Zavrieť

Porady

panicka porucha

Dlhe roky mám zdr.problém....vraj je to Panická porucha. no napriek liečbe mi nič nepomaha.Viem, že táto stránka je predovšetkým o účtovníctve, ale keď je tu toľko ľudí, chcela by som sa spýtať, či niekto ju má tiež a aké sú jeho skúsenosi a rady.
Za všetko vopred ĎAKUJEM!!!
Usporiadat
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
trisestri
je to tak odborny problem,na ktorého podstatu neprišli ani vedci,ten pokrok čo sa dosiahol je stale nedostatocny v zmysle rozsahu invidualnych prejavov a moznosti terapie v invidualnom nastaveni-nie je vylucene ani v jednej z pricinej suvislosti nedostatok niektorej z latok a to dlhodobo v organizme-tak ako v depresii sa zistila ako jedna z pričin nedostatok serotoninu-je to podnet na rozsiahle vedecke studie,invidualne moze clovek experimentovat sam na sebe,moze sa podelit z poznatkami,ale nebude to vseobecne platnou pravdou,iba kamienok do mozaiky
Bratu, čo Ti mám na to povedať ? Že máš pravdu, to je predsa jasné.
Nie každý pochopí, aj keby si mu vysvetlil, koľko len chceš.
Ja osobne nevysvetľujem...na to proste nemám. No na druhej strane si dovolím niečo iné tvrdiť, z tej mojej/mojich skúseností. Už som spomínal niečo, nebudem sa však opakovať a pitvať svoje osobné skutočnosti.
1 0
Reyaa Reyaa

Reyaa je offline (nepripojený) Reyaa

Mam panicku poruchu uz roky, je to vysilujuce a obmedzujuce, aj ked som nemala zachvat uz davno, som stale v strese a vyhybam sa spolocenskym udalostiam, robim pokroky, uz mozem chodit do obchodou a jazdit mhd. Malokoho napadne, ze obycajne platenie pri pokladni je problem, je to jedna zo situacii z ktorych nemozes odist...
1 0
delonka delonka

delonka je offline (nepripojený) delonka

Reyaa, poznám, viem o čom hovoríš, pracovala som s ľuďmi, čiže komunikáciu som sa živila a keď začala u mňa PP, bála som sa ísť von, ísť do obchodu a vypýtať si 10 dg šunky bol pre mňa nepredstaviteľný problém. Mne osobne pomohlo "rozpitvanie" situácie v ktorej som sa ocitla., sú to bolestné veci,pretože do toho stavu som sa dostala aj vlastným pričinením, bolo to pri zmene zamestnania, verila som tomu, že robím dobre, tešila som sa na tú zmenu a hop... nevyšlo to, ohrozila som svoju rodinu, menej peňazí do kasy a naviac som nebola spokojná so zmenou., trvalo mi týždeň, počas neho som ešte aj ochorela, dostavili sa aj psychosomatické prejavy, bolesti chrbtice no a všetko, čo je spojené s PP. Pomohla mi osoba, ktorá sa o tom so mnou porozprávala, neznámy človek, rozobrala so mnou všetko, nebola to lekárka, bol to veľmi múdry človek, ukazála mi ako von z thto kruhu. A začala som s tým, že si musím, musím nájsť v nasledujúcom dni niečo, na čo sa budem tešiť, niečo, čo mi už aj doteraz dávalo radosť., u mňa to bola raňajšia káva a budeš sa smiať, tá káva bola z automatu, ale bola to chvíľa na ktorú som sa tešila už v autobuse do práce., a postupne pridávať takúto radosť do každého prežitého dňa, až ten pomyslený čierny kruh, ktorý ma obklopoval prechádzal do svetlých, radostných chvíľ, ktoré patria do života a tak postupne ataky PP mizli. Skús aj ty rozanalyzovať, nájsť dôvod PP, to jenajdôležitejšie. Držím palce.
5 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

http://video.aktualne.cz/dvtv/honzak...b0025900fea04/

Rozhovor, video vzhľadom na dnešnú situáciu v Európe (25.2.16) so psychiatrem a psychoterapeutem s více než 50letou praxí Radkinem Honzákem.

Cca od 10 min., vysvetlenie podstaty a popis priebehu úzkosti aj záchvatu PP, a aký zvoliť prístup pri záchvate. Odporúčam dopočúvať až do konca, resp. celý rozhovor, kvôli kontextu.
1 0
bahniatko bahniatko

bahniatko je offline (nepripojený) bahniatko

Ja mam tiež problemy s panickou poruchou a neviem sa toho zbavit
0 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

bahniatko
Ja mam tiež problemy s panickou poruchou a neviem sa toho zbavit
Odpísala som ti do tebou založenej témy. Hľadaj možnosti alternatívy, klasická liečba ti s najväčšou pravdepodobnosťou nepomôže, max. môžeš zažiť prestávku v záchvatoch.
1 3
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Mňa v tejto téme nezaujímajú plusy a mínusy, plus nemožné otázky typu dolož dôkaz. Som rada, ak nemusia ľudia zbytočne trpieť, ak už raz začali hľadať cestu. Každý má svoju. Na ceste sa človek stretne s rozmanitosťou. Každý má slobodnú voľbu výberu.
Naša medicína nemá na všetko zďaleka odpovede.
2 3
alaya1 alaya1

alaya1 je offline (nepripojený) alaya1

Korela- ak ziadas od inych toleranciu k tvojej odporucanej "tzv. alternativnej" liecbe, bud tolerantna aj ty a neuvadzaj hned po precitani jednej vety od prispievatela, ze konzervativna liecba nepomoze. Ako to mozes vediet?
1 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
korela
Hľadaj možnosti alternatívy, ....
Alternatívneho liečiteľa, či predajcu prípravkov s označením “toto je prírodné”, ktorý by zároveň nenadával na modernú medicínu a nešíril okolo seba informačný smrad o tom ako farmafirmy zarábajú a vlastne nechcú nikoho liečiť, najdete len veľmi ťažko.

Zamysleli ste sa ale nad tým koľko zarábajú oni?

Na alternatívu narazíte dnes už všade, od obchodov so “zdravou výživou” (takých tých ezotericko-vegánskych brlohov), cez podobne ladené eshopy, až po teleshoping … a supermarkety.


1 3
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

bahniatko, ak máš takýto problém, určite lekár odborník je potrebný. Ale môžeš hľadať pomoc aj v rodine a u známych. Ja som toho názoru, že takáto choroba môže nastať z nepríjemného zážitku v rodine, alebo z prepracovania, nestarania sa o svoje zdravie - nedodržiavanie životosprávy, takúto chorobu majú ľudia perfekcionalisti, ktorí si veľmi veľa naložia na plecia, všetko veľmi vzťahujú na svoju osobu, majú pocit, že nič sa im nedarí, nestíhajú , nedoverujú si a nemajú sa najsamprv radi. Neuprednostňujú svoju osobnú schránku - nevedome si ubližujú. Všetko možné je uprednostňované na úkor svojho zdravia, až tak to môže pacient dopadnúť. Preto je nutné sa neutiahnúť do kúta, dôležité je chodiť na verejnosť, medzi ľudí, ktorí majú zmysel pre humor. Vôbec nie je dobré ten zdravotný problém tutlať. Svoje stavy je preto nutné vysledovať a nájsť tie čarovné metódy, ktoré dokážu aspoň čiastočne potlačiť tú chorobu. Je to ale veľmi náročné sa pasovať s touto chorobou a nedá sa to odstrániť len tak ľahko, je to dlhodobé. Ale dôležitý je lekársky dozor. Drž sa, treba bojovať, nepoddávať sa, každým dňom bude lepšie- k tomu treba veriť si, veľa zdravia prajem.
3 1
kukučka kukučka

kukučka je offline (nepripojený) kukučka

trošku z asertivity:
Ak ti niekto chýba - zavolaj
Ak sa chceš stretnúť - pozvi
Ak chceš byť pochopený - vysvetli
Ak máš otázky - pýtaj sa
Ak sa ti niečo nepáči - povedz to milo
Ak sa ti niečo páči - daj o tom vedieť
Ak chceš niečo - vypýtaj si to
Ak máš stres - nechaj to odplávať
Ak niekoho miluješ - povedz to
4 0
korela korela

korela je offline (nepripojený) korela

Osobné skúsenosti autorky videa. Spomína aj PP. Ide hlavne o indigo, krištáľové a dúhové duše, ale tiež mimoriadne empatických ľudí, ale aj iných.



0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať