Zavrieť

Porady

Možem ho udať?- nedodaný mobil zo stranky NETT-MOBILE.com

Ahojte mam taky problem ze som kupoval mobil z stranky NETT-MOBILE.com.Mobil som si objednal a zaplatil vopred cez ucet inač sa to ani neda.Bolo mi povedane že do 2 dni ho budem mať.Ubehol už tyžden maitel mi už ani nedvyha,ked mu volam tak ma zruši.Poslal som mu sms-ku Ze mu davam 3 dni aby mi poslal ten mobil alebo vratil koruny .Lenže mi ani neodpovedal čiže sa jedna asik o podvodnika.A moj problem je či ho možem udať na policii a ak ano akym sposobom.Kedže sa jedna o sumu 520 eur.Prosim pomôžte mi, alebo porasdte ako by som to mal riešiť
Naposledy upravil arizona : 06.10.10 at 17:10
Usporiadat
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Moj známy za toto sedel skoro 18 mesiacov, tiež ponúkal mobily a oklamal kupujúcich cez net- ale aspoň mal v sebe troška slušnosti,že aspoň tehlu poslal v balíku-tento vobec nič...
0 0
215gadget 215gadget

215gadget je offline (nepripojený) 215gadget

A inač myslite si že ta stranka je podvod,a že sa skryva pod tou spoločnosti Impact consulting a events s.r.o to neni trestny čin??
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Moj známy za toto sedel skoro 18 mesiacov, tiež ponúkal mobily a oklamal kupujúcich cez net- ale aspoň mal v sebe troška slušnosti,že aspoň tehlu poslal v balíku-tento vobec nič...

To si teda zabil Stanko, že slušnosti...ťukám do klávesnice a huba od ucha k uchu

mali mu všetky tie tehly o nohu priviazať v base
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

slavica Pozri príspevok
To si teda zabil Stanko, že slušnosti...ťukám do klávesnice a huba od ucha k uchu

inak on bol v podmienke lebo bol predtým na brigáde V Palme a kradol oleje...-proste expert,ale nieje v to podstate zlý chlapec, len sa zopsul nejako...
0 0
215gadget 215gadget

215gadget je offline (nepripojený) 215gadget

Možem mu napisať toto

Vyzyvám Vás na vrátenie peňazí ktore som Vam zaslal za tovar ktory mi nebol zaslany ako mi bolo napisane do dvoch dni.S toho dovodu Vas žiadam o vratenie penazí do 7 dni inač podam trestne oznamenie podľa § 221 Trestného zákona podvod a bezdôvodné obohatenie (kedže škoda je vyššia ako 266 € a tým pádom sa jedná o trestný čin nie priestupok).Načo mam samozrejme aj dôvod kedže nereagujete na moje telefonaty,sms-spravy , zakaždym ked sa vam dovolam ma vypnete.Stranku ktoru vlastnite NETT-MOBILE.com čo ma vzapeti presmeruje na stranku webareal.sk/e-mobile je sama o sebe podozryvá.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

215gadget Pozri príspevok
Možem mu napisať toto

Vyzyvám Vás na vrátenie peňazí ktore som Vam zaslal za tovar ktory mi nebol zaslany ako mi bolo napisane do dvoch dni.S toho dovodu Vas žiadam o vratenie penazí do 7 dni inač podam trestne oznamenie podľa § 221 Trestného zákona podvod a bezdôvodné obohatenie (kedže škoda je vyššia ako 266 € a tým pádom sa jedná o trestný čin nie priestupok).Načo mam samozrejme aj dôvod kedže nereagujete na moje telefonaty,sms-spravy , zakaždym ked sa vam dovolam ma vypnete.Stranku ktoru vlastnite NETT-MOBILE.com čo ma vzapeti presmeruje na stranku webareal.sk/e-mobile je sama o sebe podozryvá.
vzápatí- podozrivá
0 0
215gadget 215gadget

215gadget je offline (nepripojený) 215gadget

Tak čo može to takto byť???
0 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

VOP:
Dodávky elektronicky objednaného tovaru budú podľa dostupnosti tovarov a prevádzkových možností Predávajúceho expedované v čo najkratšom termíne, najneskôr do 30 pracovných dní od dňa, keď Predávajúci potvrdil prijatie elektronickej objednávky.

---------------

Kym neubehne 30 dni, nejaky telefonicky prislub dodat telefon do 2 dni nic neznamena.
Aj ak odstupite od zmluvy, maju 30 dni na vratenie penazi.

Takze bezte rychlo podat trestne oznamenie za podvod...
... a za krive obvinenie a poskodenie dobreho mena zaplatite dalsich 500 € plus sudne trovy.

Ja to vidim tak, ze zatial ziadny podvod spachany nebol.
Naposledy upravil bodliak : 01.10.10 at 21:58
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

bodliak Pozri príspevok
VOP:
Dodávky elektronicky objednaného tovaru budú podľa dostupnosti tovarov a prevádzkových možností Predávajúceho expedované v čo najkratšom termíne, najneskôr do 30 pracovných dní od dňa, keď Predávajúci potvrdil prijatie elektronickej objednávky.

---------------

Kym neubehne 30 dni, nejaky telefonicky prislub dodat telefon do 2 dni nic neznamena.
Aj ak odstupite od zmluvy, maju 30 dni na vratenie penazi.

Takze bezte rychlo podat trestne oznamenie za podvod...
... a za krive obvinenie a poskodenie dobreho mena zaplatite dalsich 500 € plus sudne trovy.

Ja to vidim tak, ze zatial ziadny podvod spachany nebol.
Tá dostupnosť tovarov znamená, či ho majú okamžite na sklade alebo ho musia objednať u výrobcu. A ak má predajca (seriózny predajca) tovar na sklade, pošle ho okamžite. To sa dá potvrdiť len telefonicky, nikto predsa nebude posielať zákazníkovi list, áno, mám tovar na sklade, posielam.

Je ešte jedna možnosť, poslať na príslušnú prokuratúru asi takýto list:

Žiadosť o prešetrenie možného trestného konania:

Vtedy a vtedy som si na tej a tej internetovej adrese objednal taký a taký tovar, zaplatil som toľko a toľko. Podľa telefonického prísľubu pána XY z čísla......... som mal tovar (telefón) dostať do .......... Tovar som dodnes nedostal, peniaze mi vrátené neboli, predajca so mnou nekomunikuje, na moje výzvy nereaguje.
Pretože toto jeho konanie vzbudzuje podozrenie, že som sa stal obeťou podvodu, prosím o preverenie, či došlo ku konaniu, napĺňajúcemu podstatu niektorého trestného činu.

Ale ešte predtým by som predajcovi poslala ten doporučený list a dopísala by som tam ešte vetu, že žiadam o písomné vyjadrenie, kedy mi bude tovar doručený. A až po jeho reakcii by som postupovala takto.
4 0
bodliak bodliak

bodliak je offline (nepripojený) bodliak

Keby mi 2 dni po objednávke vyvolával zákazník tohoto typu, tiež by som ho zrušil. Možno objednal v piatok a v nedeľu už telefonoval, kde je balík.
Vzhľadom na "kvalitu" textu, ktorý produkuje, by som ho na prokuratúru vôbec neposielal. A nehuckajte ho hneď do trestného oznámenia, ak nemáte istotu, že je to podvod. Nech si chudák nezavarí ešte viac.
0 0
215gadget 215gadget

215gadget je offline (nepripojený) 215gadget

Volali sme v nedelu on vravel ze ak to objedname hned tak v utorok alebo stredu ho mate isto že ho doruči kurier.V pondelok mi napisal cca o 16.30 že už to bolo zaslane.Tak som čakal do stredy a nič volal som mu vo štvrtok že čo stym mobilom že či už bol zaslany?? a onm vravel prvej že to musi zistiť o polhodiny napisal že už bol poslany ale musi zistiť presne kedy a že v piatok mu mam zavolať čo už sa samozrejme nedalo .Pritom v pondelok mi už pisal že bol zaslany
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
1) Identifikujte internetového obchodníka. Každý seriózny internetový obchodník si je vedomý, že nakupovanie na internete je v prvom rade o dôvere zákazníka, a preto sa snaží poskytnúť o sebe maximum informácií. Overte čo najviac z nich, skontrolujte ich vo Obchodnom alebo Živnostenskom registri, zavolajte na zákaznícky servis – požiadajte o odpovede, ktoré Vás zaujímajú a skontrolujte, či sú v súlade so všeobecnými obchodnými podmienkami internetového obchodu.
Ak internetový obchodník neplní zákonom definované podmienky, najmä ak nemá okrem e-mailovej adresy uvedený žiadny iný kontakt (telefónnu linku a konkrétnu geografickú adresu), alebo ak máte akékoľvek pochybnosti, neriskujte a nenakupujte!

Podľa § 4 ods. 1 zákona č.22/2004 Z.z. o elektronickom obchode o elektronickom obchode a o zmene a doplnení zákona č. 128/2002 Z.z. o štátnej kontrole vnútorného trhu vo veciach ochrany spotrebiteľa a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení zákona č. 284/2002 Z.z. v znení neskorších predpisov (ďalej len „zákon o elektronickom obchode“) je internetový obchodník povinný poskytnúť potenciálnym zákazníkom minimálne tieto údaje, ktoré musia byť ľahko a trvale prístupné:

- názov, obchodné meno a sídlo poskytovateľa služieb (právnická osoba), resp. meno, priezvisko, miesto podnikania a adresu bydliska poskytovateľa služieb (fyzická osoba)
- daňové identifikačné číslo, ak je platiteľom DPH
- adresu elektronickej pošty a telefónne číslo
- označenie registra, ktorý ho zapísal a číslo zápisu
- názov a adresa orgánu dozoru alebo dohľadu, ktorému činnosť poskytovateľa služieb podlieha

Okrem toho je podľa § 10 ods. 1 zákona č. 108/2000 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom a zásielkovom predaji (ďalej len „zákon o zásielkovom predaji“), internetový obchodník povinný pred uzavretím zmluvy na diaľku súčasne s ponukou tovaru alebo služby spotrebiteľovi okrem vyššie uvedených údajov oznámiť:

- trvalý pobyt a živnostenské oprávnenie (fyzická osoba), resp. obchodné meno a sídlo (právnická osoba)
- opis tovaru alebo služby
- cenu tovaru alebo poskytnutej služby
- dodacie podmienky a náklady na dodanie tovaru
- platobné podmienky
- poučenie o práve spotrebiteľa odstúpiť od zmluvy
- cenu za použitie prostriedkov komunikácie na diaľku, ak sa cena určuje inou ako základnou sadzbou
- lehotu, počas ktorej je predávajúci viazaný svojou ponukou, vrátane ceny
- minimálnu lehotu, na ktorú možno zmluvu uzavrieť, ak ide o zmluvu o predaji tovaru alebo o poskytnutí služby, ktoré sa dodávajú alebo vykonávajú nepretržite alebo opakovane

Väčšina serióznych internetových obchodov pridáva k týmto údajom aj svoje IČO, meno a priezvisko osoby zodpovednej za prevádzku obchodu, prevádzkové hodiny a číslo bankového účtu.

3) Vopred si overte ponúkané možnosti dopravy tovaru, ceny za dopravu, možné spôsoby zaplatenia tovaru, informácie o dodacej lehote a lehote na doručenie tovaru.
Väčšina obchodníkov Vám doručí objednaný tovar do niekoľkých dní, ale podľa zákona o podomovom predaji a zásielkovom predaji, ak sa predávajúci a spotrebiteľ nedohodnú inak, predávajúci je povinný objednávku spotrebiteľa splniť najneskôr do 30 dní od doručenia objednávky. Ak nakupujete u obchodníka po prvýkrát, alebo ak nie ste si istý, neplaťte za tovar vopred – nechajte si ho zaslať na dobierku, alebo ak je to možné vyzdvihnite si ho osobne a zaplaťte v hotovosti. Návšteva prevádzky internetového obchodu Vám poskytne zvyčajne dostatok informácií, aby ste zvážili prípadné budúce nákupy u tohto obchodníka.

4) Ak predávajúci nemôže dodať objednaný tovar, je o tom povinný bezodkladne informovať zákazníka a do 15 dní mu vrátiť zaplatený preddavok alebo cenu zaplatenú za tovar.
Zákazník má možnosť sa s internetovým obchodom dohodnúť na náhradnom plnení. V takom prípade je predávajúci povinný dodať zákazníkovi tovar v rovnakej cene a kvalite. Ak sa na náhradnom plnení nedohodnú, predávajúci je povinný nahradiť všetky preukázateľné náklady, ktoré zákazník vynaložil na objednanie tovaru.

Zdroj :http://www.bezpecnynakup.sk/decalogue.aspx
3 0
A66 A66

A66 je offline (nepripojený) A66

Bohužiaľ. Nie si jedinou obeťou. Potvrď prosím moje priateľstvo a pošli mi nejaký tvoj kontakt (ICQ,Skype). Diki
0 0
Chobot Chobot

Chobot je teraz online Chobot

215gadget Pozri príspevok
Lenže problem je ten že nemam jeho adresu lebo na stranke je adresa Uplne inej firmy
IMPACT Consulting & Events, s. r. o. IČO: 44294131 DIČ: 2022666569 IČ DPH: SK2022666569
Sídlo: Michalská 3, 811 01 Bratislava čo stmy nema nič spoločne čiže zavolm aj tam či ho nahodou nepoznaju.
Jedine čo mam jeho mob. čislo , email, č.učtu
Choď do svojej banky a podaj požiadavku na vrátenie mylnej platby. Na pobočke spíš reklamáciu, že si dňa XX.XX.XXXX poslal omylom platbu v sume XXXXX EUR na číslo účtu XXXXX/XXX. Banka potom vyzve banku príjemcu a tá príjemcu, aby platbu vrátila. Ak ti do 2 týždňov nevráti platbu, požiadaš opäť svoju banku, aby ti cez banku príjemcu dodali údaje príjemcu. Takto získaš informáciu, komu ten účet, kam si poslal peniaze, patrí (meno, adresu). S týmito údajmi potom môžeš dať na súd návrh na vydanie platobného rozkazu.

To vymáhanie platby je v súlade so zákonom o bankách. Ja som takto tiež získal údaje o príjemcovi (údaje predávajúceho som mal, ale na prekvapenie, účet patril jeho bratovi, preto som platobný rozkaz musel nechať vystaviť na majiteľa účtu, jeho brata - ja mám ale problém, že ten plat. rozkaz neprevzal...). Viď § 92 ods. 1-2:


(1) Banka a pobočka zahraničnej banky sú povinné aj bez súhlasu klienta poskytnúť údaje na identifikáciu tohto klienta, údaje o čísle jeho účtu a údaje o platobnej operácii na základe písomnej žiadosti osobe, ktorá odovzdá banke alebo pobočke zahraničnej banky písomné vyhlásenie, že

a) v dôsledku chyby pri vykonávaní platobného alebo zúčtovacieho styku utrpela majetkovú ujmu, ktorá spočíva v prevode a pripísaní jej patriacich alebo ňou spravovaných peňažných prostriedkov na účet klienta a,
b) na vymáhanie takto vzniknutého bezdôvodného obohatenia sú nevyhnutné údaje na identifikáciu tohto klienta a údaje o jeho účte, na ktorý boli pripísané peňažné prostriedky v dôsledku chyby podľa písmena a).

(2) Banka a pobočka zahraničnej banky údaje podľa odseku 1 nevydajú, ak na ich písomné upozornenie o predloženej žiadosti tento klient vydá banke alebo pobočke zahraničnej banky príkaz na spätný prevod pripísaných peňažných prostriedkov, a to do siedmich kalendárnych dní po dni doručenia písomnej žiadosti o poskytnutie identifikačných údajov o klientovi banke alebo pobočke zahraničnej banky.



Teraz mi ale napadá, či to bol vôbec predajca zo slovenska. Ak to bol zahraničný subjekt (alebo ak má účet v zahraničnej banke), tak jeho údaje asi nezískaš.

Ale 7 dní je ešte krátka doba na to, aby si ho hneď obvinil z podvodu. Niekedy skutočne vybaviť odoslanie a cesta poštou trvá aj vyše týždňa. A stránku nett-mobile.com som nenašiel....
Naposledy upravil Chobot : 04.10.10 at 07:33
2 0
A66 A66

A66 je offline (nepripojený) A66

Ahoj! Tiež som sa stal obeťou podvodu. Účet má na poštovej banke, teda aké mám(e) šance? Ďakujem
0 0
A66 A66

A66 je offline (nepripojený) A66

215gadget Pozri príspevok
Volali sme v nedelu on vravel ze ak to objedname hned tak v utorok alebo stredu ho mate isto že ho doruči kurier.V pondelok mi napisal cca o 16.30 že už to bolo zaslane.Tak som čakal do stredy a nič volal som mu vo štvrtok že čo stym mobilom že či už bol zaslany?? a onm vravel prvej že to musi zistiť o polhodiny napisal že už bol poslany ale musi zistiť presne kedy a že v piatok mu mam zavolať čo už sa samozrejme nedalo .Pritom v pondelok mi už pisal že bol zaslany
Môj syn tiež naletel tomuto podvodníkovi. Podávame trestné oznámenie na začatie skráteného vyšetrovania. Osobne som ako matka volala s tým človekom a keď som sa ho pýtala na meno tak zložil. Napísala som mu že podávame trestné oznámenie, dúfala som že začne komunikovať... A on nič.... Je to bezočivý podvodník, ktorému sa bohužiaľ darí asi dlhšie.
0 0
A66 A66

A66 je offline (nepripojený) A66

215gadget Pozri príspevok
Ok to aj pojdem ale prvej by som mu napisal . Vedel by mi dakto poradiť ako by som mu ta mal napisať.Pošlem mu to na e-mail
On emaily podľa mňa vôbec nečíta... :-(
0 0
gabooz gabooz

gabooz je offline (nepripojený) gabooz

advokátsky koncipient
Bože ľudia nikomu neraďte, aby sa "vyhrážali" trestným oznámením. Podľa nedávnej judikatúry NS NR sa to môže kvalifikovať ako trestný čin hrubého nátlaku.

Stačí jednoduchá výzva, že bolo objednané zaplatené a tovar nikde, nech vráti peniaze.

Ak to dotyčný nespraví iísť na políciu a podať trestné oznámenie.
0 0
215gadget 215gadget

215gadget je offline (nepripojený) 215gadget

Neviem teda čo s tym, učet ma na otp banke ,Pre člena A66 skuste tiež dačo riešiť ja mam znameho a ten je policajt na buduci tyžden idem za nim kedže je mimo a skusim sa ho nato popytať ,popripade zistim kde ten dotyčny byva a potom to budem riešiť.Takyto ludia su proste hajzly poriadne im priťať a hodiť do lochu.
0 0
215gadget 215gadget

215gadget je offline (nepripojený) 215gadget

No takže sa jedna isto o podvodnika kedže už sa ta stranka neda ani najsť ak date webareal.sk/e-mobile tak už tam nič nieje ešte štastie že som si to všetko vytlačil
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať