Zavrieť

Porady

Prenájom kobercov+čistenie

Firma, si prenajíma od inej firmy koberčeky (cca 1mx1m) a zároveň jej ich prenajímateľa pravidelne čistí, samozrejme za úhradu. A tieto svoje služby každý mesiac faktúruje. Dali by ste to do daňových nákladov a odpočítali by ste DPH? Môžem argumentovať, keďže sú v sklade, že sú to protišmikové koberce?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

    normálka Tatiana
    Karina
    Firma, si prenajíma od inej firmy koberčeky (cca 1mx1m) a zároveň jej ich prenajímateľa pravidelne čistí, samozrejme za úhradu. A tieto svoje služby každý mesiac faktúruje. Dali by ste to do daňových nákladov a odpočítali by ste DPH? Môžem argumentovať, keďže sú v sklade, že sú to protišmikové koberce?
    Mohla by si to dať do nákladov s odpočtom DPH, ale nech je to ošetrené aj v zmluve medzi prenajímateľom a nájomcom, že náklady spojené s údržbou znáška prenajímateľ.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Presne tieto koberčeky používame a ide to samozrejme do nákladov a mame ho pri vchodových dverach do kancelarie. Ved v kazdom pripade zabranuje noseniu spiny do vnutra a teda setri naklady na cistenie.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    Jozef I
    Presne tieto koberčeky používame a ide to samozrejme do nákladov a mame ho pri vchodových dverach do kancelarie. Ved v kazdom pripade zabranuje noseniu spiny do vnutra a teda setri naklady na cistenie.
    A odpočítavate aj DPH?

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    My sme ich mali tiež, aj DPH sme si uznávali. Išlo hlavne o to, že sme boli predajcovi tovaru - veľkoslad - premlelo sa ná denne množstvo ľudí. Koberčeky boli aj dezinfekčne ošetrené, tak to išlo do nákladov ako čistiace potreby.

    Jozef I je offline (nepripojený) Jozef I

    Som kto som Jozef I
    Karina
    A odpočítavate aj DPH?
    Samozrejme že áno. Je to normalny uznateľny náklad.

    Karina je offline (nepripojený) Karina

    Karina
    LubenaK
    My sme ich mali tiež, aj DPH sme si uznávali. Išlo hlavne o to, že sme boli predajcovi tovaru - veľkoslad - premlelo sa ná denne množstvo ľudí. Koberčeky boli aj dezinfekčne ošetrené, tak to išlo do nákladov ako čistiace potreby.
    V tej firme je to obdobné, Ja si myslím, že sa to dá obhájiť, iba som chcela vedieť aký názor na to majú iní účtovníci.

    Prenájom kobercov+čistenie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.