Zavrieť

Porady

Tržby z registračky.

Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať ak evidujete tržby v regis. pokladni do PC ja to robim na zaklade dennej uzavierky denne, sme reštaurácie, predávame aj tovar aj materiál. Členite tieto tržby alebo nie? Na páske samozrejme členenie nieje.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    Mám jedného klienta, kt. má obchody aj motorest. Tržby ERP evidujeme na základe mes. uzávierok raz mesačne. Tržbu z motorestu - tovar a služby nerozčleňuje. Kontrola DPH, ani pri dani z príjmu zatiaľ výhrady zásadného charakteru nemala.

    Marína je offline (nepripojený) Marína

    Marína
    Mikolajova
    Ahojte, chcela by som sa Vás opýtať ak evidujete tržby v regis. pokladni do PC ja to robim na zaklade dennej uzavierky denne, sme reštaurácie, predávame aj tovar aj materiál. Členite tieto tržby alebo nie? Na páske samozrejme členenie nieje.
    Tŕžby v PDP evidujem 1x mesačne, aj keď z účtovného hľadiska je správne denne. Mám však skúsenosť, že kontrole z DÚ vyhovuje účtovanie 1x mesačne kôli niekoľkonásobne nižšiemu počtu zápisov v peňažnom denníku.
    Účtovanie tržieb(príjmov) člením na tovar a materiál/suroviny/ a to z dôvodu, že aj účtovanie nákupu(výdaj) mám členený na tovar a materiál(suroviny). Neviem, prečo píšeš, že samozrejme na páske členenie nie je. V ERP je vhodné(a výhodné) rozdeliť tovar a materiál do jednotlivých oddieloch. Ja mám v odd. 1 BAR a v odd. 2 KUCHYŇA.
    Pri takomto členení je prehľad o príjmoch v BARe, aké boli náklady pre bar a z toho vyplývajúci zisk a o príjmoch v KUCHYNI, jej náklady a z toho vyplývajúci zisk. Od zisku je potrebné odpočítať prev.náklady, náklady na mzdy, atd.

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    Ja tiež rozdeľujem materiál aj tovar tak ako píše Marína, len evidujem denné tržby.

    Tržby z registračky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.