Zavrieť

Porady

Chcem si založiť sro na sprostredkovanie zamestnania do rakúska, viete mi poradiť?

Prosím poradte mi. Chcem si založiť sro - sprostredkovanie zamestnania do rakúska.
1. Ak chcem inkasovať peniaze od rakúšanov, musím robiť odvody v rakúsku, alebo len na slovensku, kde bude založená firma?
2. Môžem peniaze inkasovať v hotovosti, alebo musí byť zriadený účet v rakúsku???
3. Potrebujem niekoho zamestnať, alebo môžem byť konateľkou a robiť si všetko sama?
4. Musím mať zmluvu s rakúskymi rodinami, alebo stačí dohoda ???

Prosím Vás kto mi vie korektne poradiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    1A. Co sa tyka dane z prijmu, tak dan z prijmu budes platit v krajine kde bude s.r.o. danovym rezidentom. Spravidla je to v tej krajine kde sa zdrziava statutarny organ viac ako 183 dni v roku. Ak sa v ziadnej krajine statutarny organ nezdrziava aspon 183 dni v roku tak v krajine v ktorej je firma registrovana.

    1B. Ak dosiahnes v Rakusku zdanitelny obrat podla prislusnych Rakuskych predpisov, je mozne ze budes mat povinnost sa tam so svojou s.r.o. zaregistrovat ako platca DPH na prislusnom danovom urade vo Viedni. A DPH potom z prijmov na uzemi Rakuska budes platit v Rakusku.

    2. Nevidim dovod preco by si nemohla inkasovat peniaze v hotovosti. Avsak musis splnat Rakuske pravidla pre vydavanie prijmovych pokladnidnych dokladov, resp. za istych okolnosti budes musiet vydavat paragon z registracnej pokladnice, ktora bude zapecatena Rakuskym danovym uradom.

    3. Mozes byt konatelkou a robit si vsetko sama. Ale odporucam radsej zamestnat niekoho kto rozumie Rakuskemu pravu lebo z tvojich otazok mi je jasne ze o nom toho vela nevies. Sama by si sa mohla dostat do vaznych problemov.

    4. Nespecifikujes o aku pracu, sky, kedy kde a pre koho budes sprostredkovavat, takze nie je mozne odpovedat na tvoju otazku ohladom zmluvy. Avsak v pracovnom prave v takmer celej EU s vynimkou niektorych juzanskych statov plati, ze pracovnopravne zmluvy musia byt pod podmienkou neplatnosti upravene pisomne.

    MeryN je offline (nepripojený) MeryN

    MeryN
    super... díky moc... :-D a ešte by som rada vedela, že ked budem konateľkou firmy a v inej firme budem zamestnaná, platím za svoju seba odvody ????

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Konatel je SZCO, cize odpoved znie, ANO.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    profesional Pozri príspevok
    Konatel je SZCO, cize odpoved znie, ANO.

    Môžem poprosiť citáciu zákona, že prečo by mal konateľ platiť odvody ako szčo, ak má riadne zamestnanie (nie v spoločnosti, kde je konateľ), a tým pádom je aj zdravotne aj dôchodkovo poistený? Ďakujem.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Ak konatel pobera odmenu za vykon funkcie, tak jednoznacne ide o SZCO. Vynimkou by bolo ak by si nevyplacala odmenu ako konatelka. Ale vo vseobecnosti existuje vynos riaditelstva Socialnej poistovne v Bratislave, ze konatel sa povazuje za SZCO ak nedostava odmenu a ak dostava odmenu, aj ked nie je zamestnancom, patri pod zavislu cinnost.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ďakujem. Pýtal som sa preto, lebo to vyjadrenie, že sa jednoznačne považuje za szčo bolo nie celkom jasné. Totiž považuje sa iba v prípade poberania odmeny. Inak nie.

    Ak konateľ poberá odmenu za výkon funkcie, tak odvody sa platia iba do ZP, a považuje sa to za príjem zo záv.činnosti, teda spadá do vymeriavacieho základu. Ale odvod z takejto odmeny do SP nevzniká.

    Chcem si založiť sro na sprostredkovanie zamestnania do rakúska, viete mi poradiť?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.