Zavrieť

Porady

lubko6394 lubko6394

lubko6394 je offline (nepripojený) lubko6394

Strojár
Ideál je to v Izraeli. Palestíncovi na jeho Salam alejkum odpovie Žid Šalom a potom už žiadny blízkovýchodný problém vlastne neexistuje. Asi to berú ako my to bývalé Česť práci !
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

vicktor
Neviem preco kvintaky, my sme ich volali halifaxy / halifaxky.

Nebolo by zle keby k fotke starozitnosti autor napisal ci to ma doma (alebo nasiel na nete).
Viktor, našla som to na nete a dala som to sem pre spomienku, tak ako sa aj volá táto rubrika, pamätám si na kvintáky, preto ma to zaujalo a potešilo a tak som to zdieľala,aby si zaspomínali pamätníci
tu okolo obrázkov ani nie je potrebné dlhé komentáre, je to pre spomiienku
6 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
vicktor
Neviem preco kvintaky, my sme ich volali halifaxy / halifaxky.

Nebolo by zle keby k fotke starozitnosti autor napisal ci to ma doma (alebo nasiel na nete).
Viktor, našla som to na nete a dala som to sem pre spomienku, tak ako sa aj volá táto rubrika, pamätám si na kvintáky, preto ma to zaujalo a potešilo a tak som to zdieľala,aby si zaspomínali pamätníci
tu okolo obrázkov ani nie je potrebné dlhé komentáre, je to pre spomiienku
Tak ešte aj kanadky to boli.:-)))

halifaxkyp. korčule

korčule športové náčinie na kĺzanie po ľade: naostriť zatupené korčulehovor. zastaráv.: kanadkykanadyhalifaxky
1 1
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

korela
Terezia13
vicktor
Neviem preco kvintaky, my sme ich volali halifaxy / halifaxky.

Nebolo by zle keby k fotke starozitnosti autor napisal ci to ma doma (alebo nasiel na nete).
Viktor, našla som to na nete a dala som to sem pre spomienku, tak ako sa aj volá táto rubrika, pamätám si na kvintáky, preto ma to zaujalo a potešilo a tak som to zdieľala,aby si zaspomínali pamätníci
tu okolo obrázkov ani nie je potrebné dlhé komentáre, je to pre spomiienku
Tak ešte aj kanadky to boli.:-)))

halifaxkyp. korčule

korčule športové náčinie na kĺzanie po ľade: naostriť zatupené korčulehovor. zastaráv.: kanadkykanadyhalifaxky
kanady už boli iné, dievčatá mali biele krasokorčule, chlapci už kanady, to už boli topánky pevne spojené s brusliarskou časťou, kvintáky boli čo sa dali pripevniť na akúkoľvek topánku
3 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

... a najlepšie bolo, keď sa stratil ten kľúčik.....
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Terezia13
kanady už boli iné, dievčatá mali biele krasokorčule, chlapci už kanady, to už boli topánky pevne spojené s brusliarskou časťou, kvintáky boli čo sa dali pripevniť na akúkoľvek topánku
Bingo !

TOTO sú kanady...a nie kanadky podľa nejakého slovníka...respektíve jazykovedca, ktorý korčule videl tak akurát z rýchlika.

https://www.google.sk/search?q=kor%C...Hc4YB_gQsAQIKQ
1 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Terezia13
korela
Terezia13
vicktor
Neviem preco kvintaky, my sme ich volali halifaxy / halifaxky.

Nebolo by zle keby k fotke starozitnosti autor napisal ci to ma doma (alebo nasiel na nete).
Viktor, našla som to na nete a dala som to sem pre spomienku, tak ako sa aj volá táto rubrika, pamätám si na kvintáky, preto ma to zaujalo a potešilo a tak som to zdieľala,aby si zaspomínali pamätníci
tu okolo obrázkov ani nie je potrebné dlhé komentáre, je to pre spomiienku
Tak ešte aj kanadky to boli.:-)))

halifaxkyp. korčule

korčule športové náčinie na kĺzanie po ľade: naostriť zatupené korčulehovor. zastaráv.: kanadkykanadyhalifaxky
kanady už boli iné, dievčatá mali biele krasokorčule, chlapci už kanady, to už boli topánky pevne spojené s brusliarskou časťou, kvintáky boli čo sa dali pripevniť na akúkoľvek topánku
Bratia mali kanady, ja kraso, tak viem. Pripustila som kanadky ako predchodkyne. Kde potom zobrali ich názov? Treba im napísať.
1 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

korela
Terezia13
vicktor
Neviem preco kvintaky, my sme ich volali halifaxy / halifaxky.

Nebolo by zle keby k fotke starozitnosti autor napisal ci to ma doma (alebo nasiel na nete).
Viktor, našla som to na nete a dala som to sem pre spomienku, tak ako sa aj volá táto rubrika, pamätám si na kvintáky, preto ma to zaujalo a potešilo a tak som to zdieľala,aby si zaspomínali pamätníci
tu okolo obrázkov ani nie je potrebné dlhé komentáre, je to pre spomiienku
Tak ešte aj kanadky to boli.:-)))

halifaxkyp. korčule

korčule športové náčinie na kĺzanie po ľade: naostriť zatupené korčulehovor. zastaráv.: kanadkykanadyhalifaxky
kanadky počujem prvýkrát, ale veď som všetko ani počuť nemusela no nie?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Bratia mali kanady, ja kraso, tak viem. Pripustila som kanadky ako predchodkyne. Kde potom zobrali ich názov? Treba im napísať.
Ani hľadať po nete nemusím.

Kanady = Canada.

ALE na doloženie môjho tvrdenia si stačí prečítať presnejšie na strane 31-34...
Ale je tam celá história okolo korčúľ.
https://docs.google.com/viewer?docex...LI_KORCULE.pdf
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Dala som do googla brusle kanadky, vyskočili v dámskej verzii.
Poznávacím znakem dámských bruslí jsou nože se zoubky. Existuje určité procento žen, kterým zoubky na nožích bruslí nevyhovují. Těm doporučujeme zakoupit buď pánský model s užší botičkou nebo tzv. dámské kanady - dámské brusle, které se podobají pánským modelům a zoubky nemají.
http://www.sportovni-poradna.cz/spor...-ledni-brusle/
Tak možno ich mali Záhoráci nárečovo :-), ktovie, verím, že aj zdroj názvu kanadiek bude niekde na Slovensku.
.
https://www.krizovkarskyslovnik.sk/i...8Dule+hovorovo
Naposledy upravil korela : 19.01.17 at 20:19
2 0
Mária27 Mária27

Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

5 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

Zas musíš vŕtať? U nás ich tiež volali kanadky, pod kanadami sme rozumeli vojenské topánky. A teraz čo? Budeme sa biť?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
kukučka
Zas musíš vŕtať? U nás ich tiež volali kanadky, pod kanadami sme rozumeli vojenské topánky. A teraz čo? Budeme sa biť?
Tiež si myslím, že by korela nemusela vŕtať.

Mimochodom...Ty robíš šmirkáz...ja robím körözött...
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Kazda tema, co za nieco stala domrvena. Tu sa uz ani zaspominat neda.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
alaya1
Kazda tema, co za nieco stala domrvena. Tu sa uz ani zaspominat neda.


Sorry...ale kto a čím tu niekto niečo domrvil ?
Myslíš tým mňa ? Narážaš na to, že upresňujem určité výrazy, ktoré sú podľa mňa správne ?
Alebo myslíš na ostatných ? Veď len dávajú tie nárečové názvy z prostredia, v ktorom sa za mladi pohybovali a ako sa čo nazývalo.
Sorry, ale ja sa s Tebou nebudem naťahovať.
Po prvé .... nechce sa mi.
Nemá význam....to po druhé...
...a po tretie ? Ak by som začal, tak sa urazíš...
Naposledy upravil buchač : 20.01.17 at 05:38
0 0
afrikánka afrikánka

afrikánka je offline (nepripojený) afrikánka

U nás boli dievčenské krasokorčule, chlapci mali kanady a kanady sa volali aj vojenské topánky nad kotníky s prackami.
A spomínané kviňťáky. Ale boli aj hnedé topánky-bagandže na ktorých boli korčuliarske nože prichytené šróbikmi. Nespomínam si, žeby boli mali nejaké pomenovanie.
1 0
sito sito

sito je offline (nepripojený) sito

... bruslíte, pilujte sa, je na to čas ...
1 0
bettylou bettylou

bettylou je offline (nepripojený) bettylou

:-))
buchač
kukučka
Zas musíš vŕtať? U nás ich tiež volali kanadky, pod kanadami sme rozumeli vojenské topánky. A teraz čo? Budeme sa biť?
Tiež si myslím, že by korela nemusela vŕtať.

Mimochodom...Ty robíš šmirkáz...ja robím körözött...
A my bryndzovú pomazánku
0 0
Žabinka Žabinka

Žabinka je offline (nepripojený) Žabinka

bettylou
buchač
kukučka
Zas musíš vŕtať? U nás ich tiež volali kanadky, pod kanadami sme rozumeli vojenské topánky. A teraz čo? Budeme sa biť?
Tiež si myslím, že by korela nemusela vŕtať.

Mimochodom...Ty robíš šmirkáz...ja robím körözött...
A my bryndzovú pomazánku

https://sk.wikipedia.org/wiki/Bryndz..._n%C3%A1tierka
Bryndzová nátierka
Bryndzová nátierka patrí medzi typické jedlá slovenskej kuchyne, ale pripravuje sa aj v Maďarsku a iných stredoeurópskych kuchyniach. Pre Slovensko je typická tým, že sa pripravuje z ovčej bryndze. Okrem toho obsahuje maslo, nakrájanú cibuľu, mletú červenú papriku, poprípade iné koreniny.
Názvy
Máva ľudové pomenovanie odvodené z nemčiny – šmirkáš, šmírkás/šmirkás (z nem. Schmierkäse - roztierateľný syr); alebo z maďarčiny – kerezet alebo körözöt (pomenovanie používané v Maďarsku).
1 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Kde sa robí, tam sa robí...... Dôležité je, že chutí!!!!!
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať