Zavrieť

Porady

Viazaný finančný agent

Rád by som ak by mi niekto poradil. pracujem ako Viazaný finančný agent v jednej poistovni. podla zoznamu viazaných činností a aj podla zoznamu živností, ale nemožem vykonávat tuto činnost na živnost. vybavil som si teda iba DIČ. ako to vlastne je. nikde som nenašiel pod čo spada tato činnosť. ani som nikde nenašiel ake dane platít, a ake odvody, či dalšie povinnosti mi prináležia. prešiel som niekolko zákonou a dostal som sa maximalne k definícii tohoto pojmu a samozrejme ako sa ním stat. no nenašiel som už ako riešit registraciu, na danovom alebo živnostenskom? Podla zoznamu volných živností pod 19.3 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb je uvedené "Na základe živnostenského oprávnenia na vykonávanie sprostredkovateľskej činnosti nie je možné vykonávať najmä:
- sprostredkovanie poistenia
- sprostredkovanie doplnkového dôchodkového poistenia
- sprostredkovanie doplnkového dôchodkového sporenia
- sprostredkovateľskú činnosť na kapitálovom trhu
- činnosť sprostredkovateľov kolektívnych sporov
- sprostredkovanie zamestnania za úhradu "
teda ak moji kolegovia vykonávaju tuto činnosť po touto živnostou ešte z doby ked sa to dalo konaju protiprávne? a čo ja ak si dnes dám aj napriek tomu tuto živnost? na živnostenskom v novom meste nad váhom sa o tom nechceli ani bavit a v Piešťanoch mi povedali že to nevadí. ???
Téma je uzavretá.
Usporiadať podľa času

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Zita5 Pozri príspevok
Príjmy viazaného finančného agenta (podnikanie podľa osobitných predpisov, nie podľa živnostenského zákona ) sa zdaňujú podľa

Zákon o dani z príjmu
§ 6
Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
Na začiatok

(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)


Prečítajte si ten § 6 celý , je tam zmienka o ZD a aj o použití výdavkov , buď použijete paušálne výdavky(§6 odst.10), alebo skutočné výdavky(§19) alebo daňovú evidenciu (§6 odst.14).

Vy nepodnikáte na základe živnostenského oprávnenia , ale musíte byť zapísaný v NBS,máte pridelené DIČ.Doklad o zápise v NBS je Vašim dokladom , na základe ktorého dosahujete príjem §6 odst.2 písm.d)
Vy ste zrejme nepochopili moju odpoveď čo sa týka výdavkov , tak v skratke sa Vám to pokúsim priblížiť na týchto príkladoch .

1) Ak by ste sa rozhodli použiť Zákon o dani z príjmu § 6 odst.10 - tak uplatníte paušálne výdavky vo výške 40%. V tejto čiastke máte všetky výdavky na podnikanie , ako je telefón,kancelárske potreby, nájom,energie,paušálne náhrady na MV, daň z motorových vozidiel a všetko ostatné.

Napr. v roku 2010 by ste mali príjem vo forme provízií vo výške 10 000 euro.Mám na mysli provízie skutočne zaplatené do 31.12.2010 (včetne 31.12.2010), z tejto čiastky by ste si vypočítali 40 % výdavky(4000 Euro) + k paušálnym 40%-tám by ste pripočítali skutočne uhradené odvody do ZP a SP od 1/2010 do 12/2010.

Pri tomto spôsobe nie ste povinný zostavovať ročnú účtovnú závierku, nakoľko nie ste účtovnou jednotkou t.j. nevediete účtovníctvo v zmysle Zákona o účtovníctve , ale v zmysle §6 odst.10 ste povinný viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede;o zásobách;a o pohľadávkach.


2) Čo sa týka uplatnenia skutočných výdavkov, tak pri tomto spôsobe ste účtovnou jednotkou(Zákon o účtovníctve).Vaše výdavky uplatňujete v súlade s § 19 a následnými až po § 29 Zákona o dani z príjmu .

Teraz sa dotknem účtovania Vášho mobilu . Výdavky na použitie Vášho mobilu môžete uplatniť a účtovať ako výdavok ovplyvňujúci ZD pod podmienkou , že telefonické hovory budú jedine z pohľadu dosahovania Vášho príjmu z poisťovníctva resp.z činností na ktoré máte povolenie . Hovory použité na súkromné účely sú výdavkom neovplyvňujúcim základ dane .

Tu by som pri tomto telefóne uviedla poznámku :

1) buď telefón je zakúpený na Vaše pridelené IČO a DIČ(faktúra je vystavená na tieto Vaše údaje ) a riadne je zaevidovaný v obchodnom majetku
2) Alebo telefón je na súkromnú osobu , ale je vložený do obchodného majetku t.j. riadne zaevidovaný


Napríklad dopytujete sa na kúpu toneru: k uvedenému toneru toľko , môže byť zakúpenie toneru výdavkom neovplyvňujúcim základ dane , ale k tomu by bolo dobré mať v obchodnom majetku aj vložený PC s tlačiarničkou resp. zakúpený PC s príslušenstvom pre účely z dôvodu dosahovania príjmu (na IČO a DIČ).


Nájom za kanceláriu - pokiaľ máte s prenajímateľom Zmluvu o nájme , alebo zmluvu o podnájme na účely dosahovania Vášho príjmu , tak platby za tento nájom alebo podnájom bude Vašim riadnym výdavkom ovplyvňujúcim ZD na účel dosahovania príjmu .

Nafta -
tu Vám prikladám

http://www.porada.sk/1478033-post14.html
http://www.porada.sk/1480909-post16.html
http://www.porada.sk/t94701-pokyn-dr...jmami-6-a.html
a veľa ďalších tém na Porade z pohľadu používania súkromného MV na dosahovanie príjmu (podľa §6) ako aj z pohľadu firemného vozidla .

atď...atď ....je to široký komplex otázok a odpovedí, nedá sa to zjednodušiť.Treba nájsť účtovníčku .

Možno ma niekto doplní , lebo toto je minimum uvedenej problematiky uplatňovania výdavkov pri dosahovaní príjmov .
Naposledy upravil Zita5 : 28.10.10 at 11:33 Dôvod: atď...atď ....je to široký komplex otázok a odpovedí, nedá sa to zjednodušiť.Treba nájsť účtovníčku .

Hlasovalo 6 pouzivatelov

Užitočné (6)
Dav, Mária27, babi2, akina, jashad, JankaO
6

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
Príjmy viazaného finančného agenta (podnikanie podľa osobitných predpisov, nie podľa živnostenského zákona ) sa zdaňujú podľa

Zákon o dani z príjmu
§ 6
Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu
Na začiatok

(2) Príjmami z inej samostatnej zárobkovej činnosti, ak nepatria do príjmov uvedených v § 5, sú príjmy

a) z použitia alebo z poskytnutia práv z priemyselného alebo iného duševného vlastníctva vrátane autorských práv a práv súvisiacich s autorským právom, 27) a to vrátane príjmov z vydávania, rozmnožovania a rozširovania literárnych a iných diel na vlastné náklady,
b) z činností, 28) ktoré nie sú živnosťou ani podnikaním,
c) znalcov a tlmočníkov za činnosť podľa osobitného predpisu, 29)
d) z činností sprostredkovateľov podľa osobitných predpisov, ktoré nie sú živnosťou.29a)


Prečítajte si ten § 6 celý , je tam zmienka o ZD a aj o použití výdavkov , buď použijete paušálne výdavky(§6 odst.10), alebo skutočné výdavky(§19) alebo daňovú evidenciu (§6 odst.14).

Vy nepodnikáte na základe živnostenského oprávnenia , ale musíte byť zapísaný v NBS,máte pridelené DIČ.Doklad o zápise v NBS je Vašim dokladom , na základe ktorého dosahujete príjem §6 odst.2 písm.d)

akina je offline (nepripojený) akina

akina
Jedine sprostredkovanie zamestnania za úhradu je živnosť, a to viazaná, podmienka odbor.spôsobilosti - minimálne VŠ vzdelanie 1.stupňa, ostatné činnosti nie sú živnosťami podľa ŽZ.
Podnikáš, ale nie na základe osvedčenia o živnostenskom oprávnení ale povolenia NBS, podnikáš podľa osobitných npredpisov.
Naposledy upravil akina : 25.10.10 at 15:54

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
jashad Pozri príspevok
Rád by som ak by mi niekto poradil. pracujem ako Viazaný finančný agent v jednej poistovni. podla zoznamu viazaných činností a aj podla zoznamu živností, ale nemožem vykonávat tuto činnost na živnost. vybavil som si teda iba DIČ. ako to vlastne je. nikde som nenašiel pod čo spada tato činnosť. ani som nikde nenašiel ake dane platít, a ake odvody, či dalšie povinnosti mi prináležia. prešiel som niekolko zákonou a dostal som sa maximalne k definícii tohoto pojmu a samozrejme ako sa ním stat. no nenašiel som už ako riešit registraciu, na danovom alebo živnostenskom?

Podla zoznamu volných živností pod 19.3 Sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb je uvedené "Na základe živnostenského oprávnenia na vykonávanie sprostredkovateľskej činnosti nie je možné vykonávať najmä:
- sprostredkovanie poistenia
- sprostredkovanie doplnkového dôchodkového poistenia
- sprostredkovanie doplnkového dôchodkového sporenia
- sprostredkovateľskú činnosť na kapitálovom trhu
- činnosť sprostredkovateľov kolektívnych sporov
- sprostredkovanie zamestnania za úhradu "
teda ak moji kolegovia vykonávaju tuto činnosť po touto živnostou ešte z doby ked sa to dalo konaju protiprávne?


a čo ja ak si dnes dám aj napriek tomu tuto živnost? na živnostenskom v novom meste nad váhom sa o tom nechceli ani bavit a v Piešťanoch mi povedali že to nevadí. ???
Pekné od Vás, že myslíte aj na kolegov . Vy sa zamerajte na Národnú banku Slovenska a nie na živnostenský úrad.Dnes Vám pracovníčka živnostenského úradu povie , že to nevadí , ale ak by k niečomu prišlo tak sa nepostaví na Vašu stranu. Tomu verte .Ak Vám nie je niečo jasné , treba poslať dopyt na NBS, nie na živnostenský úrad .

Vaše povolanie v oblasti poisťovníctva nemôžete vykonávať na základe živnostenského listu . Je to tam jasne vo voľných živnostiach napísané a zákon treba rešpektovať.
Vaši kolegovia by si veci mali dať do súladu so zákonom č.186/2009 do konca roka 2010 .

Treba si uvedomiť , že Vašu činnosť riadi a kontroluje Národná banka Slovenska .

Tu si prečítajte tento link , veľa Vám napovie .
http://www.investujeme.sk/clanky/zak...o-ho-zvladnut/

Tu Vám prikladám Metodické usmernenie NBS , podľa ktorého sa budete riadiť .

Vyberám :

__________________________________________________ _________________________
5
Metodické usmernenie
Útvaru dohľadu nad finančným trhom Národnej banky Slovenska
z 21. decembra 2009

k prechodným ustanoveniam zákona č. 186/2009 Z. z. a k spôsobu podávania žiadosti o povolenie na výkon činnosti finančného sprostredkovania a finančného poradenstva
Dňa 1. januára 2010 vstupuje do účinnosti zákon č. 186/2009 Z. z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov (ďalej len „zákon“).

Tento zákon upravuje finančné sprostredkovanie a finančné poradenstvo v takmer všetkých častiach finančného trhu – od sprostredkovania a poradenstva v oblasti poistenia a zaistenia, cez kapitálový trh, produkty 3. dôchodkového piliera až po oblasť úverov a vkladov.

Cieľom tohto materiálu Národnej banky Slovenska je poskytnúť dotknutým osobám informácie, odporúčania prípadne návody, ako sa prispôsobiť tejto novej právnej úprave.

Dôraz je pritom kladený najmä na prechodné ustanovenia zákona (§ 41), ktoré upravujú prechod súčasných alebo budúcich finančných sprostredkovateľov alebo finančných poradcov na novú právnu úpravu počas roka 2010 a v niektorých špecifických prípadoch aj počas roka 2011.



Z pohľadu prechodných ustanovení zákona sa rozlišujú tri kategórie príslušných osôb (činností)

- osoby, ktoré doteraz vykonávali činnosti v rámci tzv. „regulovaných sektorov“ finančného sprostredkovania a finančného poradenstva, t.j. osoby vykonávajúce činnosť na základe oprávnenia podľa právnej úpravy zákona č. 340/2005 Z. z. o sprostredkovaní poistenia a zaistenia, zákona č. 566/2001 Z. z. o cenných papieroch a investičných službách alebo zákona č. 650/2004 Z. z. o doplnkovom dôchodkovom sporení;

- osoby, ktoré doteraz vykonávali činnosť na základe živnostenského oprávnenia, napríklad pri sprostredkovaní úverov alebo pri sprostredkovaní vkladov;

- osoby, ktoré začnú vykonávať činnosť spadajúcu pod právnu úpravu zákona až po 1. januári 2010.
Naposledy upravil Zita5 : 27.10.10 at 04:21 Dôvod: Vloženie citácite , aby sa neprehliadli .

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
jashad Pozri príspevok
no neviem či si na to možem, alebo nie dat živnosť a ani mi to nikto nevie presne povedat. tada ani neviem ake povinnosti ako szčo mam. a ako som sa pýtal, zaujimalo by ma, či ten kto to vykonáva na živnost robí protizákonne. myslím, že som to napísal jasne čomu nerozumiem a čo vlastne chcem.
.. hne´d na úvod si sám napísal, že máš už vybavené DIČ (čiže povinnosť voči DU máš nateraz splnenú).. a že nemôžeš vykonávať túto činnosť podľa živnostenského zákona.
Ešte si naštuduj odvodové povinnosti .. natera si mal povinnosť prihlásiť sa v ZP.
(čo platilo pred x rokmi by som neriešila ... kolegovia už určite majú podpísané nové dodatky, alebo zmluvy ) - je to príjem podľa osobitného predpisu..

akina je offline (nepripojený) akina

akina
IČO v tomto prípade prideľuje štatistický úrad, treba oň požiadať.

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
jashad Pozri príspevok
Teda ak som to správne pochopil tak po odrataní 40% + výdavky na poistenie mám zostatok prýklad: 5950,-€ a z tejto sumi sa mi počíta daň 19% a už sa z toho nedá nič odrátať. Alebo si neodratam 40% a dan sa mi ráta z celej sumi, no možem si na tu sumu uplatnit odpisy. tak som to pochopil. dufam že už správne.
Aké odpisy máte na mysli Ak myslíte na nezdaniteľné časti tak tie sú tu http://www.porada.sk/t6023-zakon-o-d...2010-a.html#11
Naposledy upravil Zita5 : 28.10.10 at 16:27

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ice dive
jashad Pozri príspevok
Teda ak som to správne pochopil tak po odrataní 40% + výdavky na poistenie mám zostatok prýklad: 5950,-€ a z tejto sumi sa mi počíta daň 19% a už sa z toho nedá nič odrátať. Alebo si neodratam 40% a dan sa mi ráta z celej sumi, no možem si na tu sumu uplatnit odpisy. tak som to pochopil. dufam že už správne.
z tejto čiastky je ešte možné odpočítať nezdaniteľné minimum....

pochybujem, že kolegovia sprostredkúvajú poistenie ešte na živnosť z roku pána..... nakoľko v posledných rokoch bolo dosť legislatívnych zmien, najmä v tejto oblasti, ktoré musia sprostredkovatelia spĺňať, a v prípade, že ich nespĺňajú tak s nimi poisťovne nepodpísali dodatky k sprostredkovateľským zmluvám a tým pádom by im nevyplácali ani provízie... nakoľko aj poisťovne sú ostro sledované jednak internými auditmi, akcionárom ako aj NBS a nedovolia si vyplatiť nejaké peniaze bez toho, aby ich nemali platby podložené zmluvou.....

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ice dive
jashad Pozri príspevok
no to by ste sa čudoval....
no pouč nás... rád sa počudujem:O:O:O

robím v jednej poisťovni a pred tým som robil v druhej, a vieš aký objem peňazí mala jedna aj druhá rezervovaných pre sprostredkovateľov za dojednané zmluvy avšak ich nevyplácali z dôvodu že nesplňali podmienky...

pozri si svojich nadriadených a kamarátov v registri NBS ak sú zapísaný majú to v poriadku a nevedia vlastne na základe čoho podnikajú... väčšina agentov okrem poistenia má aj živnosť alebo predáva hrnce, kozmenitku a iný podomový tovar preto sa toto povolanie tak dehonestovalo... prikladám ti link

http://regfap.nbs.sk/search.php

alebo druhá možnosť, tvoji nadriadení začínali ako sprostredkovatelia v roku pána posunuli sa v štruktúre MLM a teraz žijú len zo sprostredkovateľov, ktorí pracujú pod nimi... nerobíš nahodou pre OVB alebo Partners Group?

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
no ano to viem to som pochopil. ale nikde nieje stanovene ako mam dalej riešiť situaciu nikde nieje vyslovene napísane že to nemožem mat na živnost a ani že to mam mat iba na dičo. tak ako teda. dnes som sa dozvedel že teoreticky by sa dalo na živnosť 27.2. ale vraj je to take balancovanie na tenkom lade. Ako je to potom z odvodmi a z danami? počul som že si možem odpísat len čast z daní ked som na dičo a ked som na živnost tak cele. čo je na tom pravda. Podla toho vlastne aj moji šefovia ktorí vykonávaju tuto činnosť na živnost ju vykonavaju protipravne. hrozí im za to nejaká sankcia?

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
"455/1991 Zb.
ZÁKON zo dňa 2. októbra 1991 o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon)
Diel 3 Voľné živnosti
§ 25
(3) Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky zverejní na svojej internetovej stránke zoznam odporúčaných označení najčastejšie používaných voľných živností a ich obsahové vymedzenie. Ohlasovateľ živnosti si môže zvoliť aj inú voľnú živnosť, ktorá nie je uvedená v zozname."
podla tohoto si možem predsa dat aj tuto pracu na živnost. A v konkretnej živnosti 19.3. je napísane že to nepatrí pod tuto živnost, ale nieje napísané že sa to nedá inde. Teda ak výslovne nieje napísané v živnosti 27.2. nedá sa, tak sa dá?

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Katy a R
Ja neviem, v čom je problém.
Si normálne SZČO ... a máš takisto povinnosti ako každá iná SZČO - daňové aj odvodové.
Pre teba platí "osobitný"predpis, ktorý máš uvedený v zmluve o sprostredkovaní (určite tam máš číslo zákona uvedené)
doplnené - zo stránky NBS:
Dohľad nad finančným sprostredkovaním a finančným poradenstvom
Dňa 1. januára 2010 nadobúda účinnosť zákon č. 186/2009 Z. z. o finančnom sprostredkovaní a finančnom poradenstve a o zmene a doplnení niektorých zákonov, ktorý zavádza nový systém regulácie sprostredkovania a poradenstva v celom finančnom sektore.
Naposledy upravil Katy a R : 25.10.10 at 20:40

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
no neviem či si na to možem, alebo nie dat živnosť a ani mi to nikto nevie presne povedat. tada ani neviem ake povinnosti ako szčo mam. a ako som sa pýtal, zaujimalo by ma, či ten kto to vykonáva na živnost robí protizákonne. myslím, že som to napísal jasne čomu nerozumiem a čo vlastne chcem.

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
Katy a R Pozri príspevok
.. hne´d na úvod si sám napísal, že máš už vybavené DIČ (čiže povinnosť voči DU máš nateraz splnenú).. a že nemôžeš vykonávať túto činnosť podľa živnostenského zákona.
Ešte si naštuduj odvodové povinnosti .. natera si mal povinnosť prihlásiť sa v ZP.
(čo platilo pred x rokmi by som neriešila ... kolegovia už určite majú podpísané nové dodatky, alebo zmluvy ) - je to príjem podľa osobitného predpisu..
No ano ale aj tak by ma zaujímalo ako to je z tými mojimi kolagami. ja som sa o to začal zaujímat pred týždnom a až vtedy moj šef a aj niekolko kolegou zistilo že niečo teda nieje v poriatku. a preto sa pítam aj za nich. kde si najdem odvodové povinnosti?

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
Dakujem zita5 moc mi to pomohlo a zodpovedalo 90% otazok aj mne aj mojim nadriadeným a kolegom.
čítal som aj
Zákon o dani z príjmu
§ 6
Príjmy z podnikania, z inej samostatnej zárobkovej činnosti a z prenájmu.
No stale neviem ako a čo si možem odpísat a hlavne viem ak mam niečo na živnost, teda mam IČO že sa to dá odpísať. Prýklad: mam mobilný telefón, ktorý využívam na prácu. Ako si možem a či si možem faktury dať do odpisou, ked nemam firmu z IČOm, na ktore by som si ten mobil dal. Toto by bolo vyriešené pri živnosti, ale takto neviem a je to aj nafta, napln do tlačiarne či priestory na kanceláriu a iné.... skuste mi to polopatysticky vysvetliť. Určite to pomôže aj iným ludom. (ospravedlnujem sa za pravopis)

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
Teda ak som to správne pochopil tak po odrataní 40% + výdavky na poistenie mám zostatok prýklad: 5950,-€ a z tejto sumi sa mi počíta daň 19% a už sa z toho nedá nič odrátať. Alebo si neodratam 40% a dan sa mi ráta z celej sumi, no možem si na tu sumu uplatnit odpisy. tak som to pochopil. dufam že už správne.

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
Ice dive Pozri príspevok
z tejto čiastky je ešte možné odpočítať nezdaniteľné minimum....

pochybujem, že kolegovia sprostredkúvajú poistenie ešte na živnosť z roku pána..... nakoľko v posledných rokoch bolo dosť legislatívnych zmien, najmä v tejto oblasti, ktoré musia sprostredkovatelia spĺňať, a v prípade, že ich nespĺňajú tak s nimi poisťovne nepodpísali dodatky k sprostredkovateľským zmluvám a tým pádom by im nevyplácali ani provízie... nakoľko aj poisťovne sú ostro sledované jednak internými auditmi, akcionárom ako aj NBS a nedovolia si vyplatiť nejaké peniaze bez toho, aby ich nemali platby podložené zmluvou.....
no to by ste sa čudoval....

jashad je offline (nepripojený) jashad

jashad
Ice dive Pozri príspevok
no pouč nás... rád sa počudujem:O:O:O

robím v jednej poisťovni a pred tým som robil v druhej, a vieš aký objem peňazí mala jedna aj druhá rezervovaných pre sprostredkovateľov za dojednané zmluvy avšak ich nevyplácali z dôvodu že nesplňali podmienky...

pozri si svojich nadriadených a kamarátov v registri NBS ak sú zapísaný majú to v poriadku a nevedia vlastne na základe čoho podnikajú... väčšina agentov okrem poistenia má aj živnosť alebo predáva hrnce, kozmenitku a iný podomový tovar preto sa toto povolanie tak dehonestovalo... prikladám ti link

xxx

alebo druhá možnosť, tvoji nadriadení začínali ako sprostredkovatelia v roku pána posunuli sa v štruktúre MLM a teraz žijú len zo sprostredkovateľov, ktorí pracujú pod nimi... nerobíš nahodou pre OVB alebo Partners Group?
nie, som viazaný finančný agent teda nerobý pre viac ale len pre jednu poistovnu a niesom tu na to aby som poučoval, ale naozaj sme nevedeli že je zmena zákona a sýce splnujeme podmienky na vyplácanie penazí nesplnujeme podmienky podla noveho zakona 186. vlastne ked som prišiel s tým že nemožem mať živnost tak sa všetci zháčili a až teraz začali zistovat ako to je. teda asi tolko. a pre koho robým, no predsa pre klienta.

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

Ice dive
jashad Pozri príspevok
nie, som viazaný finančný agent teda nerobý pre viac ale len pre jednu poistovnu a niesom tu na to aby som poučoval, ale naozaj sme nevedeli že je zmena zákona a sýce splnujeme podmienky na vyplácanie penazí nesplnujeme podmienky podla noveho zakona 186. vlastne ked som prišiel s tým že nemožem mať živnost tak sa všetci zháčili a až teraz začali zistovat ako to je. teda asi tolko. a pre koho robým, no predsa pre klienta.
no nejak sa nám to zamotáva...
ak teda robíš len pre jednu poisťovňu teda si jej výlučným sprostredkovateľom tak by ťa mala zaškoliť ona...
prečo by si nemohol mať živnosť? veď môžeš byť aj sprostredkovateľ a popri tom vykonávať aj inú činnosť...
a ak robíš pre klienta, tak nie si sprostredkovateľ poistenia t.j. nemala by ti províziu vyplácať poisťovňa, ale si maklér a mal by ťa platiť za tvoje poradenstvo klient... no a pochybujem, že takto predáš čo i len jednu poistku, keďže ľudia chcú všetko zdarma a častokrát ani nevedia, že v poistnom je dajaká provízia zakomponovaná...

Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.