Zavrieť

Porady

SZCO + HPP: co vsetko potrebujem pre danove priznanie od zamestnavatela?

Dobry!

Od roku 2010 som aj zamestnancom jednej firmy a pri tom mam aj zivnost. Ake papiere by som mal vyziadat od svojho zamestnanca pre danove priznanie a v com sa zmeni cely proces? Ked tomu dobre rozumiem tak tak isto vyplnim danove priznanie len naviac vyplnim este kolonky typu: Úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov (V. ODDIEL - VÝPOČET ZÁKLADU DANE)..

SZCO robim cez pausalne vydavky.

Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Angibabuska Pozri príspevok
    Dobry!

    Od roku 2010 som aj zamestnancom jednej firmy a pri tom mam aj zivnost. Ake papiere by som mal vyziadat od svojho zamestnanca pre danove priznanie a v com sa zmeni cely proces? Ked tomu dobre rozumiem tak tak isto vyplnim danove priznanie len naviac vyplnim este kolonky typu: Úhrn príjmov od všetkých zamestnávateľov (V. ODDIEL - VÝPOČET ZÁKLADU DANE)..

    SZCO robim cez pausalne vydavky.

    Dakujem!
    Od zamestnáv. potrebuješ potvrdenie o príjmoch zo závislej činnosti.

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Angibabuska Pozri príspevok
    A na danove priznanie stale budem potrebovat tlacivo typu B? A akym stylom sa meni vypocet dane a ostatnych veci?
    Dakujem!
    potrebuješ DP typ B, pretože si mala prímy aj zo závislej činnosti §5 ZoDP aj zo živnosti §6 ZoDP

    viktorienka je offline (nepripojený) viktorienka

    viktorienka
    Angibabuska Pozri príspevok
    A kde by som mohol najst nejaky priklad ako treba vypocitat dan, odvody ked pouzivam pausalne vydavky? Alebo nic sa nemeni len treba dopisat do tej kolonky hodnotu, ze kolko som mal zo zavislej cinnosti a vsetko ostatne vypocitam ako minuly rok?
    Dakujem!
    pri výpočte zo zárobkovej činnosti sa nič nemení.... uplatníš si paušálne výdavky plus odvody do ZP a Soc.Poi, ktoré si uhradila a len sa doplnia tie údaje, ktoré máš od zamestnávateľa zo závislej činnosti.... tam dalej sa to už zratava....

    Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

    Angibabuska
    A na danove priznanie stale budem potrebovat tlacivo typu B? A akym stylom sa meni vypocet dane a ostatnych veci?
    Dakujem!

    Angibabuska je offline (nepripojený) Angibabuska

    Angibabuska
    A kde by som mohol najst nejaky priklad ako treba vypocitat dan, odvody ked pouzivam pausalne vydavky? Alebo nic sa nemeni len treba dopisat do tej kolonky hodnotu, ze kolko som mal zo zavislej cinnosti a vsetko ostatne vypocitam ako minuly rok?
    Dakujem!

    SZCO + HPP: co vsetko potrebujem pre danove priznanie od zamestnavatela?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.