Zavrieť

Porady

Firemná platba omylom na súkromný účet !!!!!!

Kua, to som si teda dal! Som platca DPH a v máji som faktúroval dodávku služieb. Omylom som na faktúru napísal číslo na svoj súkromný účet. A ja blbec som si to všimol až dnes. V JÚ som to zaúčtoval a vykázal aj v kvartálnej DPH. Prišiel som na to až teraz, keď vo štvrtok mám predvolanie na DÚ na kontrolu.

Môžem si vystaviť PPD a budem sa tváriť, že mi to bolo vyplatené v hotovosti ( a zároveň sa budem modliť, aby DÚ nerobil krížovú kontrolu )?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    matkoo
    Kua, to som si teda dal! Som platca DPH a v máji som faktúroval dodávku služieb. Omylom som na faktúru napísal číslo na svoj súkromný účet. A ja blbec som si to všimol až dnes. V JÚ som to zaúčtoval a vykázal aj v kvartálnej DPH. Prišiel som na to až teraz, keď vo štvrtok mám predvolanie na DÚ na kontrolu.

    Môžem si vystaviť PPD a budem sa tváriť, že mi to bolo vyplatené v hotovosti ( a zároveň sa budem modliť, aby DÚ nerobil krížovú kontrolu )?
    Nie si prvý ani posledný, komu sa to stalo....už si dáš teraz pozor. Vo svojom účtovníctve nechaj tak, ako máš, prilož kópiu výpisu svojho súkromného účtu ako dôkaz, že si príjem v rámci svojho podnikania mal.Môj názor.

    (22.11.05 Oprava chyby v texte. Ďakujem Ajuške za upozornenie.)
    Naposledy upravil Paula : 22.11.05 at 06:37

    Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

    Zuzka
    To, že si faktúru vykázal v daň. priznaní je správne. Do daň. priznania uvádzaš všetky faktúry, ktoré si vystavil za obdobie štvrťroku a v ktorom Ti vznikla daň. povinnosť, to je dôležité. To znamená, že ich zahrnieš do daň. priznania bez ohľadu nato či sú uhradené.
    Ak chceš zúčtovať úhradu do peň. denníka, tak si urob fotokópii ban. výpisu z osobného účtu a prilož k tomu príjmový pokladničný doklad.

    abel je offline (nepripojený) abel

    abel
    Matkoo veď tam nie je žiadny daňový únik, daň si odviedol, nevidím v tom problém. Stretávam sa s tým aspoň 4x do roka, že klient napr. aj uhradí faktúru v podnikaní zo svojho súkromného účtu. Takže báť by si sa mohol jedine v takom prípade, že by na ten súkromný účet chodili aj nejaké iné platby /z podnikania/ ktoré si neuviedol v DPH. Aj s tým som sa už stretla, ale to už by bolo to tvoje riziko, s ktorým by si musel počítať.

    Ajuška je offline (nepripojený) Ajuška

    ...sama sebou... :o) Ajuška
    Paula
    Nie si prvý ani posledný, komu sa to stalo....už si dáš teraz pozor. Vo svojom účtovníctve nechaj tak, ako máš, prilož kópiu výpisu svojho súkromného účtu ako dôkaz, že si výdavok v rámci svojho podnikania mal.Môj názor.
    ...malilinká chybička "se vloudila"... Pauli... isto si chcela povedať príjem...
    všetkým príjemný dník...

    Firemná platba omylom na súkromný účet !!!!!!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.