Zavrieť

Porady

Ako a včom začať podnikať ?

Som vyštudovaný stavebný projektant so zameraním projektovanie ciest. Skúsenosti mam aj s projektovaním rodinných domov v programe autocad. Projekčnú prax mam 2 roky. Už dlhšiu dobu premýšľam nad vlastním podnikaním, mimo pracovného pomeru. Potreboval by som poradiť s nápadom, kde by som mohol svoje znalosti využiť a uplatniť. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    reflexe Pozri príspevok
    Som vyštudovaný stavebný projektant so zameraním projektovanie ciest. Skúsenosti mam aj s projektovaním rodinných domov v programe autocad. Projekčnú prax mam 2 roky. Už dlhšiu dobu premýšľam nad vlastním podnikaním, mimo pracovného pomeru. Potreboval by som poradiť s nápadom, kde by som mohol svoje znalosti využiť a uplatniť. Ďakujem.

    Myslím, že tá otázka je nesprávna. Je jasné, že môžete robiť projekty. Iná vec je zohnať zákazky. Na začiatok by som zostala pracovať a na živnosť by som robila príležitostne, keď by sa mi podarilo zohnať zákazku. Keď by som mala zákaziek dosť, tak by som ukončila pracovný pomer.
    Pri zriaďovaní živnosti budete však asi potrebovať aj súhlas vášho zamestnávateľa, predpokladám, že niečo podobné robíte.

    reflexe je offline (nepripojený) reflexe

    reflexe
    To áno. Súhlasím s jaja11. Ibaže to nie je také jednoduché zohnať v súčasnosti zákazku. Myslel som skôr so zameraním sa úplne iným smerom (ten nápad mi chýba), kde by som mohol tieto svoje zručnosti využiť..

    lubos1306 je offline (nepripojený) lubos1306

    lubos1306
    urob si prieskum trhu. možno vo vašom okoli chýbaju napriklad projektatni záhrad (to som len tak povedal) čo by niektory možno ocenili. moje rady by boli. 1. urob si prieskum trhu, 2. ak je všetko v tvojom okoli tak sa chyt toho čo je najmenej a zisti si ich cenové relácie 3. vypracuj si analýzu či by si vedel isť s cenou nižžše ako konkurencia ale s tým aby si na tom stále zarábal. a ked toto všetko zistiš a bude ti výchádzať zisk z toho cez známich sa snaž získať odporúčania na seba a ver že kontakty sa rýchlo nazbieraju ak urobiš pre ludi 3 veci. kvalitne lacno a spolahlivo že sa budu mocť znovu na teba obrátiť

    reflexe je offline (nepripojený) reflexe

    reflexe
    Dakujem za radu. Myslíš, že ak by som investoval do vytvorenia internetovej stránky, kde by som v ponuke svojich služieb spísal tieto realizačné nápady pomohlo by to viac ?
    Iba neviem, či sa to v súčastnosti oplatí, či nie je naozaj lepšie radšej počkať na výsledky prieskumu a podľa toho sa rozhodnúť aké sú šance.
    Píšeš, že urob si prieskum trhu svojho okolia. Ako mám spraviť prieskum? Mám obvolávať rôzne firmy. Ako a aké ?
    Či spísať spísať inzerát a rozvešať ho kde sa len dá.
    No som z BA, takže konkurencia ponuky služieb a cien je to väčšia.
    Vôbec neviem, ako začať.

    rickman je offline (nepripojený) rickman

    rickman
    Súhlasím s ostatnými.

    Navrhoval by som projektovanie rodinných domov, sídiel firiem a iných budov. Najprv začať vizualizáciami, ktoré zaujmú. Priestoru na "odbyt" týchto myšlienok je dnes už dosť veľký (špecializované internetové portály venujúce sa architektúre a taktiež aj tlačené magazíny).

    Napríklad ja mám množstvo nápadov na stavby, hlavne rodinné domy, no nakresliť ich neviem, nie to ešte v autocade . Ak si pozrieš katalógové projekty rodinných domov, tak sú ako cez kopirák, nič extra.

    Filip Glasa je offline (nepripojený) Filip Glasa

    Založil som Finstat.sk Filip Glasa
    osobne som mal problem so zahradnym domcekom. Bezne sa predavaju take priserne drevenne kvazi rustikalne budy.
    Chcel som nieco krajsie, modernejsie.
    Ked som prisiel za firmami co by vyrobili drevenny domcek aj na mieru, tak sami nevedeli nakreslit navrh. Chceli aby som si sam povedal a nakreslit ako ma vyzerat. Pritom viem, ze ked si clovek kresli sam, tak to nedopadne najkrajsie. Nedochadzaju mu vselijake detaily.
    Ja by som skusil nakreslit seriu peknych, modernych zahradnych domcekov a dohodnut sa s nejakymi vyrobcami (je ich more), ze by take zacali predavat. Ty by si si urobil web, navrhy dal na ten web a keby ludia o taky domcek mali zaujem, tak by kontaktovali zo zoznamu vyrobcov/predajcov, ktory im je najblizsie.
    To by boli tvoji partneri.
    Projekty na zahr. domceky, ktore su lacne smo o sebe by sa nepredavali. Ale nakreslit pekne navrhy a potom si najst vyrobcov + ponukat ich na vlastnom webe, to by snad mohlo fungovat.
    Ty by si od vyrobcov bral proviziu.
    willma Filip, myslím, že za skoro 4 roky odkedy je téma založená, zadávateľ už nejaké uplatnenie našiel

    Ako a včom začať podnikať ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.