Zavrieť

Porady

CENA ZA m2/OMIETKY

Vie niekto poradit za kolko robievaju firmy m2 vnutornej omietky na ytong?robota aj s materialom....akurat ze neviem aku omietku dat-to si necham poradit co by bolo najlepsie.DAKUJEM
Naposledy upravil tiger111 : 13.09.10 at 18:14
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

mam to chapat tak ze na ytong sa v pripade sadrovej omietky dava sietka iba na prechody materialov a rohy?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

alltracboy Pozri príspevok
mam to chapat tak ze na ytong sa v pripade sadrovej omietky dava sietka iba na prechody materialov a rohy?
ano, ked je vsetko dobre urobene,
ked nie, budes mat v izbach pekny raster
0 0
magonr magonr

magonr je offline (nepripojený) magonr

Nam dokoncili pre tyzdnom strojove omietky a absulutna spokojnost.Vsetko robia na omietniky, dodrziavaju prave uhly, davaju rohove listy, APU listy, zakryju komplet okna, parapety a na konci poupratuju.Cena komplet s materialom 7 eur, 4 eura len praca. Ja som si dodal material sam a napriek tomu, ze sme mali krive steny tak ma to vyslo 6 eur/m2.Inak by to bolo 5,5. Partia je od Levic, kontakt poslem ak budete chciet. Material sme pouzili Baumit MPI25.
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

inak omietka ide aj do kupelne?aj ked bude cela oblozena obkladom+vrch sdk?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

do kupelne, pod obkladacky, nemusi
0 0
Habbs Habbs

Habbs je offline (nepripojený) Habbs

Pod obkladacky by som dal lepidlo a sietku urcite+penetrak.Nieje to pracne ani drahe a mas istotu ze ti neopadaju dlazdicky.A navyse sa na vyrovnany povrch lepsie a rychlejsie kladu obkladacky.Omietku netreba.
Naposledy upravil Habbs : 28.09.10 at 01:09
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

no aj sa mi zdalo ze netreba,ale nemal som o tom ani šajnu
0 0
petosc petosc

petosc je offline (nepripojený) petosc

Mne tento týžden dokončili strojové omietky, bolo to 497m2 a platil som 4000€, došli, urobili a odišli, všetko si upratali na 100%, som veľmi spokojný a steny mám rovné jak zrkadlo. Nikto sa pýtal na tú kupelnu, ja som tam dal len hrubú omietku a nato sa bude lepiť obklad.
0 0
kuskin kuskin

kuskin je offline (nepripojený) kuskin

magonr Pozri príspevok
Nam dokoncili pre tyzdnom strojove omietky a absulutna spokojnost.Vsetko robia na omietniky, dodrziavaju prave uhly, davaju rohove listy, APU listy, zakryju komplet okna, parapety a na konci poupratuju.Cena komplet s materialom 7 eur, 4 eura len praca. Ja som si dodal material sam a napriek tomu, ze sme mali krive steny tak ma to vyslo 6 eur/m2.Inak by to bolo 5,5. Partia je od Levic, kontakt poslem ak budete chciet. Material sme pouzili Baumit MPI25.
skúšal som si ten material prepočítať ale mpi25 stojí 6,60€ a je to na 3m to značí 2,20€ na meter + lišty mne to skôr vychádza na 3,00€ za meter na material, alebo sa dajú dohodnúť také dobré zľavy?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ako sa pohybujú ceny na štukové omietky mimo sezóny? Chcem začať keď sa poriadne ochladí a mojim murárom sa nebude chcieť mrznúť niekde vonku na stavbe
Tí moji chcú za m2 4,5 EUR a za bm špalety /lepenie a sieťkovanie XPS/ tiež 4,5 EUR
Ten štuk vraj budú nanášať 2x /vraj je to tak lepšie/
Je to dobrá cena?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Je lepšie štuk nanášať v dvoch vrstvách.Dá sa lepšie krajšie zapucovať.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
220870 Pozri príspevok
Je lepšie štuk nanášať v dvoch vrstvách.Dá sa lepšie krajšie zapucovať.
Murári čo mi robili jadrovú omietku tvrdia že ak jadrová bola vrecovaný cemix tak musí byť aj štuk cemix. Pravda
Teraz som telefonoval s kamarátom murárom a on tvrdí že to nieje pravda a ďalej citujem otázka/treba naťahovať 2x štuk?/ 2x nacahuje ľen ten co nezna ,aľe kedz znam nacahnuc a zapucovac naraz ta netreba. A na štuk používa zásadne Knauf vonkajší , preto lebo vraj sa s nim super pracuje , má v sebe viac cementu/je pevnejšia omietka/pomalšie schne -tak že si može natiahnuť celú stenu a potom zapucovať.
Čo je na tom všetkom pravdy?
Berie za m2 4 EUR
Naposledy upravil pivko : 16.10.10 at 09:26
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
nETVRDíM žE SA MUSí NAMášAť V DVOCH VRSTVáCH ,ale to že je to lepšie.Cemixu sa vyhýbam ako čert krížu takže ho nepoznám.
2x nacahuje ľen ten co nezna,ja mu to neberiem ale ja som na kvalitu pes a nanášať štuk raz a dvarazy je 100 a jedno .Skús jednu stenu tak a druhú tak .Pochopíš.Knauf nepoznám.V štukovej omietke netreba cement .Zarába sa len vápno s piekom a vodou.To že pomalšie schne znamená len toľko že do nej dali viac katalizátorov tuhnutia.
0 0
vecernicek vecernicek

vecernicek je offline (nepripojený) vecernicek

pivko Pozri príspevok
Ako sa pohybujú ceny na štukové omietky mimo sezóny? Chcem začať keď sa poriadne ochladí a mojim murárom sa nebude chcieť mrznúť niekde vonku na stavbe
Tí moji chcú za m2 4,5 EUR a za bm špalety /lepenie a sieťkovanie XPS/ tiež 4,5 EUR
Ten štuk vraj budú nanášať 2x /vraj je to tak lepšie/
Je to dobrá cena?
Cena je aj vrátane potrebného materiálu alebo iba za prácu?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
vecernicek Pozri príspevok
Cena je aj vrátane potrebného materiálu alebo iba za prácu?
Iba za prácu
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Ktoré rohové lišty su lepšie? plastové ,alebo kovové ? a ak kovové tak som videl viac druhov , jedny sú len dierovaný rohový plech a druhé čo má Baumax tak majú po stranách ešte takú drotenú sieťku cca 3cm. Jeden murár mi vravel že používa len tie z Baumaxu.
0 0
kiwi0105 kiwi0105

kiwi0105 je offline (nepripojený) kiwi0105

Ja som za plastove s armovacou sietkou,plast lepsie absorbuje naraz ,kov-hlinik sa deformuje po naraze na roh,napr.taky vysavac v kombinaci z mojou drahou polovicku...
1 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
kiwi0105 Pozri príspevok
Ja som za plastove s armovacou sietkou,plast lepsie absorbuje naraz ,kov-hlinik sa deformuje po naraze na roh,napr.taky vysavac v kombinaci z mojou drahou polovicku...
Ty si niekde mimo tie plastové s armovacou sieťkou sa používajú pri sieťkovaní ,ale nie pri štukových omietkach.
0 0
kiwi0105 kiwi0105

kiwi0105 je offline (nepripojený) kiwi0105

plstove so sietkou mam osadene na hrubej omietke,priamo do stukovej par dni pred nanasanim stukovej, 3 roky spokojnost.
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
kiwi0105 Pozri príspevok
plstove so sietkou mam osadene na hrubej omietke,priamo do stukovej par dni pred nanasanim stukovej, 3 roky spokojnost.
Tak o takomto sposobe som ešte nepočul , že by sa do hrubej omietky osádzali rohové lišty.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať