Zavrieť

Porady

doručovanie písomností zo súdu

Dobrý deň,

chcem sa podeliť o skúsenosť a zároveň sa opýtať či to tak chodí. Dnes k nám zavítala polícia a doručila rozhodnutie zo súdu, prišli dvaja policajti a jeden z nich mal samopal, máme doma malé dieťa, ktoré je adekvátne zvedavé a hneď sa opýtalo čo má ujo, je to normálne, že k bežným ľuďom chodia policajti takto vyzbrojený?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    adriana126 Pozri príspevok
    Dobrý deň,

    chcem sa podeliť o skúsenosť a zároveň sa opýtať či to tak chodí. Dnes k nám zavítala polícia a doručila rozhodnutie zo súdu, prišli dvaja policajti a jeden z nich mal samopal, máme doma malé dieťa, ktoré je adekvátne zvedavé a hneď sa opýtalo čo má ujo, je to normálne, že k bežným ľuďom chodia policajti takto vyzbrojený?
    Po udalosti v Devínskej sú takto vyzbrojení ...
    Najprv mali samopal vz. 61 Skorpion , ráže 7,65 mm , ktorý je málo účinný ...
    Uvedený " samopal " má skôr názov útočná puška vz. 58 , ráže 7,62 mm , tam je to už o niečom inom...

    pomaly sa necítim ani doma bezpečne
    Zbrojný preukaz - jeho získanie :
    http://www.minv.sk/?vydanie-zbrojneho-preukazu
    ...na policajta ale potom zbraň nevyťahuj ...za to je pekná pálka ..." útok na verejného činiteľa "...

    Rešpekt ???....o ten tu ide , o nič iné ...
    A zvedavosť u detí je predsa prirodzená vec ...určite aj to Tvoje v pokoji večer zaspalo ...a možno na druhý deň sa aj v škôlke / ak chodí / pochválilo s " udalosťou "...
    Naposledy upravil buchač : 01.02.11 at 20:01

    Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

    Flinstone
    možno by stálo za opýtanie, prečo súd posielal doručenku cestou polície... zvyčajne to robia až po opakovanom márnom pokuse doručiť poštou... Takže aj policajti nemôžu vedieť, že idú k slušným ľuďom, ktorí si iba nepreberajú poštu zo súdu...

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    pomaly sa necítim ani doma bezpečne, čo musím urobiť a v akej postupnosti ak si chcem zabezpečiť legálnu držnu zbrane? Prosím o podrobný postup, nakoľko som v tom nováčik, ďakujem

    fargo je offline (nepripojený) fargo

    fargo
    ...ano... ,takto to chodí
    totiž ani samopal sa nesmie odložiť ani ponechať na inom mieste ,ako na to určenom...musí ju mať pri sebe

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    a to im vôbec neprekáža že prídu k malému dieťaťu a dokonca aj ja ako dospelá osoba mám taktiež rešpekt pred zbraňami

    adriana126 je offline (nepripojený) adriana126

    adriana126
    poštu samozrejme preberáme a nič nám poštou neprišlo, dokonca asi pred piatimi dňami sme si boli vybrať zásielku na pošte nakoľko sme obaja cez deň v práci a keď nám niečo príde tak hneď druhý deň si to vvyberieme. Poštu máme po ceste keď vyberáme malú zo škôlky. Košický súd posiela poštu formou polície aspoň čo som sa rozprávala s právnikom, trocha divný postup, myslím že polícia by mala robiť niečo iné ako doručovať zásielky a samozrejme nehovorím o tom čo ak by sme neboli doma, prídu ešte raz a ešte koľkokrát by takto chodili? Samozrejme že by som nevytiahla na verejného činiteľa zbraň, to som sa len pýtala lebo dnes je situácia dosť zvláštna a človek nikdy nevie. Malá sa samozrejme v škôlke pochváli, dúfam, že učiteľky nás nebudú brať ako zločincov.

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    adriana126 Pozri príspevok
    poštu samozrejme preberáme a nič nám poštou neprišlo, dokonca asi pred piatimi dňami sme si boli vybrať zásielku na pošte nakoľko sme obaja cez deň v práci a keď nám niečo príde tak hneď druhý deň si to vvyberieme. Poštu máme po ceste keď vyberáme malú zo škôlky. Košický súd posiela poštu formou polície aspoň čo som sa rozprávala s právnikom, trocha divný postup, myslím že polícia by mala robiť niečo iné ako doručovať zásielky a samozrejme nehovorím o tom čo ak by sme neboli doma, prídu ešte raz a ešte koľkokrát by takto chodili? Samozrejme že by som nevytiahla na verejného činiteľa zbraň, to som sa len pýtala lebo dnes je situácia dosť zvláštna a človek nikdy nevie. Malá sa samozrejme v škôlke pochváli, dúfam, že učiteľky nás nebudú brať ako zločincov.
    Inak poviem ...

    Keď si niekto zámerne nevyzdvihuje zásielky , tak zvyčajne to takto súd rieši / ale aj od sudcu záleží /.
    Druhá varianta je , že sa dotyčná osoba zámerne vyhýba súdu , vtedy už na môže prísť opatrenie , že sudca dá dotyčného eskortovať , predviesť...

    Zajtra idem tiež zhodou okolností na súd .
    Obžalovaná osoba už 2 x neprišla na pojednávanie bez ospravedlnenia .
    Sudca dal do zápisu , že dotyčnú treba vyrozumieť o tom , že si má prisť osobne pre termín pojednávania ...
    V prípade neakceptovania ju prikázal predviesť eskortou ...

    Som teda zvedavý na ten zajtrajšok ...inak , na košický súd idem ....

    doručovanie písomností zo súdu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.