Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Ahojte vsetci,
chcela som sa spytat vsetkych vas co nieco beriete ,na PP ci stale pocitujete nejaku uzkost alebo strach v podvedomi, lebo ja ano. Ja beriem na PP uz
3.mesiac Citalec a Xanax, na Xanax mam uz asi zavislost, lebo bez neho nemozem normalne fungovat. Panicke ataky uz nemam , ale uzkost a strach citim v poslednom case stale, nejak v podvedomi a nemozem sa toho zbavit.
Uz som bola taka optimistickejsia a znova som pesimisticka.
Poradte cosi. Dik, pekny den.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Ahojte,
neviem preco Vam lekari davaju xanax, ked je naozaj navykovy?Skus si od doktorky vypytat ine antidepresivum. Chcela by som sa poradakov este spytat, ci maju nejake skusenosti s antidepresivami a tehotenstvom.Zena ich ma vysadit akonahle sa dozvie , ze je tehotna. Mna by vsak zaujimalo, ako dlho sa z organizmu vsetko "vyplavi" ?!? A naozaj sa ludia nemate za co hanbit, je to jedna z najrozsirenejsich psych. chorob tejto "rychlej doby". Neznamena to hlboke psychicke narusenie. Drzim vsetkym palce.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahoj Mati,pravdupovediac aj mna to velmi zaujima a aj Marcelu,sme vo veku,ked je uz najvyssi cas na babo a teraz toto.ja som sa dozvedela totod psychiatricky ku ktorej chodim:ano,lieky sa nesmu brat,musia sa vysadit a pred planovanim aspon mesiac vysadit.
Od kamosky psychiatricky(ta je o 20 rokov ml.nez ta hore),ze ma pacientky,ktore su v stavoch,ze nemozu lieky vysadit,preto im davku znizuje,prvy trimester vydrzia bez a potom dalej beru udrziavaciu davku.
Od psychiatricky,ktora mi diagnostikovala UP na neurologii v KE:ma pacientky,ktore maju deti aj napriek liekom,dokonca ich volaju seroxatove deti,su tu a su zdrave.samozrejme ze matky brali udrziavaciu davku.
ja beriem Seroxat,kto ma skusenost tak poradte.kolegyna berie roky nejaky vefarin a vraj je na letaku,ze ma byt opatrna pri otehotneni,nie ze sa nesmie uzivat.
tak neviem.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

wayan Pozri príspevok
Ahoj Mati,pravdupovediac aj mna to velmi zaujima a aj Marcelu,sme vo veku,ked je uz najvyssi cas na babo a teraz toto.ja som sa dozvedela totod psychiatricky ku ktorej chodim:ano,lieky sa nesmu brat,musia sa vysadit a pred planovanim aspon mesiac vysadit.
Od kamosky psychiatricky(ta je o 20 rokov ml.nez ta hore),ze ma pacientky,ktore su v stavoch,ze nemozu lieky vysadit,preto im davku znizuje,prvy trimester vydrzia bez a potom dalej beru udrziavaciu davku.
Od psychiatricky,ktora mi diagnostikovala UP na neurologii v KE:ma pacientky,ktore maju deti aj napriek liekom,dokonca ich volaju seroxatove deti,su tu a su zdrave.samozrejme ze matky brali udrziavaciu davku.
ja beriem Seroxat,kto ma skusenost tak poradte.kolegyna berie roky nejaky vefarin a vraj je na letaku,ze ma byt opatrna pri otehotneni,nie ze sa nesmie uzivat.
tak neviem.
Ano, aj ja som v tom veku, kedy premyslam o dietatku. Viem z letakov, ze pri zistenom tehotenstve by sa mali lieky okamzite vysadit. Napriek planovaniu sa stava bezne, ze zena zisti, ze je v tom a uz byva vacsinou v nejakom tretom tyzdni az viac. Zatial to nie je moj pripad, ale je dobre sa informovat. Ja uzivam Anafranil, zatial len mesiac a pol. Myslela som si, ze som tremistka a az ked ma mama prehovorila, navstivila som psychiatricku.Ta mi diagnostikovala socialnu fobiu s panickymi atakmi. Ostala som z toho trocha vedla, ale vraj je tato porucha uz druhou najcastejsou po depresiach a ma ju velke mnozstvo ludi. Tvoja UP je uzkostna porucha ?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Dievčatá, nie som lekár, ale ak plánujete bábätko, tak by som na Vašom mieste uvažovala, ako sa čo najskôr dostať do "normálu", aby ste mohli lieky vysadiť. Vyskúšajte popri liekoch aj všetky ostatné dostupné alternatívy. Už sme ich tu popísali dosť, prejdite si celú tému ešte raz, možno si nájdete niečo pre seba. A asi by som si overila užívanie liekov počas tehotenstva s viacerými lekármi - napr. aj pediatrami, možno majú skúsenosti, ako to znášajú bábätká.
0 0
Martina80 Martina80

Martina80 je offline (nepripojený) Martina80

Eulalia Pozri príspevok
Dievčatá, nie som lekár, ale ak plánujete bábätko, tak by som na Vašom mieste uvažovala, ako sa čo najskôr dostať do "normálu", aby ste mohli lieky vysadiť. Vyskúšajte popri liekoch aj všetky ostatné dostupné alternatívy. Už sme ich tu popísali dosť, prejdite si celú tému ešte raz, možno si nájdete niečo pre seba. A asi by som si overila užívanie liekov počas tehotenstva s viacerými lekármi - napr. aj pediatrami, možno majú skúsenosti, ako to znášajú bábätká.
Eulalia, my skutocne uvazujeme, ako sa dat do "normalu". I ked z Tvojho prispevku mam pocit, ze nerozumies dostatocne ,o com tato choroba je. Prepac, ale asi nou netrpis. My totizto normalne sme. Nie sme mimo. Okrem liekov pravdaze, aspon ja, skusam aj ine alternativy. Temu som si preluskala uz davno a nie len na tejto webstranke.Na vplyv liekov na organizmus som sa informovala u viacerych lekarov. Ti mi vsak vzdy len odpovedali, ze sa musia vysadit okamzite po zisteni , ze je zena tehotna. Mna vsak zaujimalo, co sa stane, ak zena zisti, ze je tehotna a behom tych napriklad 3 tyzdnov, co je v tom, lieky uzivala. Len som sa chcela poradit, za aku dlhu dobu sa telo po vysadeni uplne ocisti.
0 0
letuska... letuska...

letuska... je offline (nepripojený) letuska...

ahojte všetci!!!už som tu písala,že príznaky panickej poruchy som pociťovala asi 5 rokov dozadu. všetko nasvedčovalo tomu, že je to panická porucha. minulý rok som navštívila psychológa a začiatkom tohot roku psychiatra. nasadil mi xanax a velaxin. lieky mi nerobili zle, no najviac mi pomohla psychoterapia psychológa a moji blízky. od minulého roku som začala mať k tomu všetkému bolesti brucha, častú stolicu, búšenie srdca. tento rok som sa začala triasť. našťastie mám skvelú obvodnú lekárku, ktorej sa nepozdávali všetky tieto príznaky a ani tlak 150/70. poslala ma na vyšetrenia a záver je: hyperfunkcia štítnej žľazy!!! tá spôsobuje všetky tie príznaky a dokonca aj psychické problémy. takže s psychiatrom ukončíme liečbu a začínam liečiť štítnu žľazu.
kto máte podobné problémy ako ja, dajte sa vyšetriť. nikdy neviete, či to nie je niečo iné než psychika.
a ostatním prajem veľa síl a energie na vyliečenie.
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Martina80 Pozri príspevok
Eulalia, my skutocne uvazujeme, ako sa dat do "normalu". I ked z Tvojho prispevku mam pocit, ze nerozumies dostatocne ,o com tato choroba je. Prepac, ale asi nou netrpis. My totizto normalne sme. Nie sme mimo. Okrem liekov pravdaze, aspon ja, skusam aj ine alternativy. Temu som si preluskala uz davno a nie len na tejto webstranke.Na vplyv liekov na organizmus som sa informovala u viacerych lekarov. Ti mi vsak vzdy len odpovedali, ze sa musia vysadit okamzite po zisteni , ze je zena tehotna. Mna vsak zaujimalo, co sa stane, ak zena zisti, ze je tehotna a behom tych napriklad 3 tyzdnov, co je v tom, lieky uzivala. Len som sa chcela poradit, za aku dlhu dobu sa telo po vysadeni uplne ocisti.
Veľmi často chodím do tejto témy, a sledujem, ako si ľudia vedia navzájom podať pomocnú ruku. Eulália je človek s veľkým Č a snaží sa pomôcť radou, naliať optimizmus a nepochybne toto všetko aj na základe vlastných skúseností. V tejto téme pred jej príspevkami smekám. A súhlasím a ešte raz súhlasím. Každý z nás v tejto téme sa stretol s pocitom úzkosti, smútku, a záležalo len od nás, ako a s kým sa dostať z tohoto bludiska. A nešlo to inak, ako so zaťatými zubami po tej tvrdšej, a hrboľatejšej ceste. Drieť sama na sebe, lebo aj tu platí: ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku.... Tu je každý príspevok vychádzajúci zo srdca. A tak už len na záver- Najťažšie víťazstvo je víťazstvo nad sebou.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Martina80 Pozri príspevok
Eulalia, my skutocne uvazujeme, ako sa dat do "normalu". I ked z Tvojho prispevku mam pocit, ze nerozumies dostatocne ,o com tato choroba je. Prepac, ale asi nou netrpis. My totizto normalne sme. Nie sme mimo. Okrem liekov pravdaze, aspon ja, skusam aj ine alternativy. Temu som si preluskala uz davno a nie len na tejto webstranke.Na vplyv liekov na organizmus som sa informovala u viacerych lekarov. Ti mi vsak vzdy len odpovedali, ze sa musia vysadit okamzite po zisteni , ze je zena tehotna. Mna vsak zaujimalo, co sa stane, ak zena zisti, ze je tehotna a behom tych napriklad 3 tyzdnov, co je v tom, lieky uzivala. Len som sa chcela poradit, za aku dlhu dobu sa telo po vysadeni uplne ocisti.
Martinka, keď si prelúskaš znovu všetky príspevky v tejto téme, zistíš, že, bohužiaľ, veľmi dobre už niekoľko rokov viem, čo je to panická porucha. A popísala som tu dosť svojich skúseností. A čo sa týka toho normálu - aj to som tu písala, že myslenie máme v poriadku, choroba nám neničí mozog ale dušu. Bola by si prekvapená, koľko ľudí s panickou alebo úzkostnou poruchou má vysoké až nadpriemerné IQ. Ale nepovažujem za normálne, ak ma choroba obmedzuje v plnohodnotnom živote. Nemyslím, že je to normálne, ak sa bojím cestovať v autobuse (prečítaj si, ako som vždy v autobuse počítala kandelábre), ak sa bojím vôbec vystrčiť nos z domu, ak nemôžem chodiť do spoločnosti a ak sa už niekde prinútim vypadnúť, vždy sa vopred 10 x uistím, že mám zo sebou lieky. A napísala som tu aj svoje skúsenosti, ako s týmito problémami bojujem ja. Z niektorých súkromných reakcií viem, že tieto moje skúsenosti aspoň trochu niekomu pomohli. A teším sa, že som si tu dušu nevylievala nadarmo. Ak pomôžem aspoň jednému človeku, Pán Boh zaplať, aj to sa oplatilo. Nie je normálne ani to, že musíme užívať lieky a v tomto prípade dlhodobo. Normálne je byť zdravý a je jedno, či máš zlomenú nohu alebo panickú poruchu. O tom bol ten normál.
Práve preto som chcela Vašu pozornosť upriamiť na tie možnosti, ktoré pomáhajú zdolať PP rýchlejšie, ako len za pomoci liekov. Mať bábätko je tiež normál. Ale brať niektoré lieky v tehotenstve je riziko, preto som hovorila o tom, že treba skúsiť všetky cesty, aby ste nemuseli brať lieky a mohli mať krásne a zdravé bábätká, tie nádherné, voňavučké uzlíčky radosti.

P.S.Danilke ďakujem za obhajobu, od začiatku sa nielen v tejto téme stretávame, vie, čo som si už preskákala a s čím bojujem.
Držím Vám všetkým palce - aj aj sebe, samozrejme.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte vseetci poradaci.na obhajobu Evky:urcite si vsetkym presla takisto,je to vidiet z prispevkov a myslim si,ak by nevedela o co ide,nebola by tu a nesnazila by sa pomoct.K obhajobe inych:ludia,co to prezivaju po prvy ci druhy krat to beru tragickejsie a negativnejsie nez ti,co sa s tym uz dlhsie vyrovnavaju,ved clovek si zvykne na vsetko.ja som uz pomaly tiez priekopnik co sa tyka PP a Up,ale ked si vsimnete aka som bola vylakana,ked som sa sem dostala a prezivala prve tyzdne po navrate choroby...no co ja viem.
Viem,je to hrozne a otrasne,niekedy az nespravodlive,ked sa pozeram po mojom okoli s akymi vecami maju ludia "problemy".Pritom vacsinu casu ziju v dusevnej pohode,mozu vypnut,ist sa odviazat,co je pre mna velmi tazke,vzdy sa citim napata,niekedy az ina nez ostatni a to som donedavna patrila medzi nich.na druhej strane ma to naucilo byt viac empaticka a asertivna.nachadzam nove zdroje,aj alternativnu medicinu ako spominala Evka,som prezreta od hlavy po paty,co sa tiez nedostane nikomu len tak...len neviem,ci je to to spravne,z coho by som sa mala aspon trochu tesit.mam pocit, ze zijem len na 70%.a chcem babo,musim verit,ze sa to nejak vyriesi,robim si plany a tesim sa z toho...a ak by som musela ostat na liekoch,verim,ze je nejake riesenie.velmi vam vsetkym fandim a dakujem za podporu.momentalne beriem len seroxat,jednu tbl rano,ziadny xanax.citim sa lepsie,hoci mam pocit unavy dost casto,no a este sa mi vzdy tazsie dycha....asi pojdem na zatazove testy,ci nemam nieco s plucami...len tam mi to potvrdia na 100%.ak by som sla k hocakej lekarke...urcite by mam hodila medzi pacientov.chystam sa druhy krat ku kineziologicke,od prveho sedenia sa mi konecne spomalil tep,co ma veeeelmi tesi...vdaka Evke,ktora ma do tohto problemu uviedla.tak zatim tolko. Janka
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

ja mam hypothyreozu,no aj napriek liecbe mam taketo stavy a problemy,depresie suvisia so stitnou na beton,len sa to bohuzial neda liecit len tak,stitna robi sarapatu a PP sa to paci tak sa k tomu prida.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Janka, lepšíš sa, už to nie je také zúfalé Hurá! Gratulujem a držím palce.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Vdaka...a hej...mas ss,to je asi telepatia....
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Vdaka...a hej..mas ss....telepatia?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan Pozri príspevok
Vdaka...a hej..mas ss....telepatia?
Žeby?
0 0
*agatha* *agatha*

*agatha* je offline (nepripojený) *agatha*

ahojte, ako tak citam prispevky v zdravi - stitna zlaza moze za vacsinu zdr. tazkosti. :-( mne zistili zvysenu funkciu stitnej zlazy.no a samozrejme, ako vy ostatni, mam aj kopec sekundarnych priznakov: busenie srdca, casta stolica - chudnem jedna radost, zhorsuje sa mi alergia a pod. dalej ani nemusim pisat, ved to poznate. no a samozrejme, ze mi to vplyva i na psychiku. teraz sa dopujem trikrat denne kadejakymi liecikmi a zatial sa citim fajn, aj ked su aj ciernejsie dni. drzim vam vsetkym palce, aby ste sa vsetci citili fajn. a ak je to mozne, skuste hladat pricinu PP, UP a inych psychickych problemov aj v inom. nikdy neviete, kde moze byt jadro problemu. drzte sa.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte "panici".citili ste sa aj vy dnes brutalne unaveni?ja som pomaly v praci zaspala,ledva vidim na oci.mate nejaku skusenost,ci radu na odburavanie takejto unavy?vdaka
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Ahoj Wayan,
mne tak bolo vo stvrtok. Inak dnes bolo zle mnohym kolegom v praci,
bolela ich hlava a boli velmi unaveni a to navyse nemaju PP a neberu lieky, ktore utlmuju. Skus to ginko biloba a vela vitaminov po zime a oddychuj,
ked citis , ze ti treba.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Chcem sa spytat ohladne stitnej zlazy.
Mne lekarka robila bezne krvne testy a pytala som sa jej,
ci mi robila aj testy na hormon stitnej zlazy, vravela , ze ano
a ze je to O.K. Stalo sa vam, zeby ste mali problem so stitnou
a beznymi testami od obvodnej vam nezistili poruchu?
Citala som tu o tom , ze aj porucha stitnej moze sposobovat taketo psychicke poruchy...
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

hladina hormonov kolise,nie vzdy sa po jedinom vysetreni ukaze,ci s nou mas problem.skor si ale myslim,ze ak s nou problem je,malo by ti to ukazat.ja mam momentalne vysledky o.k,beriem vsak lieky na udrzanie normy.predtym som mala lekara,co mi ziadne lieky na nu nedaval a tak mi vysledky skakali jedna radost,raz norma a tak mimo normy.zmenila som preto lekarku,ta ma odsledovala a nasadila liecbu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať