Zavrieť

Porady

buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
marjankaj
pmajap
Janko ako sa volala krčmička z druhej strany cesty ako je elektro-fakulta, taká malá, boli tam malé okrúhle stolíky a dosky na nich boli z cararského mramoru
V ktorom roku? Myslíš Mytnika? To bol tiež pajzel. Chodili sme tam na pivo a nie obdivovať inventár.
Jak tak čítam ?
Aké mesto, také krčmy...
Alebo naopak ...
0 2
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

marjankaj
pmajap
Janko ako sa volala krčmička z druhej strany cesty ako je elektro-fakulta, taká malá, boli tam malé okrúhle stolíky a dosky na nich boli z cararského mramoru
V ktorom roku? Myslíš Mytnika? To bol tiež pajzel. Chodili sme tam na pivo a nie obdivovať inventár.

A tiež záleží, ktorú budovu elektrofakulty myslíš. Či na námestí slobody(Gotwalďák) alebo na Vazovovej.
Na Vazovovej, už som tam dávno nebola, všetko je iné.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Dobré fotky. Málo som síce chodila do Bratislavy, ale niektoré budovy poznávam. Napríklad emdéžetku, gumon, Prior, Alžbetku, avion - tam bola autobusová stanica a na jeseň tam predávali pečené gaštany. Blumentál je Modrý kostolík, alebo sa mýlim? Námestie slobody je bývalé Gottwaldovo? Na niektorej lavičke pri fontáne som tam čakala dedka z pracovného pohovoru
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
babka - ježibabka
Dobré fotky. Málo som síce chodila do Bratislavy, ale niektoré budovy poznávam. Napríklad emdéžetku, gumon, Prior, Alžbetku, avion - tam bola autobusová stanica a na jeseň tam predávali pečené gaštany. Blumentál je Modrý kostolík, alebo sa mýlim? Námestie slobody je bývalé Gottwaldovo? Na niektorej lavičke pri fontáne som tam čakala dedka z pracovného pohovoru
Modrý kostolík je pri šafárikovom námestí, na Bezručovej ulici. Blumentál je pri tom bývalom avione, na Radlinského. Na Gotvalďáku nebola fontána, tú tam urobili až keď sa premenoval na námestie slobody. MDŽka sa dnes ľudovo volá ružový hrad, pre podobnosť s bratislavským hradom, iba je vymaľovaný na ružovo.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Cverno...8Bratislava%29
PS. opravujem, teda bola tam fontána, ale taká menšia.
https://www.google.sk/search?q=gottw...RNIQ80dQZ98%3D
Naposledy upravil marjankaj : 15.07.15 at 18:23
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
pmajap
Na Vazovovej, už som tam dávno nebola, všetko je iné.
No Vazovova sa veľmi nezmenila. Ale krčma tam bola iba jedna v tých rokoch. Ten Mytnik na rohu. Cukrárne a podobné veci som vtedy neevidoval.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

marjankaj
babka - ježibabka
Dobré fotky. Málo som síce chodila do Bratislavy, ale niektoré budovy poznávam. Napríklad emdéžetku, gumon, Prior, Alžbetku, avion - tam bola autobusová stanica a na jeseň tam predávali pečené gaštany. Blumentál je Modrý kostolík, alebo sa mýlim? Námestie slobody je bývalé Gottwaldovo? Na niektorej lavičke pri fontáne som tam čakala dedka z pracovného pohovoru
Modrý kostolík je pri šafárikovom námestí, na Bezručovej ulici. Blumentál je pri tom bývalom avione, na Radlinského. Na Gotvalďáku nebola fontána, tú tam urobili až keď sa premenoval na námestie slobody. MDŽka sa dnes ľudovo volá ružový hrad, pre podobnosť s bratislavským hradom, iba je vymaľovaný na ružovo.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Cverno...8Bratislava%29
PS. opravujem, teda bola tam fontána, ale taká menšia.
https://www.google.sk/search?q=gottw...RNIQ80dQZ98%3D
Ďakujem za upresnenie. Tie kostoly som poplietla. Je to tak ako píšeš. V Modrom som bola s ujčinou, bývala na ul. 29 augusta a v Blumentále na svadbe. Ale to bolo vééééľmi dávno. A na tom Gottwaldovom námestí bola fontána ak sa nemýlim v tvare kvetu. To bolo trochu menej dávno. , ale určite ešte pred revolúciou.
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

Alebo som si fontánu pomýlila s Gottwaldom? Ale voľačo tam bolo.
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

bola tam fontána ani neviem prečo zmizla...a bola velmi velká....
"s ujčinou"tento výraz poznám....volali tak moju babku
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

lujza.j
bola tam fontána ani neviem prečo zmizla...a bola velmi velká....
"s ujčinou"tento výraz poznám....volali tak moju babku
Ujec, ujo - u nás ujco je mamin brat. Ujčiná jeho manželka.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

babka - ježibabka
lujza.j
bola tam fontána ani neviem prečo zmizla...a bola velmi velká....
"s ujčinou"tento výraz poznám....volali tak moju babku
Ujec, ujo - u nás ujco je mamin brat. Ujčiná jeho manželka.
u nás, bol ujko a ujna
a strýko a stryná
0 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
lujza.j
bola tam fontána ani neviem prečo zmizla...a bola velmi velká....
"s ujčinou"tento výraz poznám....volali tak moju babku
Veď som sa opravil.
Bola tam, vyzeralo to takto
http://www.ron-del.net/index.php?co=...=26&detail=684
http://www.ron-del.net/index.php?co=...26&detail=2965
Potom tam miesto tej fontány dali nejaké súsošie a fontánu presunuli nižšie. Po revolúcii súsošie odstránili.
http://www.ron-del.net/index.php?co=...=26&detail=686
http://kultura.pravda.sk/galeria/cla...uchu-co-dalej/
http://www.ba.foxy.sk/displayimage.p..._display_media
Naposledy upravil marjankaj : 15.07.15 at 21:41
0 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

babka - ježibabka
lujza.j
bola tam fontána ani neviem prečo zmizla...a bola velmi velká....
"s ujčinou"tento výraz poznám....volali tak moju babku
Ujec, ujo - u nás ujco je mamin brat. Ujčiná jeho manželka.
no babku tak volali deti dedovej sestry...
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

buchač
marjankaj
pmajap
Janko ako sa volala krčmička z druhej strany cesty ako je elektro-fakulta, taká malá, boli tam malé okrúhle stolíky a dosky na nich boli z cararského mramoru
V ktorom roku? Myslíš Mytnika? To bol tiež pajzel. Chodili sme tam na pivo a nie obdivovať inventár.
Jak tak čítam ?
Aké mesto, také krčmy...
Alebo naopak ...
To je to, čo tu stále vyjadrujem. Ani v jednej z týchto krčiem som nebola, nemala som potrebu. Ale zrejme to boli vzácne priestory pre mimomestských. Zažiť život "veľkomesta", vybúriť sa. Ja sa vás nechcem nikoho dotknúť, to je život.
Keď som ako dieťa chodila na prázdniny k tete (mesto), tak nebolo tej sily, aby ma dostali o pár domov ďalej s krčahom pre pivo. Neexistovalo. Možno to bolo aj tým, že krčma u nás doma bola tabu. A otec nebol pivár, ani sa pivo nekupovalo. U nás iba víno, max. likér. Tvrdý alkohol sa doma nedržal.
Brat počas VŠ ak, tak po kaviarňach. Ale krčmy, ee.
Dodatok: musím doplniť, bola Bošácka slivovica, ktorú dala každoročne vypáliť zo sliviek rodina z rodinného pozemku. Dve fľaše ročne ako dar. Ale kedy sa vypili, netuším. Nikdy som nevidela nikoho doma s tvrdým alkoholom v ruke, nieto podguráženého.
Naposledy upravil korela : 15.07.15 at 21:58
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
buchač
marjankaj
pmajap
Janko ako sa volala krčmička z druhej strany cesty ako je elektro-fakulta, taká malá, boli tam malé okrúhle stolíky a dosky na nich boli z cararského mramoru
V ktorom roku? Myslíš Mytnika? To bol tiež pajzel. Chodili sme tam na pivo a nie obdivovať inventár.
Jak tak čítam ?
Aké mesto, také krčmy...
Alebo naopak ...
To je to, čo tu stále vyjadrujem. Ani v jednej z týchto krčiem som nebola, nemala som potrebu. Ale zrejme to boli vzácne priestory pre mimomestských. Zažiť život "veľkomesta", vybúriť sa. Ja sa vás nechcem nikoho dotknúť, to je život.
Keď som ako dieťa chodila na prázdniny k tete (mesto), tak nebolo tej sily, aby ma dostali o pár domov ďalej s krčahom pre pivo. Neexistovalo. Možno to bolo aj tým, že krčma u nás doma bola tabu. A otec nebol pivár, ani sa pivo nekupovalo. U nás iba víno, max. likér. Tvrdý alkohol sa doma nedržal.
Brat počas VŠ ak, tak po kaviarňach. Ale krčmy, ee.
Dodatok: musím doplniť, bola Bošácka slivovica, ktorú dala každoročne vypáliť zo sliviek rodina z rodinného pozemku. Dve fľaše ročne ako dar. Ale kedy sa vypili, netuším. Nikdy som nevidela nikoho doma s tvrdým alkoholom v ruke, nieto podguráženého.
Citovala si mňa, takže odpoveď znie :

1. Nepochopila si pravdepodobne, že šlo o poddžub.
2. Čo sa tých krčiem...o veľa si prišla ....fakt o veľa...a fakt nesrandujem.

Práve v tých pajzloch sa jeden nie raz stretol s takými alebo onakými jedincami. Počnúc robošmi a končiac titulovanými. Ale aj jedna a aj druhá skupina zažila to svoje a vedela sa nie raz k téme vyjadriť...a opitý človek povie zásadne len pravdu.
To v tých kaviarňach, kde je to samá noblesa, také niečo neexistuje...skôr to pokrytectvo a podobné neduhy "lepšej spoločnosti"...

Dodatok :
Že si nevidela, to ešte neznamená, že sa nič také nedialo.
1 0
lujza.j lujza.j

lujza.j je offline (nepripojený) lujza.j

korela
Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
Obchodna
1 0
marjankaj marjankaj

marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

I am a man
korela
Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
To si z obchodnej chodila po rožky do Žiliny? To bol vtedy úzky profil?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

lujza.j
korela
Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
Obchodna
To si ty ešte pamätáš?
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

marjankaj
korela
Vie niekto, ktorá ulica sa volala Molotovova? Na Molotke ...
A na najlepšie rožky si spomínam z obchodíka na žilinských schodoch.
To si z obchodnej chodila po rožky do Žiliny? To bol vtedy úzky profil?
Nie. Ale boli fantastické. Je zaujímavé, ako sa do človeka vpijú niektoré pocity a chute.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať