Zavrieť

Porady

Susedia fajcia na chodbe

Dobry den,
prosim poradte. Nastahovali sme sa do mestkeho bytu uplne na najvyzsom poschodi. Susedia pod nami, dve domacnosti teraz ked prisla zima zacali fajcit na chodbe, cize vsetok smrad ide k nam a aj za zatvorenymi dverami mame smrad v byte. Mame nejake prava? Kde sa mozem obratit? Sme bezradni, lebo mame rocne baby a stale vetrat v byte sa neda.
Dakujem.
Usporiadat
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
...áno, máte práva...sú to spoločné priestory a keďže susedia sú presne takí bezohľadní, ako tí moji, čo tiež hulili na schodišti, nepomôže nič, len im oznámiť, že ak tam budú ešte raz, zavoláte políciu...
(je to síce hnusné voči susedom, ale ja som s nimi bojovala 6 rokov, nič nepomáhalo, až vyhrozila som, a fčuľ fajčia vo svojej pivnici,za zatvorenými dverami...)
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
adam adam

adam je offline (nepripojený) adam

Ja síce nebývam v bytovke, ale mávate určte nejaké schôdze vlastníkov bytov, tak navrhni, nech platí zákaz fajčenia v spoločných priestoroch, na dvere dajte nálepku, aká je na každom obchode, a potom je to už porušovanie....a možno to riešiť...
Naposledy upravil adam : 18.12.10 at 17:37
2 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

majkaaa,
mávam ten istý problém.Vyriešil som ho tak,že keď dofajčili,otvoril som to okno na noc,až im pomrzli kvety,voda na polievanie atď.
Keď sa sťažovali na zimu tak ja na smrad,s dovetkom,že keby nebolo smradu,nebolo by ani zimy.Odvtedy je tam teplo a čisto.
6 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

marleau vyskusam, dobry napad
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

My sme si to dali do Domového poriadku, a za porušenie je pokuta 33,30 Eur. teraz budeme ešte riešiť aj sťažnosti fajčenia na balkónoch, lebo susedia si sťažujú aj na to.
2 0
a_je_to a_je_to

a_je_to je offline (nepripojený) a_je_to

marleau Pozri príspevok
majkaaa,
mávam ten istý problém.Vyriešil som ho tak,že keď dofajčili,otvoril som to okno na noc,až im pomrzli kvety,voda na polievanie atď.
Keď sa sťažovali na zimu tak ja na smrad,s dovetkom,že keby nebolo smradu,nebolo by ani zimy.Odvtedy je tam teplo a čisto.
dobré je aj pokvapkať na obľúbených miestach fajčiarov trochu /nie veľa ! / acetónu, alebo iného riedidla. Alebo čpavku - studenej vlny. To ich určite upozorní, zneistí a odradí
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

ach jááj, všetko je to zase o normáľnom ľudskom správaní...je mi z toho smutno...zachvíľu budeme musieť riešiť aj to, ak sa niekto nebude umývať a bude smrdieť vo výťahu a v chodbách...A pritom stačí, mať len trochu rozumu a byť ohľaduplní.

aj ja som to riešila včera. Značka zákaz fajčiť a výstraha, že takýto fajčiar porušuje dva zákony:
1/zák. o ochrane nefajčiarov
2/ zákon o bytoch a nebyt. priest.
Naposledy upravil Halli : 18.12.10 at 12:13
1 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Medziľudské vzťahy už boli rozoberané aj v tejto uzatvorenej téme. O bezohľadnosti fajčiarov k svojim susedom svedčia niektoré príspevky

http://www.porada.sk/t149585-fajceni...E8enie+balkone
0 0
Halli Halli

Halli je offline (nepripojený) Halli

verkaz Pozri príspevok
My sme si to dali do Domového poriadku, a za porušenie je pokuta 33,30 Eur. teraz budeme ešte riešiť aj sťažnosti fajčenia na balkónoch, lebo susedia si sťažujú aj na to.
Áno presne tak, má sa to dať podľa zákona do domového poriadku...lebo zákon o ochrane nefajč. nepamatal na bytove domy a ich priestory...No a teraz mi povedzte ako to budeme vymáhať? V našej krasnej bezprávnej krajine?? Dám ho na súd? ak to nezaplatí vo vyučtovaní ? Alebo mu to stiahnem z preplatku a najbližšie mi doškiabe auto, alebo dvere!!! Fajčiari sú zvlaštna kapitola a veľmi netolerantná /česť výnimkam/...a tak za sankciu čakajme len osobný útok...A zákony si môžme strčiť s prepáčením do...tralala
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Urobím zápis o porušení domového poriadku (musia byť dvaja svedkovia). Podľa toho o akého obyvateľa idea ak to robí sústavne, tak to už je pokuta. Ak len raz (susedia si začnú sťažovať), tak sa mu zašle upozornenie na DP. Samozrejme, že sa bráni a nechce zaplatiť. Bolo však odsúhlasené zhromaždením, že sa táto pokuta môže zraziť z prípadného preplatku a je to príjem do FO. Zatiaľ sme mali len jeden prípad, kedy sme zarazili z preplatku a to bolo za sústavné prášenie kobercov z balkóna na 5. poschodí. V ostatných prípadoch stačilo upozornenie a pohrozenie zaplatením pokuty.
Verte mi, že susedia to ustrážia.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

Vždy sa to zvezie na tej menšine. Ale, čo, už? Keď tých spravodlivých, alebo tých čo sa neboja spravodlivosti je málo!
0 0
majkaaa majkaaa

majkaaa je offline (nepripojený) majkaaa

dakujem za rady. Aj ked toto bude tazky boj, lebo prave domovnicka so susedkou tam fajcia a pochybujem ze to mame niekde zahrnute, ze sa fajcit na chodbach nesmie (
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

majkaaa Pozri príspevok
dakujem za rady. Aj ked toto bude tazky boj, lebo prave domovnicka so susedkou tam fajcia a pochybujem ze to mame niekde zahrnute, ze sa fajcit na chodbach nesmie (
A sme pri probléme zvanom tolerancia.Čo znamená tolerovať?Dovoliť tam fajčiť alebo nerobiť nefajčiarovi zle,keď mu to vadí?Ja mám odpoveď...
A sused na balkóne nech si fajčí,ale nech si zariadi,aby mi dym nešiel do bytu.Ja mu tiež do bytu nepúšťam nič,čo si neželá.Ako to má urobiť?Jeho vec,napríklad nech nefajčí na balkóne,to je celkom jednoduchý sposob.A tým,čo sa ponosujú,že prečo by si nemohli zapáliť na vlastnom balkóne pri káve:prečo by som nemohol večer zaspávať pri vrieskajúcom rádiu,vo vlastnom byte?
0 0
astensova astensova

astensova je offline (nepripojený) astensova

Súhlas s Piťko- amater. Už si sa porozprávala so susedmi, že ti to vadí? Myslím, že sa treba porozprávať so susedmi a nie hneď sankcionovať. Sú dospelí a myslím si, že to pochopia.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

My sa najprv rozprávame, potom pošleme písomné upozornenia ale s tým, ktorému môžeš aj po hlave zabiť, toho riešime sankciou.
Piťko máš pravdu, ale bohužiaľ bývame v obytnom dome, kde je nás vo vchode veľa rôznych a treba tiež posudzovať sťažnosť ako sťažnosť. Ak je niekto nespratník, poškodzuje spoločný majetok, narúša dobré mravy (a myslím, si že v každom obytnom dome sa taký nájde), tak prečo by slušný ľudia nemohli urobiť poriadok ?
Ja som len výkonný orgán toho, na čom sa zhromaždenie dohodlo.
A niektoré sťažnosti sa nám podarilo vyriešiťˇa spoločne sa dohodnúť na kompromise.
Keď je ochota, tak sa určite dá.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Musím sa trošku zastať aj fajčiarov. V spoločných priestoroch - súhlasím, nech nefajčia, narobí to trošku smradu, aj keď aj výnimočné prípady sa stávajú. Mne keď napr. príde malá neter, tak v tejto zime si nemám ísť kde inde zapáliť. Ale to sa stáva len občas (v poslednej dobe už vôbec, lebo to riešime inak). No čo sa týka fajčenia na balkónoch - prepánakráľa, veď všade dookola je čistý vzduch. Mi nehovorte, že sa dym "vyšplhá" až do bytu na niektorom z vyšších poschodí, bez toho, aby väčšina z neho unikla do vzduchu. To je dobrá volovina. Ani len ten nadomnou ho nebude mať v byte všetok a tí nad ním už vôbec.
0 0
verkaz verkaz

verkaz je offline (nepripojený) verkaz

Piťko - áno "výkonný orgán", čím ma poverí a aké mi dá úlohy zhromaždenie vlastníkov bytov, to by som mala urobiť.
Veď fajčiari môžu fajčiť vo svojom byte. Myslím si, že keď vetrajú, tak ten dym nejde priamo so bytov nad nimi, ako keď je to pri fajčení na balkóne.
Ale na tých pár minút sa dá aj okno zavrieť.
0 0
blazonko blazonko

blazonko je offline (nepripojený) blazonko

Piťko-amater Pozri príspevok
by si sa čudovala ,

ak ten čo byva nad tebou práve vetrá , tak prud vzduchu strhava dym a ide mu to všetko do izby...

Naozaj SMELO možu fajčiť na balkonoch len na najvyšších poschodiach,

tam ten dym naozaj unika do ovzdušia a nejde nikomu do izby
Netvrdím, že to tam vôbec nejde. Ja len tvrdím, že tam nejde úplne všetko. Ja som síce fajčiarka, no chápem aj nefajčiarov, že im ten dym vadí. No rovnako, ako sa fajčiari musia naučiť tolerovať nefajčiarov, nemyslíš, že by to malo platiť i naopak? Netvrdím, že mám stáť vedľa teba a fúkať ti dym do tváre. Ale ak si doma na balkóne zafajčím, tak prečo by som nemohla? Zas tam nebudem fajčiť kvantum cigariet naraz a v jednom kuse, aby ti to tak mohlo znepríjemňovať život. Ak si zapálim jednu raz za dve hodinky, tak mi nehovor, že ti z toho smrdí celý byt.

Pozri sa na to aj z inej stránky. Tak ako tebe smrdí cigaretový dym, tak mne smrdí zviera v bytovke. Ak by sme sa k všetkému stavali spôsobom "nemôžeš, lebo mi to vadí", tak by nikto nemohol nič.
0 0
marleau marleau

marleau je offline (nepripojený) marleau

blazonko Pozri príspevok
Musím sa trošku zastať aj fajčiarov. V spoločných priestoroch - súhlasím, nech nefajčia, narobí to trošku smradu, aj keď aj výnimočné prípady sa stávajú. Mne keď napr. príde malá neter, tak v tejto zime si nemám ísť kde inde zapáliť. Ale to sa stáva len občas (v poslednej dobe už vôbec, lebo to riešime inak). No čo sa týka fajčenia na balkónoch - prepánakráľa, veď všade dookola je čistý vzduch. Mi nehovorte, že sa dym "vyšplhá" až do bytu na niektorom z vyšších poschodí, bez toho, aby väčšina z neho unikla do vzduchu. To je dobrá volovina. Ani len ten nadomnou ho nebude mať v byte všetok a tí nad ním už vôbec.
By si sa čudoval,ale ako fajčiar to nepochopíš,lebo máš pľúca zadymené a preto nerozoznáš málo dymu od žiadneho dymu.Nič v zlom,ale skús si nedať cigaretu mesiac.Nevydržíš?Aha,a my máme dym vydržať?Vobec neporovnávam neporovnateľné,naopak,som v práve,obhajujem svoje zdravie,kým fajčiar chce robiť vedome zle.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Tiež bývam v paneláku a suseda každé ráno o 7,00 začína cigaretkou o poschodie vyššie. Nám ako nefajčiarom s deťmi to riadne vadí. Nehovoriac o tom, že kým čakám na výťah, ktorý ide s prvého poschodia až k nám na ôsme, tak pekne načuchnem a smrdím potom celý deň až mi je na tyč.... By si sa čudoval ako preniká smrad aj cez zavreté dvere. Niekedy ho cítim až v ďalšej izbe.

O balkóne ani nehovorím. Donedávna nikto pod nami nebýval. Zvyknem sedávať na balkóne, popíjať kávičku, čítať a dýchať čistý vzduch. Po nasťahovaní nových susedov môžem na to zabudnúť. Iba ak vymáknem vhodný čas, keď nefajčí sused na balkóne.... a to je málokedy.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať