Zavrieť

Porady

pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

buchač
Nandrolon
Pre koho si kupil to pivo???
A Jednota bola lobovat osobne za vedenim pivovaru. Inac by tu to pivo neexistovalo.
Pre koho ? Predsa pre seba.

Bavíme sa o dobách minulých...keď ja som pil pivko, ty si bol ešte na hubách.
Takže nejak nemôžeme používať výraz lobovanie....vtedy to išlo direktívnym spôsobom.
trt, V tej dobe bývali precvičované zálohy, Na Lešti som sa stretol s povolanými dôstojníkmi v zálohe jeden z nich zhodou okolností z vedenia jednoty Humenné tak rozprával trocha však 40 dní sa len necvičilo Hovoril že presne vedeli kedy budú kontroly z Trenčína lebo poza bučky si kontrolní chrústi zabezpečovali aby určite bolo menu také aké chceli preto som hovoril o tých žľazách
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Nandrolon
buchač
Nandrolon
Pre koho si kupil to pivo???
A Jednota bola lobovat osobne za vedenim pivovaru. Inac by tu to pivo neexistovalo.
Pre koho ? Predsa pre seba.

Bavíme sa o dobách minulých...keď ja som pil pivko, ty si bol ešte na hubách.
Takže nejak nemôžeme používať výraz lobovanie....vtedy to išlo direktívnym spôsobom.
Neslo to direktivnym, ale osobnou snahou.
spravil služobku s výletom do Budejovíc, Plzne a iných pivovarov Len šariškí pivovarníci škrípali zubami
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

pavol54
buchač
Nandrolon
Pre koho si kupil to pivo???
A Jednota bola lobovat osobne za vedenim pivovaru. Inac by tu to pivo neexistovalo.
Pre koho ? Predsa pre seba.

Bavíme sa o dobách minulých...keď ja som pil pivko, ty si bol ešte na hubách.
Takže nejak nemôžeme používať výraz lobovanie....vtedy to išlo direktívnym spôsobom.
trt, V tej dobe bývali precvičované zálohy, Na Lešti som sa stretol s povolanými dôstojníkmi v zálohe jeden z nich zhodou okolností z vedenia jednoty Humenné tak rozprával trocha však 40 dní sa len necvičilo Hovoril že presne vedeli kedy budú kontroly z Trenčína lebo poza bučky si kontrolní chrústi zabezpečovali aby určite bolo menu také aké chceli preto som hovoril o tých žľazách
Môj otec bol vedúci predajne s rádioamatérskym tovarom, direktívne dostával zásoby zo skladu - a bolo toho málo, prípadne NIČ. On však cestoval na generálne riaditeľstvo do Prahy, tam si vybavil objednávku a dostával to, čo potreboval a "letelo" priamo z centrálneho skladu. A mal najbohatšie zásobenú predajňu, dokonca tovarom, ktorý bol "úzko profilový" (tužkové, 9V batérie, ploché batérie 4.5V, elektrónky do televízorov [bola kopa takých, ktorí si telky sami opravili výmenou elektrónky], mgf kazety [ale nie Emgeton, boli to Sony, BASF, TDK, Maxell], kondenzátory, odpory, tranzistory) - preto v meste ho všetci titulovali "pán vedúci" (od iných obchodníkov, obyčajných ľudí, čašníkov, pracovníkov služieb...., dokonca i policajti - príslušníci VB ) - pretože u neho všetko bolo (v iných podobných obchodoch často ani tužkové nemali - on mal vždy). A taký tranzistorák bez tužkových, alebo monočlánkov bol nanič.....
Takže pokiaľ to šlo "centralizovane" - nemal skoro nič, ale tým, že si zháňal zásoby ešte inou cesto - bol stále zásobený. Ale na to mal "obchodníckeho ducha" - všetko pre zákazníka. Stará škola.
2 0
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

elektrónka PCL 85, Bože, to je dávno...
0 0
babka - ježibabka babka - ježibabka

babka - ježibabka je offline (nepripojený) babka - ježibabka

kukučka
elektrónka PCL 85, Bože, to je dávno...
To bola tá, čo sa najviac kazila? Lebo bola tuším ešte PY 27 (nie som si istá). Jedna väčšia, druhá menšia.
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

misoft
pavol54
buchač
Nandrolon
Pre koho si kupil to pivo???
A Jednota bola lobovat osobne za vedenim pivovaru. Inac by tu to pivo neexistovalo.
Pre koho ? Predsa pre seba.

Bavíme sa o dobách minulých...keď ja som pil pivko, ty si bol ešte na hubách.
Takže nejak nemôžeme používať výraz lobovanie....vtedy to išlo direktívnym spôsobom.
trt, V tej dobe bývali precvičované zálohy, Na Lešti som sa stretol s povolanými dôstojníkmi v zálohe jeden z nich zhodou okolností z vedenia jednoty Humenné tak rozprával trocha však 40 dní sa len necvičilo Hovoril že presne vedeli kedy budú kontroly z Trenčína lebo poza bučky si kontrolní chrústi zabezpečovali aby určite bolo menu také aké chceli preto som hovoril o tých žľazách
Môj otec bol vedúci predajne s rádioamatérskym tovarom, direktívne dostával zásoby zo skladu - a bolo toho málo, prípadne NIČ. On však cestoval na generálne riaditeľstvo do Prahy, tam si vybavil objednávku a dostával to, čo potreboval a "letelo" priamo z centrálneho skladu. A mal najbohatšie zásobenú predajňu, dokonca tovarom, ktorý bol "úzko profilový" (tužkové, 9V batérie, ploché batérie 4.5V, elektrónky do televízorov [bola kopa takých, ktorí si telky sami opravili výmenou elektrónky], mgf kazety [ale nie Emgeton, boli to Sony, BASF, TDK, Maxell], kondenzátory, odpory, tranzistory) - preto v meste ho všetci titulovali "pán vedúci" (od iných obchodníkov, obyčajných ľudí, čašníkov, pracovníkov služieb...., dokonca i policajti - príslušníci VB ) - pretože u neho všetko bolo (v iných podobných obchodoch často ani tužkové nemali - on mal vždy). A taký tranzistorák bez tužkových, alebo monočlánkov bol nanič.....
Takže pokiaľ to šlo "centralizovane" - nemal skoro nič, ale tým, že si zháňal zásoby ešte inou cesto - bol stále zásobený. Ale na to mal "obchodníckeho ducha" - všetko pre zákazníka. Stará škola.
a doplním, inakší bol mechanizmus zásobovania národného podniku (majetok štátu) a inakší u družstevného podniku (JEDNOTA)
0 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

kto zažil?
20663925_1977674425832943_6059635513496415527_n.jpg  
7 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

Myslela som si, že ludý sú len dobrí a zlí. Potom som prišla na to, že zlí móžu byt aj mrchaví a dobrí aj múdri. Najhoršá kombinácia pre život sú mrchaví a sprostí. Takých sa najvác namnoží vtedy, ked sú múdri lahostajní.

~ Katarína Kolníková
43703411_1912015642437053_4876006887167885312_n.jpg  
4 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Dnes dávali na STV2 Človečina....
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

misoft
pavol54
buchač
Nandrolon
Pre koho si kupil to pivo???
A Jednota bola lobovat osobne za vedenim pivovaru. Inac by tu to pivo neexistovalo.
Pre koho ? Predsa pre seba.

Bavíme sa o dobách minulých...keď ja som pil pivko, ty si bol ešte na hubách.
Takže nejak nemôžeme používať výraz lobovanie....vtedy to išlo direktívnym spôsobom.
trt, V tej dobe bývali precvičované zálohy, Na Lešti som sa stretol s povolanými dôstojníkmi v zálohe jeden z nich zhodou okolností z vedenia jednoty Humenné tak rozprával trocha však 40 dní sa len necvičilo Hovoril že presne vedeli kedy budú kontroly z Trenčína lebo poza bučky si kontrolní chrústi zabezpečovali aby určite bolo menu také aké chceli preto som hovoril o tých žľazách
Môj otec bol vedúci predajne s rádioamatérskym tovarom, direktívne dostával zásoby zo skladu - a bolo toho málo, prípadne NIČ. On však cestoval na generálne riaditeľstvo do Prahy, tam si vybavil objednávku a dostával to, čo potreboval a "letelo" priamo z centrálneho skladu. A mal najbohatšie zásobenú predajňu, dokonca tovarom, ktorý bol "úzko profilový" (tužkové, 9V batérie, ploché batérie 4.5V, elektrónky do televízorov [bola kopa takých, ktorí si telky sami opravili výmenou elektrónky], mgf kazety [ale nie Emgeton, boli to Sony, BASF, TDK, Maxell], kondenzátory, odpory, tranzistory) - preto v meste ho všetci titulovali "pán vedúci" (od iných obchodníkov, obyčajných ľudí, čašníkov, pracovníkov služieb...., dokonca i policajti - príslušníci VB ) - pretože u neho všetko bolo (v iných podobných obchodoch často ani tužkové nemali - on mal vždy). A taký tranzistorák bez tužkových, alebo monočlánkov bol nanič.....
Takže pokiaľ to šlo "centralizovane" - nemal skoro nič, ale tým, že si zháňal zásoby ešte inou cesto - bol stále zásobený. Ale na to mal "obchodníckeho ducha" - všetko pre zákazníka. Stará škola.
Absolútny súhlas. Takto vyčnievalo z radu jedno železiarstvo v BA, mali všetko, po 89 sa vedúci stal majiteľom, zomrel pred cca pred 10 r.
Ak sa nedalo niečo zohnať v meste, Tuček mal všetko.
Okrem železiarstva predával aj elektroniku vrátane západ. zn., práčky, sklo porcelán, do domácnosti všetko. Ešte aj to sklenené strúhadlo na jablká pre dojčatá som tam kúpila. Podstatné bolo tiež, že všetci predavači boli fundovaní. Nemusel chodiť prvý za druhým, druhý za tretím sa pýtať, o čo ide. Trvalá partia zamestnancov, bola radosť tam chodiť.
Neviem, kto z nich robil výber tovaru okrem šéfa, ale vybavenie do domácnosti bolo vždy vkusné a kvalitné. Tam vôjsť, vždy som si niečo odniesla.
Detto oproti bolo hračkárstvo s papiernictvom a kočíkmi, skvelá vedúca, tovar detto.
Už keď spomínam, tak to bolo a aj je v podstate átrium v strede s peknou parkovou úpravou, a v zelovoci a obuvi sa tiež dobre nakupovalo. O kočík s dieťaťom pred obchodmi sa v tej dobe nikto nemusel báť, to bola samozrejmosť.
Tak ja stále nechápem, keď niekto tvrdí, že tu vtedy nič nebolo. Žiadny spomienkový optimizmus.

V našom malom Zdroji - samoobsluhe boli poobede vždy čerstvé rožky aj chlieb, a vôbec všetko, u mäsiara za rohom detto, neexistovalo, že by niekedy nebolo mäso, aj sviečková okrem základu a aj na námestí v obchodoch. Tie boli plochou väčšie. Píšem o 70. a 80. r.
Vždy záležalo na vedúcich, v akom stave boli obchody.

A potom v novembri celé prelepené výklady s malými papierikmi - oznamy, odkazy, Zeman viedol, aspoň u nás.
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
Drobný problém, že všetko sa muselo zháňať. Keď bol šikovný vedúci, zákazník to kúpil rovno uňho (1%) a keď nie, tak to musel zháňať sám alebo to vzdal (99%), pretože sa nesmelo vyrobiť viac, než treba.
Montérky som si kúpil v Kladne a závitníky v Michalovciach. Všetko bolo "niekde".
Nechcel by som si to zopakovať.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Otec bol vedúci v predajni, ktoré kedysi tu sídlila https://www.google.sk/maps/@48.99638...2!8i4096?hl=sk - teraz je tam niečo iné....
Starí koňare by to mali poznať - oproti Baťovi.....
Naposledy upravil misoft : 14.10.18 at 09:29
0 0
Ing. Ľubomír Janoška Ing. Ľubomír Janoška
babka - ježibabka
kukučka
elektrónka PCL 85, Bože, to je dávno...
To bola tá, čo sa najviac kazila? Lebo bola tuším ešte PY 27 (nie som si istá). Jedna väčšia, druhá menšia.
PCL85 bola základným kameňom televízorov (snímkový rozklad).
My, ktorí sme sa nevedeli vtesnať do kože, sme kupovali EL34, tie boli super na vybúrenie
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
misoft
Takže pokiaľ to šlo "centralizovane" - nemal skoro nič, ale tým, že si zháňal zásoby ešte inou cesto - bol stále zásobený. Ale na to mal "obchodníckeho ducha" - všetko pre zákazníka. Stará škola.
Absolútny súhlas. Takto vyčnievalo z radu jedno železiarstvo v BA, mali všetko, po 89 sa vedúci stal majiteľom, zomrel pred cca pred 10 r.
Ak sa nedalo niečo zohnať v meste, Tuček mal všetko.
Lidičky neblbnite....
Predsa taká predajňa bola v každom väčšom meste.
Nech mi (ani vo sne nech sa neopováži ) nik nevraví, že takýto vedúci robil všetko nezištne...proste neexistuje.
Taký príklad príslovia " ruka ruku myje " bol aj sfilmovaný.
https://www.csfd.cz/film/166109-pump...dkovy/prehled/


P.S.:
Keby som nevedel, o čom vravím...tak ani nevravím.

--------------------------------------------

Ing. Ľubomír Janoška
Montérky som si kúpil v Kladne a závitníky v Michalovciach. Všetko bolo "niekde".
Nechcel by som si to zopakovať.
Dúfam, že tie montérky (prípadne zvyšok) si použil len ako príklad...LEN ako príklad.
...či ?
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Ing. Ľubomír Janoška
babka - ježibabka
kukučka
elektrónka PCL 85, Bože, to je dávno...
To bola tá, čo sa najviac kazila? Lebo bola tuším ešte PY 27 (nie som si istá). Jedna väčšia, druhá menšia.
PCL85 bola základným kameňom televízorov (snímkový rozklad).
My, ktorí sme sa nevedeli vtesnať do kože, sme kupovali EL34, tie boli super na vybúrenie
PCL85 resp. PCL805..... Tých mal otec v obchode na sklade stovky... - denne ich predal desiatky, boli i prípady, že za týždeň ich predal rovnú stovku....
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
https://topdesat.sk/2018/10/16/historicke-zabery/
0 0
vicktor vicktor

vicktor je offline (nepripojený) vicktor

ja si myslim, ze normalny clovek (moja manzelka nie celkom suhlasi) ...viac
Dnes je Mitra, nezabudnite zohnat ovce z grunov do dedin.
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Hmmmmm.... toľko oviec pozháňať..... viac ako 5 miliónov.... to bude drina.....
0 0
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

5 0
Terezia13 Terezia13

Terezia13 je offline (nepripojený) Terezia13

pizza nášho detstva, od tejto lepšej niet
44825771_2108190652829539_6131050645215510528_n.jpg  
10 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať