Zavrieť

Porady

Dlžníci na poistnom SP

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
Usporiadat
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katija Pozri príspevok
Aby SP zavesila na internet zoznam plný chýb mohlo napadnúť len nepríčetnú osobu. Nielen, že by mala byť odvolaná zo svojho postu, ale aj zbavená svojprávnosti. Žeby tou osobou bol politik?
Neznalým pomerov v SP doporučujem prečítať si diskusiu k článku.
Zoznam dlžníkov nemusí sedieť

Mne sa najviac páči ten Fiktívny poistenec z mesačného výkazu
Písmeno F strana 32 a 33
Katka, nestraš ma, lebo zinfarktujem a fakt sa tu nadobro so mnou rozlúčite. Dúfam, že to nie je ten môj chudák, starý skoro 100 rokov, o ktorom nikto, nikdy nič vo firme nevedel, len sa zrazu objavil medzi fiktívnymi. Nepodarilo sa nám identifikovať onoho vitálneho starčeka, čo si za pána nechcel užívať starobu, ale chodil pracovať do nemenovanej firmy, kde robím mzdy, na akú pozíciu ani neviem, lebo za to nechcel ani plat.
Tak o takýchto sa zachvíľu budú biť viacerí podnikatelia. Ale tentokrát si ho nedám. Idem kuk koľko má nedoplatok a my si ho vo firme necháme aj naďalej. Opovážte sa predbehnúť ma a vyplatiť zaň dlh.......
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

Melnick Pozri príspevok
Katka, nestraš ma, lebo zinfarktujem a fakt sa tu nadobro so mnou rozlúčite. Dúfam, že to nie je ten môj chudák, starý skoro 100 rokov, o ktorom nikto, nikdy nič vo firme nevedel, len sa zrazu objavil medzi fiktívnymi. Nepodarilo sa nám identifikovať onoho vitálneho starčeka, čo si za pána nechcel užívať starobu, ale chodil pracovať do nemenovanej firmy, kde robím mzdy, na akú pozíciu ani neviem, lebo za to nechcel ani plat.
Tak o takýchto sa zachvíľu budú biť viacerí podnikatelia. Ale tentokrát si ho nedám. Idem kuk koľko má nedoplatok a my si ho vo firme necháme aj naďalej. Opovážte sa predbehnúť ma a vyplatiť zaň dlh.......
Majka, ešte že to za neho vyrovnáš, lebo by im tam svietil navždy. A to by ten slávny zoznam znehodnotilo, keď už bude vyčistený.
Ako by vlastne dokazoval v SP svoju totožnosť, keď by prišiel zaplatiť osobne? Fiktívnymi dokladmi?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Katija Pozri príspevok
Majka, ešte že to za neho vyrovnáš, lebo by im tam svietil navždy. A to by ten slávny zoznam znehodnotilo, keď už bude vyčistený. Ako by vlastne dokazoval v SP svoju totožnosť, keď by prišiel zaplatiť osobne? Fiktívnymi dokladmi?
A VIEŠ,ŽE BY NEBOLO NA ŠKODU, KEBY TAK NIEKOHO OSVIETIL?
1 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Melnick Pozri príspevok
Katka, nestraš ma, lebo zinfarktujem a fakt sa tu nadobro so mnou rozlúčite. Dúfam, že to nie je ten môj chudák, starý skoro 100 rokov, o ktorom nikto, nikdy nič vo firme nevedel, len sa zrazu objavil medzi fiktívnymi. Nepodarilo sa nám identifikovať onoho vitálneho starčeka, čo si za pána nechcel užívať starobu, ale chodil pracovať do nemenovanej firmy, kde robím mzdy, na akú pozíciu ani neviem, lebo za to nechcel ani plat.
Tak o takýchto sa zachvíľu budú biť viacerí podnikatelia. Ale tentokrát si ho nedám. Idem kuk koľko má nedoplatok a my si ho vo firme necháme aj naďalej. Opovážte sa predbehnúť ma a vyplatiť zaň dlh.......
.. nemboj, tých "fiktívnych" je tam dosť...takých najmenej - ak nie viac (polovica strany 32 a polovica strany 33)
0 0
misoft misoft

misoft je offline (nepripojený) misoft

Nie som ekonóm, ani finančník (som z toho tak trochu jeleň), ale dnes ma zaujalo v telke vyjadrenie ma otázku, čo robiť, ak sa niekto nájde v tom ich "slávnom" zozname ako dlžník a pritom nič nedlhuje, ale už má na krku exekútora. Odpoveď bola, že to má prísť zdokladovať na SP a oni ho zo zoznamu vymažú. Lenže už neodpovedal, čo robiť, keď exekútor zablokoval napr. účet a je vedená exekúcia. A teraz babo raď.
5 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

misoft Pozri príspevok
Lenže už neodpovedal, čo robiť, keď exekútor zablokoval napr. účet a je vedená exekúcia. A teraz babo raď.

Také vážne nároky na radu od tety sociálky? Vedved by to neprežila
3 0
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
No ja som sa tam našla tiež, mám dokonca uhradené odvody už za január t.r. - som zamestnancov vlastnej sro. A tam nedoplatok!! To je čo za poriadok?? Môžem sa niekde sťažovať? Ak ich na to upozorním, za ako dlho to vymažú? Ako často aktualizujú zoznam?? Hanbím sa. Teraz kadiaľ mám chodiť a ukazovať doklady o úhrade?? Žijeme veru v krásnej republike!!
1 0
trisestri trisestri

trisestri je offline (nepripojený) trisestri

pekný poriadok,kto poctivo platí je z dovodu bordelu v evidencii nutený sa hanbit a podvodnici a chronický neplatiči sa smejú poctivým občanom, spravodlivosti aj štatu v ktorom jeho spravcovia nevedia urobit poriadky.
1 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

trisestri Pozri príspevok
pekný poriadok,kto poctivo platí je z dovodu bordelu v evidencii nutený sa hanbit a podvodnici a chronický neplatiči sa smejú poctivým občanom, spravodlivosti aj štatu v ktorom jeho spravcovia nevedia urobit poriadky.
Svätá pravda,obyčajný človek ktorý je dlžný 3,32 Eur to uteká ihneď uhradiť a bojí sa aby ho neaký "dobrý" sused v zozname nenašiel a nemusel sa hanbiť pre celou ulicou, a ľudia, ktorí dlžia tisíce Eur nad tým zasmejú,,nikto od nich tie peniaze nikdy nedostane,,,celý tento zoznam je len smiešne divadlo, aby sme si mysleli aká je SP úúúúúžasná inštitúcia, ale bohužiaľ každý kto mal s nimi tú česť vieme ako to tam v skutočnosti funguje
0 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Melnick Pozri príspevok
Poriadok si predstavujem ináč. Ak niekto nie je zlodej, predsa ho nebudeme súdiť za krádež a nebudeme od neho žiadať, aby sa vyviňoval. FUJJJJJJJJJJ!!!!!!!!

ešte stále som to nepredýchala.
Na súde platí prezumpcia neviny. V SP prezumpcia viny.
3 0
srska srska

srska je offline (nepripojený) srska

Po mojich skúsenostiach so Sociálnou poisťovňou pred 3-4 rokmi si žiadam od SP každý polrok preverenie platieb poistného. Do 30-tich dní mi vždy odpovedajú - pošlú potvrdenie či je nula alebo nie - aj keď posledne ma "zabila" pani zo SP otázkou, že načo potrebujem od SP takéto potvrdenie.
Naposledy upravil srska : 11.08.11 at 21:35
5 0
Llívia Llívia

Llívia je offline (nepripojený) Llívia

Dáša_ Pozri príspevok
Najväčší dlžníci k 31.12.2010, podľa štatistík zverejnených Sociálnou poisťovňou:

1. Univerzitná nemocnica Bratislava 14 913 364,55 EUR
2. Detská fakultná nemocnica s poliklinikou 6 808 454,62 EUR
3. SkyEurope Airlines, a.s. 5 229 919,97 EUR
4. Martinmetal, a.s. 4 602 308,79 EUR
5. Smrečina, a.s. (v konkurze) 3 591 610,65 EUR
6. Nemocnica s poliklinikou Považská Bystrica 3 240 505,72 EUR
7. Univerzitná nemocnica L. Pasteura Košice 3 045 203,27 EUR
8. Hydrostav, a.s. (v konkurze) 2 616 939,59 EUR
9. Slovglass, a.s. (v konkurze) 2 578 641,34 EUR
10. Nemocnica s poliklinikou Prievidza 2 302 702,58 EUR
11. Vojus, a.s. (v konkurze) 2 186 687,05 EUR
12. VZT – Vzduchotechnika, a.s. (v konkurze) 1 950 715,97 EUR
13. Nemocnica s poliklinikou Dunajská Streda 1 669 948,13 EUR
14. SAM, a.s. 1 466 477,24 EUR
15. Air Slovakia, spol. s.r.o. 1 394 109,08 EUR
16. ZVL KNM, a.s. (v likvidácii) 1 385 773,66 EUR
17. Nemocnica s poliklinikou Myjava 1 367 230,95 EUR
18. Botti, a.s. (v konkurze) 1 350 706,43 EUR
19. ZVL Skalica, a.s. 1 308 041,59 EUR
20. Slovenka, a.s. 1 280 319,87 EUR
21. Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica 1 208 656,71 EUR
22. Nemocnica s poliklinikou Sv. Lukáša Galanta 1 129 465,16 EUR
23. Preglejka, a.s. 1 121 818,53 EUR
24. Elektrosvit Nové Zámky, a.s. 1 049 212,88 EUR
25. Fakultná nemocnica Trnava 1 002 200,45 EUR

http://blog.etrend.sk/michal-lehuta/...i-na-poistnom/

ja som mala pocit, že napríklad SkyEurope Airlines bol ex offo vymazaný
Martinmetal to isté ex offo výmaz
Smrečina, a.s. (v konkurze) - konkurz bol zrušený tuším ešte v roku 2004
Z veľkej časti nemocnice Neverím, že niekedy tieto svoje dlhy vyrovnajú.
No 1 - Univerzitná nemocnica Bratislava dlží na poistnom 449.280.020,43 bývalých SKK!!! Ako to mohla SP nechať zájsť takto ďaleko? Za vlastnú neschopnosť vyberať poriadne poistné a hneď na začiatku si poradiť s dlžníkmi (nie až vtedy, keď sú ich dlhy niekoľko tisíc EUR) majú byť trestaní tí, čo poctivo platia vo forme platenia odvodov z činností, z ktorých sa doteraz neplatili.
1 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

A kedy Sociálna poisťovňa vydá zoznam tých čo majú u nich preplatok? Ja mám napr. 12 Eur./Niekedy nejde o ten preplatok, ale o princíp/.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Llívia Pozri príspevok
Z veľkej časti nemocnice Neverím, že niekedy tieto svoje dlhy vyrovnajú.
No 1 - Univerzitná nemocnica Bratislava dlží na poistnom 449.280.020,43 bývalých SKK!!! Ako to mohla SP nechať zájsť takto ďaleko? Za vlastnú neschopnosť vyberať poriadne poistné a hneď na začiatku si poradiť s dlžníkmi (nie až vtedy, keď sú ich dlhy niekoľko tisíc EUR) majú byť trestaní tí, čo poctivo platia vo forme platenia odvodov z činností, z ktorých sa doteraz neplatili.
Ale neboj sa,keby som ja ako sukromná mala dlh čo len 5 ečok,hned by robili cirkus aj s pokutami.A pritom obidva subjekty sú zdravotníctvo.
1 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

čo sa týka, odvodov- po zlých skúsenostiach s platením, kašľal som na to-chodili aj upomienky a mal som čas na všetko, až na mňa neposlali exekútora a to boli fofry- hned v 1 deň som všetko doplatil a dokonca som odvody zaplatil aj na zhruba rok dopredu, nech si z toho budgetu odpočítavajú...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

.. a ešte mi nejde do hlavy, prečo zverejňujú už od 3,32 evri ... keď max nedoplatok, ktorý SP toleruje pri vyplácaní dávok je v súčasnosti 5 eur
4 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Katy a R Pozri príspevok
.. a ešte mi nejde do hlavy, prečo zverejňujú už od 3,32 evri ... keď max nedoplatok, ktorý SP toleruje pri vyplácaní dávok je v súčasnosti 5 eur
Na vyhotovenie zoznamov asi angazovali niekoho, kto mal zaplatene "od kusa". Ale som zvedava, ako budu zdovodnovat neopravnene zverejnenie mena cloveka alebo firmy, ktore sa tam dostali omylom, resp. kvoli ich neporiadku v evidencii.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

durisovad Pozri príspevok
Na vyhotovenie zoznamov asi angazovali niekoho, kto mal zaplatene "od kusa". Ale som zvedava, ako budu zdovodnovat neopravnene zverejnenie mena cloveka alebo firmy, ktore sa tam dostali omylom, resp. kvoli ich neporiadku v evidencii.
.. však zdôvodnili .. zoznam má vraj informatívny charakter.. a poistenci majú naklusať s potvrdeniami o platbe za posledných 10 rokov... a pomôcť v SP "upratať "
Ja teda neviem, aké platy majú pracovníci v SP ... ale asi nič moc, ak to po nich treba takto upratovať.
ktovie, či by ma zobrali na brigádu (aj by sa mi nejaká zišla .....)
Naposledy upravil Katy a R : 15.02.11 at 17:08 Dôvod: pravopis
1 0
dušinka dušinka

dušinka je offline (nepripojený) dušinka

Saldokonto v PU k 31.1.2011 nula, na zozname dlžníkov nedoplatok 79,-- Eur. Som zvedavá, čo sa dozviem zajtra v so.poisť. No ale pozerala som ako puk. Nebyť témy na Porade, ani tam nepozriem, veď načo? V r. 2010 kontrola: výsledok preplatok cca 40,-- Eur, ktoré nám zabúdali uhradiť asi pol roka.
Tak som nasrdená....
Keby sa toto stalo za Tomanovej, to by si pán Mihál zgustol, že?
Ako to že je ticho?
3 0
durisovad durisovad

durisovad je offline (nepripojený) durisovad

uctovnicka na dochodku
Este sa to vzdy moze zvalit na stare vedenie ministerstva aj poistovne. Ktovie, odkedy tam neupratovali. Tito novi povedia, ze oni nic, oni muzikanti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať