Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marcela91 Pozri príspevok
Eulalia
a nerozmyslala si nikdy o tom,
ze po tolkych rokoch uzivania liekov
by si mozno vedela zit aj bez nich, keby si moc chcela??
Marcelka, chcela by som a moc.... Aj som mala obdobia, kedy som nemusela brať lieky, ale tej potvore sa u mňa asi veľmi páči, lebo sa vracia ku mne ako domov A viem si predstaviť aj život bez liekov. A rozmýšľam o tom neustále. Tak si vyber
0 0
liliene liliene

liliene je offline (nepripojený) liliene

Mila Eulalia, dakujem za odpoved! Potesila si ma.
Nevies prosim ta nahodou o nejakom dobrom odbornikovi
na kineziologiu v BA?

Inak, tvoje vsetky prispevky su tak velmi fundovane a mudre, ze mam stale pocit, ci nie si priamo
psycholog... prinajmensom mas velke nadanie na taku profesiu.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

liliene Pozri príspevok
Mila Eulalia, dakujem za odpoved! Potesila si ma.
Nevies prosim ta nahodou o nejakom dobrom odbornikovi
na kineziologiu v BA?

Inak, tvoje vsetky prispevky su tak velmi fundovane a mudre, ze mam stale pocit, ci nie si priamo
psycholog... prinajmensom mas velke nadanie na taku profesiu.
Do psychológa mám vééééééľmi ďaleko Lepšia som v inej robote. To sú všetko len skúsenosti "životom ošľahanej 17-tky"
0 0
mywal mywal

mywal je offline (nepripojený) mywal

Ahoj,

poznam vynikajucu knihu:
Praško-Praškova: Jak zvládnout paniku a strach cestovat. Grada 1998.

Panickou poruchou nastastie netrpim, ale pred par rokmi som mavala zvlastne stavy, ktore lekari - bez toho, aby to povtrdili vysetrenia ako EEG, CT - oznacili ako epilepsiu. Tuto "diagnozu" som odmietla a zacala som chodit ku psychologicke (na zaklade zdrav. problemov preplacala poistovna). Tie stavy prestali, dufam, ze navzdy... Netreba sa bat, treba si svoje zdravie riesit.
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Chcem sa opýtať ako sa volá tá kniha??
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Kolkými mg ste začínali keď ste začali brať lieky?Aj keď je to u každého iné?
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Alex, ja som mala neprijemny zazitok s tbl. Velafax, ked som zacinala,
dala som si len polku , to je 10 mg a poviem ti, myslela som ze som sa zblaznila, zvracala som, hrozive stavy. Potom som to nebrala a lekarka mi predpisala Citalec a sama som si davkovanie urcila, najprv 4 dni stvrtku,
ked mi nebolo zle, zacala som polku tyzden brat a potom tristvrtiny par dni a nakoniec celu 20 mg tabletu.
0 0
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

Ono zalezi aj na type lieku,kazde sa berie s inymi mg. Ja som napriklad teraz na Zolofte(Asentre) .Zacinal som s 50 mg raz denne,teraz jem 150 mg.
0 0
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Ahojte,

chcem sa poradiť. Užívam Cipralex 10 mg jednu tabletku ráno. Po dvoch mesiacoch sa cítim lepšie - má z vás niekto skúsenosti že si dávku sám znížil na polovicu a postupne vysadzoval.Sú postačujúce dva mesiace ak by sa jednalo o dlhodobé úzkostné stavy - 15 rokov, ktoré som zvládala aj bez liekov. Iba pri veľkých stresoch som pociťovala - silné točenie hlavy, závrate, strach. Keď ani sám psychiater sa k tomu nevedel vyjadriť - mala som u neho len jedno sedenie.
Ďakujem
0 0
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

Jantana Pozri príspevok
Ahojte,

chcem sa poradiť. Užívam Cipralex 10 mg jednu tabletku ráno. Po dvoch mesiacoch sa cítim lepšie - má z vás niekto skúsenosti že si dávku sám znížil na polovicu a postupne vysadzoval.Sú postačujúce dva mesiace ak by sa jednalo o dlhodobé úzkostné stavy - 15 rokov, ktoré som zvládala aj bez liekov. Iba pri veľkých stresoch som pociťovala - silné točenie hlavy, závrate, strach. Keď ani sám psychiater sa k tomu nevedel vyjadriť - mala som u neho len jedno sedenie.
Ďakujem
No lieky typu antidepresiv treba uzivat niekolko mesiacov a potom postupne vysadzovat. Ja som uzival aj Cipralex pred 2 rokmi, jedol som ho rok,potom som pomaly vysadzoval,ale samozrejmem mierne abstaciky tam boli.
0 0
mirhu mirhu

mirhu je offline (nepripojený) mirhu

Mirka
porfin Pozri príspevok
Pre tých, čo majú to ŠŤASTIE, že nevedia čo je to Panická porucha....stručné vysvetlenie....panická porucha môže spôsobovať najrozličnejšie problémi ...podotýkam, chorý si tie problémy ani navymýšľa ani nepredstiera, je to ako z migrénou, a môže panický záchvat dostať aj v spánku aj keď si v úplnom kľude a bez stresu... príznaky sú najčastejšie búšenie srdca, točenie hlavy, / ja dokonca padám ale nie do bezvedomia/,pocit na odpadnutie, hrozný strach, dýchavičnosť, trasenie tela, potenie, návaly tepla či zimnica, bolesti hlavy či brucha, pocit dusenia, závraty a poruchy hybnosti.... Je to skutočne pestrý obraz, tieto problémi chorý dostane z ničoho - nič trvajú 2-15 minút niekedy aj 2 hodiny a po dosiahnutí vrcholu takéhoto záchvatu máš posit strachu z jeho opakovanie...k tomu sa často pridá vyhýbavé správanie ako napríklad sa vyhýbaš miestam, kde niet úniku ....napríklad lietadlám...alebo výťahom alebo dáka iná fóbia sa k tomu pridruží. Časom keď človeku sa to stáva znovu a znovu sa pridá aj bezmocnosť či depresia.
Lekári síce tvrdia, že je to liečiteľné a dokonca vyliečiteľné, ja akosi nemám to šťastie. A to som skúsila toho fakt veľa.
Buď rád že to nepoznáš nie je o čo stáť!

Mam 15-rocnu dceru, ktorej nedavno diagnostikovali panicku poruchu, nez zistili co to je, pravidelne som jej volala zachranku, pretoze mala hrozne problemy s dychanim, vzdy to prislo vecer, ked uz v podstate spala, ja som doposial ani nepocula o takejto chorobe.. Dcere sa niet co cudovat, u nej je to nasledok dlhodobeho zleho zdravotneho stavu-ma za sebou 2 roky chemoterapie, po tom dalsie nasledky - znicene kosti z kortikoidov...zatial jej lekari na to neodporucili ziadnu liebu antidepresivami, ale len do tej doby, nez to budeme vediet zvladnut, ak by boli zachvaty caste a dlhe, bude musiet podstupit este aj tuto liebcu, akokeby toho uz nemala dost....

Mas pravdu ze nie je o co stat, pretoze ked som videla jej prvy zachvat, myslela som si ze dostala porazku, a skoro som skolabovala od strachu...
Mava presne tie priznaky co pisuje, u nej je dominantne prerusenie dychania, a strpnutie ruk a noh...
0 0
nikuska01 nikuska01

nikuska01 je offline (nepripojený) nikuska01

Mne po 2 mesiacoch na coaxile(3*1) a xanaxe(2*,025mg) odporucila psychiatricka vysadzovat pomaly xanax. Asi 2 tyzdne som sa k tomu nemala, ale napokon som s tym pred tyzdnom zacala a beriem teraz 2*denne 1/2 0,25mg. Neviem ci to moze byt podmienene tym alebo nie, ale posledny tyzden-dva sa mi tak neskutocne toci vsetko naokolo, ze niekedy mam pocit akoby som bola v sne a okolo vsetkych veci okolo seba len prechadzala. Do toho mam uz treti den problem cokolvek okrem bananu,sucharu,varenych zemiakov a cierneho caju dostat do zaludka. Ked tak citam vase prispevky, mam pocit, ze ono to kludne moze byt dalsi prejav tejto choroby. I ked sa mi zda, ze mi je lepsie a zachvaty typu "priznaky infarktu" som uz nastastie dlho nemala, nie je to stale bohvieco. Tie zachvaty predtym aspon prisli a o 15-30 minut bolo po tom ale to tocenie a ten zaludok uz trva tak dlho, az mi to zacina riadne prekazat. Myslim ale ze je to posun dopredu, i ked to teraz velmi nevnimam, ked na vsetko musim riadne sustredit oci a zaostrovat´ . Viem ze po dvoch mesiacoch na AD nemozem cakat zazraky, ale chcela by som raz mat den bez "morskej choroby".
Mate niekto z vas podobnu skusenost s prechodmi PP?
0 0
JANKA SMUTNA JANKA SMUTNA

JANKA SMUTNA je offline (nepripojený) JANKA SMUTNA

AHOJTE toto čitan prvy krat a normalne mam slzy v očiach ,stale som si myslela ze som takto chora len ja.Mam panicku a depresivnu poruchu.Zacalo sa to v 13r mala som zvlastne pocity take nerealne napr: zdalo sa mi ze svet a ludia su ale ja sa len prizeram alebo taky zmiešany pocit neexistencie .co mi je som zistila az v 18r v nemocnici v BA ,dali mi efectin a lexaurin,brala som to asi pol roka a PRESLO MA TO ,LENZE pred rokom a pol som sa rozisla so snubencom ,pila som a odpadla tak ze som sa zevraj triasla,mala penu na puse a tak ,Strasne ma to videsilo lebo mama ma epilepsiu uz 18rokov a ze by som to mama aj ja tak to by ma zabilo,poslali ma na CTčko chvala BOHU bolo v poriadku no od vtedy zasa zacali tie stavy,pocity strachu ze odpadnem,strach v miestnosti kde je veela ludi a dusno,bušenie srdca,pocity nerealizacie .beriem tie tablety uz asi rok a niečo to najhlavnejsie pominulo nebojim sa chodim dokonca na disku kde je 1000ludi ale sem tam ma to chyti ,hlavne rozmyslam nad tym ako sme sa sem dostali,co tu robime preco zijeme ako vzniklo moje ja a ake je vlastne ,som maximalistka všetko chcem vediet presne ,rada by som bola "normalna" kiez mi BOH pomože aj VAM.
0 0
Psycholog Psycholog

Psycholog je offline (nepripojený) Psycholog

obyčejný člověk s tituly PhDr., PaedDr., M.D. - čínská medicína, bylinkář, mistr REIKY, CSc. ...viac
Vážení, dlouhodobě sleduji toto téma a Vaše utrpení. Dlouho jsem bojoval sám se sebou a dnes poruším svoji zásadu a nabízím Vám, že pokud mi napíšete soukromou zprávu a popíšete svůj problém, pokusím se nejprve písemně, následně osobně vyřešit s Vámi tento problém Vašeho života. V psychologii máme způsoby pochopení a odstranění příčin problému. Musíme si ale věřit a alespoň ze začátku neopustit léky. Ty vysadí lékař sám, dle Vašeho stavu. Kdo má odvahu, ať se svěří. Je to náročné pro obě strany, ale ve většině případů (od r.1991) úspěšné. Váš Petr
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Peter , pekný čin od Teba ...skutočne poteší .... Ďakujeme.


Pri tejto príležitosti , že som nazrela do tejto témy , ma tak napadlo .......čo je zo zakladateľkou tejto témy .....som prekvapená, že naposledi zhliadla túto stránku
Posledná návšteva: 09-12-06 11:48 AM


Má niekto info o PORFIN , ako sa jej vodí ? Bola by som rada ,ak by niekto čo len pár slovami napísal čo je s ňou .Ďakujem .
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Zita5 Pozri príspevok
Peter , pekný čin od Teba ...skutočne poteší .... Ďakujeme.


Pri tejto príležitosti , že som nazrela do tejto témy , ma tak napadlo .......čo je zo zakladateľkou tejto témy .....som prekvapená, že naposledi zhliadla túto stránku
Posledná návšteva: 09-12-06 11:48 AM


Má niekto info o PORFIN , ako sa jej vodí ? Bola by som rada ,ak by niekto čo len pár slovami napísal čo je s ňou .Ďakujem .
Zitka, čítaš mi myšlienky. Už som toľkokrát rozmýšľala, čo sa s ňou stalo a ako sa jej darí. Ak sem zablúdi, dúfam, že dá vedieť.
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Ak mozem pridat názor.....Tu samozrejme pomahaju lieky.Kontakt s lekarom je nutný. Ale ako ako alternatívna pomoc su dychové cvičenia, napríklad z jogy, meditácie a relexacie. V poslednej dobe som objavil dokumentárny film "Secret"- Tajomstvo.Nazval som ho tajomstvo pozitívnej mysle, kde odborníci rozoberajú aký vplyv ma myslenie na nase zdravie a okolie.Co vsetko nasou myslou pritahujeme.
Nieco podobné ako PP som zazil aj ja. Niet sa comu cudovat v dnesnej dobe. Ale pozitívne myslenie, relax,spánok,dychové cviky a kontakt s lekárom.
prajem vsetko pekné....
0 0
jankapetkova jankapetkova

jankapetkova je offline (nepripojený) jankapetkova

ahojte, myslim, ze som dalsi pacient tejto choroby....ale mam niekolko otazok odpovede na ne by uistili alebo vyvratili moje podozrenie...

1. Robi vam problem vydrzat dlhsie na jednom mieste, resp. pri jednej cinnosti?
2. Vstávate s pocitom nech ste uz spat v posteli?
3. Vstávate s pocitom co ak mi aj dnes bude zle a nebudem moct vydrzat v praci?
4. Chodite do polocnosti zabavit sa? Chodite tam radi?
5. Stali ste sa nenormalne citlivou na vsetko? Bojite sa takmer kazdej dalsej aktivity, ktora vas caka? (zdvihnut telefon, vybavit nieco, cestovat, varit.....rozne)
6. Napina vas na vracanie? Kedy najviac?
7. Mate pocit ze nic nezvladnete?
8. Trasu sa vám ruky, otazievaju nohy, boli pri srdci?
9. Toci sa vam hlava kazdy den?
10. CO S TYM ????????????????
0 0
bihi75 bihi75

bihi75 je offline (nepripojený) bihi75

jankapetkova Pozri príspevok
ahojte, myslim, ze som dalsi pacient tejto choroby....ale mam niekolko otazok odpovede na ne by uistili alebo vyvratili moje podozrenie...
co k tomu dodat, budem strucny - zial asi si adept na PP a depresiu
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

[quote=jankapetkova;530639]ahojte, myslim, ze som dalsi pacient tejto choroby....ale mam niekolko otazok odpovede na ne by uistili alebo vyvratili moje podozrenie...

Ahoj, ano toto vsetko prezivam aj ja, aj ked nie stale, ale casto.
Uz neberiem lieky 3 mesiace, neberiem nic.
Chodim liecitelovi a na cinsku medicinu asi mesiac.
Minuly tyzden sa mi ulavilo, stale som mala pocit , ze mam nieco s dych. cestami uz dlho ma tam pichalo a nedalo sy mi zhlboka dychat,
to prehlbovalo moju uzkost, nieco mi tam minuly tyzden napravili a ja
po dlhej dobe konecne zhlboka z plnych pluc dycham,
ten kamen na hrudi pominul. Mala som zaseknuty nejaky stavec, ktory konkretne spusta uzkost a strach v cinskej medicine, ked nie je v poriadku.
Ale tie pocity v hlave, ze som "mimo " mavam este . Aj ked nie stale,
obcas sa vydesim a mam neurozu v zaludku....
Stale myslim na to , ci budem niekedy este taka, ako predtym.....
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať