Zavrieť

Porady

Leasing v roku 2011 - mesačné náklady a odpisovanie

Ahojte poraďáci,

práve dnes som dostala do ruky DUO 12/2010, kde sú popísané zmeny vo finančnom leasingu.

Dúfam, že som to správne pochopila, tak píšem svoju interpretáciu:
ak uzavriem alebo budem mať novú leasingovú zmluvu platnú a účinnú v roku 2011, mesačné splátky finančného prenájmu už nebudú prechádzať do mesačných nákladov.
Automobil sa zaradí do majetku, odpisová skupina 1, s dobou odpisovania 4 roky. Na konci roku sa zaúčtuje teda 25% obstarávacej ceny do odpisov.
Pokiaľ mám už existujúcu leasingovú zmluvu, nič sa nemení.

Vopred ďakujem info, či som správne pochopila.

Prajem príjemné sviatky.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    ondrejvla Pozri príspevok
    Rozálka, veru som si prelistovala, ale nezostala som múdrejšia. Nemám rada zmeny typu: vypúšťa sa, nahrádza sa... Rada si pozriem znenie celého nového zákona, ale tu som nevedela nájsť zmeny k leasingu, fňuk
    Vlastička, najmä pre Teba, ak nemáš rada zmeny typu "vypúšťa sa, nahrádza sa ..."

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Zdenka 0705, svojar, ondrejvla, Tweety, tuta, Aljok
    6

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    patricia27 Pozri príspevok
    ....práve dnes som dostala do ruky DUO 12/2010, kde sú popísané zmeny vo finančnom leasingu.
    Rozalka Pozri príspevok
    Zabudni na to, čo si čítala v DUO 12/2010 a prelistuj si schválené znenie zákona.
    Je potrebné si všimnúť, že článok sa týka navrhovovaných zmien zákona, ktorý nebol v čase písania článku ani v druhom čítaní. (Aj DUO ste dostali do rúk v novembri). Jednalo sa o plánované zmeny v plánovanom balíčku opatrení vlády. Zaradený bol do obsahu DUA nakoľko sa jednalo o myšlienku s významným dopadom na daňové odpisy leasovaného majetku.

    V rámci pozmeňujúcich návrhov ho v druhom čítaní poslanci neschválili.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    V lízingu sa nič nemení.

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    Zabudni na to, čo si čítala v DUO 12/2010 a prelistuj si schválené znenie zákona.

    ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

    Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac ondrejvla
    Rozalka Pozri príspevok
    Zabudni na to, čo si čítala v DUO 12/2010 a prelistuj si schválené znenie zákona.
    Rozálka, veru som si prelistovala, ale nezostala som múdrejšia. Nemám rada zmeny typu: vypúšťa sa, nahrádza sa... Rada si pozriem znenie celého nového zákona, ale tu som nevedela nájsť zmeny k leasingu, fňuk

    patricia27 je offline (nepripojený) patricia27

    patricia27
    Ďakujem Ti Rozalka za rychlu reakciu. Pohladam ci cele znenie zakona. Ale potom naco to tam pisu... a pletu ludi.

    Leasing v roku 2011 - mesačné náklady a odpisovanie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.