Zavrieť

Porady

Novorodenec...

Pevne verim, ze tato tema nebude uzitocna len pre mna ale aj pre vela dalsich rodicov...
Mam par otazok okolo novorodenca, a to:
-musi si stale novorodenec odgrcnut po papani? ( detsky lekar v nemocnici sa mi vyjadril, ze nemusi. Je to individualne. )
-je caste ckanie, väcsinou po jedle normalne? ( podla lekarky o nic nejde. Dieta ked sa naje, tak sa mu roztiahne zaludok a tlaci mu na nejaky organ a tym vznika to ckanie )
-ako si poradit s detskymi "fantami"? - 1 den pekne papka a aj spi a na druhy den place aj ked sa naje a nechce velmi spat?
-kolko ml mlieka vypije cca 10 dnove dieta? ( 90-100ml?-na jedno papanie ), ci je to tiez individualne?
-co hovorite na umelu vyzivu Nutrilon? ( my sme museli vysadit materske mlieko nakolko ho bolo malo a museli sme pristupit na Nutrilon. Pri Nutrilone sa mame cim riadit v tabulke podla ktorej sa robi mlieko tyzdnami zivota dietata alebo vahou dietata? )
-ako casto ma take malinke dieta papat? ( cca kazde 3 hod.? )
Usporiadat
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ako ktoré... rezáky sme mali vonku do 3 dní, stolička išla týždeň...
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Chamomilla 9CH.V prípade že zubky idu s nepokojom a teplotou,možno použiť Viburcol čípky.
2 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

calawen Pozri príspevok
ako ktoré... rezáky sme mali vonku do 3 dní, stolička išla týždeň...
A to dieta na kazdy zub, ktory ide vonku rovnako reaguje placom??? Ci su zuby pre ktore place a dalsie vyjdu tak, ze ani samo nevie kedy?
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

BXLmiami Pozri príspevok
Chamomilla 9CH.V prípade že zubky idu s nepokojom a teplotou,možno použiť Viburcol čípky.
No, uz dlhsie ma teplotu hlavne vecer cca 37-37,5C. A na dasnach uz vidiet nejaky ten kopcek co nemal. Ale ma len 4 mesiace... To sa mi zda na zuby nejak skoro...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

ako kedy reaguje... môj bol len trochu nervózny a hrýzol pri papaní (sem-tam) ale to mu na 9 mesiacov vyšli behom týždňa 4 zuby (dva v jeden deň) a dva o dva dni neskôr...

Najhoršie sú (aspoň u nás zatiaľ) stoličky, to boli nervy, horúčka, nechuť do jedla (okrem mlieka od zdroja).

A čo sa týka toho kedy idú zuby, je to individuálne, niektoré deti sa dokonca rodia so zubom (zubami)...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
stanco007 Pozri príspevok
A to dieta na kazdy zub, ktory ide vonku rovnako reaguje placom??? Ci su zuby pre ktore place a dalsie vyjdu tak, ze ani samo nevie kedy?
u nás pre každý jeden zub bolo niekoľko prebdených nocí. To som vždy vedela, že ide nejaký zub. Teploty, hnačky, plač, nervozita, mrnčavosť to bolo pri každom zube.
3 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

lenkak Pozri príspevok
u nás pre každý jeden zub bolo niekoľko prebdených nocí. To som vždy vedela, že ide nejaký zub. Teploty, hnačky, plač, nervozita, mrnčavosť to bolo pri každom zube.
Pevne verim, ze maly bude po nas rodicoch co sa tyka zubov lebo co vieme vzajomne od svojich rodicov, tak oni ani nevedeli kedy nam vysli zuby... Ja ani neviem aj kedy mi vysli zuby mudrosti... To by bolo super aj pre nas a hlavne pre maleho...
0 0
Mirica-LV Mirica-LV

Mirica-LV je offline (nepripojený) Mirica-LV

stanco007 Pozri príspevok
A co mi poradite na zuby? Co utlmi tu bolest maleho pri raste zubov?

natierať ďasienka Dentinox gélom je podľa mňa zo všetkých najúčinnejší

ináč nášmu malému keď išli zuby tak mal zapálené oči, uši, celú ústnu dutinu, tak sme mali kvapky do očí aj do uší a ústa nám kázala dr. vytierať handričkou namočenou v tantum verde
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
My sme pri prvom synovi vedeli o každom novo-vychádzajúcom zubčeku-plač,teplota,hnačky...po porade s pediatričkou nám odporučila dať panadol baby sirup alebo nurofen sirup-to tíši bolesť a teplota ustupi...pri druhom synovi sme ani nevedeli, že mu prvé 4 zuby vyšli...ale ostatné sme tiež prežívali s nim-nepokoj, nespavosť,teploty,hnačky...takže každé dieťa je individuálne....najlepšie je poradiť sa s pediatričkou-ona pozná aj zdravotný stav dieťaťa a vie posúdiť, čo naordinovať....tak veľa trpezlivosti s prerezávaním zúbkov všetkým rodičom....potom už budete na to len s úsmevom spomínať a pýšiť sa, že vaše dieťatko má krásne zúbky....
2 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
ten panadol - sirupček (príp. nurofen) na tieto stavy pri bolestivých prerezávaniach je naozaj vhodný , rovnako géliky na potieranie.
Moja prvá- zub prvý vyšiel keď mala rok a 1mesiac- štrngol o lyžičku ani jeden nerobil problém, ale mladšej tej sme vedeli o každom jednom zube - hoci tiež až okolo roka prvý ( teploty- skôr subfebrilné - do 38, hnačky, nechutenstvo - len mliečko od maminky aj to menej ako inokedy - príznaky akoby prechladnutia aj s výtokom slabším z nošteka) .
Nuž aj tie zúbky patria k práve tomu detskému veku - treba to vydržať ..... ale potom tie úsmevy stoja za to!!
2 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Bionda Pozri príspevok
ten panadol - sirupček (príp. nurofen) na tieto stavy pri bolestivých prerezávaniach je naozaj vhodný , rovnako géliky na potieranie.
Moja prvá- zub prvý vyšiel keď mala rok a 1mesiac- štrngol o lyžičku ani jeden nerobil problém, ale mladšej tej sme vedeli o každom jednom zube - hoci tiež až okolo roka prvý (teploty- skôr subfebrilné - do 38, hnačky, nechutenstvo - len mliečko od maminky aj to menej ako inokedy - príznaky akoby prechladnutia aj s výtokom slabším z nošteka) .
Nuž aj tie zúbky patria k práve tomu detskému veku - treba to vydržať ..... ale potom tie úsmevy stoja za to!!
Teploty mame rovnake resp. este nizsie ale tiez mame tie priznaky prechladnutia s vytokom. Ale nas ma len 4 mesiace... Ale ne dasne mu vidiet hrcky co nemal a dasna ma poriadne tvrde a do vsetkeho chce hryzt...
0 0
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
každé dieťatko je individualita sama- takže zuby idú každému inak- poznám deti, čo mali prvý zub v 3 mesiacoch....
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

Mate nejake skusenosti s tym, ze dieta pri zaspavani stale place? Musi sa najprv vyplakat a tak zaspi... Niekedy dlhsie trva, ze place, inokedy kratsie. Zalezi ako je unaveny a ako sa mu chce spat. Ale moze byt aj max unaveny, ze uz mu pada hlava a ako nahle sa polozi do vodorovnej polohy zacne plakat... Nechapem to uz...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

aj my sme také zažili... prešlo to viac-menej... teraz (má 1 rok a 8 mesiacov) mu pred spaním uvarím popradský čaj "sladké sny" a ten ho ukľudní a ľahšie zaspí...
1 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

calawen Pozri príspevok
aj my sme také zažili... prešlo to viac-menej... teraz (má 1 rok a 8 mesiacov) mu pred spaním uvarím popradský čaj "sladké sny" a ten ho ukľudní a ľahšie zaspí...
Ale preco to moze byt??? Ved predsa ked sa mi chce spat, tak zavriem oci a spim V noci ked sa naje, tak zväcsa hned zaspi bez placu. Ale cez den sa musi vyplakat a az tak zaspi...
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

a nie je až príliš unavený? Keď môj už od únavy odpadával, vtedy plakal najviac, lebo nevedel zaspať...
0 0
stanco007 stanco007

stanco007 je offline (nepripojený) stanco007

calawen Pozri príspevok
a nie je až príliš unavený? Keď môj už od únavy odpadával, vtedy plakal najviac, lebo nevedel zaspať...
Nie je. Skusame aj tak aj tak a stale viac menej to iste. Prave sa ho snazime co najviac zabavat aby sa unavil a tak skor zaspi potom
0 0
calawen calawen

calawen je offline (nepripojený) calawen

hmm, tak potom neviem... Ale zas u detí sú také plačlivé obdobia...
0 0
zzz77 zzz77

zzz77 je offline (nepripojený) zzz77

stanco007 Pozri príspevok
Ale preco to moze byt??? Ved predsa ked sa mi chce spat, tak zavriem oci a spim V noci ked sa naje, tak zväcsa hned zaspi bez placu. Ale cez den sa musi vyplakat a az tak zaspi...
Deticky potrebuje cez den spanok po 3 hodinach prebdenia, ale samozrejme zalezi aj na tom, aky bol ten predosli spanok, ak len 30 minut tak zaspinka aj po hodine. A zalezi aj od veku dietata, cim je starsie tym sa ten cas predlzi. Ak Je uz prilis unavene tym je to horsie a vtedy place, lebo nevie sa inak od ruziveho okolia odtrhnut. Preto netreba pockat, kym je uz natolko unavene, treba vystihnut ten spravny cas a dat dieta spinkat uz pri prvych naznakoch unavy, ale nedat ho ani skor lebo potom trucuje a preto place. No a velmi dolezity je aj ritual pred spanim, ako cajik, macik na spanie, zatiahnut zaves ... Ked si zvykne tak nebude problem a zaspinka aj samo v postielke, mam to odskusane. Ale nechat vyplakavat dieta je proti mojim zasadam, ked uz place tak ho treba ukludnit a uistit ze nie je samo. Potrebuje to cas a velmi vela trpezlivosti, viem je to lahke takto hovorit, ale da sa to! mamina 16 mesacneho drobca. Drzim palce
Naposledy upravil zzz77 : 16.02.11 at 17:26
1 0
Abeata Abeata

Abeata je offline (nepripojený) Abeata

stanco007 Pozri príspevok
Mate nejake skusenosti s tym, ze dieta pri zaspavani stale place? Musi sa najprv vyplakat a tak zaspi... Niekedy dlhsie trva, ze place, inokedy kratsie. Zalezi ako je unaveny a ako sa mu chce spat. Ale moze byt aj max unaveny, ze uz mu pada hlava a ako nahle sa polozi do vodorovnej polohy zacne plakat... Nechapem to uz...
Stančo, tak toto robia prerezávajúce sa zúbky.Úplne totožný problém som mala pri mojich synoch, rovnako ako aj mnoho mojich spolumamičiek. Určité obdobie ( boli síce podstatne starší ), keď sa im rezali zúbky, robili všetko možné, len aby vydržali sedieť. Pomali zaspávali posediačky, no akonáhle som ich uložila, alebo sami bacli "naležato ", v tom momente s ľútostivým nárekom zobudili možno aj driemajúcich susedov...Keď si dieťa ľahne, prirodzene sa mu viac prekrvia ďasná, ktoré sú kôli prerezávajúcim sa zúbkom opuchnuté aj bez totho a pulzuje v nich krv tak,že chúdence nevedia, čo od bolesti robiť. Je to rovnaké ako, keď máš poranenú ruku - tiež ju nespustíš dolu, ale si ju nosíš pekne zavesenú v páske... No a ak Ti už rástli zuby múdrosti, určite si sa ocitol v rovnakej situácii ako Tvoj drobček...Ja som si odskúšala oboje a ani jedno nebola sranda.
Skús zúbky pretierať kockou ľadu,alebo obyčajným Stopanginom. Ten sa aj napriek tomu, že už existujú rôzne špeci vodičky najviac osvedčil aj nedávno pri mojom krsniatku.
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať