Zavrieť

Porady

rodičovský príspevok a práca v roku 2011

Dobrý deň,
mala by som hned viacero otázok - budem moc vďačná ak niekto odpovie.
Je od 01.01.2011 možné pracovať a súčasne poberať rodičovský príspevok? Mohla by som teda od 01.02.2011 pracovať na dohodu, poberať "neobmedzený" príjem z dohody a zároveň poberať rodičovský príspevok? Alebo je to ombedzené počtom hodín, príjmom alebo druhom dohody?
Od 01.09.2011 plánujem nastúpiť spúť do zamestnania, na pracovnú zmluvu. Dcérka bude v MŠ, 3 roky dovrši v 12/2011.
Budem za obdobie 09 - 12/2011 naďalej poberať rodičovský príspevok aj keď už budem mať príjem zo závislej činnosti?
A posledná otázka- ak teda nastúpim do práce 01.09.2011 a do konca roku opracujem viac ako 60 dní, má alebo nemá môj zamestnávateľ krátiť plnú výmeru dovolenky? /nárok na rok mám 25 dní, či mi to teda alikvotne prepočíta alebo mi bude priznaný plný nárok/
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpovede - hoc aj čiastočné.
Soňa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vieraaaa je offline (nepripojený) vieraaaa

    vieraaaa
    Ešte môžeš dostávať rodinné prídavky, prípadne príplatok k rodinným prídavkom, a ak bude Tvoj príjem viac ako polovica minimálnej mzdy, tak aj daňový bonus - pokiaľ tieto dávky nepoberá manžel.
    Ak sa mýlim, tak ma niekto určite opraví, alebo doplní, lebo v tejto oblasti nie som celkom doma.
    Pozri prípadne linky
    http://www.upsvarsp.sk/index.php?opt...d=60&Itemid=68
    http://tehotenstvo.rodinka.sk/priruc...avok-na-dieta/

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    od 1.1.2011 môžeš pracovať na dohodu alebo aj na PP (je jedno s ako vysokým príjmom) a aj dieťa môže chodiť do škôlky (zabezpečíš riadnu starostlivosť právnickou osobou), nestrácaš tým nárok na RP.
    Len sa treba nástupom do práce na prac.pomer odhlásiť z dôch.poistenia štátom v soc.poistovni, a to do 8dní.

    Ak budeš pracovať v odb. 1.9.-31.12.2011 a v obd. 1.1.-31.8. čerpáš RD, tak za rok 2011 ti vznikne nárok na celoročnú dovolenku krátenú podla § 109 Zákonníka práce, tj. za prvých neodpracovaných100dní o 1/12tinu a za každých ďalších celých 21dní o dalšiu 1/12tinu. (Dni neodpracované rátaj pondelky až piatky v odb. 1.1.-31.8.)

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    LenkaDa Pozri príspevok
    Chcela by som sa opytat - ked budem poberat rodicovsky prispevok a zaroven pracovat na dohodu, tiez sa musim odhlasit z dochodk. poistenia v socialnej poistovni? Dakujem za odpoved, Lenka
    pri práci na prac.pomer vzniká povinné dôch.poistenie zamestnanca a z toho dôvodu sa treba dohlásiť z dôch.poistenia štátom.

    Pri práci na dohodu povinné dôch.poistenie nevzniká, tj. nadalej môžeš byť dôch.poistená štátom.

    LenkaDa je offline (nepripojený) LenkaDa

    LenkaDa
    brčko Pozri príspevok
    od 1.1.2011 môžeš pracovať na dohodu alebo aj na PP (je jedno s ako vysokým príjmom) a aj dieťa môže chodiť do škôlky (zabezpečíš riadnu starostlivosť právnickou osobou), nestrácaš tým nárok na RP.
    Len sa treba nástupom do práce na prac.pomer odhlásiť z dôch.poistenia štátom v soc.poistovni, a to do 8dní.

    Ak budeš pracovať v odb. 1.9.-31.12.2011 a v obd. 1.1.-31.8. čerpáš RD, tak za rok 2011 ti vznikne nárok na celoročnú dovolenku krátenú podla § 109 Zákonníka práce, tj. za prvých neodpracovaných100dní o 1/12tinu a za každých ďalších celých 21dní o dalšiu 1/12tinu. (Dni neodpracované rátaj pondelky až piatky v odb. 1.1.-31.8.)

    Chcela by som sa opytat - ked budem poberat rodicovsky prispevok a zaroven pracovat na dohodu, tiez sa musim odhlasit z dochodk. poistenia v socialnej poistovni? Dakujem za odpoved, Lenka

    jenna3 je offline (nepripojený) jenna3

    jenna3
    Aj ja sa chcem opýtať. Idem pracovať na dohodu, poberám rodičovský príspevok od 12/2011. Syn má 9 mesiacov. Ako dlho budem tento príspevok dostávať a na aké ďalšie dávky mám nárok? Ďakujem za odpoveď

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    jenna3 Pozri príspevok
    Aj ja sa chcem opýtať. Idem pracovať na dohodu, poberám rodičovský príspevok od 12/2011. Syn má 9 mesiacov. Ako dlho budem tento príspevok dostávať a na aké ďalšie dávky mám nárok? Ďakujem za odpoveď
    budes ho poberat takisto, ako keby si bola doma, teda do 3, resp. 6 rokov veku dietata (v pripade nepriazniveho zdravotneho stavu)
    neviem, ake davky by si este chcela? na davku v hmotnej nudzi zrejme nebudes mat narok, resp. treba uviest viac informacii

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    jenna3 Pozri príspevok
    Aj ja sa chcem opýtať. Idem pracovať na dohodu, poberám rodičovský príspevok od 12/2011. Syn má 9 mesiacov. Ako dlho budem tento príspevok dostávať a na aké ďalšie dávky mám nárok? Ďakujem za odpoveď
    RP do troch rokov dieťaťa..

    rodičovský príspevok a práca v roku 2011

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.