Zavrieť

Porady

jedna sachta dva vodomery?

chcem saa opytat ak ma dom jednu betonovu sachtu daju sa dat namontovat dva vodomery do nej?poradi mi niekto kolko to asi stoji a co potrbujem na vodaren.diki
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    majka12323 Pozri príspevok
    chcem saa opytat ak ma dom jednu betonovu sachtu daju sa dat namontovat dva vodomery do nej?poradi mi niekto kolko to asi stoji a co potrbujem na vodaren.diki
    Majka, ja som riesil pripojku aj plynu aj elektriky na dva samostatne okruhy, ale zrovna vodu som neriesil, nakolko je to podla mna uplne zbytocne, teda zbytocne su naklady. Mi sme to vyriesili tak, ze ked mi prisli vodari riesit kupelnu a kurenie, necha som si za vodomerom namontovat svoje vodomerne hodiny na mju cast a tym padom pri vyuctovani presne viem, ked sa pozriem na moj vodomer, kolko vody sme spotrebovali a je mi tym padom jasny kluc, podla coho si vodu rozratame. Ale samozrejme mozno mas ine dovody ako ja, mne to takto vyhovuje.

    mazanova je offline (nepripojený) mazanova

    mazanova
    vitekr Pozri príspevok
    Majka, ja som riesil pripojku aj plynu aj elektriky na dva samostatne okruhy, ale zrovna vodu som neriesil, nakolko je to podla mna uplne zbytocne, teda zbytocne su naklady. Mi sme to vyriesili tak, ze ked mi prisli vodari riesit kupelnu a kurenie, necha som si za vodomerom namontovat svoje vodomerne hodiny na mju cast a tym padom pri vyuctovani presne viem, ked sa pozriem na moj vodomer, kolko vody sme spotrebovali a je mi tym padom jasny kluc, podla coho si vodu rozratame. Ale samozrejme mozno mas ine dovody ako ja, mne to takto vyhovuje.
    ja mám takú skúsenosť, že vod. spoločnosti montujú na jeden dom - (objekt) iba 1 vodomer (údajne je na to nejaká vyhláška) a ako hovorí - vitekr- za vodomer (pätu vodomeru) sa montujú vodomerné hodiny.
    Neviem o čo ti konkrétne ide... ale zrejme o viacej účastníkov a chceš to mať pre každý prípad zabezpečené...

    majka12323 je offline (nepripojený) majka12323

    majka12323
    DAKUJEM ZA ODPOVED A KOLKO STOJA TIE VODOVODNE HODINY?A AKO SI SI PORIESIL ELEKTRINU A PLYN?

    vitekr je offline (nepripojený) vitekr

    vitekr
    majka12323 Pozri príspevok
    DAKUJEM ZA ODPOVED A KOLKO STOJA TIE VODOVODNE HODINY?A AKO SI SI PORIESIL ELEKTRINU A PLYN?
    Takze k tvojim otazkam nasledovne:
    voda: tu si musis uvedomit, ze za povodnymi hodinami musite byt schopny rozdelit vodu na dve samostatne okruhy, takze musite najst riesenie, ako a kde ropojit sucastnu vodu, tam date rozdvojku a na nu druhe hodiny. Cize musite zavolat bud niekoho, kto sa tomu trochu rozumie, a este lepsie je, ak tam bude aj niekto, kto vi, kde a ako su vedene trubky. Ak to neviete, je mozne, ze bude lepsie napojit vodu na nove vase trubky, ale to uz su zase ine prace, hlavne sekacie....samotny vodomer vela nestal, ratam tak do 30€ ale tie prace okolo... cize ak mate hned niekde po ruke vodu a museli by ste tahat par metrov trubky, asi by to aj vyznnam malo, musite to zvazit.....
    elektrina\plyn... no tu je to uz ale horsie.... v prvom rade som na obydve veci potreboval projekt. elektrika: zaznacenie pripojky od stlpa a samotne pripojenie az do domu. Bez toho elektrikari ani neriesili moju ziadost o nove hodiny....
    plyn: tu takisto sko plyn, projekt aj s pripadnym odberom, podla toho plynari schvalovali pripojku. Navyse tu su uz tie prace a cena vyraznejsia, nakolko od vonkajsej pripojky ri musia robit pripojku az do déomu novu.

    V obydvoch veciach musite najst ale neaky kompromis, aby ste vela nesekali, neburali, navyse ani material a prace nie su lacne.

    dufam ze som som ta aspon troch uuviedol do obrazu

    jedna sachta dva vodomery?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.