Zavrieť

Porady

Tlačivo potvrdenie o príjme

Už vyše dve hodiny hľadám na nete tlačivo potvrdenie o príjme, ktoré vystavuje zamestnávateľ pre dohodára, ktorý je evidovaný na úrade práce. Nemáte niekto poruke, že by ste pripli link? Všelijaké potvrdenia som našla, ale obyčajné potvrdenie o príjme akoby neexistovalo. Budem veľmi vďačná. Ozaj, nestretli ste sa niekto s problémom, že hoci je dohodár nahlásený na SP, nič neodrobil, ale zistilo sa, že zabudol informovať ÚP, je z iného okresu a tento týždeň sa ide hlásiť a má strach, či to nebude problém. Keď je len nahlásený a dostane potvrdenie o nulovej mzde, myslíte, že by mu to mohli uznať? Aj tak sa spätne odhlásiť nedá zo SP. Či má význam nechať mu zmluvu s dátumom pred koncom septembra alebo mu dať novú zmluvu až to ohlási ÚP? Ak niekoho niečo rozumné napadne, tak vopred díky-veľké díky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    J+K je offline (nepripojený) J+K

    J+K
    Pripájam scan tlačiva, ktoré u nás ÚPSVaR požaduje. Ale myslím, že nemajú nejaké celoštátne platné tlačivo, tu má každý okres svoje .

    No a snáď mu nebudú robiť problémy, keď na dohodu reálne nepracoval a nemal žiadnu mzdu vyplatenú. To by bolo nefér, aby ho nejako postihovali za neskoré oznámenie podpísania dohody.

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Monika36 Pozri príspevok
    Už vyše dve hodiny hľadám na nete tlačivo potvrdenie o príjme, ktoré vystavuje zamestnávateľ pre dohodára, ktorý je evidovaný na úrade práce. Nemáte niekto poruke, že by ste pripli link? Všelijaké potvrdenia som našla, ale obyčajné potvrdenie o príjme akoby neexistovalo. Budem veľmi vďačná. Ozaj, nestretli ste sa niekto s problémom, že hoci je dohodár nahlásený na SP, nič neodrobil, ale zistilo sa, že zabudol informovať ÚP, je z iného okresu a tento týždeň sa ide hlásiť a má strach, či to nebude problém. Keď je len nahlásený a dostane potvrdenie o nulovej mzde, myslíte, že by mu to mohli uznať? Aj tak sa spätne odhlásiť nedá zo SP. Či má význam nechať mu zmluvu s dátumom pred koncom septembra alebo mu dať novú zmluvu až to ohlási ÚP? Ak niekoho niečo rozumné napadne, tak vopred díky-veľké díky.
    Keď som sa informovala na našom ÚP, povedali mi, že to stačí na hlavičkovom firemnom papieri. Mali sme 2 dohodárky. Od jednej požadovali tak, ako som napísala, od druhej, ktorá bola evidovaná u inej pracovníčky ÚP na tom istom úrade, vyžadovali zase výplatnú pásku, bez razítka a podpisu a akéhokoľvek ďalšieho potvrdenia.
    Takže, potom si vyber. Nemyslím to ironicky, ale fakt je to od jednotlivých pracovníčok ÚP.
    Naposledy upravil vieraaaa : 05.10.10 at 14:34

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Melnick Pozri príspevok
    Nesúhlasím s predchádzajúcimi odpoveďami. Mal nahlásiť deň dopredu uzatvorenie dohody. Teraz ho z evidencie vyradia, za nesplnenie povinnosti. Nezáleží, či je dohoda nulová, alebo mal príjem. Znvu ho zaradia po mesiaci, pretože to nie je klasická nespolupráca s ÚP.
    Majka, ja som sa vyjadrovala iba k tlačivu - potvrdenie o príjme. Na to, že dohodár neoznámil dopredu uzatvorenie dohody som nereagovala.

    mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

    mimi3
    Monika 36.Dohody musia byť nahlásené najneskôr deň pred začatím vykonávania zárobkovej činnosti..... Príjem sa dokladuje za každý mesiac počas ktorého má dohodu, keď je zárobok nulový tak zamestnávateľ potvrdí nulu. Nepíšej ako má zameškané tie potvrdenia. Až na budúci týždeň odovzdá príjem za september tak sa nič nedeje.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Nahlásiť sa môže o mesiac,ako som už v predchádzajúcom príspevku písala,nejde o klasické porušenie, nemusí mať novú dohodu prihlásia ho do evidencie na základe dohody, ktorá plynie. Nezabudnite mu pripomenúť, že za obdobie vyradenia a znovuevidovania sa stáva samoplatiteľom do ZP a musí si vyrovnať dlh voči ZP.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Monika36 Pozri príspevok
    Teda, to sa poriadne zamotalo. Rozmyslam, ze by sa mohla k 30.9. dohoda ukoncit a novu urobit,ked to tento tyzden nahlasi na UP. A nie je este moznost, ze hoci je zahlaseny na SP od 21.9., tak dohoda by bola podpisana trebars k 6.10.? Musi sa zhodovat obdobie prihlasky dohodara do SP a podpisanie dohody o PC?(-viem, ze prihlaska dohodara musi byt o den vopred) Nemoze tam byt rozdiel trebars par dni? Velmi pekne dakujem vsetkym za rady.
    Nevykľučkuješ. Menil sa zákon a ÚP postupujú v zmysle zákona

    http://www.epi.sk/Main/Default.aspx?...=16208&LngID=0

    Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

    nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac Monika36
    No veď to, na toto som už prišla i ja, že záleží na konkrétnej pracovníčke a niekedy i na jej nálade...... Ale aj tak ďakujem za rady.

    Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

    nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac Monika36
    J+K Pozri príspevok
    Pripájam scan tlačiva, ktoré u nás ÚPSVaR požaduje. Ale myslím, že nemajú nejaké celoštátne platné tlačivo, tu má každý okres svoje .

    No a snáď mu nebudú robiť problémy, keď na dohodu reálne nepracoval a nemal žiadnu mzdu vyplatenú. To by bolo nefér, aby ho nejako postihovali za neskoré oznámenie podpísania dohody.

    Díky moc. Tiež si myslím, že by to bolo voči nemu hlúpe, ale keď v tomto štáte si nie som už istá ničím....

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Monika36 Pozri príspevok
    Už vyše dve hodiny hľadám na nete tlačivo potvrdenie o príjme, ktoré vystavuje zamestnávateľ pre dohodára, ktorý je evidovaný na úrade práce. Nemáte niekto poruke, že by ste pripli link? Všelijaké potvrdenia som našla, ale obyčajné potvrdenie o príjme akoby neexistovalo. Budem veľmi vďačná. Ozaj, nestretli ste sa niekto s problémom, že hoci je dohodár nahlásený na SP, nič neodrobil, ale zistilo sa, že zabudol informovať ÚP, je z iného okresu a tento týždeň sa ide hlásiť a má strach, či to nebude problém. Keď je len nahlásený a dostane potvrdenie o nulovej mzde, myslíte, že by mu to mohli uznať? Aj tak sa spätne odhlásiť nedá zo SP. Či má význam nechať mu zmluvu s dátumom pred koncom septembra alebo mu dať novú zmluvu až to ohlási ÚP? Ak niekoho niečo rozumné napadne, tak vopred díky-veľké díky.
    Nesúhlasím s predchádzajúcimi odpoveďami. Mal nahlásiť deň dopredu uzatvorenie dohody. Teraz ho z evidencie vyradia, za nesplnenie povinnosti. Nezáleží, či je dohoda nulová, alebo mal príjem. Znvu ho zaradia po mesiaci, pretože to nie je klasická nespolupráca s ÚP.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Majka, ja som pochopila, že dohoda bola nahlásená. Jedná sa o príjem na dohodu, ktorý treba mesačne dokladovať.

    Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

    nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac Monika36
    mimi3 Pozri príspevok
    Monika 36.Dohody musia byť nahlásené najneskôr deň pred začatím vykonávania zárobkovej činnosti..... Príjem sa dokladuje za každý mesiac počas ktorého má dohodu, keď je zárobok nulový tak zamestnávateľ potvrdí nulu. Nepíšej ako má zameškané tie potvrdenia. Až na budúci týždeň odovzdá príjem za september tak sa nič nedeje.
    No, ide len o september. Zamestnavatel ho nahlasil na socialku a od 22.9. mal robit. Neodrobil nic, ale teraz vysvitlo, ze on este uradu prace neoznamil, ze ma dohodu o PC. Uvazovala som aj o tom, ze urobit novu dohodu s oktobrovym datumom, ale ci to ma vyznam, ked je tam ta prihlaska na socialke.....myslim, ze to ta prihlaska skomplikovala.

    mimi3 je offline (nepripojený) mimi3

    mimi3
    Jednoznačne mal nahlásiť dohodu o PC najneskôr 21.9. Od 22.9. by ho mali vyevidovať za nepredloženie dokladov a nech sa informuje kedy ho môžu znovu zaevidovať. Nejedná sa o dlhé časové obdobie ale neviem presne koľko. Ten príjem bude musieť aj tak doložiť. Neviem či nebude treba starú dohodu ukončiť a potom uzatvoriť novú ktorú nahlási už včas.

    Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

    nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac Monika36
    mimi3 Pozri príspevok
    Jednoznačne mal nahlásiť dohodu o PC najneskôr 21.9. Od 22.9. by ho mali vyevidovať za nepredloženie dokladov a nech sa informuje kedy ho môžu znovu zaevidovať. Nejedná sa o dlhé časové obdobie ale neviem presne koľko. Ten príjem bude musieť aj tak doložiť. Neviem či nebude treba starú dohodu ukončiť a potom uzatvoriť novú ktorú nahlási už včas.
    Teda, to sa poriadne zamotalo. Rozmyslam, ze by sa mohla k 30.9. dohoda ukoncit a novu urobit,ked to tento tyzden nahlasi na UP. A nie je este moznost, ze hoci je zahlaseny na SP od 21.9., tak dohoda by bola podpisana trebars k 6.10.? Musi sa zhodovat obdobie prihlasky dohodara do SP a podpisanie dohody o PC?(-viem, ze prihlaska dohodara musi byt o den vopred) Nemoze tam byt rozdiel trebars par dni? Velmi pekne dakujem vsetkym za rady.

    Monika36 je offline (nepripojený) Monika36

    nezamestnaná, čakajúca na živnosť ...viac Monika36
    Diky za radu. Ja som si myslela, ze to bude zle, ked som sa to dozvedela, skusala som, co by sa dalo zachranit, ale tak mohol si take veci dotycny preverit....ja som si lamala cele popoludnie hlavu, ako dat situaciu do normalu. No ved uvidime, ako to dopadne. DObru noc.
    ludia vie niekto ake tlačivo o potvrdení zamestnávateľa o mesačnej mzde je v košiciach pretože na upsvar ke mi ho vydat nechceli a zamestnanec mi ho nechce dat a potrbujem ho nevie niekto kde ho najdem bude rada za radu kde ho môžem najsť vdakaaaa

    elven je offline (nepripojený) elven

    elven
    Tlačivo o príjme a tiež tlačivo o hľadaní zamestnania som prepísal a dal na web, zadarmo je napríklad tu:

    http://knihy.rs-design.sk/dokumenty

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.