Zavrieť

Porady

Usporiadat
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
babi2 Pozri príspevok
Vedľa Véčka, teda poniže, bolo Srdiečko, či Srdce? keď sa vošlo tak vľavo bolo nejaké rýchle občerstvenie a napravo cukráreň.
Veru, tak nejako. No a mali tam uzasnu kakovu roladu plnenu slahackou, odkukala som od nich.A hore na tej krizovatke na Prazsku bola tiez jedna cukraren a tam boli take snehove spice, famozne.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Ako bratislavský návštevník potvrdzujem, že mliečny bar aj cukrárne pri Véčku boli výborné. Chodila som tam na jarné prázdniny, neskôr na letnú aktivitu, tak ste mi pripomenuli mladosť
0 0
Rozalka Rozalka

Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Ja som sa zastavila v nedeľu v BA, a veru na mieste obľúbeného "mliečáku" je "mekáč". ´(bŕŕŕŕ)
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
To nemyslis vazne, to je urazka nasich mladych cias...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
dušinka Pozri príspevok
Pamätáte na povinnú literatúru? Ešte to existuje? Z tých dôb mám peknú zbierku kníh - teraz v zrelom veku sa k nim postupne vraciam a veru poviem Vám, je to lepšie ako Steelová.
Ano, aj dnes maju decka povinnu literaturu. Mam doma piatačku a už musia čítať.
Musia!
My sme chceli čítať a čítali sme, oni musia. Doslova. Lebo nič ine ako pc a tv nepoznaju. Aj v tom je vidieť rozdiel.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Rozalka Pozri príspevok
Ja som sa zastavila v nedeľu v BA, a veru na mieste obľúbeného "mliečáku" je "mekáč". ´(bŕŕŕŕ)
A pred mekačom tam boli tiež take podniky rychleho občerstvenia, asi tak v rokoch 94-98?
0 0
Bastian Bastian

Bastian je offline (nepripojený) Bastian

duves Pozri príspevok
Ano, aj dnes maju decka povinnu literaturu. Mam doma piatačku a už musia čítať.
Musia!
My sme chceli čítať a čítali sme, oni musia. Doslova. Lebo nič ine ako pc a tv nepoznaju. Aj v tom je vidieť rozdiel.
My sme mali aj vtedy (pred 1989) povinné čítanie. Vtedy ešte počítače neboli, no aj tak som nečítal. Až neskôr som sa skamarátil s knižkami.

A že v tejto dobe deti nepoznajú nič iné iba PC a TV? Vieš Duves, veľa závisí aj od toho, k čomu sú tie deti vedené od malička. Mám syna, ktorý je asi tak starý ako tvoja dcéra a on má fantastický vzťah ku knižkám. Valí jednu za druhou. Od malička sme mu čítali a aj sme ho naučili dosť skoro čítať. K počítaču ho pustíme iba za odmenu, keď sa dobre správa (nie je to tak často ). Síce máme aj anténu aj TV, program nemôže sledovať žiadny. Do TV som nezapojil kábel, lebo si myslím že to je hlúposť. Keď si chceme pozrieť nejaký film, tak niečo vyberieme v obchode. A jemu tiež nepustíme hocičo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Bastian Pozri príspevok
My sme mali aj vtedy (pred 1989) povinné čítanie. Vtedy ešte počítače neboli, no aj tak som nečítal. Až neskôr som sa skamarátil s knižkami.

A že v tejto dobe deti nepoznajú nič iné iba PC a TV? Vieš Duves, veľa závisí aj od toho, k čomu sú tie deti vedené od malička. Mám syna, ktorý je asi tak starý ako tvoja dcéra a on má fantastický vzťah ku knižkám. Valí jednu za druhou. Od malička sme mu čítali a aj sme ho naučili dosť skoro čítať. K počítaču ho pustíme iba za odmenu, keď sa dobre správa (nie je to tak často ). Síce máme aj anténu aj TV, program nemôže sledovať žiadny. Do TV som nezapojil kábel, lebo si myslím že to je hlúposť. Keď si chceme pozrieť nejaký film, tak niečo vyberieme v obchode. A jemu tiež nepustíme hocičo.
Sme asi tak trochu , no nevadí ...

Ja sa pre zmenu opýtam ...
Myslíš si , že aj to je dobre ?
Neviem , v akom veku je teraz Tvoj synátor ...
Čo sa týka kníh , že sa o ne zaujíma , tak to Ti gratulujem ....v dnešnej skôr výnimka , ako pravidlo ....
Ale ak nemôže sledovať
... aj TV, program nemôže sledovať žiadny. Do TV som nezapojil kábel...
no neviem , toto podľa mňa je to potom o tom " povestnom jablku a Eve v raji ".
Ono aj keď od malička vedieš dieťa takpovediac podľa svojho , hm , tak sa to môže vypomstiť aj Tebe ...a čo je hlavné , aj dieťaťu ...

Neustrážiš všetko , vždy a všade ....
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Súhlasím s Buchačom. Kamoš, ktory je odo mna starši o 9 rokov (a ma rovnako staru dcerku ako ja) je ešte viac konzervativnejsi než som ja. Sam je aktivny horolezec a malu k tomu vedie, vraví, že deti treba viesť k outdoorovym aktivitam, aby sa zdržiavali na čerstvom vzduchu. No je dost nešťastný, že dieťa samo inklinuje k telke.
Osobne to vidim takto: TV ponuka ešte apatickejsie vnimanie sveta ako to bolo do roku 89. Postupne vidím, že v roznych TV hrach nasej produkcie sa udomacnuje level "všetko je dovolene". Samozrejme, divak je roky masirovany nizkou urovňou filmov, grotesiek a hororov z produkcie hollywoodu. Privital by som kludne programove vysielanie, ktore som zažil ja ako dieta. To, na čo sa dalo pozerat, bolo toho poskromne (chvalabohu). A ak sme predsa zaslužene mohli nieco pozrieť, neobsahovalo to počas dňa sexualnu brutalitu, vraždy a obscénnosti.
A pamätáte si Vy starší, ked o pol deviatej večer vysielali film mladeži neprístupný? 30 sekund zobrazena hviezda v rohu obrazovky! Trpol som, aby to rodicia nezbadali. No darmo som sa vytešoval. Odklusal som do svojej izby, zalistoval v oblubenej knihe a o chvilu zaspal.
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Vrátim sa k spomienkam. Pamätáte sa u nás v BB na vynikajúci mliečny bar s kakaom a karlovarskými (malsovými) rožtekmi na Sídlisku, na vynikajúcu cukráreň s veľkými a kvalitnými zákuskami na Fončorde s milou tetou predavačkou...
0 0
helenka11 helenka11

helenka11 je offline (nepripojený) helenka11

Spomínam na super pohodlné topanky "krokodílky", zimné cvernové pančuchy rôznej farby ladiace ku kabátu, alebo sukni, opravovne pančúch
kde sa za pár halierov napletali zbehnuté očká, fantastické prechádzky v lučeneckom parku, ...zlaté "60" roky...
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Ešte si zabudla pohodlné "gondolky". Tie opravovne by sa zišli aj teraz, keď sú pančuchy dosť drahé a s "ažúrkou" sa chodiť nepatrí.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Pamätá si niekto na hru s kamienkami "drapky" (aspoň u nás sme to tak volali)? Hralo sa to s piatimi kamienkami a jednou rukou, už si ale nepamätám, ako to všetko postupne išlo.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Blankake Pozri príspevok
Pamätá si niekto na hru s kamienkami "drapky" (aspoň u nás sme to tak volali)? Hralo sa to s piatimi kamienkami a jednou rukou, už si ale nepamätám, ako to všetko postupne išlo.
Ale hej pamätám, to sa u nás volalo tuším "štulne" podľa toho, že sme to hrali zo skrutkami z konských kopýt. To sa tá v ruke vyhodila a zobrala sa jedna z rozhodených, potom sa vyhodila zase jedna a zobrali sa dve, atď.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Gapo Pozri príspevok
Ale hej pamätám, to sa u nás volalo tuším "štulne" podľa toho, že sme to hrali zo skrutkami z konských kopýt. To sa tá v ruke vyhodila a zobrala sa jedna z rozhodených, potom sa vyhodila zase jedna a zobrali sa dve, atď.
Áno, presne tak. A potom sa ešte z dlane ruky vyhodili všetky na opačnú stranu ruky, ale neviem čo sa robilo ďalej...
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
tetrisss Pozri príspevok
Gapo, ty si moj clovek. Mliecny bar a ten super koktail, mnam a Deka, to myslis detsku cukraren?, tam to bolo super a aj chlebicek z Tempa nebol na zahodenie a este super cukraren bola vedla Vecka, ale to si uz nepamatam, ako sa volala.
Hej Deka = detská cukráreň a vedľa Vecka to bolo Veľké srdce, oproti bol tiež super "bufet", chlebíčky a bezva Vlašský šalát a v zadu pasáže bola reštika.
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Blankake Pozri príspevok
Áno, presne tak. A potom sa ešte z dlane ruky vyhodili všetky na opačnú stranu ruky, ale neviem čo sa robilo ďalej...
Nóóó, muselo sa čo najviac chytiť.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Helenka, mala som čierne a biele krokodílky taká som bola namyslená, že........
Zákusky haboše alebo turecký med v kornutku takom placatom a poliaty čokoladou.
0 0
Blankake Blankake

Blankake je offline (nepripojený) Blankake

Gapo Pozri príspevok
Nóóó, muselo sa čo najviac chytiť.
A to bol koniec?... taká jednoduchá hra, nenáročná na "vybavenie" a koľko sme sa ju nahrali.
Alebo sme do zblbnutia skákali gumu (tiež už nepamätám presne všetky tie "levely").
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
A čo tak rodokapsy, detektívky a kovbojky a čítanie pri baterke pod perinou.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať