Zavrieť

Porady

Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

emily
rok 1984 taky tak
Aspoň teraz vidíme, ako sa o nás staral štát,ešte nám nedovolil ani utratiť zarobené peniažky v zlatníctve len tak, pre nič za nič.
Ešte, že teraz môžeme mínať a mínať koľko sa nám zapáči.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

V tej dobe nám neprišlo čudné.Všetci sme mali to isté. Žili sme to isté. Ja sa pamätám na vôbec prvé uhoľné prázdniny bolo to hneď po vianociach asi v 80 roku. Bolo to niečo senzačné ,keď v tej dobe ešte boli pracovné soboty tie som nenávidela
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alllena
V tej dobe nám neprišlo čudné.Všetci sme mali to isté. Žili sme to isté. Ja sa pamätám na vôbec prvé uhoľné prázdniny bolo to hneď po vianociach asi v 80 roku. Bolo to niečo senzačné ,keď v tej dobe ešte boli pracovné soboty tie som nenávidela
Aspoň sme nemuseli v sobotu upratovať doma, vidíš ako dobre nám chceli?
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Tweety
Aspoň sme nemuseli v sobotu upratovať doma, vidíš ako dobre nám chceli?
Ty si teda číslo( v dobrom),to ma v tej dobe ani nenapadlo ,teraz takto rozmýšla moja dcéra
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alllena
Ty si teda číslo( v dobrom),to ma v tej dobe ani nenapadlo ,teraz takto rozmýšla moja dcéra
Ale na také vymýšľanie nemá nárok, veď do školy už v sobotu nemusia a ani do práce, teraz môžeme upratovať hoci celú sobotu.
0 0
Alllena Alllena

Alllena je offline (nepripojený) Alllena

Tweety
Ale na také vymýšľanie nemá nárok, veď do školy už v sobotu nemusia a ani do práce, teraz môžeme upratovať hoci celú sobotu.
Naše detičky sú iné oni vďaka nám "dobrým" rodičom nemusia nič dúfam, že sa budú vedieť dobre orientovať v živote až to právé orechové príjde a už idem dom čaute mám Vás rada pondelok si ostané prečítam
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

Alllena
Naše detičky sú iné oni vďaka nám "dobrým" rodičom nemusia nič dúfam, že sa budú vedieť dobre orientovať v živote až to právé orechové príjde a už idem dom čaute mám Vás rada pondelok si ostané prečítam
Tak ahoj a príjemné upratovanie.
0 0
abel abel

abel je offline (nepripojený) abel

A ja si ešte dobre pamätám anketu hneď po revolúcii, kde bola otázka: ako dlho ste ochotní uťahovať si opasky? 1 -3 - 5 -10 rokov? A ja vo veľkej eufórii som bola ochotná 10 rokov.Takže teraz už je hádam najvyšší čas, aby sme ich začali odopínať, nie?
0 0
Monica Monica

Monica je offline (nepripojený) Monica

TOKY
Ja som sa vydávala v roku 1983 a v zlatníctve potvrdenie z MNV pýtali aj od nás
.....ešte aj v r.1990!:p
0 0
Nika Nika

Nika je offline (nepripojený) Nika

A na tie prehliadky na colnicach, keď sme si z vých. Nemecka nosili topánky? Moju sestru raz pri ceste do Maďarska vyzliekli, musela ukázať aj vložku, či tam nemá schované forinty.
0 0
pyton pyton

pyton je offline (nepripojený) pyton

Zbadala som tam na obrázku Mladý svět. To bol kedysi super časopis. A tiež Dikobraz a Roháč.
0 0
JarkaL JarkaL

JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

Alllena
ssggm, ++ľľqw. Ja sa pamätám na vôbec prvé uhoľné prázdniny bolo to hneď po vianociach asi v 80 roku. Bolo to niečo senzačné
Nás po 1 týždni uhľových prázdnin natlačili do zasadačky na MNV a tam sme sa museli učiť aspoň SJ a M.
A pamätáte sa na céčka?
A čo SZM? Ja som bola v dedinskej a keď som prišla na gymko, triedna skoro zinfarktovala, keď som povedala, že ja v triednej organizácii nebudem. Nemala by 100%, tak som jej urobila radosť a bola som v obidvoch. Platila som 2x, na brigády som chodila 2x.
0 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Alllena
V tej dobe nám neprišlo čudné.Všetci sme mali to isté. Žili sme to isté. Ja sa pamätám na vôbec prvé uhoľné prázdniny bolo to hneď po vianociach asi v 80 roku. Bolo to niečo senzačné ,keď v tej dobe ešte boli pracovné soboty tie som nenávidela
Veru moja nežili sme to isté , ja som to pocítila, keď som sa presťahovala z Bratislavy do malého mesta. Teplá voda 3 x do týždňa, výťah zastavoval len na 3. poschodí a vyššie. Mandarínky a banány keď sa objavili, tak som mala dojem , že nikto nerobí, všetci včítane malých detí sme stáli v šóre , lebo dávali len po kile. Len jedno ma prekvapilo, že kým v Bratislave Lego nebolo ani po známosti , tu si kľudne ležalo na polici v dedinskom obchode.
Neviem , už by som v tej dobe , hoci táto nie je veru ľahká ,nechcela žiť.
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

A pamätáte sa na TIKI? To boli šumienky, ale nie také pomleté, ako sú teraz, ale boli v takej maličkej krabičke jedna kocka alebo krúžok biela a druhá hnedá. Najprv sme olízali jednu, za tým druhú a ostala nám z toho pena v ústach. Stálo to myslím 20 halierov.
A pamätáte na mladomanželské pôžičky? V r. 1976 sme si za 30.000,00 Kčs kúpili obývaciu stenu, gaučovú súpravu, 2 válendy, chladničku a vtedy úplnú novinku - automatickú práčku. Keď som zapla prvykrát program, tak som pred ňou sedela hodinu ako pred televízorom a bola som celá unesená, čo to máme doma za zázrak.
1 0
DanielaSL DanielaSL

DanielaSL je offline (nepripojený) DanielaSL

Mama troch dospelých detí
Marína ja som vtedy dala za práčku 7.000 ,- a minule sme kúpili novú svokre za 9.999,-. A to som mala vtedy plat 1.200,- A sedeli sme pred ňou tiež ako pred telkou a dívali sme sa všetci , ja,babka aj môj muž. Lebo hold vývoj ide prudko dopredu a moja asi 8-ročná je pri práčke našej babky ako chudobný príbuzný.
0 0
otázka otázka

otázka je offline (nepripojený) otázka

účtovníčka
A ked vyhorel závod v Harmanci,tie nekonečné šory na toaleťák,ako na južné ovocie.
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

A ked niektory bol taky sinter ako ja, a nakreslil fuzy, prasacie usi, ratafak, proste zohavil Gusta Husaka, Cernenka, ... To bol teda ale riadny pruser. Ucitelka musela byt vazna, musela predniest toho zloducha do riaditelne, potom sa dostalo pokarhanie, zhorsena znamka zo spravania a potom sa to s nami viezlo a viezlo.
0 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Kedysi sme cakavali na banany, dnes budeme cakavat na termin operacie. Stastie ma ten, kto ma na banany peniaze a operaciu nepotrebuje.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Ja som žuvačky Pedro nikdy nežuval, ja som ich jedol ako cukríky.
Nedalo sa, také boli dobré.
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

JarkaL
Nás po 1 týždni uhľových prázdnin natlačili do zasadačky na MNV a tam sme sa museli učiť aspoň SJ a M.
A pamätáte sa na céčka?
A čo SZM? Ja som bola v dedinskej a keď som prišla na gymko, triedna skoro zinfarktovala, keď som povedala, že ja v triednej organizácii nebudem. Nemala by 100%, tak som jej urobila radosť a bola som v obidvoch. Platila som 2x, na brigády som chodila 2x.
Kto mal najviac céčiek ten bol najväčší kráľ. V škole sme medzi sebou platili len céčkami. 2 céčka = 1 guľka....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať