Zavrieť

Porady

Usporiadat
helenka11 helenka11

helenka11 je offline (nepripojený) helenka11

MarcelkaT Pozri príspevok
Helenka, mala som čierne a biele krokodílky taká som bola namyslená, že........
Zákusky haboše alebo turecký med v kornutku takom placatom a poliaty čokoladou.
MarcelkaT. som veľmi vytešená že si môj človek, bolo to všetko krásne
a citujem : " Spomienky sú jediný raj z ktorého nás nikdo nemôže vyhnať"
0 0
Gapo Gapo

Gapo je offline (nepripojený) Gapo

Ja? Muž.
Blankake Pozri príspevok
A to bol koniec?... taká jednoduchá hra, nenáročná na "vybavenie" a koľko sme sa ju nahrali.
Alebo sme do zblbnutia skákali gumu (tiež už nepamätám presne všetky tie "levely").
hej jednoduchá, ale dosť obtiažna, pretože už si tiež nepamätám všetko, ale potom to pokračovalo, že sa vyhodila jedna a dve sa chytali, potom tri a tak sa to stupňovalo.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Blankake Pozri príspevok
Áno, presne tak. A potom sa ešte z dlane ruky vyhodili všetky na opačnú stranu ruky, ale neviem čo sa robilo ďalej...
Gapo Pozri príspevok
Nóóó, muselo sa čo najviac chytiť.
Ale detičky ....neviete ...????

Začínalo sa ...

1. Vyhodil si do vzduchu jednu a zobral si druhú ... tá ostala v dlani
- potom si chytal tretiu , štvrtú a piatu tak , že v dlani museli ostať vždy dovtedy chytené ...nesmela žiadna vypadnúť , alebo spadnúť vyhodená ..inak bol buk ...

2. Potom sa vyhadzovali do vzduchu dve a postup bol rovnaký ...

3. Potom sa vyhadzovali tri ....a nakoniec štyri a bolo potrebné chytiť tú jednu , poslednú ..

Potom bola brána ...cez ruku si rozhodil skrutky , zobral jednu ...vyhodil a po jednej si daval , zasúval do dlane druhej ruky , niečo ako piťkes ...

Na záver každého kola sa robil ten chrbátový manéver s rukou ...
0 0
tetrisss tetrisss

tetrisss je offline (nepripojený) tetrisss

No, niekedy ani ja neviem... ...viac
Neviem, aki ste stari /mladi/, ale ja si este pamatam v Bratislave na mieste dnesneho mostu SNP pivovar, ako tam bola taka sialena polosmicka elektrickovej trate a tam bolo detske ihrisko. Hehe, dnes sami zda, ze to bolo este v stredoveku.
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

táto pesnička sa sem celkom hodí - inšpiroval ma včerajší koncert

0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Záruka dobrej zábavy:


atď., atď.

Tých som sa nikdy nevedel nabažiť.
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

Blankake Pozri príspevok
A to bol koniec?... taká jednoduchá hra, nenáročná na "vybavenie" a koľko sme sa ju nahrali.
Alebo sme do zblbnutia skákali gumu (tiež už nepamätám presne všetky tie "levely").
a ešte "tri a´la volá" či ako sme to... s loptou hrali obesenca a ten, kto uhádol, vykríkol tri a´la volá, ten, ktorý zadával úlohu, odhodil loptu, čo držal, ten, čo uhádol, ju chytil a zadávateľa vybíjal. Tuším tak sme to hrali.

Tiež krvavé poleno... ale to si presne nepamätám, išlo tam o kombináciu naháňačky, hry na sochy a spevu do kruhu.

A pamätáte si tie hry v kruhu - hrávali sme to len dievčatá, dali sme si ruky na seba a do kolečka sme udierali do dlane tej pri nás po ľavej strane a spievali k tomu pesničky... už si nespomínam, aké. Viete niekto nejakú?
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
misoft Pozri príspevok
Záruka dobrej zábavy:
Dnešní herci sú už iba slabým odvarom. I ked chápem, že dnes nie je tolko príležitostí. Práve napr. slovenska filmova tvorba bola v 70-ych rokoch na vrchole.
0 0
kukurička kukurička

kukurička je offline (nepripojený) kukurička

...niečo na zamyslenie
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Kukurička, super. Toto som raz čítal pred nejakymi 5 rokmi a nemohol som to najst. Ano, je to na zamyslenie.
0 0
marina8 marina8

marina8 je offline (nepripojený) marina8

Marianna01 Pozri príspevok
a ešte "tri a´la volá" či ako sme to... s loptou hrali obesenca a ten, kto uhádol, vykríkol tri a´la volá, ten, ktorý zadával úlohu, odhodil loptu, čo držal, ten, čo uhádol, ju chytil a zadávateľa vybíjal. Tuším tak sme to hrali.

Tiež krvavé poleno... ale to si presne nepamätám, išlo tam o kombináciu naháňačky, hry na sochy a spevu do kruhu.

A pamätáte si tie hry v kruhu - hrávali sme to len dievčatá, dali sme si ruky na seba a do kolečka sme udierali do dlane tej pri nás po ľavej strane a spievali k tomu pesničky... už si nespomínam, aké. Viete niekto nejakú?
o natasia gloria, o ma nao nao tititi o nao nao tititi, o ven džou fis
netusim aky to je jazyk, ale toto ma napadlo, ked som si precitala " kruh a uder do dlane"

krvave koleno, ale neviem ako sa to hra
zmurkana
vari sa to -pecie sa to: to bolo s loptou, vsetci mali prst na lopte a niekto vravel - vari sa to pecie sa to, je to napr. marina8 a ja som musel achytro vziat loptu a hodit ju do niekoho aby som ho vybila
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Nenávidím banky. Chcem mať peniaze v pančuche.
(zamyslenie sa na dobu spred 25 rokov)
http://popismenku.blog.pravda.sk/det...b49259d3478f5e
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

duves Pozri príspevok
Nenávidím banky. Chcem mať peniaze v pančuche.
(zamyslenie sa na dobu spred 25 rokov)
http://popismenku.blog.pravda.sk/det...b49259d3478f5e
... a manželka by Ti tú pančuchu pri predvianočnom upratovaní vyhodila do kontajnera
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
No jedine, že by to bola nevyprata ponožka a štítila by sa toho.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

duves Pozri príspevok
No jedine, že by to bola nevyprata ponožka a štítila by sa toho.
Nie, stačí ak pozerá správy (Rumunsko-rodinné úspory v starých čižmách)
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Našla som túto tému, a nedá mi, aby som niečo nepridala. Pamätám sa, ako som pred 40 rokmi utiekla na obed z roboty, aby som kúpila prvé košieľky a rejklíčky pre moje očakávané dieťatko. Roznieslo sa, že na obed dostali nový tovar, a niektoré budúce mamy sme to riskli a išli sme na nákup. Nikdy nezabudnem na pocit, ako som si ich prezerala a ohmatávala, skladala a rozkladala, ešte teraz to cítim, ako to voňalo novotou a niečím nedefinovateľným. Dlho som cítila obrovskú radosť. Ale celkom nedávno, keď som bola niečo podobné kupovať vnukom, som v obchode bola ako stratená, cítila som nejaký chaos z toľkých vecí a namiesto radosti som mala v hlave zmätok. A ešte si pamätám, ako sme všetky deti chodili na koľajnice zbierať popadané uhlie, aby sme si doma prilepšili na kúrenie. Vtedy sneh pod nohami krásne vŕzgal, nebolo na chodníkoch žiadnej soli. Do kina sme chodili za korunu, a na klzisku sme boli stále.
4 0
rennka rennka

rennka je offline (nepripojený) rennka

kto pamata, vraj moze ist do dochodku...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
rennka Pozri príspevok
kto pamata, vraj moze ist do dochodku...
Pamätam a do dôchodku mam este kopec casu.
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

Ja som s babami skákal gumu- od 1 do 6 bola výška a potom všelijaké -brnkané, spievané a pod., bola to celkom erotická hra...-určite lepšie ako guličky do jamiek hádzať...
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Stanislav 1975 Pozri príspevok
Ja som s babami skákal gumu- od 1 do 6 bola výška a potom všelijaké -brnkané, spievané a pod., bola to celkom erotická hra...-určite lepšie ako guličky do jamiek hádzať...
V TV davali relaciu, že češi objavili kúzlo guliek. No už sú z plastu. Hlinene už nefrčia.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať