Zavrieť

Porady

Usporiadat
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
stavbar69 Pozri príspevok
referencie,skusenosti,pripadne zapory ak vôbec existuju,pripadne lepsie riesenia.
Nick tu na porade : krvak ich má.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

aj my zvažujeme ich kúpu, zaujímali by ma tiež skúsenosti ľudí s nimi.
jediné, čo sa nám nepáči je nie veľmi známe kovanie GU. bojíme sa či udrží naše veľké okná. napr. balk. dvere majú výšku 2,35 m a šírku 1 m. druhý variant sú Incon okná ( luxury 3-sklá), ale pre nich je to nadrozmer mimo limitu.
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Mirkaska Pozri príspevok
aj my zvažujeme ich kúpu, zaujímali by ma tiež skúsenosti ľudí s nimi.
jediné, čo sa nám nepáči je nie veľmi známe kovanie GU. bojíme sa či udrží naše veľké okná. napr. balk. dvere majú výšku 2,35 m a šírku 1 m. druhý variant sú Incon okná ( luxury 3-sklá), ale pre nich je to nadrozmer mimo limitu.
to ze nieje tebe zname kovanie neznamena ze je zle. na tejto stranke si pozri http://www.g-u.com/index.php?csel=26&id=1112&Lang=34 specifikacie. ja mam terasovky sklopno posuvne 2350x2000 a z geneo profilu mi ich vedia spravit. Taky vyrobca ako fenestrask si nemôze dovolit osadit okna nekvalitnym kovanim. Ak mas predsudky voci kovaniu existuju ine firmy co robia s inym kovanim. Ked som si porovnaval cenove ponuky tak geneo mi vychadzalo pomer vykon/cena najlepsie
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

nemám predsudky, ale aj tu na porade sa niekto vyjadroval nie veľmi pochvalne o tomto kovaní. ani na nete sa veľa o ňom v diskusiách nepíše. preto hovorím, že nie je veľmi známe.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

stavbar69 Pozri príspevok
referencie,skusenosti,pripadne zapory ak vôbec existuju,pripadne lepsie riesenia.
My mame od Fenestra Rehau okna na celom bytovom dome i na rodinnom dome, co sa tyka montaznych partii, nedalo sa im ani v jednom pripade nic vytknut, je pravdou, ze som chodila okolo nich ako stoparsky pes, ale mame vsetko OK.
0 0
tiger111 tiger111

tiger111 je offline (nepripojený) tiger111

ja ich nemam
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

g-u musi byt dobre, su zo Slovenska a dokonca z Nitry to musi byt dobre

k oknam, moj nazor, kvalitny profil, dobre sklo (Nitrasklo ), kvalitna montaz a musel by v tom cert byt aby si nebol spokojny a ci to kupis od tej alebo tej firmy, je jedno, rozdiel neuvidis, nepocitis

po 20rokoch bude novy system a budeme vsetci menit
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

day Pozri príspevok
g-u musi byt dobre, su zo Slovenska a dokonca z Nitry to musi byt dobre

k oknam, moj nazor, kvalitny profil, dobre sklo (Nitrasklo ), kvalitna montaz a musel by v tom cert byt aby si nebol spokojny a ci to kupis od tej alebo tej firmy, je jedno, rozdiel neuvidis, nepocitis

po 20rokoch bude novy system a budeme vsetci menit


Vy všetci z Nitry budete meniť o 20 rokov to najsamlepšie z Nitry?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

co nam uz zostava, ked sme taki dobri
nie srandujem, ked si zobereme pokrok za posledne roky, nase deti asi nebudu chcet nase "moderne" okna, energeticke domy, atd
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Osobne nemám rád kovania GU ,sú pomerne zložito nastavitelné.Vadí im aj milimerter , zasekávajú sa,drhnú krídlo o rám , sú náročnejšie na údržbu častejšie je ich treba dolaďovať.Aby som nestrašil nieje to nič podradné ,nejaká Polsko-Čínska kvalita.
Naposledy upravil 220870 : 29.09.10 at 05:51
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mirkaska Pozri príspevok
aj my zvažujeme ich kúpu, zaujímali by ma tiež skúsenosti ľudí s nimi.
jediné, čo sa nám nepáči je nie veľmi známe kovanie GU. bojíme sa či udrží naše veľké okná. napr. balk. dvere majú výšku 2,35 m a šírku 1 m. druhý variant sú Incon okná ( luxury 3-sklá), ale pre nich je to nadrozmer mimo limitu.
Máš pravdu s INCONOM ale dá sa to riešiť rozširovákmi /ja to mám tak / a cena okien INCON 3sklo bola v mojom prípade nižšia ako Fenestra o 1.700 EUR a INCON majú kvalitné kovanie active pilot winkhaus
Naposledy upravil pivko : 29.09.10 at 06:17
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
Ja mam tieto okna. Pri vybere som siel v prvom rade po kvalitativnych kvantifikovatelnych parametroch. A rozhodol som sa prave pretieto okna. Oproti Inconu su tieto okna z hladiska koeficientu tepelnej prestupnosti az o 1 kategoriu vyssie. K tomu ked som si to dal nacenit, tak Incon vychadal podstatne drahsie.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

je nejaky rozdiel medzi rehau geneo a eurooknom? teda mimo toho ze jedno je z plastu a druhe z dreva..?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
profesional Pozri príspevok
Ja mam tieto okna. Pri vybere som siel v prvom rade po kvalitativnych kvantifikovatelnych parametroch. A rozhodol som sa prave pretieto okna. Oproti Inconu su tieto okna z hladiska koeficientu tepelnej prestupnosti az o 1 kategoriu vyssie. K tomu ked som si to dal nacenit, tak Incon vychadal podstatne drahsie.
Máš okná Fenestra Rehau Geneoalebo si zbudol napísať aké okná
Fenestra neexistuje aby boli lacnejšie ako Incon/kľudne sa s tebou stavím o čo chceš/ a aj ten koeficient nieje taký rozdielny
0 0
mendo933 mendo933

mendo933 je offline (nepripojený) mendo933

Mas pri sebe aktualne ponuky ked sa chces stavovat? Fenestra sla medzicasom s cenami genea dole. Kvalitou je geneo v triede s profilom kommerling ,trocal 88+ . luxury je o 10mm stihlejsi profil. Ked uz porovnavat tak rovnako parametrovo profily nie o triedu hore dole
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

day Pozri príspevok
ked si zobereme pokrok za posledne roky, nase deti asi nebudu chcet nase "moderne" okna, energeticke domy, atd
jasne ze nie, lebo budu lezat v kvapaline s drotom pichnutym v hlave a uzivat si virtualny zivot
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
mendo933 Pozri príspevok
Mas pri sebe aktualne ponuky ked sa chces stavovat? Fenestra sla medzicasom s cenami genea dole. Kvalitou je geneo v triede s profilom kommerling ,trocal 88+ . luxury je o 10mm stihlejsi profil. Ked uz porovnavat tak rovnako parametrovo profily nie o triedu hore dole
To je kedy medzičasom? ja som riešil okná pre mesiacom tak že iba keby že teraz. A neexistuje že sú lacnejšie,Incon mál tiež neskutocné zľavy a tuším že ešte aj má.
0 0
Mirkaska Mirkaska

Mirkaska je offline (nepripojený) Mirkaska

pivko Pozri príspevok
Máš pravdu s INCONOM ale dá sa to riešiť rozširovákmi /ja to mám tak / a cena okien INCON 3sklo bola v mojom prípade nižšia ako Fenestra o 1.700 EUR a INCON majú kvalitné kovanie active pilot winkhaus
práve medzi geneom a inconom sme sa rozhodovali. geneo má väčšie možnosti čo sa týka rozmerov, ale kovanie gu, INCON zase dobré kovanie, ale manželovi sa zdal profil 76 mm dosť úzky pre trojsklo. sami nám povedali, že pracujú na 80 mm, ale ten bude na trhu až na jar. hlavný problém s inconom sme mali ako som už písala s rozmermi okien, hlavne balkonových dverí. okrem rozširovákov (širších bočných rámov) by sme museli plastom znížiť výšku dverí cca o 20 cm. aby to nebolo vidno, zvonku nejako zatepliť pri zatepľovaní, a zvnútra ...? tiež niečím oblepiť? preto sme sa priklonili viac ku geneu, hoci to kovanie . dúfam že to nebude až také strašné ako píše 220870. manžela porazí za toľké peniaze.

Pivko - ty si sa rozhodol pre incon aj z nejakých iných dôvodov ako ceny?
osádzali ti okná do peny alebo máš pásky?
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
Mirkaska Pozri príspevok
práve medzi geneom a inconom sme sa rozhodovali. geneo má väčšie možnosti čo sa týka rozmerov, ale kovanie gu, INCON zase dobré kovanie, ale manželovi sa zdal profil 76 mm dosť úzky pre trojsklo. sami nám povedali, že pracujú na 80 mm, ale ten bude na trhu až na jar. hlavný problém s inconom sme mali ako som už písala s rozmermi okien, hlavne balkonových dverí. okrem rozširovákov (širších bočných rámov) by sme museli plastom znížiť výšku dverí cca o 20 cm. aby to nebolo vidno, zvonku nejako zatepliť pri zatepľovaní, a zvnútra ...? tiež niečím oblepiť? preto sme sa priklonili viac ku geneu, hoci to kovanie . dúfam že to nebude až také strašné ako píše 220870. manžela porazí za toľké peniaze.

Pivko - ty si sa rozhodol pre incon aj z nejakých iných dôvodov ako ceny?
osádzali ti okná do peny alebo máš pásky?
Jednoznačne koli cene a kovaniu/ v niektorej téme som tu tiež zisťoval že čo je to za kovanie a niekto tvrdil že sa vraj vyrába v Turecku, skús pohľadať tu tému/ u mňa to bol rozdiel skoro 1.700 EUR , osadené mám na penu , pásky som považoval za zbytočné nakoľko okná mám menšie ako otvor a z vonkajšej strany mi prekrýva rám 12cm Nobasil z vnútornej strany budem robiť ostenie z 2cm XPS a pod parapet natlačím penu.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Mirkaska Pozri príspevok
práve medzi geneom a inconom sme sa rozhodovali. geneo má väčšie možnosti čo sa týka rozmerov, ale kovanie gu, INCON zase dobré kovanie, ale manželovi sa zdal profil 76 mm dosť úzky pre trojsklo. sami nám povedali, že pracujú na 80 mm, ale ten bude na trhu až na jar. hlavný problém s inconom sme mali ako som už písala s rozmermi okien, hlavne balkonových dverí. okrem rozširovákov (širších bočných rámov) by sme museli plastom znížiť výšku dverí cca o 20 cm. aby to nebolo vidno, zvonku nejako zatepliť pri zatepľovaní, a zvnútra ...? tiež niečím oblepiť? preto sme sa priklonili viac ku geneu, hoci to kovanie . dúfam že to nebude až také strašné ako píše 220870. manžela porazí za toľké peniaze.

Pivko - ty si sa rozhodol pre incon aj z nejakých iných dôvodov ako ceny?
osádzali ti okná do peny alebo máš pásky?
Nestraším .Moc veľmi veľla záleží na firme ktorá vyrába a montuje okná.To je alfa omega.Rozdiel v tom GU je v tom že nechávajú o milimeter dva menej na vôlu pri štelovaní okna.Je to ťažko vysvetliť ,ale nemusíte sa báť nie je to žiadny šuvix.Len vyžaduje trochu viac pozornosti pri nastavovaní pri montáži.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať