Zavrieť

Porady

zmluva medzi živnostníkmi

Dobrý ďeň.Doteraz som pracoval ako živnostník v stavebníctve samostatne.Nakoľko mám momentálne veľa práce, tak chcem zamestnávať ďaľších živnostníkov.Vedel by mi prosím vás niekto poradiť aké zmluvy si mám s nimi spraviť?Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    rámcová je rámcová, nebudú tam špecifikácie, len všeobecné = rámcové pravidlá. Môžeš do nej uviesť, že konkrétny výkon bude uvedený na objednávke a fakturácia bude na základe splnenej objednávky.........

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    živnostníkov nebudeš zamestnávať , ale uzavrieš s nimi zmluvu o dielo.
    alebo ich zamestnáš podľa ZP, prihlásiš do SP, ZP, budeš im vyplácať mzdu. V takom prípade však nehovor o živnostníkoch, ale o zamestnancoch.
    Slovné spojenie "zamestnávať živnostníkov" je nezmysel.

    blacki je offline (nepripojený) blacki

    blacki
    Ďakujem.Ja som to zle definoval.V podstate pre mňa budú pracovať živnostníci.A musí to byť zmluva o dielo, alebo može byť aj rámcová zmluva?Nemám s tým skúsenosti.

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Nakolko pracujes v stavebnictve, tak uplne optimalnym typom konkratku je ramcova zmluva o dielo. Nakolko ale predpokladam, ze tvoji zivnostnici co ich budes takto pouzivat nebudu chciet preberat plnu zodpovednost za výsledok prace, tak zrejme budes musiet tento kontrakt dostatocne modifikovat az z toho vznikne inominatny konktrakt. Pozor ale v procese modifikacie na obchoadzanie zakona. Pri danovej kontrole sa to moze tvrdo vypomstit. Odporucam pouzit na to skuseneho pravnika. Laicku tvorbu takýchto zmluv neodporucam. A uz vôbec nie na zaklade nejakého vzoru z internetu. Amatarska tvorba zmluv moze znamenat, ze pri kontrole z inspektoratu prace zistia, ze obchadzas zakonnik prace a ze k tomu porusujes obchodn zakonnik. A nasledne ta cakaju doruby za ludi na daniach aj odvodoch, ako by boli zamestnanci.. Obchadzanie pracovného pomeru cez zivnosti u malých spolocnosti resp. u zisvnostnikov stat v poslednej dobe dost kontroluje a obchadzanei zakona tvrdo sankcionuje. Takze neskusaj usetrit na tomto poli. Zmluva musi byt urobena poriadne. A nie len nejaka na kolene ze len nech nejaka je.

    zmluva medzi živnostníkmi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.