Zavrieť

Porady

nárok na podporu

Prajem všetkým príjemný deň, chcela by som sa opýtať, či zamestnanec, ktorý je na PN a po PN nastúpi hneď na Úrad práce (dal výpoveď z práce) má nárok na podporu.
PS. neviem, či som v správnej téme, ale prosím Vás o radu...
Ďakujem
Usporiadat
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

dobrava Pozri príspevok
Dobrý deň, na ÚP ma informovala pani, že je možné byť v evidencii uchádzačov o zamestnanie a zároveň byť aj na predĺženej neplatenej RD? Je to možné? Logicky mi z toho vyplýva, že nie - buď je človek nezamestnaný, alebo je na RD? Alebo nie ???
Od 1.1.2011 je možné byť evidovaná aku uchádzač o zamestnanie a zároven byť dôchodkovo poistená štátom ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, lebo sa zmenila definícia riadnej starostlivosti v zákone o rodičov.príspevku a na tento zákon sa odvoláva zákon o soc.poistení. Riadna starostlivosť je splnená aj v prípade, že rodič zabezpečí starostlivosť o dieťa inou plnoletou fyz. osobou alebo právnickou osobou (škôlka, jasle ...).
1 0
dobrava dobrava

dobrava je offline (nepripojený) dobrava

brčko Pozri príspevok
Od 1.1.2011 je možné byť evidovaná aku uchádzač o zamestnanie a zároven byť dôchodkovo poistená štátom ako osoba riadne sa starajúca o dieťa do 6rokov, lebo sa zmenila definícia riadnej starostlivosti v zákone o rodičov.príspevku a na tento zákon sa odvoláva zákon o soc.poistení. Riadna starostlivosť je splnená aj v prípade, že rodič zabezpečí starostlivosť o dieťa inou plnoletou fyz. osobou alebo právnickou osobou (škôlka, jasle ...).
To teda znamená, že rodič môže dieťa dať do MŠ aj na 8 hod., a SP zaňho bude platiť dôchodk. poistenie? Ďakujem
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

dobrava Pozri príspevok
To teda znamená, že rodič môže dieťa dať do MŠ aj na 8 hod., a SP zaňho bude platiť dôchodk. poistenie? Ďakujem
podla teraz účinných zákonov, áno. Známa je tak poistná od 1.1. a veru na konci roku 2010 na nu na soc.poistovni pozerali, kto jej to poradil a pre istotu si pýtali aj jej tel. číslo, no nikto jej nevolal.

zdravotne bude poistený ako uchádzač o zamestnanie, lebo podmienka riadnej riadnej celodennej a osobnej starostlivosti podla Zákona o zdr. poistní nie je splnená (tam sa toleruje návšteva škôlky max. 4hod. denne)

a podatané je sledovať zmeny v zákone o rodič.prísp, kvôli definícii, lebo zákon sa odvoláva na aktuálnu verziu.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať