Zavrieť

Porady

Koľko stojí založenie s.r.o.?

Muž
Dobrý deň,
prosím Vás, poradil by mi niekto, na koľko víde založenie s.r.o. bez pomoci nejakej firmy čo sa tym zaobera? Povedzme ze zakladne imanie bude 1 euro (ako to planuju uzakoniť), tak k tomu ešte koľko budem potrebovať za kolky a nejake poplatky? Ďakujem za odpovede.
Usporiadat
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

derek191919 Pozri príspevok
takže ak mam teraz živnosť a podal by som to elektronicky tak ma to víde na plus mínu 170 euro? A čo ked mi to vrátia (napr. so súdu), že tam nebudem mať niečo v poriadku, zasa budem musiet platit poplatky?
Tvoja živnosť nemá s s.r.o. spoločné.

Ked mas zivnost mas dve najjednoduchsie moznosti:
1: zrusis si zivnost a zalozis si s.r.o.
2: ponechas si zivnost a zalozis si aj s.r.o.

Ked budes zakladat s.r.o. tak zaplatis cca 331 eur. Das to firme, ktora to spravi za Teba. Ak si to budes robit sam tak Ta to vyjde na cca 400 eur + Tvoj cas.
1 0
MatoB MatoB

MatoB je offline (nepripojený) MatoB

Dodnes nevyriešená záhada... ...viac
do 500€, ta firma zaoberajuca sa zakladanim sro sa ti viac oplati mas to rychlejsie, jednoduchsie a aj lacnejsie. Nikde nemas zarucene, ze ked si sam podas listiny na OR ti ich na 1x schvalia.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Dobrý deň,

základné poplatky sú:

  • súdny poplatok - 331 eur (ak podávate zo ZEP je znížený na 50%),
  • správne poplatky za živnosti - 5 eur za každú voľnú a 15 za každú remeselnú alebo viazanú
  • náklady na overovanie podpisov.


Všetko dobré.
0 0
dragan.michal dragan.michal

dragan.michal je offline (nepripojený) dragan.michal

Väčšina firiem, čo používajú elektronický podpis Ti to spravia do 331 eur.
0 0
derek191919 derek191919

derek191919 je offline (nepripojený) derek191919

Muž
takže ak mam teraz živnosť a podal by som to elektronicky tak ma to víde na plus mínu 170 euro? A čo ked mi to vrátia (napr. so súdu), že tam nebudem mať niečo v poriadku, zasa budem musiet platit poplatky?
0 0
zalobaba zalobaba

zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

baba
derek191919 Pozri príspevok
takže ak mam teraz živnosť a podal by som to elektronicky tak ma to víde na plus mínu 170 euro? A čo ked mi to vrátia (napr. so súdu), že tam nebudem mať niečo v poriadku, zasa budem musiet platit poplatky?
Trochu zmätok v tom máš, tvoja živnosť na FO nemá s PO - SRO, v ktorej by si vystupoval ako spoločník a konateľ, nič spoločné.....!!!
0 0
Skotky Skotky

Skotky je offline (nepripojený) Skotky

Tak ako tu väčšina ľudí spomenula. Založenie s.r.o. vyjde zhruba 331 € konkrétne naša spoločnosť sa vie dostať na 229 €. Je v tom ale menší háčik. Základom je vedieť koľko živností má daná s.r.o. obsahovať. Za každú živnosť si totiž platíte 5 € kolok. Štandartne založenie s.r.o. v rámci fixného poplatku obsahuje 5 živností. Znova je to ale o tom kto a kde Vám danú s.r.o. zakladá. Určite sa ale v dnešnej dobe oplatí využiť služby spoločnosti, ktorá sa zakladaním s.r.o. zaoberá .
0 0
palčo palčo

palčo je offline (nepripojený) palčo

Tiež uvažujem nad jednoosobovou s.r.o. Len kde zistiť spoľahlivú firmu, ktorá to urobí. (Typy aj na ss.)
0 0
Mikael Mikael

Mikael je offline (nepripojený) Mikael

tiez mam v plane zakladat novu s.r.o.

zrejme je proti pravidlam spravit nejaku tabulku z ratingami spolocnosti tu na porade , aby to nebola reklama , ale ak to proti pravidlam nieje mohli by sme spisat zoznam , z linkom kde by bolo mozne hned zistit naklady, popripade referencie.

ak niekto v tejto oblasti podnikate , hodte mi do posty link prosim.
0 0
bobekoad bobekoad

bobekoad je offline (nepripojený) bobekoad

dragan.michal Pozri príspevok
Tvoja živnosť nemá s s.r.o. spoločné.

Ked mas zivnost mas dve najjednoduchsie moznosti:
1: zrusis si zivnost a zalozis si s.r.o.
2: ponechas si zivnost a zalozis si aj s.r.o.

Ked budes zakladat s.r.o. tak zaplatis cca 331 eur. Das to firme, ktora to spravi za Teba. Ak si to budes robit sam tak Ta to vyjde na cca 400 eur + Tvoj cas.
Preco by mal rusit zivnost. Vsak pri zakladani srocky musis mat zivnost. opravnenie nie, alebo sa mylim???
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Ak sro mieni podnikať v oblasti živnostenského podnikania, je potrebné vybaviť nové osvedčenie o živnost. oprávnení, ktoré bude vystavené na meno novozaloženej s.r.o. Nestačí, že jediný spoločník už má vybavenú živnosť, esečoka je nový právny subjekt.
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

inak, zakladne imanie v sro je 5000 eur, nie ? Nemusim tie peniaze vlozit hned pri zalozeni sro ? Ako to vlastne funguje, dik za info
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peto1310 Pozri príspevok
inak, zakladne imanie v sro je 5000 eur, nie ? Nemusim tie peniaze vlozit hned pri zalozeni sro ? Ako to vlastne funguje, dik za info
Fyzicky ich nemusíš dávať na BÚ. "Vložíš" ich do pokladne a teda účtovníctvo začínaš vkladom 5000.- Eur do pokladne. Odtiaľ idú odchádzajú všetky výdavky na náklady... Robí sa to Vyhlásením správcu vkladu.
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

Ale ked chcem zalozit sro tak tych 5000 musim mat tak ci tak, bud v pokladni al. na ucte, nie ? Proste ich musim mat v nejakej forme, vsak ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peto1310 Pozri príspevok
Ale ked chcem zalozit sro tak tych 5000 musim mat tak ci tak, bud v pokladni al. na ucte, nie ? Proste ich musim mat v nejakej forme, vsak ?
Jednoznačne. Buď v pokladni alebo na bežnom účte.
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

Economic Pozri príspevok
Jednoznačne. Buď v pokladni alebo na bežnom účte.
Mozem tie peniaze vyuzit na nakup nejakych veci, alebo su to financie, ktore musim mat stale k dispozicii bud na ucte al. v pokladni ?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Už si len počkáme, keď sa budú zakladať eseročky s výškou základného imania 1.- Eur. Mne osobne sa to veľmi nepozdáva, no to je vedľajšie.
0 0
peto1310 peto1310

peto1310 je offline (nepripojený) peto1310

Economic Pozri príspevok
Už si len počkáme, keď sa budú zakladať eseročky s výškou základného imania 1.- Eur. Mne osobne sa to veľmi nepozdáva, no to je vedľajšie.
myslis, ze prejde takyto zakon ? mohol by si mi prosim ta odpovedat na predoslu otazku, kt. som sa pytal ?

dik
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peto1310 Pozri príspevok
Mozem tie peniaze vyuzit na nakup nejakych veci, alebo su to financie, ktore musim mat stale k dispozicii bud na ucte al. v pokladni ?
Samozrejme môžeš. Nemusia byť k dispozícii na účte, ale v prípade kontroly by mali byť v pokladni, ak ti taký zostatok vykazuje účet.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
peto1310 Pozri príspevok
myslis, ze prejde takyto zakon ? mohol by si mi prosim ta odpovedat na predoslu otazku, kt. som sa pytal ?

dik
O tom zákone som včera započula v médiách..... uvidíme...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať