Zavrieť

Porady

STRABIZMUS "škúlenie" U koho vyšetriť a kde operovať

Máte skúsenosti s touto poruchou oka ?
Kde ste sa dávali vyšetriť - čo to obnášalo a kde - kto Vás operoval, koľko Vás to vyšlo a aký bol výsledok ???
Ako malá som bola na 3 operáciách - Zlín (3 r.), Trnava (6.r), Kramáre (12.r) a nič
Momentálne mám 23 a už by som to chcela konečne doriešiť...
Odporučte mi prosím nejakého dobrého doktora hlavne kliniku, nemám problém ísť aj do CZ. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Škúlenie
    Nie je náhoda, že človek má dve oči, má to svoj význam ako
    po duchovnej, tak aj po telesnej stránke. Telesne človek očami
    prijíma svet. Keby mal len jedno oko, mohol by potvrdiť
    existenciu nejakej veci. S pomocou druhého oka, ktoré zabezpečuje
    iný uhol pohľadu, môže teda zistiť, kde presne sa
    tento predmet nachádza a kam ho možno „zaradiť".
    Po duševnej stránke je to podobné. Človek disponuje
    dvoma očami, aby mohol veci posúdiť z dvoch rozličných
    uhlov pohľadu a aby bol jeho pohľad flexibilnejší.
    Pri škúlení človek vlastne vidí dva rozličné obrazy skutočnosti,
    ktoré sa nekryjú, nie sú v súlade. A tak sa mozog rozhodne
    jeden z pohľadov potlačiť, aby človek nebol zmätený.
    Tak sa človek stáva jednookým, vidí len jednu stránku skutočnosti.
    Maskuje iné pohľady na vec, hoci ich podvedome
    prijíma. Ale nevie dať jednotlivé dojmy pod jednu strechu,
    lebo sa zdá, že si sčasti protirečia. Tým prijíma svoj „jednoznačný"
    postoj.

    Čo treba robiť
    Škúliaci človek sa musí usilovať vidieť skutočnosti iným pohľadom,
    inak ich posudzovať a zaradovať. Musí sa stať duševne
    pružnejší. (Z knihy: Tepperwein-Co_ti_chce_povedat_choroba)

    alabut je offline (nepripojený) alabut

    alabut
    Poradil by som precitat knihu od Norbekova: Ako sa zbavit okuliarov (Jak se zbavit bryli). Da sa najst aj webe v pdf formate v cestine. Je to subor fyzickych a myslienkovych cvikov, ktore napravia oci. On mal udajne 100% ucinnost vylieceni. Vlastne nie on, ale samotny pacient, ktory chce a si veri. Kazdopadne ju doporucujem precitat pekne pomaly a nepreskakovat stranky, toboz nie pozriet na koniec knihy.
    Ďakujem za citát... No avšak ja sa už toho chcem zbaviť ak sa dá...
    I keď aj ten uhoľ pohľadu je zaujímavý...
    Ale to je pre iné žalúdky ako je ten môj...
    Ja som celý život trpela a sem tam ešte trpím kvôli tomu, i keď sa snažím už neregistrovať to... Nikdy som sa s tým nestotožnila a asi ani nestotožním...
    Chcem byť ako ostatní.... Chcem sa pozrieť ľuďom do očí a pozerať sa im tam stále... Čo som nikdy nerobila...

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    Ahoj... tento problém treba riešiť priamo u odborníka ktorý je na to zameraný.. či že na strabológii...viem presne o čo ide..lebo mám doma dvojčatá ktoré už boli operované..majú 6rokov..prvý krát boli operované v troch rokoch..no potom sme chodili len z jedným dieťaťom a na budúci mesiac nás čaká tretia operácia....
    Som z Košíc...s doktorkou som veľmi spokojná..ak ti cestovanie nie je prekážkou nie je problém ti dať kontakt....
    ak by sa ti podarilo sa ku nej dostať....a poslala by ťa na operáciu.robí to tak...že vo štvrtok je hospitalizácia v piatok operuje a v sobotu púšťa domov..samozrejme ide o to v akom rozsahu je daný problém...
    Už som dákych doktorov pozerala, celkom sa mi pozdáva Žilina a v Ba je tiež dáke stredisko... Avšak musím si vybrať aj doktora, ktorý ma vyšetrí a povie či sa mi oplatí do toho ísť... Bojím sa, že oko bude už moc tupozraké.. Uvidíme...
    Chcem sa ešte spýtať, nemáte informáciu o tom, či mi to preplatí poisťovňa ??? Mám Všeobecnú...
    Avšak asi na obyčajnú kliniku nepôjdem - tam som bola 3 x a nič... Súkromné ponúkajú toľko vymožeností - to mi asi poisťovňa nepreplatí ??!
    Neviete kde by sa to dalo zistiť ???
    Držím palce na operácii

    piggos je offline (nepripojený) piggos

    som kto som,..človek čo má rád humor ...viac piggos
    Petra Mrvová Pozri príspevok
    Už som dákych doktorov pozerala, celkom sa mi pozdáva Žilina a v Ba je tiež dáke stredisko... Avšak musím si vybrať aj doktora, ktorý ma vyšetrí a povie či sa mi oplatí do toho ísť... Bojím sa, že oko bude už moc tupozraké.. Uvidíme...
    Chcem sa ešte spýtať, nemáte informáciu o tom, či mi to preplatí poisťovňa ??? Mám Všeobecnú...
    Avšak asi na obyčajnú kliniku nepôjdem - tam som bola 3 x a nič... Súkromné ponúkajú toľko vymožeností - to mi asi poisťovňa nepreplatí ??!
    Neviete kde by sa to dalo zistiť ???
    Držím palce na operácii
    nám to prepláca poisťovňa.....a tá doktorka aj vyšetruje aj operuje..a ďakujem.
    Len neviem ako to je so súkromnými klinikami.. Ale pravdepodobne budem platiť...
    A akým spôsobom budú operovať ???
    Pozerala som a je mnoho metód.

    miroslavala je offline (nepripojený) miroslavala

    miroslavala
    Ahoj.
    Ja som bola v detstve 3x operovaná v Ke na Terase. Nezadarilo sa.
    Keď som dospela, problém sa mi zväčšil ešte viac, ale moja očná lekárka v našom meste mi povedala, že už sa to operovať nedá, pretože mám svaly zostrihané úplne. Išla som sa opýtať inej lekárky, ktorá mi dala kontakt na prof. Izáka v Roosveltovej nemocnici v BB. Asi o dva mesiace na to ma operoval a moje oko je takmer úplne rovno. Nikto mi dodnes neverí, že som sa k nemu dostala bez úplatkov, ale áno. Nič som neplatila. Operácia bola klasická. Ostala som tam síce viac ako týždeň, ale výsledný efekt vôbec neľutujem. Odporúčam BB. Sú tam aj iní skvelí odborníci.
    Dakujem za odporucanie. Ja mam to iste.. Ked som bola pred par rokmi u ocnej jej odpoved znela: ZABUDNI... Proste že to nema zmysel...
    Zatial sa mi pozdava klinika neovizia v BA. Objednam sa na vysetrenie a uvidim..
    Akým sposobom Vas operovali ???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.