Zavrieť

Porady

Súťaže o vecné a finančné výhry

Chcel by som sa spýtať či by mi niekto vedel poradiť čo všetko musím spraviť aby som mohol legálne spraviť na internete súťaž o peniaze. Bola by to SMS súťaž.

Sponzora na to mám. Jednalo by sa o vyššiu sumu, o ktorú by sa súťažilo pomocou SMS poslaných z mobilu. Súťaž by trvala napríklad 2 mesiace. Spravil by som webovú stránku kde by som uviedol napríklad súťaž o 20 EUR A pod tým by bolo pošlite sms na číslo v tvare... Toto mám technicky zabezpečené čo sa týka tých smsiek. Teraz by som potreboval vedieť za akých podmienok môžem niečo takéto prevádzkovať. A čo všetko mi treba pri tomto dodržať. Ako sa platí daň z výhry a podobne. Proste vsetky veci ktore mam vybavit aby som to mal uplne legalne.

Potom takisto sutaz tentokrat o vecne ceny nie o financnu vyhru.. Notebooky a podobne. Vsetky sutaze by prebiehali formou SMS a webovej stránky, kde sa výhercovia môžu nájsť.

Vďaka za všetky rady.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    V podstate ide o to ci prevadzkujes:

    A. Loteriu
    B. Vyherny system
    C. Spotrebitelsku sutaz

    Na C. nepotrebujes v podstate nic len zivnost alebo s.r.o. Avsak samotna sutaz musi jednoznacne a priamo suvisiet s podporou predaja nejakeho produktu (tovar, sluzba).

    Na B. Potrebujes licenciu MInisterstva financii. Napriklad ide o vyherne automaty.

    Na A. potrebujes licenciu Ministerstva financii. To co si napisal patri jednoznacne sem. Okrem ineho budes musiet splnit aj tzv. podmienky kapitalovej stability. Tj. ministerstvo financii bude pozadovat preukazanie k dispozicii dostatok prostriedkov. Zvycajne sa uspokoja ak preukazes aspon 500.000 Eur ak ide o takuto malu vec. Pri vacsich loteriach ako je napriklad Lotto a pod pozaduju kapitalovu silu az do vysky 35.000.000 Eur.

    dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

    dragan.michal
    Hlavne si over na ministerstve financií či ju môžeš spraviť. Podľa informácií Ministerstva financií, kde som ich žiadal o informácie, treba mať na uvedenú činnosť s.r.o. a splniť podmienky. Takže ju nemôže prevádzkovať ktokoľvek.
    pýtal som sa ich ohšadne SMS webov, kde pošleš SMS a ak budeš xx v poradí tak ničeo vyhráš. A na to mi odpovedali to čo je vyššie
    Takze pozrite si túto stránku... Este nieje cela hotova...
    sutaze.comoj(bodka)com
    K tejto stránke potrebujem len tu zivnost alebo s.r.o. ak som to spravne pochopil. ( zivnost mam )

    A nieje to trochu prehnane preukazat im 500.000 EUR ked chcem robit sutaz len napriklad o 500 EUR ??? To kvoli sutazi o 500 EUR musim preukazat ze mam 500.000 EUR kapital ??? Ved to je na hlavu postavene. Nieje nejaka moznost ako to legalne obist ? Co ja viem... Ze smsky posielaju len tak a tato vyhra nebude za smsky ale ze proste dar pre jedneho zo zucastnenych ?

    To iste co sa tyka hracich automatov. Kedysi som si chcel jeden postavit... A ked som pocul co vsetko mi okolo toho treba... A ze mi to musi schvalit aj technicky ustav ktory to bude skusat. Pozrel osm sa na ich web stranku a pri surfovani som si nieco vsimol... A maju tam XSS zranitelnost. Tak to je teda uroven ked niekto kto ma odobrovať licencie z hladiska bezpecnosti a podobne ma na stranke diery ako sito.

    A ešte jedna drobná otázka... AK CHCEM ROBIŤ SÚŤAŽE... Musím tieto výrobky najprv kúpiť ??? Alebo nie ??? Pretože napriklad ak výrobok vyhrám pri 1500stej SMSke ... Tak ja uz pri 1200stej SMSKE mám jeho cenu splatenú. Takže mi ho teoreticky stačí kúpiť až keď to niekto vyhrá. Alebo musím preukázať že to už mám kúpené ?
    Naposledy upravil Stevo_Alex19 : 24.09.10 at 17:56

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vidim ze si nedas povedat a ze si sa pustil do toho skor ako mas na to zakonne predpoklady. Ale tak co, ved iste percento ludi vzdy skonci v base.
    Nepustil som sa do toho. Preco je to asi na tom comoj.com ??? To len na ukazku ze co som mal na mysli ze ako to bude vyzerat. Ved este ani SMS brana nieje spojazdnena a ani schvalena preto som tu aby som presne vedel co mi k tomu treba.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Tak v prvom rade ti treba veeelmi vela penazi. Vykasli sa radsej na to. A najdi si iny sposob ako sa lahko a takmer bezpracne dostat k peniazom.
    Keby spravim taku sutaz ze dam na stranku len jeden formular a do neho si napise kazdy kto tam pride svoj email a odosle a napr na konci tyzdna nahodne vyzrebujem jeden z tych mailov a ten vyhra napr 100eur tak na to potrebujem tiez nejaku zivnost alebo nejake opravnenie alebo nieco podobne??

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Pojde jednoznacne o LOTERIU. Nakolko to nebude viazane na podporu ziadneho produktu. A teda potrebujes licenciu Ministerstva financii.
    profesional Pozri príspevok
    Pojde jednoznacne o LOTERIU. Nakolko to nebude viazane na podporu ziadneho produktu. A teda potrebujes licenciu Ministerstva financii.
    No ale ved ja tam nedavam financnu vyhru, ale vecnu cenu tak to asi nieje loteria nie ??? Alebo sa mylim ???
    Narazil som nahodou na tuto diskusiu a zaujala ma. Chcem sa spytat co si myslite ak by neslo o sutaz viazanu na nahodu ale na nieco ine: vykon v hre, pocet likov, najviac kamaratov..hocico. ten co by vyhral by dostal cenu.

    Podla mojho nazoru to spada pod bod

    hier relaxačného alebo športového charakteru, aj keď na účasť na nich je potrebný vklad , ktorý sa účastníkovi takejto hry ak prehrá, nevracia

    volnej zivnosti.

    Mam pravdu?

    Dakujem pekne.
    Naposledy upravil janosmolen : 19.05.11 at 23:20

    hoya_bella je offline (nepripojený) hoya_bella

    hoya_bella
    Neviem, ako u inych, ale treba mat s.r.o. a v ramci nej zaregistrovany na Obchodnom registri predmet cinnosti "Prevádzkovanie hiet a tombol, ak herná istina neprekročí sumu 1500 eur". A mozes sutazit, kolko chces... Tie peniaze teda musis aj realne mat. Co sa tyka vecnych cien-neviem, ci sa da realne nalakat na sutaz, kde ides hovorit o cenach, a pritom ich neodprezentujes (cize asi ich tiez musis mat - pripadne, ak nie ty, tak ten partner, s kym ides do sutaze o vecne ceny). Mozno su aj ine typy sutazi, kde to funguje inak a kde je potrebne splnit este dalsie kriteria...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.