Zavrieť

Porady

STRUCNE A JASNE K DANI Z PRENAJMU

Dobry vecer vsetkym,
mohol by mi niekto prosim strucne a jasne vysvetlit co mam robit??
Mam 22 rokov, som studentka VS a nepracujem nikde ani brigadne. nic nerobim...mamina zije uz 12 rokov vo svajci a nema tusenia ako sa na SK danove priznanie robi. Ocina uz nemam- po nom som minuly rok zdedila byt- ktory prenajimam za 330 eur mesacne.
Vydavky na nho mam 20eur elektriku mesacne, SIPO (plyn, RTVS) 8,64 eur mesacne, a zalohovy predpis je 66,45 eur mesacne (ja platim z uctu ale 90 eur aby som nemala nedoplatky).
Teraz by som chcela podat danove priznanie. Netusim absolutne co su 40% pausalne vydavky, netusim co je 500eur, netusiiim ci sa nieco zraza nejaky nasobok zivotneho minima, netusiiiiiim absolutne co mam robit. som totaaalne v koncoch- a nehrozii aby som davala 100 eur nejakemu danovemu poradcovi, ked to nemam take zlozite :/
FAKT PROSIIIM NEJAKU DOBRU DUSU , napiste co MAM a co NEMAM robit ... pozerala som tu milion diskusii vsetko ma ale viac a viac zamotava. mam ja platit z toho este odvody do zdravotnej a socialnej poistovne? to snad nie
na danovy urad som sa riadne prihlasila evidovala a mam DIC ako platca dane z prijmu - z prenajmu.
Usporiadat
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemusí
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

JankaII Pozri príspevok
Prosím o radu:
brat je zamestnaný a za rok 2010 mal príjem z prenájmu ornej pôdy 221 eur .Musí tento príjem zahrnuť do daňového priznania?
Janka, oslobodenie od dane z prenájmu za rok 2010 je do sumy 5-násobku živ. minima, platného k 1.1., tj. 185,19 x5. Brat teda nemusí tento príjem uvádzať vo svojom daňovom prizaní.
1 0
JankaII JankaII

JankaII je offline (nepripojený) JankaII

ďakujem veľmi pekne
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

onical Pozri príspevok
Chlapče,neviem v ktorom meste žiješ,ale mám pocit,že realitný trh posudzuješ od stola,tak ako tí na min.zdravotníctva,čo tvorili zákon o ZP.
Včera 5.1. mi vyšiel v mests.novinách 40tis.okresného mesta inzerát na prenájom 1-iz.bytu a mal som v prvý deň 26 telefonov.Byt už je prenajatý.
Keď u nás na jeseň losovali novopostavené náj.byty mesta,mali 2,5násobok záujemcov.
Zrekonštruované staré byty v centre sú neuveriteľne vyhľadávané.Boli kúpené za 1/4 ceny nových,teraz stavaných.
Tak to v Bratislave je uplne ina situacia, napriklad.
0 0
Don133 Don133

Don133 je offline (nepripojený) Don133

Cele je to už teraz pre obyčajných ľudí chaos .... ako misimiso v jednom prispevku pisal je celkom mozne, že to skončí na ústavnom súde, lebo naozaj tie peniaze za ktoré bola kúpená nehnutelnosť(alebo aj zdedená, darovaná) boli už raz zadanené....potom fakt aká je motivácia investovať pre poctivých pracujúcich ľudí??? ...podľa toho je snaď najlepšie všetko preflákať a ešte vznikne nárok aj na sociálne dávky.... Ked sa to nezmení ...budem asi najlepšie dať urobiť znalecké posudky(spriaznená osoba, aby nebol problém s obstarávacou cenou pre DU) a prehádzať to do s.r.o. ...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať