Zavrieť

Porady

ISIFA-pokuta za porušenie autorských práv

Dostali ste už niekto pokutu od ISIFY?
Viac na http://hn.ihned.cz/c1-45329910-isifa...ti-svych-fotek

Sme slovenská firma a prišla nám od tejto firmy pokuta za porušenie aut.práv.

Fotobanku zastupuje pre SR/CR firma LogiCall s.r.o., ktorej zmyslom je dostať z vás peniaze, nejednajú o ničom inom, ako sa píše v článku,žiadna dohoda.

Máte s tým skúsenosti? Pravdepodobne rozosielajú pokuty na Slovensko len pár dni.

Chystáte sa zaplatiť alebo čakať na súdne jednanie?

Pre info: za 1 obrázok na 1 stránke pýtajú od vás 764EUR
Usporiadat
Téma je uzavretá.
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Nie je lepšie si fotky kupovať s licenciou a potom neriešiť podobné prkotiny?
0 0
zamapa zamapa

zamapa je offline (nepripojený) zamapa

dragan.michal
asi ste si nepozreli clanok ktory kucierko prilozil..
a to nie je jediny, to sa moze stat kazdemu..date si spravit stranku a kludne mozete na to doplatit..
KUCIERKO:
my ako firma sme dostali presne taky isty dopis, kedze mame vlastneho pravnika postupili sme celu vec jemu..
jednanie zo strany firmy LogiCall s.r.o.je vysoko neprofesionalne az sa clovek smeje pretoze ich stranka vypada naozaj presvedcivo a clovek ma pocit ze jedna s profesionalmi..
neviem ci tie fotky riaditelov su naozaj ich vlastne ale no neviem hanbila by som sa za ludi ktory by jednali v mojom mene..
jednoducho ako to dopadne nevieme ale po par telefonatoch sa tu zaciname bavit o tom ako by nemala vypadat komunikacia a hlavne v takejto zalezitosti..
0 0
ACCNT ACCNT

ACCNT je offline (nepripojený) ACCNT

kucierko Pozri príspevok
...Pre info: za 1 obrázok na 1 stránke pýtajú od vás 764EUR
ano tiez sa mi to zda divne...normalne ste ho ukradli a len tak sa vam to prepecie. podla mna by mali byt rovnake tresty ako za fyzicku kradez. a v pripade, ze spravca web stranok pouzije fotku bez licencie, tak by mal byt zodpovedny on.
0 0
profesional profesional

profesional je offline (nepripojený) profesional

Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac
1. Je velmi dolezite aky je skuocny skutkovy stav. Porusovanie autorskych prav moze byt za urcitych okolnosti trestne. Co sa tyka pripadu tej firmy z clanku tak tam je jednoznacne vyvinenie z vedomej nedbanlivosti a teda restnopravna zodpovednost tam mozna nie je.

2. Co sa tyka obcianskopravnej zodpovednosti, tak peniaze co ta firma ziada su sialene a nema to oporu v zakone. V prvom rade treba rokovat s tym do koho prav bolo zasiahnute. Avsak v najhorsom to skonci na sude a tam bude sud zistovat aka je obvykla hodnota odplaty za konklretny druh fotografie. Nakolko je trh velky tak pri standardnych fotografiach by nemal dospiet k sume prevysujucej 500 USD / fotografia.
0 0
kucierko kucierko

kucierko je offline (nepripojený) kucierko

zase prisiel od nich spam tentokrat doporucene postou. Ak sa chcete niekto spojit a podat na nich hromadne trestne oznamenie z dovodu kriveho obvinenia a vydierania firmy, dajte vediet, my ideme podavat
0 0
matus-x1 matus-x1

matus-x1 je offline (nepripojený) matus-x1

Čo som vyčítal s tých komentárov k článku, tak tá fotobanka si nechráni fotografie vodoznakom a niekedy a ani copywritingom a nie je problém sa k ním dostať.
A potom cez softvér vyhľadávajú obete.

Citát posledného komentáru k článku:

Getty anebo také Isifa zastoupená v Česku panem Hodekem je známá tím že rozesílá v statisící tato oznámení. Stačí zadat do googlu Getty scam a vyjede vám tisíce stránek stránek. Je to způsob nátlaku podobný vydírání, kdy za obrázek v ceně maximálně stokoruny, chce Getty(v CR ISIFA) výpalné v desetitisících . S tímto plánem přišla Getty prostřednictvím pana George Hodka do ČR. Neberou ale v potaz, že finančně jsou na tom občané ČR a USA dosti odlišně. Nejspíše je to v dnešní době velmi dobrý zdroj příjmu. V USA vznikly proti této firmě několik bezplatných právních poraden u nás bohužel zatim žádná.
Nezbývá než věřit, že taková firma brzy z ČR zmizí. Začal jsem tím, že obesílám dopisem media která kupují od ISIFy obrázky. V tomto dopise podrobně popisuji jak tato firma svými oznámeními dohání na pokraj osobních bankrotu lidi, kteří jsou opravdu vinni jen tím, že se na jejích stránkách objevil obrázek na které vlastní Getty autorská práva. Ve věku informačních technologii, kdy na internetu publikuje velká masa lidí se to může stát opravdu každému kdo přišel do styku s internetem. Dále těmto firmám zasílám daleko finančně výhodnější nabídku než od pana George Hodka.
Pan Hodek měl spíše zůstat v USA, kde svým chováním opravdu zapadá.
0 0
sandraplus sandraplus

sandraplus je offline (nepripojený) sandraplus

dobry den taktiez mame zaujem podat na tuto firmu trestne oznamenie!!ziada od nasej spolocnosti 10000 eur za fotky ktore sme nikdy na nas web neumiestnili su to hnusni vydieraci mali by sediet v base...vy ste uz toto oznamenie podali? ak nie prida sa nasa firma k vam
0 0
123abc 123abc

123abc je offline (nepripojený) 123abc

K podaniu Trestneho oznamenia sa mozem pridat aj ja. Organizuje to niekto ?
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

A ako zistím komu ten obrázok patrí a kto má vôbec k nemu autorské práva?
0 0
123abc 123abc

123abc je offline (nepripojený) 123abc

Dobry den, ako riesite dalej pripad ISIFA ?
0 0
123abc 123abc

123abc je offline (nepripojený) 123abc

Dobry den, ako riesite pripad ISIFA ?
0 0
123abc 123abc

123abc je offline (nepripojený) 123abc

dobry den, ako dalej riesite pripad ISIFA ?
0 0
123abc 123abc

123abc je offline (nepripojený) 123abc

Dobry den, nechceli by ste nas zastupovat v pripade ISIFA ?
0 0
Jiři Kopecký Jiři Kopecký

Jiři Kopecký je offline (nepripojený) Jiři Kopecký

Policie ČR

Věc: Oznámení o podezření z přípravy (spáchání) trestného činu podvodu ve smyslu ust. §209 odst. 1 a 6 a odst. 4 písm. a).

Naše společnost provozuje elektronický obchod na webové stránce … Zabýváme se prodejem …, a mimo jiné i ...

Dne … dostali jsme „Oznámení o dohledaném užití fotografií(e) a výzvu k dohodě“, kterým nás společnost LogiCall Česká republika, s.r.o. (dále „LogiCall“) se sídlem Čsl. armády vyzývá k zaplacení částky …,- Kč. Ve svém dopise poukazuje společnost LogiCall na porušení námi ustanovení autorského zákona.

Jako důkaz uvádí společnost LogiCall obrázek webové stránky s názvem domény, na které svůj obchod provozujeme. Na obrázku je znázorněna zmíněná fotografie s naznačováním skutečnosti, že je fotografie chráněna autorským zákonem.

Zmíněná fotografie … je volně stažitelná např. na volně přístupných webových stránkách společnosti Seznam.cz, a.s. – viz příloha. Fotografie není nějakým způsobem viditelně označena jako chráněna autorským právem nebo jinak chráněna proti kopírování. Při jejím kopírování nedochází k omezením bránícím stažení fotografie z uvedené webové stránky nebo k varováním před neoprávněným nakládáním. Na skutečnost, že je fotografie chráněna autorským právem poukazuje společnost LogiCall pomocí zmíněného a jí zaslaného obrázku.

V této souvislosti uvádíme, že pracovníci společnosti LogiCall tuto podstatnou skutečnost záměrně zamlčeli s tím, aby svým jednáním uvedli naši společnost v omyl a mohli se tak obohatit o požadovanou peněžní částku.

Proto se domníváme, že se pracovníci společnosti LogiCall dopustili spáchání trestního činu podvodu ve smyslu ust. § 209 odst. 1 a 6, a jednali jako členové organizované skupiny ve smyslu ust. odst. 4 písm. a).

S ohledem na uvedené okolnosti se cítíme být pracovníky společnosti LogiCall podvedení. Žádáme proto, aby byla celá věc prošetřena, aby bylo zjištěno, zda se pracovníci společnosti LogiCall vůči nám nedopustili trestného činu. Zároveň žádáme, abyste nás s výsledky Vašeho šetření seznámili.
0 0
cicko69 cicko69

cicko69 je offline (nepripojený) cicko69

taktiez by sme sa chceli pridat k trestnemu oznameniu na firmu ISIFA, kto to organizuje?
0 0
cicko69 cicko69

cicko69 je offline (nepripojený) cicko69

uz ste podali to trestne oznamenie? radi by sme sa pripojili, kedze sme od nich dostali tiez email ziadajuci 764 EUR za jednu fotografiu.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

mizu24 Pozri príspevok
A ako zistím komu ten obrázok patrí a kto má vôbec k nemu autorské práva?
a odkiaľ si ho stiahol?
0 0
Nokerla Nokerla

Nokerla je offline (nepripojený) Nokerla

A listy posielaju s dorucenkou alebo doporucene?......Na mail by som nereagoval a pokial to pride obycajne postou, tak tiez ignorancia.
A musim si dat pozor odkial budu chodit listy aby som to nahodou neprebral.
0 0
Gina Er Gina Er

Gina Er je offline (nepripojený) Gina Er

vy niekde niečo ukradnete a potom sa oháňate tým,že to nebolo upevnené na reťazi a dalo sa k tomu dostať. no to ma podrž.ja na svoje fotky tiež nedávam kopyrajt,ale to neznamená,že si ich môže hocikto ukradnúť!!!
0 0
cicko69 cicko69

cicko69 je offline (nepripojený) cicko69

ide o to, ze ta firma predsa nemoze ziadat vyse 100nasobok sumy za jeden miniaturny obrazok, ktory je na stranke umiestneny 4 mesiace.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať