Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

To AIMA:
poznám webovú stránku Sašu Pueblo, ale viac o ňom neviem nič. Ak si na www.amicusmind.sk nenašla nikoho blízko Tvoho bydliska, skús tam zavolať, či nemajú v evidencii kineziológa v Tvojom okolí. Manželia Korčekovci sa venujú nielen aplikácii kineziológie na klientov, ale aj sami vedú kurzy kineziológie. Ale aj to sú len informácie z webu. Ja osobne by som sa ale radšej zverila do ich rúk, ako do rúk niekoho, kto si vopred vyžiada vyplnenie siahodlhého dotazníka. Klasický kineziológ taký dotazník nepotrebuje. Pri kineziologickom odblokovaní si pri úplnom vedomí, nie je tam ani stopa po hypnóze. Nikto s Tebou nemôže manipulovať, ak si Ty vnútorne presvedčená, že sa nedáš. S hypnózou by som ani ja nesúhlasila, pretože by som mala pocit, že sa mi niekto cudzí hrabe v mojej mysli. Kineziológ pomocou svalového testu zistí, v ktorej dobe vznikol blok - energetický, emočný a pod. - a len Ti pomôže, aby sa Ti otvorilo Tvoje podvedomie a aby sa ten blok dostal von. Ty sama si ho potom upravíš tak, aby viac nespôsoboval problémy. Len nezabudni, že tých sedení je treba viac, pretože podlomená psychika je následkom mnohých stresov a problémov a zvyčajne sa to zbieralo pekných pár rôčkov. Teda ani na liečenie neplatí, že sa raz spraví hókus-pókus a som v poriadku. Viem, že tie poplatky, ktoré berú kineziológovia sú dosť vysoké, ale aby niekto mohol odblokovávať, musí absolvovať asi 12 kurzov, z ktorých každý stoji aj 7-8 tisíc korún.
Držím palce a daj vedieť, ako sa Ti darí.
0 0
nikuska01 nikuska01

nikuska01 je offline (nepripojený) nikuska01

Mam jednu otazocku,. Je mozne, ze by som z xanaxu alebo coaxilu bola dost podrazdena na akykolvek hoci mensi podnet? Ked tak spatne premyslam, mam pocit, ze som taka zacala byt odkedy beriem xanax. Sice mam davku le 0,25 mg 2-3x denne ale vsimla som si a uz mi to povedal aj priatel a mama, ze som v poslednej dobe hrozne podrazdena a ked ma nieco riadne vytoci tak sa az roztrasiem a kricim dost kricim.... . Lekarka mi sice povedala, ze v sebe dusim zlost za to vsetko co ma trapilo, takze mozno sa to takto nejak zo mna dostava von ale neviem. Nechcela by som ublizovat svojim blizkym. A i ked sa velmi snazim, niekedy to nejde. Kolegyna, ktorej trapne poznamky som vzdy dokazala odignorovat ma teraz dokaze tak vytocit, ze az musim odist z kancelarie, lebo by som jej musela vytrhat vlasy .
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Ahojte,
ako zvládate tieto horúčavy? Mne bolo tento týždeň v práci zle, cítila som slabosť v celom tele a mierne ma triaslo, keď vyleziem z kancelárie na vonok, myslím si, že omdliem z toho vzduchu, začínam mať strach prejsť z práce domov, to nehovorím čo sa deje teraz v neklimatizovaných autobusoch, musela som sa napchať Frontinom, ktorý už neberiem len vo výnimočných prípadoch, keď už nič nepomáha a je mi fakt hrozne zle, v auguste máme ísť na dovolenku do Chorvátska a ja už mám teraz v mysli ako prežijem cestu v aute a to neznesiteľné teplo, bojím sa či tam ísť, bez liekov ani na krok, a to nehovorím už ani o tom, keď sa napchám liekmi, čo bude so sexom, čo je na dovolenkách bežná vec, zasa budem úplne mimo, muž nebude mať na mňa nervy. Poraďte čo s tým. Ako sa máte AIMA, MARCELA vy v tomto teple? Zdravím aj ELUALIU.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Ako sa mame Avril? Dakujem. Ja mizerne.... Je mi zle z toho tepla, este mam aj zvysenu teplotu neviem preco, nic ma nebavi, lebo mi je smutno za vcerapochovanym kamaratom a uz mi je smutno zo vsetkeho, nejak nevidim v nicom zmysel , vcera som cely vecer plakala - konecne!! A strasne som sa ,estektomu vsetkemu ,rano nahnevala na sefa, az mi bolo zle, ale co sa tyka paniky, tak neprepukla, chvalabohu.
Avril, len pekne chod na dovolenku, ved budes mat poruke lieky,
a tam uz to bude fajn, slnko a voda ti vycistia hlavu.
Drzte sa.
0 0
hrusticka hrusticka

hrusticka je offline (nepripojený) hrusticka

mladá pojašená baba ?
Ahojte, aj ja trpím na PP už asi tak 6 rokov. Nestačila som si prečítať všetko čo tu píšete ale viem o čom to je . Čo som brala ako veľký úspech bolo že som vydržala 2 roky bez antidepresív ale teraz znovu nabieham na AD. Ale nie toto chcem písať - možno neskôr, ale čítala som že niekto hľadá kineziológa v okoli Žiliny - ja mám kontakt na pani z Martina: p. Kulichová 0905734527 je v budove Živeny - teda dúfam že toto číslo stále platí, ja som to skúšala celkom na začiatku keď som ešte nevedla že skončím u psychiatričky a môžem povedať že to bolo zaujímavé, trochu mi to pomohlo - pookrialo moje srdiečko ale hlavne dušička no nie na dlho - teda aby som to uviedla na pravú mieru - nepomohlo mi to - len som viac rozmýšľala nad niečím iným ako nad PP tak dúfam že som trošku pomohla. Len sa chcem opýtať akú antikoncepciu používate keď užívate AD. Tak želám príjemný víkendík. Katka
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Ahojte, no tak a už som mala po dlhšej dobe zasa panický záchvat, nebol až taký intenzívny, trvalo to asi 15 min, musela som zhltnúť celú tabletku Frontinu, kým som sa nedostala do "normálu", začala som sa potiť, triasť, búšilo mi srdce, a desne sa mi zle dýchalo nemohla som sa poriadne nadýchnúť, mala som pocit, že mám v krku veľkú hrču a nemôžem nič prehltnúť, myslím si, že to vyvolalo to, že som musela asi pol hodiny čakať na blbý autobus, keď som išla z práce, ktorý dlho meškal a potom tie podmienky v tom autobuse, no hrozné v tej saune, už pred tým, než som tam nastupovala som sa chvela a nebolo mi najlepšie a doma to už vyvrcholilo. Keď si spomínam, túto poruchu mi diagnostikovali presne pred tromi rokmi a tiež to bolo cez takéto horúčavy, minulý rok bolo v júli tiež strašne horúco a vtedy som tiež dostala panický záchvat, jednoducho môj organizmus tieto teplá neznáša a funguje u mňa ako spúšťač panických záchvatov, a k tomu ešte mám problémy s tlakom, ktorý mi skáče raz je vysoký a potom zas nízky, bolí ma hlava a piští mi v ušiach, no hrôza, neprajem nikomu.
Marcela, je mi ľúto, že si prišla o blízkého priateľa, úplne Ťa chápem ako Ti je, mne keď zomrelo dieťatko, tak som mala hrozné úzkosti derpesie a to bolo všetko preto, lebo som sa nemohla riadne uvoľniť a vyplakať, tú bolesť som dusila v sebe, až keď sa mi podarilo riadne vyplakať sa mi uľavilo, preto je dobre, že sa môžeš vyplakať aj keď ten smútok Ťa možno bude ešte dlhšie trápiť. Drž sa, držím Ti palce, aby si to prekonala!
PS. Nejak mi blbne internet, tak som to poslala viac krát.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Takéto horúčavy znášajú zle aj zdraví ľudia. Len ak začnete myslieť na to, ako Vám bude z toho horka zle, tak si ten záchvat paniky aj privoláte. Ja sa snažím hovoriť si, veď aj včera bolo tak horúco a vydržala som to v pohode, tak prečo nie dnes, určite to aj dnes dobre dopadne. A už si predstavujem, ako si v nedeľu poviem, no čo, veď dnes je len 30, predvčerom bolo 37 a vydržala som to, toto už je lahoda. Skrátka, skúšam sa nalaďovať pozitívne, aby som tú potvoru zbytočne nepriťahovala.
Želám všetkým pekný víkend.
0 0
lotosovy_kvet lotosovy_kvet

lotosovy_kvet je offline (nepripojený) lotosovy_kvet

Ahojte vsetci,
aj mne diagnostikovali PP pred mesiacom,
beriem Cipralex a Xanax len pred nejakym velkym naporom (napr. verejne vystupenie, som totiz tremista) Psychiater mi povedal, ze po pol roku
by mi mohol vysadit lieky a je mozne, ze to odozneje a ja budem uplne OK...
Druha vec je, ze je tiez neverim, ze lieky mozu riesit KOREN. ALe: dostala som prvy - a zatial posledny zachvat - na vrchole dlhodobeho stresu a prepinania sil. Ako ked praskne strunka... tak som to citila, ze som to prehanala, s pracou, s malo spankom, s prilisnym prezivanim veci, ktore som MOHLA brat lahsie + malo relaxu, malo kontaktu s duchov. silami (co mi robi dobre), malo fyzickej aktivity. Lieky su barlicka, ale chcem uplne inak zit a verim, ze budem OK.

Vsetkym drzim palce. Ale to "hladanie korenov" je urcite nutne!
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

ahojte vsteci poradaci,zvlast zdravim Marcelku(vyjadrujem uprimnu sustrast) a Eulaliu,ostatne moc nepoznam.bola som dost zaneprazdnena...ale uz som tu a samozrejme s problemom.preto vas prosim, ak sa da, cim skor mo poradte.vysadzam seroxat,prv som presla asi tak dva tyzdne na polku kazde rano a posledny tyzden polku kazde druhe rano.....hadajte ako mi je?
Hrooozne...ale zatial to zvladam...len ma chyta smutok a bezradnost.vyzeralp to so mnou celkom ok.no posledne dni?brni mi tvar...trpne pri akomkolvek rychlom pohybe a niekedy len tak.mam zrychleny pulz,tazsie sa mi dycha a hlava je ako cudzia..presne ako popisujete.zajtra volam lekarke...len si nie som ista,ci mi pporadi dobre...predsa ma vsetko len sprostredkovane,nikdy tym netrpela.tak co vy na to?este to vydrzat?prejde to?je to len "abstak"?
uz chcem zit normalne...a hlavne som sa tesila,ze zacneme pracovat na babatku.manzelovi nic nevravim,zatial....myslim,ze to nepochopi tak ako by ,mal...uz pocujem:ved to je z pocasia...nic si nenahovaraj ....a bla....
Budem veeeeelmi vdacna za kazdu prakticku radu.drzim vam palce.
Marceli,skus si tu teplotu nemerat par dni...aj ja mam zvysenu...ale uz nemeram.inac v case obeda...od 11 do 15 sa telesne teplota zvysuje nad normal.to mam od obvodnej.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan Pozri príspevok
ahojte vsteci poradaci,zvlast zdravim Marcelku(vyjadrujem uprimnu sustrast) a Eulaliu,ostatne moc nepoznam.bola som dost zaneprazdnena...ale uz som tu a samozrejme s problemom.preto vas prosim, ak sa da, cim skor mo poradte.vysadzam seroxat,prv som presla asi tak dva tyzdne na polku kazde rano a posledny tyzden polku kazde druhe rano.....hadajte ako mi je?
Hrooozne...ale zatial to zvladam...len ma chyta smutok a bezradnost.vyzeralp to so mnou celkom ok.no posledne dni?brni mi tvar...trpne pri akomkolvek rychlom pohybe a niekedy len tak.mam zrychleny pulz,tazsie sa mi dycha a hlava je ako cudzia..presne ako popisujete.zajtra volam lekarke...len si nie som ista,ci mi pporadi dobre...predsa ma vsetko len sprostredkovane,nikdy tym netrpela.tak co vy na to?este to vydrzat?prejde to?je to len "abstak"?
uz chcem zit normalne...a hlavne som sa tesila,ze zacneme pracovat na babatku.manzelovi nic nevravim,zatial....myslim,ze to nepochopi tak ako by ,mal...uz pocujem:ved to je z pocasia...nic si nenahovaraj ....a bla....
Budem veeeeelmi vdacna za kazdu prakticku radu.drzim vam palce.
Marceli,skus si tu teplotu nemerat par dni...aj ja mam zvysenu...ale uz nemeram.inac v case obeda...od 11 do 15 sa telesne teplota zvysuje nad normal.to mam od obvodnej.
Janka, asi si začala lieky vysadzovať trochu skoro. K tej lekárke bež čo najskôr. A čo sa týka manžela - toto poznám, ani mne veľmi moji najbližší nechceli veriť, že mi niečo je, tiež som počula reakcie, že sa nudím a vymýšľam si. Podľa mňa je PP dosť závažná vec nato, aby o tom vedel aj manžel. Nehovor mu nič, posaď ho pred PC a nech si prečíta celú túto tému. Možno sa potom bude na to pozerať inak. Ale je možné aj to, že nechce zľahčovať Tvoje problémy, len sa snaží Ťa utešiť a povzbudiť. Skús to. Ľahšie sa bojuje s problémami, ak niekto stojí pri nás a povzbudzuje nás.
A keď už budeš u lekárky, hneď sa jej popýtaj aj na vplyv týchto liekov na tehotenstvo a bábätko. A ak si zvládla tieto horúčavy bez toho, aby si sa zrútila, nie je to špatný výsledok. Ako pokračuješ s kineziologickými sedeniami?
Držím vám všetkým palce.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Práve som v archíve našla tému SRT - veľmi dobrá metóda alternatívnej medicíny. Prečítala som si ju a je tam veľa vecí, ktoré by Vám všetkým mohli pomôcť. Skúste sa na to mrknúť.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Ahojte zienky,
zas je som mnou nejako zle, pisala som naposledy , ze sa necitim dobre,
ale je to horsie a horsie, v sobotu som bola na svatbe daleko od domova a po ceste tam a este aj tam mi bolo velmi zle, myslela som ze je po mne.
Potom to preslo, aj som sa bavila do noci, ale rano po zobudeni zase divne stavy strasnej uzkosti cely den a dnes to iste. Tazko sa mi dycha, busi srdce, divno v hlave, vyhybam sa ludom a vsetkemu, mam problem sa najest.
Bojim sa, ze sa budem musiet zase vratit k tabletkam. Optimizmus ma nadobro opustil. Nechcem skoncit v blazninci. To sa fakt neda vyliecit, to budeme cely zivot odkazane na nejakych tabletkach s mnozstvom negativnych ucinkov?
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Ahojte,
tak už sa nám konečne trochu ochladilo, hádam bude lepšie. Marcela ako dlho si bez liekov? Rozmýšľam presne ako Ty, či sa to už nikdy neskončí a naveky budeme odkázané na tých hnusných tabletkách. Mne dnes ráno, keď som sa prebudila bolo tiež tak hnusne, točáky, hrča v krku nemohla som sa ani poriadne napiť, úzkosť, depka. Minulý rok som vydržala najviac bez liekov 2 týždne, prestala som ich užívať z dňa na deň, preto lebo moja lekárka tam vtedy nebola, tak som si nešla ku inej dať napísať recept a bola som bez nich, zvládala som to v pohode, ale asi po 14 dňoch to prišlo, únava, slabosť, malátnosť a trasenie, musela som si hneď dať Cipralex, potom to prešlo a bol zasa pokoj, ale len s tabletkami. Je to ťažké, ja chcem tiež ukončiť už toto nekonečne užívanie liekov, ale bojím sa mám strach. Máme to ťažké, drž sa. Skús sa poradiť so svojou lekárkou o tomto probléme, musí predsa existovať aj iný spôsob. Možno, že Ti bude len prechodne takto zle, keď si teraz prekonala také smutné obdobie a po čase Ti to prejde a bude zas dobre. Držím Ti palce, aby si to zvládla a prekonala, napíš ako to zvládaš. AVRIL.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Mila Avril, diky za podporu.
Lieky som vysadila presne pred 3-ma tyzdnami.
Prvy tyzden sa mi priserne krutila hlava a vsetko vlnilo,
potom po tyzdni to preslo a bola som rada.
Po dvoch tyzdnoch od vysadenia som sa dozvedela o smrti kamarata, este aj tie horucavy do toho, tak neviem, z coho to mam. Najviac mi vadi ta zvysena teplota stale. Neviem z coho to je, normalne ju mavam len tyzden pred menstruaciou. Ani si ju nemusim merat, vzdy presne viem, tak to citim, ze ju mam a aku vysoku. Inak lieky som si vysadila sama od seba bez lekara, trvalo to 3 tyzdne, kym som sa toho zbavila , znizovala som si davky po stvrtkach.
Gynekolog mi tvrdil, ze tie poruchy mam koli chybajucim hormonom a ze sa mi netvori ovulacia, ze ked budem brat iste hormony, co beriem, malo by mi byt dobre. Ja uz tym lekarom neverim. Kazdy si tvrdi svoje.
Inak ta obdivujem AVRIL , docela to zvladas, po tom vsetkom co si prezila, nechcem si ani predstavit co to muselo byt... papa
0 0
lotosovy_kvet lotosovy_kvet

lotosovy_kvet je offline (nepripojený) lotosovy_kvet

Mna by zaujimalo, v com vidite hlavne negativa tych liekov.
PReco su "hnusne"? (Instinktivne verim, ze hnusne SU )
Ja beriem Cipralex cca 3 tyzdne + trochu Xanaxu a stale sa pozorujem co to so mnou robi, ale nic velmi som nespozorovala, okrem nevolnosti, ktora presla. Problem je, ze sa mi to prekryva s obdobim velkej vycerpanosti , stale sa mi chce spat a som unavena. ALe to vraj nie je z tych liekov...
AKe ine zle vplyvy ste na sebe vypozorovali? VElmi ma to zaujima.
Mozu z toho trebars vypadavat vlasy?

Dakujem.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

lotosovy_kvet Pozri príspevok
Mna by zaujimalo, v com vidite hlavne negativa tych liekov.
PReco su "hnusne"? (Instinktivne verim, ze hnusne SU )
Ja beriem Cipralex cca 3 tyzdne + trochu Xanaxu a stale sa pozorujem co to so mnou robi, ale nic velmi som nespozorovala, okrem nevolnosti, ktora presla. Problem je, ze sa mi to prekryva s obdobim velkej vycerpanosti , stale sa mi chce spat a som unavena. ALe to vraj nie je z tych liekov...
AKe ine zle vplyvy ste na sebe vypozorovali? VElmi ma to zaujima.
Mozu z toho trebars vypadavat vlasy?

Dakujem.
Ešte som síce nepočula o tom, že by od antidepresív vypadávali vlasy, ale popýtaj sa lekára, ten Ti vie najlepšie povedať aké vedľajšie účinky môžu lieky mať. A "hnusné" sú tie naše lieky asi preto, že inštinktívne vieme, že liečia iba príznaky, ale nie príčiny našich problémov. Bohužiaľ, liečba takéhoto ochorenia je väčšinou beh na dlhé trate. A rozhodne by som sama od seba bez porady s lekárom lieky nevysadzovala.
0 0
AVRIL AVRIL

AVRIL je offline (nepripojený) AVRIL

Ahojte,
ja som tiež ešte nepočula, aby z antidepresív vypadávali vlasy. Elualia to jasne a výztižne pomenovala - liečia len príznaky, ale nie príčiny naších problémov. Lotosovy Kvet, pozri si stranky www.edusan.sk a www.nobel.sk, tam mas v príbalových letákoch uvedené aké spôsobujú vedľajšie účinky. Čo sa týka mňa, tak mne spôsobuje únavu a ospalosť len Frontin, beriem tiež Cipralex, z toho som bola malátna, len prvé dva týždne kým nezabral, už som si na to zvykla, ale za hnusné ich považujem aj preto, lebo sa nesmú brať v tehotenstve, pri dojčení a spôsobujú tiež sexuálne poruchy, čo je u mňa na dennom poriadku. Poraď sa so svojou lekárkou o vedľajších účinkoch, tak ako Ti už poradila Elualia.
0 0
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Ahojte,

som rada že som natrafila na túto stránku. Doteraz som nevedela ani čo mi je. Brala som to tak že to tak musí byť - že sa mi stále točí hlava a prežívam stále strach - ísť do obchodu, nastúpiť do autobusu a pod. Tieto stavy mám dlhé roky a nikdy som o tom nikomu nepovedala. Vždy som sa s tým nejako vyrovnala alebo hladala iné riešenia.
Cipralex beriem necelé dva týždne a veľmi zle ho znášať. Nevolnosť - dúfam že to prejde. Predpísala mi ho neurologička - pritom som sa sťažovala na chrbticu, ale asi videla aká som celá vyklepaná. Prežívam teraz veľmi zlé obdobie - rozpadá sa mi manželstvo, som bezdetná a asi zostanem sama v novom cudzom meste. Neviem ako to všetko zvládnem.
Neviem či to mám PP - taký záchvat som zažila iba raz po prvej tabletke Cipralexu - nevolnosť, návaly horúčav, mdloby - prešlo to do 10-tich minút. Potom o pár dní zase návaly horúčav a nevolnosť. Mne dosť vypadávajú aj vlasy ale asi je to stresom. Nemám sa ani s kým o tom porozprávať. Ak by bola nejaká dievčina z HC, ktorá má pobodné problémy - tak budem rada keď mi dá vedieť. Ahojte
0 0
lotosovy_kvet lotosovy_kvet

lotosovy_kvet je offline (nepripojený) lotosovy_kvet

Mila Jantana,

podla mojho nazoru by si sa mala zverit do ruk dobreho psychologa, resp. psychiatra (v mensom meste je to mozno "trapne", lebo ludia maju predsudky, ze "blazni" idu na psychiatriu... ja byvam v BA, a vlastne aj tu je to tak... ale treba sa na to VYKASLAT. Treba to brat ako kardiologa, ked mas chore srdce. NIe je to HANBA - a napr. v BA, psychiatra mozes vyhladat aj bez odporucenia obvod. lekara.)
Lieky su fajn ako "prva pomoc", kedy mas istotu, ze ti nieco pomoze v pripade nudze. Je to velka psychicka opora. I ked - ak si citala predchadz. 34 stran, vela sa tu diskutuje o hladani KORENOV, co je to najdolezitejsie. Ale len malo ludi si s tym vie samo poradit...
TAkze, nevahaj, a chod za odbornikom. NEurolog urcite nestaci.
NAvyse rozvod je dostatcna trauma/stres aj pre uplne zdraveho cloveka, nieto pre cloveka s oslabenym nerv. systemom... PO svete behaju vsak miliony ludi ako ty, neber to ako "tazku diagnozu" prosim ta.
Su aj "geroji", ktorym nikdy nic nebolo navonok, a potom zrazu spachaju zamovrazdu. NIKTO nie je DOST SILNY. NEber sa ako "slaboch" a podobne. TO je zaklad. A musis verit, ze ten stav v ktorom zijes sa DA ZMENIT.
VELA STASTIA.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

lotosovy_kvet Pozri príspevok
Mila Jantana,

podla mojho nazoru by si sa mala zverit do ruk dobreho psychologa, resp. psychiatra (v mensom meste je to mozno "trapne", lebo ludia maju predsudky, ze "blazni" idu na psychiatriu... ja byvam v BA, a vlastne aj tu je to tak... ale treba sa na to VYKASLAT. Treba to brat ako kardiologa, ked mas chore srdce. NIe je to HANBA - a napr. v BA, psychiatra mozes vyhladat aj bez odporucenia obvod. lekara.)
Lieky su fajn ako "prva pomoc", kedy mas istotu, ze ti nieco pomoze v pripade nudze. Je to velka psychicka opora. I ked - ak si citala predchadz. 34 stran, vela sa tu diskutuje o hladani KORENOV, co je to najdolezitejsie. Ale len malo ludi si s tym vie samo poradit...
TAkze, nevahaj, a chod za odbornikom. NEurolog urcite nestaci.
NAvyse rozvod je dostatcna trauma/stres aj pre uplne zdraveho cloveka, nieto pre cloveka s oslabenym nerv. systemom... PO svete behaju vsak miliony ludi ako ty, neber to ako "tazku diagnozu" prosim ta.
Su aj "geroji", ktorym nikdy nic nebolo navonok, a potom zrazu spachaju zamovrazdu. NIKTO nie je DOST SILNY. NEber sa ako "slaboch" a podobne. TO je zaklad. A musis verit, ze ten stav v ktorom zijes sa DA ZMENIT.
VELA STASTIA.
Absolútny súhlas. Ak si nevieš sama rady, treba ísť odborníkovi. My Ťa tu môžeme len povzbudiť a držať Ti palce, preto si tu vylievame srdiečka. Ja osobne napr. Cipralex znášam veľmi dobre, ale tiež som raz dostala liek, už si nepamätám názov, ktorý mi "nesadol" a naplno sa u mňa prejavili všetky vedľajšie účinky, že som nemohla vôbec chodiť. Preto treba ísť psychiatrovi, ktorý môže nasadiť iné, pre Teba vhodnejšie lieky.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať