Zavrieť

Porady

Narodna pokladnica

Dnes sme nasli v schranke pomerne honosny dvojlist s ponukou na "OFICIALNY STRIEBORNY OROL Spojenych statov americkych Najvyhladavanejsia strieborna investicna minca sveta" o priemere 40,6 mm z cisteho striebra. Pozrela som si tuto spolocnost na orsr.sk a nezda sa mi celkom koser. Mincu ponukaju za 14,95 Eura. Mate niekto skusenost s touto spolocnostou?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    durisovad Pozri príspevok
    Dnes sme nasli v schranke pomerne honosny dvojlist s ponukou na "OFICIALNY STRIEBORNY OROL Spojenych statov americkych Najvyhladavanejsia strieborna investicna minca sveta" o priemere 40,6 mm z cisteho striebra. Pozrela som si tuto spolocnost na orsr.sk a nezda sa mi celkom koser. Mincu ponukaju za 14,95 Eura. Mate niekto skusenost s touto spolocnostou?
    Môj predchádzajúci príspevok som písal dosť kriticky a nechcem vyplašiť ľudí - zberateľov mincí. Je to nová firma, tak netreba ju hneď zatracovať, ale treba upozorniť na niektoré úskalia objednávania u nich.

    Táto firma je veľmi podobná tým, čo pravidelne zasielajú rôzne publikácie, zbierky alebo CD či DVD s pokračovaním. Ide im zrejme o to, aby si jednou objednávkou zabezpečili klienta na dlhšie obdobie.

    Treba si pozrieť ich stránku:

    http://www.narodnapokladnica.sk/

    a tam konkrétne všeobecné obchodné podmienky, čl. III, niekde v strede:

    Predmetom objednávky je jednotlivý exemplár tovaru a súčasne tiež ďalšie exempláre tovaru z tej istej zbierky za zvýhodnenú cenu. V prípade, že Kupujúci neuplatní v stanovenej lehote svoje právo odstúpiť od zmluvy, príp. pozastaviť alebo zrušiť objednávku ďalších exemplárov tovaru z tej istej zbierky, je povinný objednaný tovar odobrať a zaplatiť kúpnu cenu, vrátane súvisiacich poplatkov.

    Takže objednáš si jednu mincu, a oni, koťuhy, ti v priebehu nasledujúcich mesiacov pravidelne mesačne budú posielať mince z tej istej zbierky a musíš ich kúpiť. Podmieňujú teda kúpu jednej mince kúpou neviem koľkých mincí (v zbierke ich môže byť aj 10). V podmienkach síce uvádzajú, že je možné od kúpy do 14 dní odstúpiť, ale bude to naozaj tak? Prečo si kúpou jednej mince zaväzujú klienta kúpiť si aj celú kolekciu. Z toho množstva ľudí niektorí aj budú odoberať tie mince pravidelne, takže potrebujú mať okruh stabilných zákazníkov.

    Záver - je to nová firma, ktorá má niečo neštandardné v podmienkach (ako iné zásielkové firmy s lotériou), ale možno jej krivdíme. Ak bude preberať vrátený tovar tak, ako sľubuje, tak je to OK. Ale radšej by som si počkal, ako sa vyfarbia. Kupujúci ale musia rátať s tým, že pri objednaní "Orla" budú pravidelne dostávať mince až kým objednávku nezrušia.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    Už aj zberatelia mincí si všimli túto firmu:

    http://www.burzaminci.sk/node/3538

    Afe je offline (nepripojený) Afe

    Afe
    Pozrite si clanok http://zaujimavosti.net/problemove/p...ach-ignorujte/ je tam pekne popisany rozdiel medzi mincami a medailami Narodna pokladnica ponuka iba medaile pochybnej hodnoty dobry ofuk v krasnom baleni asi tak.

    20matej je offline (nepripojený) 20matej

    20matej
    Dobry den,

    ja som tiez nasiel podobny dvojlist v novinach, niekedy v maji a strieborneho orla som si pre zaujimavost objednal. Vsetko prebehlo v poriadku a bol mi doruceny na dobierku.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    20matej Pozri príspevok
    Dobry den,

    ja som tiez nasiel podobny dvojlist v novinach, niekedy v maji a strieborneho orla som si pre zaujimavost objednal. Vsetko prebehlo v poriadku a bol mi doruceny na dobierku.
    Matej, a vieš o tom, že ti budú pravidelne posielať ďalšie mince z tej kolekcie?

    20matej je offline (nepripojený) 20matej

    20matej
    Zacali mi posielat ponuky dalsich minci - kolekcii. Samotna objednavka Strieborneho orla ta k nicomu nezavazuje. To, o com hovoris, nastane az potom, co si objednas prvu mincu z kolekcie. Aspon tak som to pochopil ja. Kazdopadne, ziadnu dalsiu mincu mi neposlali, iba mi zacali chodit obalky s ponukami.

    Durian80 je offline (nepripojený) Durian80

    Durian80
    Pozdravujem,
    som numizmatikom už niekoľko rokov, a môžem povedať, že praktiky tejto firmy sú nanajvýš "pozoruhodné". Už len fakt, že ponúkať mincu American Eagle Silver r.2010, alebo ako to oni nazvali "oficiálny strieborny orol" za 14,95 eur v čase, keď cena striebra prechádza prudkými turbolenciami a oficiálne sa minca predáva cca 20eur/ks, stojí za povšimnutie. Viacmenej plne súhlasím z príspevkami, čo písal "Chobot". Prvou mincou, ktorú ponúkajú, si chcú prilákať klientelu a ďalšie mince, ako som pozeral, už ponúkajú za výrazne, opakujem výrazne vyššie ceny. Aj keď majú napísane v obchodných podmienkach, že súbor ďalších mincí je možné kedykoľvek prerušiť, bol by som veľmi opatrný.
    Pre laikov môžem snáď ešte doplniť nejaké info k minci: ide o investičnú mincu USA s rýdzosťou striebra 99,9%, váhou 1 trójskej unce (31,106g), s numizmatického hľadiska o bežne dostupnú mincu (hlavne ten, kto sa špecializuje na zbieranie investičných strieborných mincí).

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    Dnes som obdrzala list od tejto firmy na kupu originalnej mince pri prilezitosti 20.vyrocia vzniku republiky iba za cenu 19,95 eur - ciste striebro 999/1000.
    Najviac sa mi paci poznamka na rezervacnom kupone, "ze kazda rodina moze poziadat len o jednu mincu".
    Ked som si zadala ich ICO do obch. registra, tak sa mi majitelia nejavia vobec doveryhodne.

    Zaraza ma ese jeden fakt, odkial maju moju adresu.
    Hned sa mi obalka zdala podozriva, pretoze bola uvedena ulica 2x.
    Naposledy upravil Zuzka : 10.01.13 at 17:25

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    Zuzka Pozri príspevok
    Dnes som obdrzala list od tejto firmy na kupu originalnej mince pri prilezitosti 20.vyrocia vzniku republiky za cenu 19,95 eur.
    Najviac sa mi paci poznamka na rezervacnom kupone, "ze kazda rodina moze poziadat len o jednu mincu".
    Ked som si zadala ich ICO do obch. registra, tak sa mi majitelia nejavia vobec doveryhodne.

    Zaraza ma ese jeden fakt, odkial maju moju adresu.
    Hned sa mi obalka zdala podozriva, pretoze bola uvedena ulica 2x.
    skúšajú, čo už

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    A pre istotu ani závierky neukladajú do zbierky listín, aby im nebolo čiastočne vidieť do kuchyne .D

    raketak je offline (nepripojený) raketak

    raketak
    zdravicko ako vidim mate rozne nazory, pridam moj osobny nazor mam styri mince z tejto firmy objednane vsetko strieborne vo vysokej rydzosti, vzdy som si objednal len mincu ktora je len jedna teda ziadnu seriu a nemal som ziadny problem vsetko okrem dlhsej doby dodania bolo v pohode, takto som si objednal ludovita stura, 20 vyrocie slovenskej repbubliky, cyril a metod, a stefanika, paci sa mi na nich detailnost znakov a pekne leskle spracovanie

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Prednedávnom nám prišla( tiež dlho trvalo, kým prišla) pamätná medaila k 20. výročiu Ústavy SR. Je pekná.

    Ankaa7 je offline (nepripojený) Ankaa7

    Ankaa7
    Tiež nám prišiel list o tom, ako si máme mincu (pamätná jubilejná medaila v rýdzom striebre) objednať niekedy pred mesiacom.
    A DNES nám prišla poštou rovno minca na DOBIERKU! Samozrejme, že sme si nič neobjednali. Bohužiaľ som to prebrala, nevedela som o čo ide, či si neobjednala niečo mamka. Moja chyba. Okamžite som ich kontaktovala, že žiadam vrátenie peňazí a mincu im vrátim. V prípade, že sa tak nestane, budem kontaktovať kompetentných + médiá... Obávam sa, ale, že svoje peniaze už neuvidím...
    Ankaa7 Akurát som našla: http://rehanek.blog.sme.sk/c/293693/...od-zn-SMO.html
    choppie Je veľa ľudí, ktorí takto naletia. Pritom je to len otázka dávania pozor na hodinách v škole. Slovensko má vlastnú špičkovú raziareň mincí a medailí. Je jednoduché u nich objednať aj investičné zlato. Toto je webová stránka našej Slovenskej Mincovne v Kremnici. http://www.mint.sk

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.