Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Aima..cav. Poviem Ti pravdu, u kineziologičky som nebol, aj ked je to moja kamoška. Práve možno preto. Ale skus to s tým svetlom. Je to cvičenie z jogy. Zapál si sviečku a polož si ju pred seba asi do výšky srdca, na vzdialenosť ruky, myslím tým od lakťa. V klude sa posad a z láskou sa pozeraj do svetla, do tej strednej svetlej časti. Asi tak Dvadsať-tridsať sekund. Snaž sa nežmukať. Potom zavri oči a pozoruj to svetlo vo svojom vnútri. Len ho pozoruj. Pozoruj co vidíš. Ak nevidíš nič, tak to tiež pozoruj, ak budeš vidieť odraz toho svetla, tiež ho len pozoruj. Nehodnoť ho len ho pozoruj. Asi minutu až dve. Toto zopakuj este 2x. Rob to každý večer, ale každý večer. Potom si lahni spať, nečítaj ziadne deprimujuce knihy, ani clánky ani televízor. Prečítaj si niečo pozitívne. Na druhý den, ked sa zobudíš, kned po zobudení si jemne zacvič dake naťahovacie cvičenia, môžeš rovno v posteli....Vyskúšaj to....Čav
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan Pozri príspevok
Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.
Janka, môže to byť nedostatok slnka. Slnečné svetlo pôsobí na ľudský organizmus aj chemicky, neviem to síce vysvetliť, ale raz mi psychiater vysvetľoval, že pre ľudí trpiacich ťažkou depresiou, sa používa terapia svetlom. Práve počas zimných mesiacov, kedy je slnka najmenej, sa výrazne zvyšuje počet depresií a zhoršuje sa stav. Takže ten nápad so svetlom a tá meditácia so sviečkou od drozdiho sa mi veľmi pozdáva.
Keď budeš mať po večeroch chvíľu pre seba, skús si spraviť relaxáciu so sviečkami a meditáciou. Alebo si k tým sviečkam pusti hudbu, ktorú máš rada.
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

vdaka, ze si tam,ze mi aspon niekto hned odpovedal,dnes ma totiz napadalo kadeco.....no idem si posvietit do tej mojej hlavicky a tusim to skusim robit kazdy vecer aspon po nejaku dobu...staci aj baterkou?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

wayan Pozri príspevok
vdaka, ze si tam,ze mi aspon niekto hned odpovedal,dnes ma totiz napadalo kadeco.....no idem si posvietit do tej mojej hlavicky a tusim to skusim robit kazdy vecer aspon po nejaku dobu...staci aj baterkou?
Vieš čo je dobré? Máš doma nejakú stolnú lampu, ktorá sa dá ohýbať rôznymi smermi? Ideálna je na to stará, klasická kancelárska lampa. Zapnúť a žiarovku nasmerovať na oblasť v strede čela, kde by sa malo nachádzať tzv. tretie oko. A zopár minút, so zavretými očami si nechaj tou lampou "osvietiť" a zohriať to miestečko. Trvanie svietenia si musíš vysledovať - jednoducho, čo Ti robí dobre. A podľa možnosť v pohodlnej, uvoľnenej polohe.
Držím palce. A neboj, slnko bude aj zajtra, aj keď ho nebudeme vidieť.
0 0
antonio29 antonio29

antonio29 je offline (nepripojený) antonio29

Ja by som chcel len jednu poznamku: Suhlasim s Vami: po mojich sedeniach sa moja dovera k odbornosti psychiatrov a psychologov ak nie rozpadla, tak uplne otriasla.
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

antonio29 Pozri príspevok
Ja by som chcel len jednu poznamku: Suhlasim s Vami: po mojich sedeniach sa moja dovera k odbornosti psychiatrov a psychologov ak nie rozpadla, tak uplne otriasla.
Tieto skúsenosti máme viacerí, asi preto sa nás v tejto téme toľko stretáva.
Nedá sa nič robiť, lekára potrebuješ, už len kvôli liekom. A hľadanie príčin a ich odstraňovanie musíme zvládnuť sami. Ak sa Ti nepodarilo nájsť lekára, ku ktorému by si mal dôveru, hľadaj ďalej. A prečítaj si celú tému, aj keď je toho veľa a možno Ti niečo z toho pomôže.
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Wayan,
minuly tyzden mi bolo fantasticky,
plna zivota, spokojna,
ale tento tyzden to tiez nestoji za vela, neviem ci mi uskodilo...
0 0
drozdi drozdi

drozdi je offline (nepripojený) drozdi

Zdravim Vás ....ked som tu chcem Vás vsetkých pozdravit. Čítam príspevky. Jasné depky v tomto počasí tlacia na kazdého. Ale aj ked je pod mrakom slnko svieti stále. Na nás všetkých. ...Prosím Vás to s tou sviečkou nie je moj nápad. Je to technika z jogy stará už dávno a volá sa traták. Je jasné ze svetlo vsetých a vsetko povznáša. Každý živý tvor je na svetle závislý. Aj príroda už ráno čaká na slnko a svetlo. Teda tá technika so svetlom sviečky naozaj pomáha. Ak niekto z Vás má záujem možem Vám oskenovať z knihy celú stránku o tejto technike a poslať na mail. ...Ďalej co mám tiež overené je naozaj dobré to ranné cvičenie s ponaťahovaním celého tela. Po nočnom spánku su casto zablokované stavce a okolie chrbtice stuhnuté. Často tieto bloky tlačia na nervy ktoré vychádzajú z chrbtice a tým môžu sposobit rozne poruchy, napriklad zvýšený rytmus a bušenie srdca, pocit nervozity v žaludku a podobne až po pocit strachu. Preto pri tom tom jednoduchom a lahkom cvičení sa chrbtica uvolní a zaroven prekrví. ....Takže v rýchlosti zatiaľ.....A prosím Vás nesviete si do očí baterkou ani žiadnym iným svetlom, ani sa nedívajte priamo do slnka. je to velmi nebezpečné pre oči. Zničíte si ich. Ak tak pohlad do sviečky tak na vzdialenosť 1m. alebo ruky/ od pleca po prsty/ A pozitývne myslenie, dobrá strava, hlavne čerstvo uvarená, nič staré, neprejadať sa, dobrý spánok....pekný život ...Pa
0 0
tahity tahity

tahity je offline (nepripojený) tahity

drozdi Pozri príspevok
Zdravim Vás ....ked som tu chcem Vás vsetkých pozdravit. Čítam príspevky. Jasné depky v tomto počasí tlacia na kazdého. Ale aj ked je pod mrakom slnko svieti stále. Na nás všetkých. ...Prosím Vás to s tou sviečkou nie je moj nápad. Je to technika z jogy stará už dávno a volá sa traták. Je jasné ze svetlo vsetých a vsetko povznáša. Každý živý tvor je na svetle závislý. Aj príroda už ráno čaká na slnko a svetlo. Teda tá technika so svetlom sviečky naozaj pomáha. Ak niekto z Vás má záujem možem Vám oskenovať z knihy celú stránku o tejto technike a poslať na mail. ...Ďalej co mám tiež overené je naozaj dobré to ranné cvičenie s ponaťahovaním celého tela. Po nočnom spánku su casto zablokované stavce a okolie chrbtice stuhnuté. Často tieto bloky tlačia na nervy ktoré vychádzajú z chrbtice a tým môžu sposobit rozne poruchy, napriklad zvýšený rytmus a bušenie srdca, pocit nervozity v žaludku a podobne až po pocit strachu. Preto pri tom tom jednoduchom a lahkom cvičení sa chrbtica uvolní a zaroven prekrví. ....Takže v rýchlosti zatiaľ.....A prosím Vás nesviete si do očí baterkou ani žiadnym iným svetlom, ani sa nedívajte priamo do slnka. je to velmi nebezpečné pre oči. Zničíte si ich. Ak tak pohlad do sviečky tak na vzdialenosť 1m. alebo ruky/ od pleca po prsty/ A pozitývne myslenie, dobrá strava, hlavne čerstvo uvarená, nič staré, neprejadať sa, dobrý spánok....pekný život ...Pa
DROZDI - ĎAKUJEM za rady, ja osobne si to veľmi vážim a rada budem skúšať aj toto, ďakujem že na nás myslíte, aj Psychológovi aj ostatným je Vás viac, píšem narýchlo nepamatám si mená
0 0
tahity tahity

tahity je offline (nepripojený) tahity

wayan Pozri príspevok
Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.
AHoj wayan, neviem prečo, ale aj mne sa to deje, od nedele 4.11. je mi podobne s tým, že nemôžem ani spať. Zaspávam ráno okolo druhej a v robote sa nemôžem sústrediť. Som taký chodiaci strašiak , ešte mi včera našli cystu na vaječníku, tak to mi tiež pridalo. Všetkých Vás pozdravujem a nedajme sa . Ako vraví Evička slniečko svieti aj ked ho nevidíme
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

tahity Pozri príspevok
AHoj wayan, neviem prečo, ale aj mne sa to deje, od nedele 4.11. je mi podobne s tým, že nemôžem ani spať. Zaspávam ráno okolo druhej a v robote sa nemôžem sústrediť. Som taký chodiaci strašiak , ešte mi včera našli cystu na vaječníku, tak to mi tiež pridalo. Všetkých Vás pozdravujem a nedajme sa . Ako vraví Evička slniečko svieti aj ked ho nevidíme
No keď sa nám skováva za mraky, musíme si ho privolať do duše sami, nedá sa nič robiť. Niekedy stačí taká maličkosť - keď sa na nás niekto úprimne usmeje. Vtedy tiež svieti slniečko, ale slniečko dobrej duše. A to tiež pomáha a možno niekedy aj viac, ako to na oblohe.
Želám Vám veľa slniečka v duši.
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Lucka5 Pozri príspevok
Ahojte,uz 3tyzden mam priznaky panickej poruchy,aspon myslim.Zacalo mi to tak,ze som sa bala smrti,bala som sa,co bude nasledovat po nej alebo,ze moja babka zomrie a tak.Prvy tyzden som to ani nevnimala,no potom v piatok na mna prisli horzne pocity uzkosti,velmi som sa bala,triasla...no,po vikende mi bolo uz lepsie a odvtedy,uz nemam take silne navaly,ani pocity na odpadnutie,ani nic podobne..Len mam proste v sebe strach,hlavne,ked som sama.Ked na to nemyslim,je to ok,ale automaticky,ked sa zobudim,hned mi pridu myslienky na to...Neviem,ci si to len nenamyslam...Mam 17rokov...Prosim o radu,dakujem
Ahoj Lucka.
ed čítam to čo si tu napísala premýšľam nad sebou pretože si mi pripomenula moje začiatky rozvoja panickej poruchy.
Presne také a podobné myšlienky som mal aj ja asi v 15r. a tým že som to zanedbal sa u mňa postupne rozvinul taký strach že som sa bál výsť z domu a ak som šiel von tak nie daleko.Ked som musel ísť dalej musel som ísť s niekym blýzkim komu som dôveroval.Rodičia to nechápali a v tej dobe sa o tom veľa nevedelo no teraz je to na šťastie inak.
Ziaľ vypestoval som si za tie roky kvalitný strach z toho že mi pride zle ak budem niekde dalej sám.Myšlienkam sa nedá ujsť no daju sa usmerniť.Teraz mám 31r a začal som chodiť k psychietričke ktorá robí aj terapie.Tiež beriem liek na tu paniku.
Ak ti môžem poradiť neodkladaj to a čo najskôr navštív nejakého psychologa.Myslím že ti určite pomôže.Pokiaľ to podchytíš už teraz dostaneš sa z toho veľmi ríchlo.
Určite.
Nenechaj aby ťa tak ovládol strach ako mňa strašne to obmedzuje život.
Tak sa maj.
0 0
alex76 alex76

alex76 je offline (nepripojený) alex76

Ahojte všetci.
Nieje tu náhodou niekto z Košic.Ak ano dajte vedieť.Myslím že by bolo dobré sa osobne stretnúť a porozprávať-vymeniť si informácie o svojich problémoch a zážitkoch.Dík
0 0
wayan wayan

wayan je offline (nepripojený) wayan

ahoj Alex, ja som z Presova, ale manzel je z Kosic a chodim tam k jeho rodine a na firmu ( robim totiz este popri praci ).vieme sa stretnut,posli t.c na ss.Jana
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

wayan Pozri príspevok
Ahojte,
chcem sa spytat vsetkych s PP a UP ako sa citite posledne dni...myslim tam tak 3-4 dni.mne nie je najlepsie,toci sa mi hlava,mam cudne pocity,nie je to extrem,ale nie som v pohode.ludia okolo mna,zdravi,ma utesuju,ze aj im je zle a ze je to len zo zmien pocasia,nemusim sa ani pytat a ludia sa ozaj stazuju posledne dni na tocaky,bolesti hlavy,slabost.
asi tusite,co mi viri hlavou...hm...snad to nie je to...ci som nebodaj naivna?radsej byt,nez panikarit.no vidim to aj na vyraze tvare,mam tmave kruhy a pohlad ustvanej srnky.

Ahojte vsetci, Wayan, citim sa takto uz druhy tyzden + strasne bolesti hlavy a tie tocky, uz mi davno takto nebolo, ako sa citite ludia pri tychto poveternostnych vykyvoch?
0 0
Eulalia Eulalia

Eulalia je offline (nepripojený) Eulalia

Marcela91 Pozri príspevok
Ahojte vsetci, Wayan, citim sa takto uz druhy tyzden + strasne bolesti hlavy a tie tocky, uz mi davno takto nebolo, ako sa citite ludia pri tychto poveternostnych vykyvoch?
Keďže som stále pod liekami, nemám takéto problémy. Na mňa počasie ani veľmi neúčinkuje, jediné, čo neznášam, je zotmievanie sa pred takou poriadnou letnou búrkou, keď sa ani lístok na strome nepohne a príroda len čaká, kedy začnú padať hromy-blesky.
0 0
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Ahojte,

no ja mám pocity - točenie hlavy, závrate a zle od žalúdka tiež posledný týždeň a to dokonca pri liekoch. Je však pravda že mám kopu problémov a asi to horšie zvládam. Aj Vám sa stávalo že keď ste neboli v pohode a riešili nejaké problémy-tak aj pri liekoch Vám bývalo takto zle?
0 0
Marcela91 Marcela91

Marcela91 je offline (nepripojený) Marcela91

Jantana Pozri príspevok
Ahojte,

no ja mám pocity - točenie hlavy, závrate a zle od žalúdka tiež posledný týždeň a to dokonca pri liekoch. Je však pravda že mám kopu problémov a asi to horšie zvládam. Aj Vám sa stávalo že keď ste neboli v pohode a riešili nejaké problémy-tak aj pri liekoch Vám bývalo takto zle?

Ahoj , stavalo sa to aj mne a niekedy az tak,
ze mi nepomohlo nic, len odist z prace ,
mala som hnacky z neuroz, zvysenu teplotu, najlepsie ist ten stav prespat,
niekedy aj 2-3 dni dovolenky a potom to odznelo.
0 0
Jantana Jantana

Jantana je offline (nepripojený) Jantana

Marcelka ďakujem za odpoveď. Už som sa bála že mi možno tá dávka prestáva účinkovať a budem musieť zájsť za lekárom. Skúsim cez víkend odpočívať- snáď sa mi ten stav zlepší.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať