Zavrieť

Porady

Návrh na rozvod manželstva

Pôvodca textu príspevku: mikus55
Dobrý den. Som študentkou právnickej fakulty.Chcela by som Vás poprosiť, či mi neviete poradiť kde by som zohnala návrh na rozvod manželov. Velmi by ste mi tým pomohli. Vopred ďakujem.
S pozdravom MiskaM
Naposledy upravil Richard : 23.11.05 at 18:17
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    mikus55
    Pôvodca textu príspevku: mikus55
    Dobrý den. Som študentkou právnickej fakulty.Chcela by som Vás poprosiť, či mi neviete poradiť kde by som zohnala návrh na rozvod manželov. Velmi by ste mi tým pomohli. Vopred ďakujem.
    S pozdravom MiskaM
    Návrh na rozvod manželstva a úpravu práv a povinností

    rodičov k maloletému dieťaťu

    (§ 24, § 26 ZR)



    Okresnému súdu

    ........................



    Navrhovateľka: ................, rod. ..............nar. ..............,

    zamestnaná v .............., a. s. adresa,

    bytom .............................



    Odporca: ..................., nar. ................, práca:...........,

    bytom .........................

    o rozvod manželstva a úpravu práv

    a povinností rodičov k mal. Dieťaťu



    I.

    S odporcom som uzavrela manželstvo .............. pred Obvodným národným výborom ................ U obidvoch účastníkov ide o prvé manželstvo. Z manželstva sa nám ..................... narodila dcéra .......... Obidvaja účastníci sme slovenskí štátni občania a naše spoločné posledné bydlisko bolo v ...............................



    Dôkaz: Sobášny list

    Rodný list maloletej

    Doklad o poslednom spoločnom bydlisku účastníkov



    II.

    Manželstvo sme uzavreli po krátkej známosti. Okrem menších nedorozumení bolo pomerne harmonické až do roku .......

    K vážnemu narušeniu manželských vzťahov došlo v ..................., keď odporca nadviazal dôvernú známosť s ................. Od uvedenej doby sa odporca voči mne správa agresívne a viackrát ma aj udrel. Začal požívať alkoholické nápoje a nedáva mi peniaze na vedenie domácnosti. Často sa zdržiava mimo našej domácnosti, najmä cez víkendy.



    Dôkaz: Výsluch účastníkov

    Výsluch svedkyne dcéry ....................... z adresy účastníkov

    Výsluch svedkyne .........................., bytom ......................


    III.

    So zreteľom na našu maloletú dcéru som mala záujem udržať naše manželstvo za predpokladu, že odporca ukončí svoju známosť s ............... Keďže odporca naďalej udržiava dôvernú známosť s uvedenou ženou, moje city k nemu ochladli. Ako manželia sa nestýkame od ................, odkedy mi odporca prestal prispievať na domácnosť a tiež na výživu maloletej dcéry. Preto rozsudkom Obvodného súdu ................ bola maloletá dcéra zverená do mojej výchovy a odporca bol zaviazaný platiť jej na výživu mesačne po ........ Sk.



    Dôkaz: Spisy Obvodného súdu.............., sp. zn. ................



    IV.

    Vzťahy medzi manželmi, z vyššie uvedených dôvodov zapríčinených odporcom, sú tak vážne rozvrátené, že naše manželstvo neplní a ani v budúcnosti už nemôže plniť svoj spoločenský účel. Po prerušení nášho manželského spolužitia roka..................... niet žiadnej nádeje na jeho obnovenie. Preto sa chcem s odporcom rozviesť.

    Manželstvo účastníkov nevytvára vhodné prostredie ani pre výchovu maloletej dcéry, ktorá je vystavovaná neustálym stresovým situáciam, vyvolávaným odporcom. Preto rozvod manželstva účastníkov nebude ani v rozpore so záujmami maloletej .........., ktorú chcem aj naďalej vychovávať, a to v pokojnom prostredí.



    Dôkaz: Výsluch účastníkov

    Výsluch dcéry .................. z adresy hore

    Potvrdenia o zárobkoch účastníkov



    V.

    Navrhujem preto, aby súd po vykonanom dokazovaní vydal tento



    r o z s u d o k:

    Manželstvo ..................., rod. ............. a ...................., uzavreté ............. pred Obvodným národným výborom ................, sa rozvádza.

    Maloletá .................., nar. ................ sa na čas po rozvode zveruje do výchovy matky.

    Odporca je povinný počnúc dňom právoplatnosti výroku o rozvode manželstva prispievať na výživu maloletej .......... sumou ....... Sk vždy do ôsmeho dňa v tom-ktorom mesiaci vopred k rukám matky.

    Odporca je povinný nahradiť navrhovateľke trovy konania do 3 dní od právoplatnosti rozsudku.



    V ................, dňa.....................

    Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

    Gina Er
    choď do prdele !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! aj so svojou reklamou!!!!!!!!!
    nikto nemá v právomoci vymazať tento nick? alebo zablokovať?

    Návrh na rozvod manželstva

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.