Zavrieť

Porady

nealkoh. napoje pre zamestnancov

Pekny den prajem,

ak zamestnavatel poskytuje zamestnancom nealkoholicke napoje na spotrebu na pracovisku jedna sa o danovy naklad? Dakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Janca je offline (nepripojený) Janca

    Janca
    Ano, nezabudnut na internu smernicu ohladom poskytovania ochrannych napojov. Ja osobne ju nemam urobenu, nakolko kupujeme aj ine veci a ide to vsetko do repre.

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Prosim Vas, nema niekto smernicu ohladom poskytovania ochrannych napojov?
    Dakujem za pomoc.

    McMarti je offline (nepripojený) McMarti

    McMarti
    ja by som to dávala na 527 socialne náíklady, smernicu som už aj ja pýtala ale asik nik nemá musime zapnuť roztopene mozgové bunky v týchto teplách.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    komplet vnútropodnikové smernice sú v Poradcovi 8-9/2004. Skúste si to zaobstarať a "opísať jednotlivé smernice".

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Mam Poradcu 8-9/2004. Je v nej smernica Zásady poskytovania osobných ochrannych prac. prostr. a ako priloha je Zoznam poskytovanych ochr. napojov. Musia to byt len miner. vody, alebo je to na volbe zamestnavatela co poskytne. Moze to byt aj Coca cola?

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    McMarti
    už som ju hlada v BA nieje a ak je nech mi dá niekto avízo
    McMarti, ani v ŠEVTe ju nemajú? Lebo mi to je divné, tam by to mohli mať.

    vladan je offline (nepripojený) vladan

    žena, a ešte raz ŽENA!!! (aj keď môj nick o tom nevypovedá) ...viac vladan
    Mc Marti, skús www.i-poradca.sk , tam je objednávka. Poradca 8-9/2004 stojí 192 Sk, môžeš si ju objednať :-)))

    anka1 je offline (nepripojený) anka1

    anka1
    Výdavky na nealkoh. nápoje poskytnuté zamestnancom na spotrebu na pracovisku sú daňovým výdavkom v zmysle § 19 ods. 2 zákona o dani z príjmov len za podmienky, že táto povinnosť vyplýva zamestnávateľovi z osob. predpisov, predovšetkým zo zákona č. 330/1996 Z.z. o ochrane a bezp. a ochrane zdravia.
    Nemôže sa zamestnávateľ rozhodnúť, aj keď mu to zákon nepredpisuje, že bude poskytovať neal. nápoje zamestnancom? Bude to aj v tomto dobrovoľnom prípade daňový výdavok?
    Ďakujem

    Hlinkovx je offline (nepripojený) Hlinkovx

    ta som to ja :-) Hlinkovx
    Tí čo majú tú smernicu, nechce sa Vám to nejak prepísať a upraviť a pripnúť aj pre nás ostatných. Pomohlo by to... ďakujem

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Je tu priložený komplet návod na tvorbu vnútopodnikových predpisov. Neviem vybrať len tú časť o ochranných pomôckach. Snáď to pomôže aj takto.

    Skúsila som tú prílohu prečítať, zistila som, že treba mať trpezlivosť, lebo je to veľmi veľké. Ale ide to.
    Naposledy upravil bea : 24.08.04 at 14:07

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.