Zavrieť

Porady

SZČO,ČID,DNP,ZMENA VYMER.ZÁKLADU OD 01.012011

Som SZČO,ČID, na PN OD 14.06.2010. Prvé prihlásenie na DNP od 01.06.2010 z minim.vym.zákl.PN bude ukončená 24.12.2010. PN poberám z min.vym.z.Chcem urobiť zmenu od 01.01.2011 na maximál.vym.zákl.Pýtam sa : Pokiaľ tak spravím ,čiže pokiaľ by som bola PN napr.od júla 2011 ,tak dávky PN z DNP budem poberať už z maxim,vym.základu? A pokiaľ by bola PN napr.v marci 2011 ,tak ešte by boli dávky PN z minim.vymer.zákl. Pochopila som to správne?? A dokedy mám urobiť zmenu?? Poraďte.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    .. zle uvažuješ....
    Popozeraj témy o DNP lepšie .. ja by som ti doporučila teraz sa odhlásiť a ešte v decembri sa nanovo prihlásiť z max. VZ. Ak budeš od júna budúceho roku povinne platiť NP .. tak v tom prípade z rozdielu

    doplním: ak by si to urobila tak, ako si napísala, tak budúci celý rok by boli dávky z minima (tohtoročného)
    Naposledy upravil Katy a R : 09.12.10 at 19:06

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    totina Pozri príspevok
    mám pocit ,že v mojom prípade to nebude správne ,neviem mám v tom zmätok.
    Ak urobíš zmenu, vymeriavacím základom po splnení podmienky 270 dní poistenia bude rok 2010.

    Ak DNP v decembri zrušíš a založíš si od ďalšieho dňa nové s max. VZ a začiatok PN-ky bude po 26 týždňoch od začiatku nového DNP, vymer.základom bude december 2010 (obdobie nového DNP do konca roka).

    Ak by si mal začiatok PN skôr ako 26 týždňov od začiatku nového DNP, nemocenské budeš mať vyplácané z minima.

    totina je offline (nepripojený) totina

    totina
    neviem ,napísala som o obšírnejšie ešte raz,,ale u mňa to bude asi trocha inak.....vyhodilo mi net,takže až môžem poprosiť niekoho na email-kde by som konkrétne napísala čo mi neni jasné.Ďakujem poraďáci vopred.

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    totina .. aby som znova neopakovala, čo už tu je napísané - pozri
    http://www.nrsr.sk/Dynamic/Download.aspx?DocID=349244

    presne: § 54 odst 1, § 54 odst 7 a § 57 odst 1 písm c

    SZČO,ČID,DNP,ZMENA VYMER.ZÁKLADU OD 01.012011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.