Zavrieť

Porady

Fakturácia zamestnancom za požičanie vozidla - 15 dní

Práve máme kontrolu DPH a vytkli nám, že pri fakturácii pre zamestnancov nedodržiavame lehotu 15 dní. V kolektívnej zmluve však máme klauzulu o požičiavaní vozidiel (ide o nákladné autá) s tým, že fakturácia bude za uplynulý mesiac (za všetky prípady požičania - niekto má aj viac prípadov) a bude sa vykonávať pre všetkých zamestnancov v tom istom termíne - do 15.-teho nasledujúceho mesiaca - platba je zrážkou z platu.
Je to takto možné? Pomôžte mi, prosím, ak s tým máte niekto skúsenosti.
Naposledy upravil Ferko : 15.11.05 at 16:34
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Odvolaj sa na § 75 odst. 1
    Platiteľ môže vyhotoviť za viac samostatných dodaní tovaru rovnakého druhu alebo služby rovnakého druhu alebo za viac platieb prijatých pred dodaním tovaru alebo dodaním služby súhrnnú faktúru, ktorá môže pokrývať najviac obdobie kalendárneho mesiaca, platiteľ vyhotoví faktúru najneskôr do 15 dní od skončenia kalendárneho mesiaca.

    Ferko je offline (nepripojený) Ferko

    Ferko
    Vlastne ja nikdy neviem vopred, či bude pre jedného zamestnanca len jedna výpožička, alebo či ich bude v mesiaci viac. Platí to aj vtedy, keď si požičia niekto auto napr. 2.11., potom celý mesiac nič - a ja mu vystavím faktúru len 30.11. Dátum daňovej povinnosti bude 2.11., alebo 30.11.??

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Ak máte v zmluve, že si môže požičiavať celý mesiac....tak nevidím problém, prečo by si neobhájila uvedené.

    Ja tiež faktúrujem pre dopravcu na konci mesiaca. Niekedy tiež urobí len jednu prepravu pre zákazníka a druhý mesiac aj 30. Vždy robím len jednu faktúru za celý mesiac.

    A dátum daňovej povinnosti dávam poslednú prepravu vo faktúre.

    Ferko je offline (nepripojený) Ferko

    Ferko
    Veľmi pekne ďakujem za rozumy. Potom sa ozvem, ako to skončilo. Zajtra si dali pauzu, prídu až v piatok.

    Ferko je offline (nepripojený) Ferko

    Ferko
    Takže dnes u nás skončili a dali sa presvedčiť. Argumentovala som paragrafom 75 a nemali námietky - nevyrubili nám tú pokutu za nedodržanie 15 dňovej lehoty, ktorú nám sľubovali. Súhlasili s názorom, že ide o dodanie rovnakého druhu službu v období kalendárneho mesiaca.
    Okrem toho našli malé drobnosti - znížili nám odpočet o cca 1500 Sk za nesprávne odpočítanie DPH pri nedoplatku za elektrinu a plyn. Sme plátcami DPH od 1.4.2005 a nedoplatok sa týkal aj marca, aj apríla - mali sme si odpočítať alikvótnu DPH, my sme si odpočítali celú.
    Finančný postih nás nečaká, takže sme dopadli v pohode.

    Fakturácia zamestnancom za požičanie vozidla - 15 dní

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.