Zavrieť

Porady

MA NIEKTO SKUSENOST S FIRMOU SYNTEC OHLADNE STAVBY MONTOVANEHO DOMU??

ZAUJALA MA ICH STRANKA,LEN MI PRIDU TIE CENY V POROVNANI S INYMI FIRMAMI NIZKE??HM,JE TO DOBRE,LEN CI AJ ROBOTA JE DOBRA??VOPRED DIK
Usporiadat
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

takže keď nemajú kvalitu, majú aspoň právnika. Ako dobre... O dôvod viac sa tejto firme vyhýbať ako čert krížu.
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

:-) Dávaj si pozor na svoj názor!

To som nepovedala, že sa im treba vyhýbať. Každý má iné nároky za svoje ťažko zarobené peniaze. Chyba bola samozrejme v nás!!! Tak to proste chodí.... Ale v dnešnej krízovej dobe?!? Sú proste ľudia, ktorí si vážia, že majú robotu a niekto potrebuje niečo iné.

A ako už bolo napísané majstri boli šikovní, býva sa nám zatiaľ dobre. Dúfala som, že už skončilo obdobie útokov, žiaľ potrebovali sme doriešiť ešte jednu reklamáciu, takže si teraz sypem popol na hlavu.
Naposledy upravil 2011 : 18.10.11 at 16:37
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

tak to je potom o inom, beriem späť, aj keď...
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

Čo by si si vybral radšej prebdené noci a neustály tlak alebo jeden bezvýznamný príspevok? I keď ťažko sa písal...
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

nuž, vo všeobecnosti, ak boli tie reklamácie (a skúsenosti s firmou) oprávnené, máš plné právo podeliť sa o tieto starosti aj na internete. Pochybujem, že sa to dá označiť za ohováranie, je to konštatovanie holých faktov, ktoré si dotyčná firma zavinila sama. Ak ale oprávnené neboli, tak je to trošku iné, aj keď zasa, ak jednanie firmy nebolo zrovna korektné, nie je to ohováranie, ale konštatovanie holých faktov, ktoré si firma zavinila sama, žiadny podnikateľský subjekt nie je nedotknuteľný. Či nejaká reklamácia je alebo nie je oprávnená, firma ju musí riešiť k spokojnosti svojho zákazníka, čo sa zrejme v tvojom prípade nestalo, pričom často stačí osobné stretnutie a vysvetlenie si pojmov a dojmov, ale hlavne vopred presne spísaná zmluva. Čo sa prebdených nocí týka a neustáleho tlaku, otázkou je, aká forma tlaku a od koho a či to prípadne nespĺňa skutkovú podstatu priestupku alebo dokonca trestného činu. Mimochodom, ak by som bol ja na novopostavenom dome nespokojný so samotnou stavbou a kvalitou prevedenia, prípadne dĺžkou výstavby (ktorá by mala byť pevne zakotvená v zmluve vrátane financovania), odstraňovaním zistených nedostatkov (pri prebraní stavby alebo po jej dokončení, na tom nezáleží) a neriešilo by sa to ihneď a v môj prospech, oslovil by som so sťažnosťou okamžite Slovenskú obchodnú inšpekciu, nech si na dotyčnú firmu posvieti. To mimochodom môžeš urobiť kedykoľvek a môžeš požadovať od SOI anonymitu. Mám s tým bohaté skúsenosti (zatiaľ nie u stavby domu, ale u iných vecí) a vždy krásne zafunguje už len písomná informácia pre dotyčnú firmu, že tak hodlám postupovať a vždy sa všetko veľmi rýchlo rieši v môj prospech, naposledy u aj na porade diskutovanej oprave čelného skla na mojom aute, ktoré mi poškodili vo firme Autosklo TN v Piešťanoch a oprava ani na druhý pokus nevyšla zrovna podľa kostolného poriadku a chybu si neuznávali až kým som im nenapísal jeden pekne nasrdený list vrátane odkazov na právne predpisy a upozornenia na možné kontaktovanie SOI. Do niekoľkých dní bolo všetko napravené. Takýmto firmám to treba dať vyžrať až do dna, špeciálne ak je s nimi ťažké a zdĺhavé jednanie. Pre slušnú firmu platí, že zákazník je vždy v práve, až kým sa mu právnymi predpismi (alebo aj podpísanou zmluvou) nedokáže opak.
Ja som pred pár mesiacmi s touto firmou tiež komunikoval a môj prvý dojem z nich nebol najlepší, pričom prvý dojem sa mi zvykne vždy potvrdiť aj v prípadnom neskoršom jednaní, aj keď treba dodať, že iné firmy sa okrem jednej-dvoch taktiež neblysli, napr. Stavomont Fertighaus, Sweet home (ktorí mi spamujú mail dodnes napriek môjmu odmietavému stanovisku), Ekonomické stavby atď. Pre mňa z môjho okolia by za úvahu stál jedine A-mont z Trnavy, zatiaľ, i keď vzhľadom k ekonomickej situácii, v akej sa nachádza Slovensko a EÚ, zatiaľ vyčkávam a uvažujem o prípadnej kúpe staršieho domu, ktorý by som si prerobil postupne, aby sa minimalizovali jednorazové investície.

Každopádne, k tvojmu príspevku, odvolala si predtým napísané, si v tom čisto. Neviem čo u vás bolo a nebolo, takže ťažko posudzovať, pričom viem, že málokto má skúsenosti a odvahu pohrabať sa v zákonoch a argumentovať konkrétnymi paragrafmi, ako aj využiť iné možnosti, ako je napr. vyššie uvedená SOI. V prípade nátlaku je taktiež možné ísť na políciu, je tu pre občanov a pomôže, aj keď sa to možno nezdá (mám to vyskúšané).
Naposledy upravil GC_DIABLO : 19.10.11 at 06:19
0 0
2011 2011

2011 je offline (nepripojený) 2011

Naozaj ďakujem za podporu!!! Fakt si mi psychicky pomohol. Zvažovala som tieto kroky (ako si písal) už dávnejšie, lebo už len v zmluve neboli dodržané určité veci. Ale chcem mať už pokoj od nezmyselných doťahovačiek a užívať si dom, keď sme do toho vrazili všetky úspory a energiu. (I keď dokumentáciu máme odloženú a právnika máme tiež, keby niečo niekto podnikol)
0 0
GC_DIABLO GC_DIABLO

GC_DIABLO je offline (nepripojený) GC_DIABLO

Tak to som rád. Len na doplnenie, ak neboli dodržané zmluvné podmienky, máš plné právo požadovať sankcie od dodávateľa stavby na základe zmluvy, prípadne aj mimo nej môžeš požadovať zľavu z ceny. Hlavne sa nenechaj strašiť a postraš ty ich, vždy treba "vyceriť zuby" a ukázať, že vieš, aké máš práva, špeciálne ak ich vieš zdokumentovať odkazmi na konkrétne zákona a paragrafy, prípadne časti zmluvy. Takíto "hrdinovia" potom sklopia uši a urobia všetko, len aby sa ťa čím skôr zbavili (v pozitívnom zmysle). A to aj preto, že nepotrebujú negatívnu publicitu... Možnosť poradiť sa a konštatovať fakty na internetových fórach, ti uprieť nemôže nikto. Za negatívnu publicitu si firma môže svojím konaním (resp.nekonaním sama) a musí byť preto schopná znášať aj následky. S obvinením z ohovárania by v takomto prípade ťažko prešla hoci aj na súde, pretože ohováranie sa musí zakladať na nepravdivých obvineniach.
Naposledy upravil GC_DIABLO : 19.10.11 at 07:04
0 0
Canyon Canyon

Canyon je offline (nepripojený) Canyon

Nedá mi nereagovať, aj keď väčšinou neprispievam. Spoločnosť Syntec mi minuly rok stavala dom. Bola som spokojna, tak na 95%. S kludnym svedomim ich odporucim aj znamym. Komunikacia bola dobra, robili mi projekt na mieru cez ich projektanta (toho by som neodporucila). Bol s nim vyrazny komunikacny problem. Ale inak prebehlo vsetko bez problemov. Promptne mi nacenili dom, potom som skoro rok (som z BA) vybavovala stavebne povolenie. Zakladovu dosku som davala robit miestnej firme z Bratislavy a potom nastupil Syntec. Nastupili v septembri a stavba mala trvat 4 mesiace. Odovzdali mi dom sice az zaciatkom februara, ale nie ich vinou. Pocas stavby som niektore veci pomenila, okrem ineho aj kupelne. Ked dosli objednane obklady, rozhodla som sa ich nepouzit. Kedze bolo par tyzdnov pred Vianocami, dodavka trvala extremne dlho. Potom uz dom rychlo dorobili. Zatial som spokojna. Neviem to posudit z dlhodobeho hladiska, byvam len 4 mesiace. Ale zatial vsetko v poriadku. Pred dvoma tyzdnami mi boli nieco vymenit, ani som nevedela ze jeden rohovy kus zlabu na streche bol inej farby. Ked robili strechu, vraj nebol v antracitovej farbe na sklade. S pristupom som bola spokojna, konatelka pocas stavby dokonca rodila a pri komunikacii a pracach na dome som to nepocitila. Je pravda, ze asi okrem elektrikara boli vsetci ludia na stavbe z Madarska, ale fachcili. Recovu barieru odstranil bud moj priatel alebo priamo konatelka firmy Syntec.
0 0
Syntec Syntec

Syntec je offline (nepripojený) Syntec

Dobrý deň. Som konateľkou spoločnosti Syntec SK s.r.o. Dlho som zvažovala či vôbec reagovať na obvinenia pani 2011, čiže pani Oľgy J., no nakoniec po dlhej dobe a na naliehanie našich spokojných zákazníkov som sa rozhodla predsa napísať aj náš pohľad, pohľad tej druhej strany. Keďže pani 2011 je jediní náš zákazník s ktorým sme mali problém nebolo ťažké zistiť, komu som až tak nesadla. To, že s pani 2011 nebudeme chodiť spolu na kávu a na spoločné dovolenky je nad slnko jasné asi každému. Aj keď jej pripomienky na moju osobu ma ranili, je to jej názor a bohužiaľ nemôžem byť každému sympatická, avšak odmietam jej obvinenia na spoločnosť Syntec SK s.r.o., ktoré sú zavádzajúce a nepravdivé. Preto som sa rozhodla držať sa len faktov.
Čo sa týka doby výstavby – doba výstavby domu je zmluvne garantovaná na 4 mesiace, v prípade, že realizujeme aj základovú dosku, ako v jej prípade, táto doba sa predlžuje na 5 mesiacov. O tomto fakte boli od začiatku informovaní a mali aj v zmluve 5 mesačnú dobu výstavby. V ich prípade termín začatia prác, resp. odovzdanie staveniska bolo 11.4.2011 a presne o 150 kalendárnych dní, dňa 7.9.2011 bola stavba dokončená a odovzdaná. – Termín dodržaný na 100%.
Názor pani 2011: „ceny na kľúč v ponuke sú len veľmi orientačné, nám sa to dosť navýšilo, i keď sme nevyberali žiadny luxus.“ – Oproti nášmu štandardu si vybrali a cena obsahovala navyše : základovú dosku, garáž 22,5m2, všetky prípojky ( elektrika, plyn, voda vrátane vodomernej šachty, kanalizácia vrátane revíznej kanalizačnej šachty) a napojenie domu na siete, okrem toho si vybrali vyšší rad strešnej krytiny, iné kľučky (cca 3x drahšie ako štandard), iné interiérové dvere , realizáciu komína, batérie, kde umývadlová stojí vyše 350,-€ a vaňová vyše 500,-€/ks (takže len batérie stály vyše 1 200,-€), nadštandardné obklady, dlažby a plávajúce podlahy, atď. nehovoriac o cca 110km vzdialenosti stavby od Nitry. A toto všetko navýšilo našu orientačnú cenu ( z roku 2009) uvádzanú na internete o 25 432,-€ vrátane DPH. Za 149m2 zastavanej plochy mali v zmluve cenu výstavby domu vrátane všetkého hore uvedeného nadštandardu 95 419,-€ vrátane DPH. Priemerná cena za m2 domu vrátane sieti a základov vyšla 640,-€ !?
Názor pani 2011: „Ak sa chcete vyhnúť nečakanému predražovaniu stavby „ - Celková cena výstavby sa zvýšila oproti zmluve o 922,56€ pričom sme odrátali aj mínusovú položku, ktorá vznikla zmenou ich požiadaviek počas výstavby v hodnote 867,-€, čiže oproti zmluvnej cene navyše zaplatili 55,56€. Zmena vznikla doobjednaní m zásuviek, zmenou výšky obkladov v kúpeľni aj WC ( čiže sme museli objednať viac obkladov, lepidla, práca navyše ...) dodatočne objednané listely, atď. Pri odovzdaní domu som im dala aj revíznu správu od komína v hodnote 40€, ako prejav mojej dobrej vôle, ktorá nebola súčasťou zmluvy, takže reálne navýšenie ceny bola 15,56€.
Názor pani 2011: „Naše stretnutia sú veľmi zriedkavé (za celý čas cca 4 mesiace len 2x)“ - Od podpísania zmluvy som sa s pani 2011 osobne stretla až pri odovzdávaní stavby, aj keď som osobne na každej stavbe min. 1x týždenne. S jej manželom sme sa ohľadom stavby stretávali, ale pani 2011 sa ani raz nezúčastnila na našom stretnutí . V prípade, že bolo potrebné o niečom rozhodnúť musel pán manžel všetko komunikovať po telefóne hoci bolo vopred známe a dohodnuté stretnutie a dôvod stretnutia. Preto sa mi to zdá byť trošku absurdné, že mi vyčíta zriedkavosť našich stretnutí. Zatiaľ s každým zákazníkom sme sa stretávali pri rôznych etapách výstavby a dovolím si povedať často, keď však nie je záujem o stretnutie ja nikoho nútiť nebudem a ani nemôžem.
Názor pani 2011: „Veľakrát ide aj o veci, ktoré už boli dopredu dohodnuté a z neznámeho dôvodu bez nášho vedomia riešené ináč.“ – O jednej jedinej veci viem, z čoho vznikol problém. V pôvodnej projektovej dokumentácii bola vaňová batéria na krátkej strane vane, náš vodár - kúrenár dal automaticky vaňovú batériu na dlhú stranu vane, keďže blízko vane je kotol, aby nevznikol ani náhodou problém pri vstávaní z vane z bezpečnostných dôvodov. Pani 2011 však absolútne odmietla túto verziu a nezaujímali ju bezpečnostné predpisy ani normy a na vlastné riziko požiadala o zmenu, ktorú sme na naše náklady zrealizovali. O žiadnych iných zmenách neviem a o žiadnych ústupkoch z ich strany tiež nie.
Všetky tieto informácie viem podložiť dokumentáciou ( fotky, zmluvy, protokoly, ....) a vedela by som ešte veľmi dlho a rozsiahlo reagovať na ďalšie jej nepravdivé obvinenia.
Napriek tomu všetkému , pani 2011 želám veľa príjemných chvíľ v jej dome a súhlasím s ňou „ každý nech si spraví vlastný názor“.
Zároveň sa chcem poďakovať našim zákazníkom, ktorí neuverili jej ohováraniu, dôverovali nám, podržali nás a dnes sú spokojní s našou prácou a s ktorými nemáme komunikačné ani iné problémy.
0 0
fusekovci fusekovci

fusekovci je offline (nepripojený) fusekovci

Dobry den, chcel by som reagovat na tieto prispevky.
Sam som bol zakaznikom firmy Syntec a nemozem povedat nic zle. Mal som vybratych viacero firiem ale nakoniec som sa rozhodol pre firmu Syntec a som viac nez spokojny, nakolko pri inych firmach hned stroskotala komunikacia na zaciatku. S firmou Syntec sa mi toto nestalo a velmi pozitivne hodnotim ustretovost s akou som sa este u slovenskych firiem nestretol. Vsetky terminy boli dodrzane presne na cas a kazdy jeden detail domu,doladeny do uplneho konca. Ak budem stavat dalsi dom, tak urcite cez firmu Syntec. Mozem ju len odporucit.
0 0
zdenkaondruskova zdenkaondruskova
Dobrý deň všetkým.
Už som v tejto diskusii raz písala svoj názor na firmu Syntec. My bývame v dome, ktorý postavila firma Syntec, už dva roky. Žiadne závady sme nezistili a o výbornom prístupe konateľky firmy som už písala. Nedá mi však vyjadriť svoj názor na pani 2011. Nechápem, ako tu môžete očierňovať firmu, keď ako ste sama písala, bolo Vám ľúto benzínu, aby ste si chodili stavbu kontrolovať a chodiť na stretnutia s konateľkou. Píšete, že sa Vám dobre býva v dome a to je to najhlavnejšie. Myslím, že je to skôr Vašou povahou, že ste stále nespokojná s prístupom ľudí. Ja poznám viacerých, ktorým táto firma stavala dom a problém nemali. Myslím. že ste práve mali šťastie, že ste našli túto firmu. Po mojich skúsenostiach s inými firmami, myslím, že by ste s Vaším prístupom mali iba základovú dosku. A všetkým ostatným naozaj odporúčam Syntec.
A ešte jedna vec. Pani 2011, nezabúdajte, že neoprávnené ohováranie firmy, nepodložené faktami, je riešiteľné v trestnoprávnej rovine. A zrejme aj trpezlivosť konateľky firmy má svoje hranice. Teraz si možno myslíte, že toto píšem z dôvodu, že som firme niečím zaviazaná. Ale nie je to tak, som len obyčajná zákazníčka, nič viac. A podotýkam, že spokojná. A táto firma si naozaj nezaslúži takéto očierňovanie. Nemyslím si, že by sa za dva roky povaha ľudí až tak zmenila. Tak uvažujte ...
0 0
Surania Surania

Surania je offline (nepripojený) Surania

Dobrý deň,

už som sem písal ale môj príspevok sa neobjavil. Ale k veci. Firmu Syntec môžem len a len odporučiť všetkým záujemcom o montovaný dom. Firmu sme si vybrali po dlhom prieskume trhu a nakoniec sme sa rozhodli práve pre túto firmu, kedže boli maximálne flexibilní pri návrhoch RD a maximálne nám vychádzali v ústrety s realizáciou našich návrhov. S prístupom pani konateľky sme boli veľmi spokojní, firma nám zabezpečila kompletnú výstavbu na kľúč. Firma spracovala projekt, vizualizácie, predstavila nám aj už postavený dom, postavila základovú dosku, vybavila stavebné povolenia, pripojila dom na inžinierske siete, dom postavila v termíne podľa dohody ( aj možno skôr), pripravili dokumentáciu na koaludáciu. Nám stačilo sa len nasťahovať a cena domu sa aj napriek niektorým zmenám v projekte RD už v priebehu stavby nezvýšila. Všetko to zariadila tak kritizovaná konateľka spoločnosti.S takýmto profesionálnym prístupom sme sa ešte nestretli a boli sme milo prekvapení. Komunikácia s firmou bola taktiež veľmi dobrá a kedže sme boli v dobe výstavby v zahraničí tak všetko prebehlo emailami, telefonicky či niekedy aj osobne. Teraz bývame v dome už vyše roka a sme maximálne spokojní a veľmi si to užívame. Samozrejme, že v priebehu roka vznikli nejaké problémy a museli sme ich reklamovať, ale všetko bolo vybavené včas a v k našej spokojnosti. Takže s pani konateľkou si vždy kávu spolu vypijeme a u nás je vždy vítana.
0 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

doporucujem nenahanat dalsich klientov k pisaniu oslavnych prispevkov. nie ze by som im neveril, ale x pozitivnych prispevkov kratko za sebou nevyzera tak doveryhodne kedze je tazko overitelne kto ich vobec pise. Ale tiez chapem ze ohovaraniu sa tazko brani.... Skor by som doporucoval web s fotkami, referenciam a pod kde sa veci daju overit.
0 0
Alex64 Alex64

Alex64 je offline (nepripojený) Alex64

jednoznačne stavebnú firmu Syntec odporúčame. Zmluvu sme podpísali s fy.Syntec 30.11.12 a dohodli sa na začiatku výstavby 7.1.13. Nakoľko bola zima a tiež dosť snehu tento rok, Syntec nám odovzdal RD v termíne, avšak bývali sme už skôr, približne tri mesiace od začatia výstavby. Projekt na RD sme mali svoj, v ktorom boli malé chyby, na ktoré nás pani konateľka hneď na začiatku upozornila a chyby odstránila. Počas celej výstavby s nami komunikovala a všetky práce boli prevedené na čas a v perfektnej kvalite. Dnes tu bývame asi dva mesiace a sme veľmi spokojní a výborne sa nám býva. Na záver by som povedal len toľko, že veľmi málo takýchto firiem existuje na Slovensku. Každému budúcemu stavebníkovi RD by sme fy. Syntec vrelo odporučili, pretože konateľka tejto spoločnosti je seriózna a precízna a všetko vypracuje do posledného detailu. Alex a Ildikó
0 0
Jana,Ludo Jana,Ludo

Jana,Ludo je offline (nepripojený) Jana,Ludo

Sme starší manželia a rozhodli sme sa predať náš veľký dom a "zadovážiť si" nejaký menší. Kým sme sa pustili do tohto projektu, vo firme kde som vtedy pracovala sme sa traja kolegovia z rôznych častí Slovenska rozhodovali o stavbe drevodomu. Zatiaľ bývame v našom novom dome len my. Ľudia majú s firmami rôzne skúsenosti. Na Syntec sme prišli náhodne, v lokalite kde dnes už bývame sme sa pýtali dvoch rodín, kto im staval podobný typ domu aký sme chceli a doporučili nám túto firmu. Vybrali sme si od nich Domissimo 268 a upraviť pôvodný projekt sme potrebovali len minimálne. Stavba trvala tri a pol mesiaca a my sme chodili pohodlne do práce, lebo na čom sme sa dohodli, to platilo. Ak sme potrebovali doladiť nejaké detaily, stretli sme sa u nich vo firme, alebo priamo na stavbe. Ani cez víkendy to nebol problém. 80% detailov sme si vyriešili mailovo. Teda firmu Syntec môžeme aj my naozaj doporučiť. Majitelia sú odborne zdatní, v rokovaniach ústretoví a vecní. Aj keď sa jednalo o taký veľký projekt, ako je stavba domu bola to dokonca príjemná spolupráca. Držíme im naďalej palce. Jana a Ľudo
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

odpovedáš na rok starý príspevok....
0 0
KoxXxo KoxXxo

KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

Mila123
odpovedáš na rok starý príspevok....
neodpovedá, robí si reklamu
3 0
Dubak2000 Dubak2000

Dubak2000 je offline (nepripojený) Dubak2000

uz sa na to vykaslite, tolkym oslavnym prispevkom nemoze nikto verit. Vsetko bajecne, uzasne, pohoda, doporucujeme... Sorry, ja tomu neverim a skor ma to odradza. Uz vidim ako spokojny klient hlada rozne stare fora po internete aby chvalil dodavatela....
1 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Asi pani konateľke nejde kšeft, tak sa ho snaží rozbehnúť reklamou na porade.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

Kedze asi ziadne skutocne recenzie nie su....pochvalia sa takto
1 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať