Zavrieť

Porady

vecerne/dialkove maturitne studium

Ahojte, mam 33 rokov, pred 15 rokmi som odisiel zo strednej skoly pred jej ukoncenim, jednak z rodinnych dovodov - moja matka zostala v bdelej kome a musel som sa o nu postarat, na druhej strane mi to aj vyhovovalo, lebo ma skola nebavila... Pred rokom mama zomrela a ja som sa ocitol na trhu prace bez akehokolvek vzdelania a praxe a to chcem teraz zmenit. Vedeli by ste mi poradit, co mam robit? Na koho sa mam obratit? Chcel by som si dialkovou formou spravit maturitu a neskor aj mozno VS Skola mi vzdy isla, na zakladnej som sa vela neucieval, lebo mam fotograficku pamat a vzdy som mal dobre znamky, takze si myslim, ze to zvladnem, ked uz som sa k tomu odhodlal... Mozte mi dat tipy na nejake skoly, kde je najlepsie len 2.rocne vecerne/distancne studium, mozno aj elektrotechnickeho zamerania, kedze som v tejto oblasti velmi zrucny a dany obor by ma aj bavil? Kazdy skolsky rok sa zacina az od Septembra? Dakujem velmi pekne za pomoc a snad mi pomozete svojimi radami zmenit moj doteraz velmi smutny a bezcielny zivot.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Ahoj, súhlasím s arizonou, že by si mal doplniť údaj o tom odkiaľ si, aby sme Ti mohli konkrétnejšie poradiť.

    Konkrétne údaje o štúdiu Ti najlepšie poskytne zvolená škola. Niekedy sa dá po dohode s riaditeľom školy začať študovať aj neskôr ako v septembri. Držím palce, aby sa Ti podarilo nájsť vhodnú školu a štúdium dokončiť.


    Do pozornosti Ti dávam najmä príspevok č. 3, mohol by Ti pomôcť.

    http://www.porada.sk/t85418-nevzdelany.html
    Naposledy upravil zdenka131 : 23.10.10 at 12:17

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    fulmaja, rodina1, Mária27, vieraaaa, MartinPK, miramax1
    6

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Dnes sa môžeš obrátiť asi na každú strednú školu a dohodnúť sa na štúdiu. Poznám podobný prípad, teraz si dorába maturitu tak, že chodí len na skúšky. Neviem to presne, robí myslím skúšku z jedného predmetu za všetky ročníky naraz.

    Urob takú školu, ktorá ti je najjednoduchšie urobiť. Môže to byť z tvojho odboru, ale môže to byť aj najbližšia čo do vzdialenosti. Naučiť sa dá všetko (keď to zvládnu iní, dokážeš to aj ty). Ja ti verím, že teraz už budeš študovať úplne inak, zodpovednejšie, len vydržať.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, Danielle369, vieraaaa, MartinPK, mzdarka renca, miramax1
    6

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Možno by si mal doplniť dôležitý údaj-odkiaľ si, aby Ti ľudia vedeli konkrétnejšie poradiť.

    MartinPK je offline (nepripojený) MartinPK

    MartinPK
    dakujem vsetkym za ohlasy. Momentalne byvam v BA, kedze su tu aj najvacsie pracovne prilezitosti pre vsetky vzdelanostne urovne, aj pre tie bez maturity
    Mária27-ved tak by mi to aj najviac vyhovovalo, dostat text a naucit sa ho a ist na preskusanie, aby to studium netrvalo 4roky, ale napr. len 2. Pretoze 4 roky je velmi dlha doba. To by som sa maturity dockal az v 37icke... Ved to prave neviem, ci je lepsie studovat to, co je najlahsie, alebo to, s cim bude mat clovek tzv. chlieb v rukach...
    veronikasad-dakujem za link, len ja by som chcel trochu urychlit to studium, pretoze je pomaly cas na zalozenie rodiny a rodina musi byt dobre zabezpecena, co bez vyssieho vzdelania je obtiazne aj v ramci nejakeho rastu v postaveni pracovnej pozicii v podniku, aj ked je clovek sikovny
    a studovat sa da dialkovo asi len na skolach, ktore to ponukaju, neda sa individualne prist na nejaku skolu a dohodnut sa na zrychlenom rychlokurze?
    zdenka131-dakujem za link na diskusiu

    vecerne/dialkove maturitne studium

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.