Zavrieť

Porady

Nenaplnná kapacita miest v CK

Ahoj všetci!!
Mám problém neviem ako ďalej.
Sme CK s mame s roznymi hotelmi podpisané zmluvy na termíny a obsadenosť kapacity miest. Do určitého dátumu, musíme vždy nahlasiť mená a klientov a samozrejme obsadenosť ubytovacích miest. Ked do určitého dátumu nenahlasime mena a obsadenosť miest, hotel nam to vyfakturuje v plnej sume ako keby sme mali v hoteli klientov, ako keby nejaku zmluvnú pokutu. NO normálne s DPh ako poskytnutú službu.
Ako máme postupovať pri účtovaní?? Ako poskytnutie služby aj ked nenastalo, no hotel to fakturuje ako keby prebehlo?
My účtujeme služby CK aj s DPH, nakoľko CK neuplatnuje DPH zo služieb?
Vedel by my niekto poradiť či to mám účtovať ako službu na 518/321, alebo to posudzovať ako zmluvnú pokutu 544/321?
Myslíte si , že je to pre nás daňový náklad??
Zúfalo čakám a prosím o radu skusenejších!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    soske
    Ahoj všetci!!
    Mám problém neviem ako ďalej.
    Sme CK s mame s roznymi hotelmi podpisané zmluvy na termíny a obsadenosť kapacity miest. Do určitého dátumu, musíme vždy nahlasiť mená a klientov a samozrejme obsadenosť ubytovacích miest. Ked do určitého dátumu nenahlasime mena a obsadenosť miest, hotel nam to vyfakturuje v plnej sume ako keby sme mali v hoteli klientov, ako keby nejaku zmluvnú pokutu. NO normálne s DPh ako poskytnutú službu.
    Ako máme postupovať pri účtovaní?? Ako poskytnutie služby aj ked nenastalo, no hotel to fakturuje ako keby prebehlo?
    My účtujeme služby CK aj s DPH, nakoľko CK neuplatnuje DPH zo služieb?
    Vedel by my niekto poradiť či to mám účtovať ako službu na 518/321, alebo to posudzovať ako zmluvnú pokutu 544/321?
    Myslíte si , že je to pre nás daňový náklad??
    Zúfalo čakám a prosím o radu skusenejších!!!
    Ak máte zmluvy bolo by dobré keby ste upresnili, za čo sa považuje tento Váš prípad nedodržania podmienok

    Diamant je offline (nepripojený) Diamant

    Adka Diamant
    Presne tak, v zmluve by mala byť uvedená aj sankcia za nedodržanie "plného stavu" a potom by ste to hádam mohli viesť ako zmluvné penále, alebo proste sankcie.

    Daduľa je offline (nepripojený) Daduľa

    Daduľa
    Pripajam sa k debate az dnes, vcera som uz nestihala.
    My podpiseme zmluvu s hotelom na urcitu kapacitu s tym, ze do urciteho datumu im zaplatime za tuto objednanú kapacitu miest. A zaroven sa zmluvne dohodneme ze 28 dni pred nastupom klientov, im nahlasime mena a terminy klientov. V pripade nedodrzania terminu nahlasenia klientov to je 28 dni dostávame 50% výšku stornopolatku
    19 dni dostávame 100% výšku stornopolatku.
    Hotely nam ten stornopolatok vyfakturujú, ako normálne poskytnutú službu, vrátane DPH.
    Co si myslíte ako to spravne zaúčtovať, ako službu alebo ako zmluvnú pokutu?? Lebo pre nas je to v podstate forma pokuty, za nedodrzanie podmienok?? A co s DPH??
    Čakam.

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    Môj názor:
    Robím účtovníctvo pre CK - nie obchodnú činnosť. Na jednom zo seminárov Ing.Kováčikovej bolo povedané, že stornopoplatok je sankcia a na sankciu sa nevzťahuje DPH. Preto si myslím, že analogicky ani hotel by nemal faktúrovať stornopoplatok s DPH. Treba to však v ich faktúre aj takto pomenovať - teda nie ako poskytnutú službu.

    Nenaplnná kapacita miest v CK

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.