0
Laco-monter Laco-monter

Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

,že vraj Porada je oddychová, a že politika na poradu nepatrí....

Také odpovede som dostal ak som chcel zmanipulovať diskusiu na politické témy.

Klišé,klišé a zase klišé.

ĺudia majú strach sa vyjadrovať na politické temy !

O tom to je.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Nie LAco, iba sme unavení a sme v čakaní, prosím počkajte ste v poradí. Ťažko sa je vyjadrovať a zároveň nemáme šancu oponovať.........a počítame koľko nám ostáva do dôchodku, či do smrti ? , kto bude rýchlejší ?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

veronikasad Pozri príspevok
Zatial nie je velmi o čom diskutovať, nič konkrétneho (okrem zvýšenia sadzby DPH) nezverejňujú ani novinári. Kozmetické úpravy to určite nebudú.
Jasné že nie je veľmi o čom diskutovať.
A pravdepodobne ani nebude.
------------------------------------------------
Ekonomická situácia je celkom jasná. Radičová by rada viac DPH, ale Mikloš vie, že trh nepustí.
Jediné, rozumné riešenie je DPH 20%, k tomu znížiť spotrebné dane na minimum, ktoré dovoľujú dohody v EU a pokúsiť sa znížiť odvody aspoň na polovicu, aby zlacnela cena práce.
--------------------------------------------------
Každému by malo byť jasné, že z toho vznikne výpadok v štátnom rozpočte, ale ten je možné nahradiť pôžičkou.
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

veronikasad Pozri príspevok
Tetrisss, nezdá sa mi to málo. Dnes som cez obed chcela sledovať tlačovku - mala som dlhší telefonát, tak som myslela, že mi niečo uniklo. Minister financii toho veľa nepovedal (okrem kritiky starej vlády). Zdá sa, že sa potvrdili slová bývalého premiera p. Fica z nedelnej televíznej debaty s premierkou, že nič konkrétneho, s čím môžu vystúpiť pred občanov (okrem zvýšenej sadzby DPH) pripravené nemajú ...

Kde sa oficialne hovorí o posunutí odchodu do dôchodku. V pondelok premierka hovorila len o zákaze súbehu zamestnania a poberania predč.star. dôchodku, starobného dôchodku a výsluhového dôchodku.
Nechcela som reagovať, ale myslím si, že niektorí stále veríte tomu Mečiarovi č.2. Iba oblbuje a tým si získava " chudobný slovenský národ" Aspoň veľký On to tak prezentuje. Nečudujte sa, že nič nemali pripravené, však nevedeli ani aká diera je v rozpočte. Ten "začiatok" furt tvrdil, že rozpočet je nastavený dobre a skutočnosť je taká, že za chvíľu dobehneme Grécko. Vláda musí hľadať prijateľnú cestu, preto ide cestou zvyšovania DPH. Alebo by sa Vám viac páčilo zvyšovanie odvodového zaťaženia? Prosím Vás, zamyslite sa nad možnosťami, aké má vláda a otvorte si trochu oči. Čo sa týka súbehu dôchodkov a zamestnania, taký sociálny štát nie je na svete, aby dovoli pracovať dôchodcom na plný úväzok. Na západ od nás môže dôchodca zarobiť iba určitú sumu ročne, tu sedia dôchodci na tých istých miestach až do smrti. Tiež by som sa nečudovala, keby zakázali pracovať ID nad 70%. Lebo keď je niekto plný invalid, a zostane robiť to isté, za takých istých podmienok ako predtým, nehnevajte sa ale si myslím, že potom nie je chorý. Už vidím ten nesúhlas, ale nedalo mi, jednoducho asi myslím inak a vidím to inak - pravicovo. Je to tým, že mne nikto nikdy v živote nič zadarmo nedal, všetko som si musela vydrieť. Keď prejdete takým tvrdým životom, tiež budete inak zmýšlať.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať