Zavrieť

Porady

Dlžníci na poistnom SP

Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac
Na stránke SP je možné nahliadnuť do zoznamu dlžníkov, v ktorom sa nachádzajú právnické a fyzické osoby, ktoré dlhujú Sociálnej poisťovni od 3,32 eur

http://www.socpoist.sk/77/487s

Možno budete prekvapení, keď sa tam nájdete.
Usporiadat
Janiela Janiela

Janiela je offline (nepripojený) Janiela

jednoduchý človek, ako ostatní ...viac
Tiež som už vymazaná. Kiež sa nám tak aspoň niekto ospravedlnil.
0 0
rdb rdb

rdb je offline (nepripojený) rdb

Od stvrtka sa snazim dovolat na telefonne cislo, ktore mi dali na hotline SP pretoze oni maju informacie len od roku 2001. Tam mam vsetko OK ako povedala teta, ale mam sa vraj informovat o predchadzajucich rokoch. To snad nemyslie vazne. Ked som nic nedlzal v 2006 preco dlzim teraz a je to starsie ako z roku 2001. Nie je tam nahodou nejake premlcanie? Ja som bol cely zivot zamestnany okrem dvoch rokov 1991-93 vtedy som si platil vsetko papiere su v krtabiciach ale hrabat sa mi v nich nechce. Ale ked sa mi tam podari dovolat, tak sa asi budem musiet. HOROR.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Llívia Pozri príspevok
Presne tak. Pekná blbosť od SP, mali dať všetkých dlžníkov (FO) jednotne podľa priezviska. A nie aby človek hľadal aj podľa krstného mena, aj podľa priezviska.




Aljok Pozri príspevok
A zabudla si hľadať ešte podľa titulu...
teta sociálka urobila super prehliadač a teraz to vyhľadávanie ide ako po masle.

a dobrá správa ja tam nie som
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

Melnick Pozri príspevok



teta sociálka urobila super prehliadač a teraz to vyhľadávanie ide ako po masle.

a dobrá správa ja tam nie som
.. konečne
inak zo zvedavosti som kukla .. už tam tiež nie je ..http://www.porada.sk/1653283-post7.html
0 0
SamuelSK SamuelSK

SamuelSK je offline (nepripojený) SamuelSK

Samuel
SP ?

SPominam si na StormPay, bol to jeden obrovsky Podvod (multimilionovo dolarovy, takmer az miliardovy).

A ako vidim, historia sa opakuje

Zaujimalo by ma, neporusuju nahodou ochranu osobnych udajov ?

Mozem aj ja zalozit mojidlznici.sk a napisat tam meno a adresu dlznika, ktory mi nevratil peniaze ?
0 0
abcd.kates abcd.kates

abcd.kates je offline (nepripojený) abcd.kates

Katija Pozri príspevok
Aby SP zavesila na internet zoznam plný chýb mohlo napadnúť len nepríčetnú osobu. Nielen, že by mala byť odvolaná zo svojho postu, ale aj zbavená svojprávnosti. Žeby tou osobou bol politik?
Neznalým pomerov v SP doporučujem prečítať si diskusiu k článku.
Zoznam dlžníkov nemusí sedieť

Mne sa najviac páči ten Fiktívny poistenec z mesačného výkazu
Písmeno F strana 32 a 33
Veru, aj ja som sa tam našla, a to mi pred dvoma mesiacmi prišla už "exekučná výzva" , bez predošlého upozornenia. Mala som ževraj nedoplatok nejakých 8 €, a exekučné trovy som platila skoro 140€. A aj napriek tomuto vysím na "nástenke dlžník"!!!!!
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekný deň všetkým,

tak ako viacerí i môj klient dostal pozdrav od VŠZP a to hneď na 2 x s rozpisom:
jeden=199501-200412 s tým, že sa môže odvolať do 15 dni od doručenia a sruhý za dobu 012005 až 201006, chcela som sa spýtať či sa môžem odvolať na prvú z dôvodu premlčania v zmysle Na základe obdržaného Výkazu nedoplatkov č. ......... zo dňa ....... na obdobie ......vznášam námietku z dôvodu premlčania poistného podľa zákona 580/2004 v zn. n. pr. paragrafy 21 a 32.a na druhú z dôvodu, že išlo o súbežný pracovný pomer a SZČO?

Ospravedlňujem sa, že to zadávam dvojmo.

Vďaka za skoru odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VieraPopluharova Pozri príspevok
Pekný deň všetkým,

tak ako viacerí i môj klient dostal pozdrav od VŠZP a to hneď na 2 x s rozpisom:
jeden=199501-200412 s tým, že sa môže odvolať do 15 dni od doručenia a sruhý za dobu 012005 až 201006, chcela som sa spýtať či sa môžem odvolať na prvú z dôvodu premlčania v zmysle Na základe obdržaného Výkazu nedoplatkov č. ......... zo dňa ....... na obdobie ......vznášam námietku z dôvodu premlčania poistného podľa zákona 580/2004 v zn. n. pr. paragrafy 21 a 32.a na druhú z dôvodu, že išlo o súbežný pracovný pomer a SZČO?

Ospravedlňujem sa, že to zadávam dvojmo.

Vďaka za skoru odpoveď.
Vierka, o aký nedoplatok ide ? Ak nebola splnená oznamovacia povinnosť, poistné sa nepremlčuje.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Ide o nedoplatok na zdravotnom (ospravedlňujem sa neskoro som zistila, že toto je SP) aa oznamovacia povinnosť bola určite splnená, nakoľko ide o SZČO od roku 1992, ukončil ju 31.12.2010, takže nie som si tam istá s tými lehotami premlčania, ak som dobre študovala oba zakony tak vlastne by mal mať celkovo premlčane až do roku 2005 včítane.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ide o nedoplatok na zdravotnom (ospravedlňujem sa neskoro som zistila, že toto je SP) aa oznamovacia povinnosť bola určite splnená, nakoľko ide o SZČO od roku 1992, ukončil ju 31.12.2010, takže nie som si tam istá s tými lehotami premlčania, ak som dobre študovala oba zakony tak vlastne by mal mať celkovo premlčane až do roku 2005 včítane.
ide o nedoplatok, ktorý eviduje aj SZČO, alebo len ZP ?
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Len ZP voči SZČO, súčasne celú dobu bol i zamestnanec.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VieraPopluharova Pozri príspevok
Len ZP voči SZČO, súčasne celú dobu bol i zamestnanec.
Vierka, predtým než podáš námietku treba skontrolovať či boli riadne podané výkazy preddavkov, ktoré sa podávali predtým ako sa začalo robiť RZZP. ZP sa platilo aj pri súbehu zamestnania a podnikania.
1 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Vďaka, si poklad.
0 0
Anja111 Anja111

Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

Ústredie Sociálnej poisťovne:

Sociálna poisťovňa upozorňuje svojich klientov na podvodné konanie pri vymáhaní pohľadávok.
Viacerí klienti dostali list s logom Sociálnej poisťovne a adresou odosielateľa Nevädzová 2030/8, 821 01 Bratislava (bez pečiatky), podpísaný Ing. Miloš Peterka, riaditeľ úseku vymáhania pohľadávok, v ktorom ich žiada o zaplatenie dlžného poistného na číslo účtu 13733430/5200. Sociálna poisťovňa varuje klientov, aby neuhrádzali na tento účet žiadne platby – číslo účtu nepatrí Sociálnej poisťovni a Ing. Miloš Peterka nie je zamestnancom Sociálnej poisťovne. V prípade doručenia podobného listu odporúčame klientom kontaktovať príslušnú pobočku Sociálnej poisťovne.
Sociálna poisťovňa, ústredie, podá v tejto súvislosti trestné oznámenie orgánom činným v trestnom konaní.
Formu podvodného listu nájdete tu.

Dokument bol revidovaný: 24.04.2012
8 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať