Zavrieť

Porady

Ako napísať žiadosť o výživné? (sociálne štipendium a iné eskapády)

Dobrý deň. Mám 19 rokov a teraz nastupujem do prvého ročníka VŠ. Chcem požiadať o sociálne štipendium. Do školy budem cestovať 400 km+ bývať na internáte. Žijem v podnájme so svojou matkou a 9-ročným bratom. Rodičia nie sú rozvedení, len spolu už cca rok nežijeme. Všetci máme spoločný trvalý pobyt a otec na nás neprispieva. Je zamestnaný, rovnako ako mama má príjem asi 600 eur mesačne.

To bol pôvodný popud zisťovania záležitostí okolo výživného. Pretože moja matka nemá záujem podať žiadosť o výživné ani sa rozviesť a neviem, či mi štipendium schvália, chcela by som podať žiadosť o výživné ja. Jednu žiadosť som už napísala, odniesla som ju na okresný súd, ale bola napísaná zle.

Preto by som sa chcela opýtať, Nemáte niekto Žiadosť o výživné, ktorú by ste mi mohli poslať ako vzor, prípadne iné rady ohľadom štipendia aj výživného?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    v prvom rade to nieje žiadosť o výživné, ale návrh na určenie vyživovacej povinnosti...
    Nemusíš tomu dať nejakú špeciálnu formu, stačí ak tam bude všetko potrebné a bude jednoznačne vyplývať z návrhu, čo vlastne chceš...
    Musí byť jasné, kto je navrhovateľ (uvedený v plnom mene, priezvisku, dátum.nar., bydlisko), kto je odporca(tiež plne uvedený) a čo vlastne chceš aby súd rozhodol, resp. k čomu ho zaviazal.
    Možno by ti boli ochotné spísať návrh aj pracovníčky úradu práce, sociálnych vecí a rodiny...

    cukrik je offline (nepripojený) cukrik

    cukrik
    vyzval ta sud na doplnenie žaloby, alebo ju uz odmietol? apropo dopln na seba kontakt kam ti mozu zasielat prípadne nejake vzory

    Ako napísať žiadosť o výživné? (sociálne štipendium a iné eskapády)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.