Zavrieť

Porady

USB

Dobrý večer,
môj najdôležitejší USB na svete "scípol". Ani nezasvieti, ani nič, napíše, že ovládač sa naištaloval aj ho zobrazí ako remove disk, ale keď ho chcem otvoriť, napíše, že vlož disk a je úplne mŕtvy.
Prosím vás, pomôžte mi aspoň raz ho otvoriť a celý skopnúť na pevný disk.
Ja som hotová, odišiel bez varovania a posledná záloha bola po ročnej.
Nie je to účtovný, ale celá komplwt dokumentácia, komunikácia s úradmi, klientmi, došlá pošta, odoslaná, všetko je tam.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zdenka131 je offline (nepripojený) zdenka131

    logopéd, psychopéd, pedagóg, večný študent, absolvent viacerých VŠ ...viac zdenka131
    Vyskúšaj USB v inom USB porte, prípadne v inom PC, očisti kontakty.

    TomasHC je offline (nepripojený) TomasHC

    TomasHC
    Dobre poucenie do buducna

    Restartuj pocitac, sem-tam sa stane, ze zblne USB system.

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Arnold123 Pozri príspevok
    Ja som si radšej kúpil externý HDD, ktorý je spoľahlivejší ako USB.....
    to je pravda, ale pán Murphy by povedal, že aj najspoľahlivejšia a najdôležitejšia záloha bude poškodená, ak nebude ešte jedna záložná kópia.
    Preto sa odporúča aspoň dve zálohy, a to na nezávislých médiách...

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Stefan2005 Pozri príspevok
    to je pravda, ale pán Murphy by povedal, že aj najspoľahlivejšia a najdôležitejšia záloha bude poškodená, ak nebude ešte jedna záložná kópia.
    Preto sa odporúča aspoň dve zálohy, a to na nezávislých médiách...
    Dôležité dáta zálohujem na druhý HDD, čo mám v notebooku a na externý HDD. Keď mám čas, tak ich skomprimujem a pošlem na file server, čo som si urobil zo stareho PC.

    Pri dnešných kapacitách HDD môžeš mať záloh koľko chceš.
    Naposledy upravil Arnold123 : 23.11.10 at 21:43

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    USB nie je určené na takéto ukladanie dát. Má slúžiť iba na prenos s tým, že dáta existujú ešte na HDD.
    Flash pamäť má obmedzený počet prepisov.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    ďakujem všetkým za rady, Arnold máš krásne meno, ak je tvoje, tak ma nejeduj, kúpim si USB práve kvôli ukladaniu dát, lebo som stále niekde a potrebujem ukončené veci mať niekde. Ale našla som na nete rady všelijaké a aj program na obnovu dat, zajtra to dám technikom a dúfam, že tie data z disku dostanú.
    Ospravedlňujem sa všetkým, ale toto som našla na nete
    "Dík, funguje. Koukám, že testdisk dokáže rozchodit i dojebanej flashdisk. Stačilo vymazat celý MBR a vytvořit nový... " ani neviem či je to dobre alebo zlé, len tuším, že keď to odovzdám našim technikom niečo z toho bude. Keď sa to dá v čechách, tak prečo nie u nás.
    Prajem pekný večer a prosím držte mi palce.

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Ja som si radšej kúpil externý HDD, ktorý je spoľahlivejší ako USB.

    Keď sa jedná iba o vymazanie (poškodenie) tabuľky disku, tak existuje šanca na obnovu. Stáva sa to väčšinou pri zlom ukončení pred vytiahnutím z PC, prípadne vyťiahnutím bez ukončenia činnosti.

    IvetaH je offline (nepripojený) IvetaH

    IvetaH
    Tak sa mi to stalo, neukončená činnosť, ale zas na druhej strane, nebolo to prvý raz, tak neviem či USB alebo PC mal byť trochu tolerantejší. Ale štve ma to neskutočne, ani spať nebudem.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.