Zavrieť

Porady

lodne kontajnery - byvanie

zvazujem taku vec, preco v nasim zemepisnych sirkach nie je mozne nakupit 3 alebo 4 lodne kontajnery, zvarit ich dokopy, zvonku zateplit 10cm polystyrenom a pouzivat ako obytny priestor? ved priecky vo vnutri si clovek da ako chce, okna tiez osadi... co na to legislativa? a psychologicky efekt z tohto byvania nechcem posudzovat, v inych statoch tak bezne byvaju a je to taka lacnejsia alternativa k drahym bytom/domo
Usporiadat
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

TSteinar, postavis dom z kontajnerov, ktory bude mat cenu len pre teba na rozdiel od murovanej alebo montovanej stavby klasickeho typu aj ked o 500tis drahsiej, ktora sa da v pripade nudze urcite lespie predat ako kontajner. To by chcelo poriadne prepocitat.
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

alltracboy, ani nedufam, ze by sa tam stahovala starsia generacia, ti asi zopakuju tvoje slova a proste nedaju dopustit na normalny tehlovy dom. ale verim, ze sa najde plno mladych, ktori chcu niekde zacat a kupovat rovnaky byt (stary) za 50k €, alebo novy s rovnakymi rozmermi, nie medzi prehustenymi barakmi (lebo som nad tym premyslal len ako jednoposchodove) a teda s miestom na parkovanie za 30k €, tak podla mna je to jasne, ktora forma je lepsia. o tom, ci niekto bude riesit, ze to je z kontajnerov, je otazne, pretoze by ich ani z jednej strany nebolo vidiet. mozno to stoji za skusku, naprojektovat, urobit reklamu a podla zaujmu ludi sa uvidi

Pitko-amater, tesi ma, ze niekto, kto sa v tom vyzna, prispel. naozaj by to potrebovalo dodatocne vystuzenie? jednoznacne jedna zo stran by sa rezala, niekde mozno obidve. tento argument som nikde nenasiel, povazoval som to za pevnu konstrukciu.
je za tym vela veci, aby sa to dalo realizovat, ale ked sa to vychyta a pojde to aj s dobrou cenou, tak stale to vidim realne
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
my máme domček=zrúcaninku, o ktorú sa roky nikto nestaral. Aj strecha zateká, nie je nikto, kto by to riešil.
Niekde som sa tu dočítala, že aj taký domček je možné upraviť na prijateľné bývanie /kúpeľňa, WC, kuchyňa, voda, elektrina, kúrenie/ za cca 12-14 K€.
Ak by si sa mal rozhodnúť, bol by si za renováciu starého, alebo radšej zbúrať a voliť tie kontajnery?
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

TSteinar Pozri príspevok
co mam informacie, tak tieto lodne kontajnery su vyradovane po nejakych 2 - 3 rokoch pouzivania prave pre tuto slanu vodu. ono neznamena, ze tento kontajner je uz poskodeny, asi nejaka norma, ale ide ho lahko osetrit novymi natermi, takisto by nebol priamo vystaveny dalsim vplyvom (dazd, vietor, sneh...) takze neobaval by som sa, ze zhnije
To že sa vyraďujú veľmi skoro, neznamená že sú na tvoj účel nevhodné, lebo sú už oslabené. V doprave sú určené na nosnosť 20 ton a na prekladiskách sa bežne štosujú na 3 až 4 poschodia.
Naviac v lodnej doprave sa nakladajú aj na 15 poschodí a tam už môže na spodný kontajner pôsobiť váha aj viac, ako 200 ton. To znamená, že každý jeden roh kontajneru, nesie 50 ton a možno aj viac.
---------------------------------------------------
Problém tých kontajnerov bude skôr v rosení. Nikdy sa ti nepodarí ich zaizolovať tak, aby ti niekde z vnútra nevlhli.
(Tým som chcel povedať, že nikdy z toho nebude trvalé riešenie.)
0 0
aviator aviator

aviator je offline (nepripojený) aviator

slovenský človek v kristových rokoch ...viac
TSteinar Pozri príspevok
alltracboy, ani nedufam, ze by sa tam stahovala starsia generacia, ti asi zopakuju tvoje slova a proste nedaju dopustit na normalny tehlovy dom. ale verim, ze sa najde plno mladych, ktori chcu niekde zacat a kupovat rovnaky byt (stary) za 50k €, alebo novy s rovnakymi rozmermi, nie medzi prehustenymi barakmi (lebo som nad tym premyslal len ako jednoposchodove) a teda s miestom na parkovanie za 30k €, tak podla mna je to jasne, ktora forma je lepsia. o tom, ci niekto bude riesit, ze to je z kontajnerov, je otazne, pretoze by ich ani z jednej strany nebolo vidiet. mozno to stoji za skusku, naprojektovat, urobit reklamu a podla zaujmu ludi sa uvidi

Pitko-amater, tesi ma, ze niekto, kto sa v tom vyzna, prispel. naozaj by to potrebovalo dodatocne vystuzenie? jednoznacne jedna zo stran by sa rezala, niekde mozno obidve. tento argument som nikde nenasiel, povazoval som to za pevnu konstrukciu.
je za tym vela veci, aby sa to dalo realizovat, ale ked sa to vychyta a pojde to aj s dobrou cenou, tak stale to vidim realne
Urob pokus: vezmi krabicu od topánok a skús ju skrútiť, keď má vrchnák a keď nemá-tá bez vrchnáku=ten kontajner bez steny.....
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ak vrchnák nechám a vyrežem len otvor, tak to pevné zostane.
Dva kontajnery spojené a vyrezaný otvor pre dvere..........hm?
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

kejka, neviem, tam zavazi asi viac faktorov. opravovat stary dom vyjde draho, ak si to date niekomu spravit. svojpomocne sa to da, ale zase to dlho trva. a treba mysliet aj na vymenu elektroinstalacii, rozvodov... takze toto je zlozita debata.

a teraz sa tu objavuju dva ine nazory. jeden pise o tom, ako kontajner udrzi obrovsku vahu. druhy nazor s krabicou od topanok. nemyslim si, ze by to bolo take kriticke s tym, ze sa vyreze jedna stena. ono tie kontajnery sa nejak spajaju sami o sebe, potom sa este zvaria dokopy. aj keby sa tam pouzije nejaky preklad, co to dodatocne spevni, myslim, ze to bude postacujuce, aj ked to je otazka na statika. to by sa vyriesilo


jar88, fakt si myslis, ze nie je cesta ako vyriesit to vlhnutie? ja neviem, laicky navrh. zvnutra dat 5cm eps s nejakym lepidlom, na to dat paronepriepustnu foliu a na to konstrukciu so sadrokartonom a zateplit vlnou alebo vatou. keby sa praca neodflakne, nemala by sa kadial dostat ta vlhkost do stien, nie?
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

TSteinar Pozri príspevok
zvnutra dat 5cm eps s nejakym lepidlom, na to dat paronepriepustnu foliu a na to konstrukciu so sadrokartonom a zateplit vlnou alebo vatou. keby sa praca neodflakne, nemala by sa kadial dostat ta vlhkost do stien, nie?
nejde o to ci sa dostane vhkost do stien, ale ako dostat vlhkost von. Bud rekuperaciou, alebo spravit zo stien sito (vyvrtanim milionu dier) a zvonku vlnu s odvetranou fasadou.
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

pitko, no neviem, keby je to raz urcene ako verejna zastavba viacerych bytov, asi by to nebolo svojpomocne, cize to treba vymysliet tak, aby to nebolo ani financne a ani casovo narocne.

alltracboy, fakt sa v tom asi nevyznam, ale nechapem, ako sa moze ta vlhkost do stien vobec dostat. predstav si skladbu stien, ako som to popisoval. zvonku nejaka omietka alebo cetris, potmo samotny kontajner, cize plech, smerom dovnutra bude lepidlo a na tom 5cm EPS, ktorym sa obalia vsetky steny, paronepriepustna folia kvalitne dana (tu by musel byt doraz na to) a konstrukcia sadrokartonu. pripadne do tej konstrukcie dat nejake ventilatory na fukanie? rekuperaciu asi nie, este stale je velmi draha a pri zvazovani co najnizsich nakladov sa s nou asi neda ratat.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

TSteinar Pozri príspevok
pitko, no neviem, keby je to raz urcene ako verejna zastavba viacerych bytov, asi by to nebolo svojpomocne, cize to treba vymysliet tak, aby to nebolo ani financne a ani casovo narocne.

alltracboy, fakt sa v tom asi nevyznam, ale nechapem, ako sa moze ta vlhkost do stien vobec dostat. predstav si skladbu stien, ako som to popisoval. zvonku nejaka omietka alebo cetris, potmo samotny kontajner, cize plech, smerom dovnutra bude lepidlo a na tom 5cm EPS, ktorym sa obalia vsetky steny, paronepriepustna folia kvalitne dana (tu by musel byt doraz na to) a konstrukcia sadrokartonu. pripadne do tej konstrukcie dat nejake ventilatory na fukanie? rekuperaciu asi nie, este stale je velmi draha a pri zvazovani co najnizsich nakladov sa s nou asi neda ratat.
TSteinar, naozaj ti fandím aby sa ti podarilo vyriešiť si to bývanie lacnejšie, ale trvale bývanie z oceľového kontajneru nikdy nebude.
------------------------------------------------------
Ten studený plech bude totiž vždy fungovať, ako kondenzátor na vzdušnú vlhkosť. Zaizolovať sa v žiadnom prípade nedá. Vždy sa nájde trhlinka, zle utesnený spoj a podobné problémy.
Nakoniec, ak by sa ti to aj náhodou podarilo dokonale utesniť, vznikne z toho termoska. Skús si predstaviť, koľko pár vydýcha jeden človek, koľko pary sa uvolní pri zovretí jednej konvice vody, koľko pri jednom sprchovaní atd. Je toho naozaj veľa a pritom nezáleží, či je rosný bod momentálne pred obkladom, alebo za obkladom. Vždy z toho vznikne stuchnutá voda a z nej sa bude šíriť stuchnutý zápach.
---------------------------------------
Viem že som ťa nepotešil, ale je to tak.
(murované je tak či tak najlacnejšie a najkvalitnejšie riešenie) S tým nič nenarobíš. Je to holý fakt.
0 1
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

nepotesil, ale su to fakty, ktore potrebujem poznat.
v zahranici sa bezne vyuzivaju tieto kontajnery na byvanie, tam ako riesia tieto problemy, nevies?
uvazoval som nad roznymi variantami, ze urobit zeleznu konstrukciu, obalit to hotovymi panelmi (skladba montovaneho domu), ale bude to lacne? neviem, keby bolo, preco by to tak nestavali vsetci? este ma napadla taka vec, urobit konstrukciu, nakupit euro palety, do tych napchat vatu, nejak este dodatocne zateplit a toto pouzit na steny asi uz moc fantazirujem, ale ked to tak sledujem, postavit, alebo uz aj kupit hotove byvanie je nerealne pre mnohych ludi a to nemyslim ani na ceny pozemkov
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

čítam to od začiatku, ale viac názorov je tu ako to nejde...

http://www.koma-slovakia.sk/site.php

tu je projekcia jednej fy z Nitry, že to ide. Dá sa z toho postaviť čokoľvek a od lodných kontajnerov sa to moc nelíši, len to, že obvodové steny majú tepelnú izoláciu 60mm min.vlnu.
Dom sa dá postaviť na kľúč alebo aj svojpomocne... Podobne kontajnerový dom.
Držím palce a keď bude stáť pricapni pár fotiek
0 0
kisko@inmail.sk kisko@inmail.sk

kisko@inmail.sk je offline (nepripojený) kisko@inmail.sk

skús vygooglit mobilne domy.určite lepšia možnosť
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

ale priestorovo je to malé... najväčšie som videl 4x11 metrov. Super ako chata, prípadne pre jedného, ale rodina potrebuje priestor
0 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

som z Nitry a chystam sa tam ist pozriet, ze ako to maju riesene. som na to zvedavy, tak potom dam vediet

mobilny dom by som nikdy nepovazoval za plnohodnotne a trvale byvanie, takze urcite nie
0 0
elkibo elkibo

elkibo je offline (nepripojený) elkibo

TSteinar Pozri príspevok
nepotesil, ale su to fakty, ktore potrebujem poznat.
v zahranici sa bezne vyuzivaju tieto kontajnery na byvanie, tam ako riesia tieto problemy, nevies?
uvazoval som nad roznymi variantami, ze urobit zeleznu konstrukciu, obalit to hotovymi panelmi (skladba montovaneho domu), ale bude to lacne? neviem, keby bolo, preco by to tak nestavali vsetci? este ma napadla taka vec, urobit konstrukciu, nakupit euro palety, do tych napchat vatu, nejak este dodatocne zateplit a toto pouzit na steny asi uz moc fantazirujem, ale ked to tak sledujem, postavit, alebo uz aj kupit hotove byvanie je nerealne pre mnohych ludi a to nemyslim ani na ceny pozemkov
Nejako je mi to jedno ale co tu citam o negativach kontajnerov a ako v nich byvat a ze to sa neda a ze murovane je len murovane...
Podla mna sa netreba toho bat. Pokial ide o vlhkost vo vnutri a ze kolko clovek tam nadycha,kolko kanvica da vlhkosti - tak na to jednoduchy recept - bud tam budes mat digestor nad sporakom a ked varis tak ho zapnes, alebo budes vetrat oknom co samozrejme tam tiez budes mat. Zrazanie vody na plechu? To akoze rosny bod? no ked to bude zateplene z vnutra trebars fasadnym polystyrenom hrubky 100mm tak ten ma tepelny odpor 2,55m2K/W a stena z porfixu hrubky 300mm ma tepel. odpor v normalnej prevadzke zhruba 2,20m2K/W. Z toho mi vyplyva ze ked opriem z vonkajsej strany o porfixovu stenu plech tak sa bude rosit. Sprostost ako zimne gumy na kosacku!
Netreba sa bat byvat v kontajnerovych domoch ci uz si ich sami urobite alebo si ch kupite. Ide tu o styl byvania. 50 rocny asi tazko bude prerabat kontajneri na byvanie radsej si postavi dom z tehal, ale mlademu to moze byt jedno. Na splovensku prevlada a je vzity nazor ze dom musi stat na pevnych zakladoch a musi byt z "tehal". Tiez ked sa zacali na slovensku montovat montovane domy tak susedia somrali spoza plota ze pride vietor a dom padne ako z kariet.
Tak hor sa do niecoho noveho!!!
P.S.: sendvicove panely su v zlozeni: plech - PUR pena - plech a montuju sa z nich automobilky , hypermarkety...
1 0
mahony1 mahony1

mahony1 je offline (nepripojený) mahony1

Flinstone Pozri príspevok
čítam to od začiatku, ale viac názorov je tu ako to nejde...

http://www.koma-slovakia.sk/site.php

tu je projekcia jednej fy z Nitry, že to ide. Dá sa z toho postaviť čokoľvek a od lodných kontajnerov sa to moc nelíši, len to, že obvodové steny majú tepelnú izoláciu 60mm min.vlnu.
Dom sa dá postaviť na kľúč alebo aj svojpomocne... Podobne kontajnerový dom.
Držím palce a keď bude stáť pricapni pár fotiek

Pozrel som tu stranku http://www.koma-slovakia.sk/site.php a podla mna to je presne to, o com TSteinar hovori... Podla mna si tym trafil do cierneho.

Odporucam pustit si to video na hlavnej stranke... Som rad, ze taka firma na Slovensku uz existuje.

Pozrite si, co vsetko sa z toho da spravit:
http://www.koma-slovakia.sk/kontajne...top/aktuality/
Naposledy upravil mahony1 : 03.12.10 at 11:06
2 0
TSteinar TSteinar

TSteinar je offline (nepripojený) TSteinar

takze som zistil nejake nove informacie. ZATEPLUJE SA TO ZVONKU! ako dovod bol uvedeny prave ten rosny bod, pretoze ak by sa dalo zateplnie z vnutornej strany, rosny bod by sa posunul a vznikala by plesen. ked sa da zvonku, tento problem nie je.
ceny su dost vysoke pri nizkoenergetickych poziadavkach (trojsklo, 160mm zateplenie steny, 220mm strop...), tym som bol zaskoceny, vychadzalo to 900€/m2. ze pracuju na tom, aby sa to znizilo na 650€/m2, ale stale mam pocit, ze za rovnake peniaze clovek svojpomocne postavi montovany dom.
inak firma Koma sama vyraba tie kontajnery, su pozinkovane... proste maju to prepracovane, ale za dost vysoku cenu.
keby tak existuje lacnejsie riesenie.
a dostal som info, ze v BA je jeden dom takto postaveny a vyuzivany ako trvale riesenie.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

TSteinar Pozri príspevok
takze som zistil nejake nove informacie. ZATEPLUJE SA TO ZVONKU! ako dovod bol uvedeny prave ten rosny bod, pretoze ak by sa dalo zateplnie z vnutornej strany, rosny bod by sa posunul a vznikala by plesen. ked sa da zvonku, tento problem nie je.
ceny su dost vysoke pri nizkoenergetickych poziadavkach (trojsklo, 160mm zateplenie steny, 220mm strop...), tym som bol zaskoceny, vychadzalo to 900€/m2. ze pracuju na tom, aby sa to znizilo na 650€/m2, ale stale mam pocit, ze za rovnake peniaze clovek svojpomocne postavi montovany dom.
inak firma Koma sama vyraba tie kontajnery, su pozinkovane... proste maju to prepracovane, ale za dost vysoku cenu.
keby tak existuje lacnejsie riesenie.
a dostal som info, ze v BA je jeden dom takto postaveny a vyuzivany ako trvale riesenie.
Ak to stojí 900 €/m2 tak to nemá žiadny význam.
9 x 3 = 27 m2 provizórneho bývania na 8 rokov za 24.300 €, to je ako nájom za 253 €/mesiac na 96 mesiacov (= 253 x 96 čo je 24.288 €).
To nerátame cenu sieti a nejaké tie betonove základy.
0 0
jar88 jar88

jar88 je offline (nepripojený) jar88

elkibo Pozri príspevok
Nejako je mi to jedno ale co tu citam o negativach kontajnerov a ako v nich byvat a ze to sa neda a ze murovane je len murovane...
Podla mna sa netreba toho bat. Pokial ide o vlhkost vo vnutri a ze kolko clovek tam nadycha,kolko kanvica da vlhkosti - tak na to jednoduchy recept - bud tam budes mat digestor nad sporakom a ked varis tak ho zapnes, alebo budes vetrat oknom co samozrejme tam tiez budes mat. Zrazanie vody na plechu? To akoze rosny bod? no ked to bude zateplene z vnutra trebars fasadnym polystyrenom hrubky 100mm tak ten ma tepelny odpor 2,55m2K/W a stena z porfixu hrubky 300mm ma tepel. odpor v normalnej prevadzke zhruba 2,20m2K/W. Z toho mi vyplyva ze ked opriem z vonkajsej strany o porfixovu stenu plech tak sa bude rosit. Sprostost ako zimne gumy na kosacku!
Netreba sa bat byvat v kontajnerovych domoch ci uz si ich sami urobite alebo si ch kupite. Ide tu o styl byvania. 50 rocny asi tazko bude prerabat kontajneri na byvanie radsej si postavi dom z tehal, ale mlademu to moze byt jedno. Na splovensku prevlada a je vzity nazor ze dom musi stat na pevnych zakladoch a musi byt z "tehal". Tiez ked sa zacali na slovensku montovat montovane domy tak susedia somrali spoza plota ze pride vietor a dom padne ako z kariet.
Tak hor sa do niecoho noveho!!!
P.S.: sendvicove panely su v zlozeni: plech - PUR pena - plech a montuju sa z nich automobilky , hypermarkety...
Sprostosť ako zimné gumy na kosačku.
Hlavne k tým halám.
Je tam iná kubatúra, nemožno to porovnávať s malým kontajnerom a naviac aj cena kúrenia v takých halách sa má komu naúčtovať.
------------------------------------------------------
No jasné že je pravda, že dom má byť dom a nie papundeklová krabica.
Kedysi sa staval montovaný dom s názvom OKAL. Máš pravdu, že žiaden neodfúklo, ale do tridsiatich rokov každý zhnil a rozpadol sa.
Murované z tých časov sa ešte dnes predávajú za 100 a viac tisíc euro. Koľko by si dnes zaplatil za OKÁL...??
-------------------------------------------------------
Montovaný dom je hlúposť až to mraky hamuje. Zistili to už aj v Amerike a pritom to roky považovali za normálne.
1 1
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať