Zavrieť

Porady

excel

Potreboval by som takú exelácku drobnosť.Kto mi poradí?
Ďakujem pekne.
Usporiadat
Téma je uzavretá.
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

ad:B1: B1 som použil ako príklad, formátovať podľa vzorca môžeš ľub. bunky
ad 15: 15 numeric nie je to isté čo 15 text. Musíš skonvertovať na rovnakú bázu (text alebo číslo)
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

PaloPa
ad:B1: B1 som použil ako príklad, formátovať podľa vzorca môžeš ľub. bunky
ad 15: 15 numeric nie je to isté čo 15 text. Musíš skonvertovať na rovnakú bázu (text alebo číslo)
no veď pôvodne mi o to išlo v príspevku na ktorý si prvý krát písal, len som sa asi špatne vyjadril. Niečo ako: ako rátať s číslom v bunke kde je to ako vzorec, teda text.
Vzorec ktorý si napísal aby sa takýmto textom dalo rátať v bunkach, to mi funguje. Ale už nie vo formátovaní.
Takže, ako tento text prevediem na číslo aby sa sním dalo ďalej pracovať. Keď vyberiem z lišty klasicky "ako text", to mi nefunguje.

dík
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

prilep sem XLS, neviem co chces
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

PaloPa
prilep sem XLS, neviem co chces
no skús.
0 0
PaloPa PaloPa

PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

Ako som napísal vyššie, musíš použiť konverz. fn, aby si neporovnával
hrušky s jablkami:

=(IFERROR(MID(C8;FIND("enie";C8;1)+5;2);""))<>TEXT(B1;"00")

TIP: Jednoduchý test pri komplik. vzorcoch je ak si časť vzorca označíš myšou a stlačíš F9 (vzorec zamení za jeho hodnotu)
Vzorec_F9.png  
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

dík moc. to som chcel, zmeniť text na číslo, len som nevedel, ako na to.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

do šľaka, vyskytol sa ďalší problém.
ak pridám viac buniek /viď. obr./, všetky zmenia farbu, bez ohľadu na true/false
mm.JPG  
0 0
MYQ MYQ

MYQ je offline (nepripojený) MYQ

Ahojte poradaci, potrebujem poradit v tejto veci. Mam subor excel vytvoreny v excel 2003, ktory spustam vo windows 7 x64 v prosptredi ofiáce 2010. V danom subore excelu mam v bunkach hypertextove prepojenie na dalsie karty v danom subore. Prepojenia - cesty sedia ale ked kliknem na danu bunku az sa mi otvori ina karta toho isteho zositu, excel ho neotvori, ten zosit. Napise, ze sa dany subor neda otvorit. Viem, ze tato moznost sa ma niekde v systeme windows povolit, ale akosi si neviem spomenut kde. Uz som to dlho nerobil. Dakujem za radu
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Ako určím posledný riadok zápisu v exceli?
Napr. posledný zápis je v riadku 5000. Chcel by som aby som mal o tomto riadku info napr. v bunke B3. Ďakujem
0 0
Richard Richard

Richard je offline (nepripojený) Richard

admin
Otázky zadávajte samostatne, túto debatu uzatváram kvôli prílišnej rôznorodosti otázok čo spôsobuje že sú v nej otázky a odpovede príliš zahrabané čo znemožňuje ich dohladanie.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať